Как да започна разговор с него?
Здравейте. На 16 съм. Вече съм имала приятел, но все пак не знам как да започна разговор с момче, което харесвам. А аз наистина харесвам едно момче и много искам да го опозная и да се сближа с него. Искам да ми се довери, защото чувствам, че е бил наранен, виждам го в очите му, в отношението му. И въпреки всичко е много мил. Моля ви, дайте ми предложения как да започна разговор с него.. да му кажа директно " Здравей, би ли ми позволил да те опозная? " или да не съм толкова директна.. Не искам да го отблъсна или да ме помисли за досадница. Благодаря, предварително.

Коментари

1.   Ако сте в един клас го помоли за малка услуга от типа "Може ли химикалка, учебник", щом е мил - ще ти услужи. Поговори си с него като му връщаш предмета после, питай го нещо (каквото и да е, стига да не проличи някакво отношение.... по-конкретен съвет не мога да ти дам, защото много зависи от ситуацията и от момента). След това към края на разговора му направи комплимент (Гледай само да е адекватен, не нещо от типа на "Много готина щампа имаш на тениската"). Погалвайки егото му ти предизвикваш интерес към собствената си личност, защото кой не иска да е харесван? ! Това като за начало ще ти свърши работа, щото после няма да е странно като му пишеш във фейсбук, а той ще се сети г/д за кво става въпрос (освен ако не е твърде изтръпнал) след определено време.
Това е схемата М 18

2.   Не сме от един клас, дори не сме от един град и това е kinda problem.

3.   Да ти кажа честно, мен лично не би ме притеснило или отблъснало заговаряне от типа на: "Здравей, би ли ми позволил да те опозная? " А след това нещата зависят от самото момиче. Разбира се, хората са различни, затова се съмнявам, че има фикс идея. Може би е най-добре просто да бъдеш себе си.

4.   Заговори ги или му пиши за нещо, свързано с общите ви интереси. Ако и той е ученик го заговори за училището, за учебните предмети. Поискай му съвет за училище и пр. Лека-полека си говорете за общи неща... попитай го какво иска да прави след като завърши училище. Има ли си мечта и пр. И постепенно минаваш към по-лични неща.