Някой разбира ли от уордпрес?
Здравейте, имам проблем с уордпрес платформата! Искам да си направя блога, така че в горното поле на стрнаицата да има меню където да се виждат всички подменюта. Проблема е, че едиснтвеното което успявам е да сложа страници, а не цели менюта. Не искам само една статия, а няколко, които да бъдат разделени по теми. Примерно да кажем, че е искам менюто, , Филми" да съдържа всички филми за които съм писала., , Игри" всичките теми за игри. Не знам как да обясня проглема по-добре! Примерно тази тема, , филми" ми пише, че е страница и ми позволява да избера една от статиите която да е там, а не всичките които са на тази тема.
Много се надявам някой да ме е разбрал и да ми помогне, защото съм толкова noob, че ме е срам от себе си! Не знам в темата ли е проблема? Предполагам, че е в мен. Не съм пипала или добавяла никакви джаджи или настройки просто наистина не разбирам къде бъркам.
Благодаря ви, предварително! Ако, не ви се обяснява, може да дадете линк към туториъл или обяснение в интернет на английски, не ми пречи, просто аз не мога да намеря необходимото ми нещо, защото дори не знам какво е то.

Коментари

1.   Направи страница филми, след това в нея сложи линкове към конкретните статии като списък, можеш да ги направиш само с текст или със снимка линковете. Честно казано нямам опит с уордпрес, но имах същия проблем с блогър, просто тези платформи са насочени към блогове така че всичко да излиза последователно а не да е организирано както сайт, както ние искаме. Виж аз как съм го направил в блогър, не е перфектно още се уча и аз, но поне наподобява подредбата за която говорим http://edward-black-rose. blogspot. bg/p/nstallations. html тия горе в менюто са създадени отделни страници Installations & temporary art, Drawings, Mosaics, и в самите тях слагам малка снимка с текст които са линк към конкретната публикация, както виждаш в Installations & temporary art имам две публикации които отговарят на тази категория, когато направя още ще ги добавя и тях. Наистина не е точно както ти искаш, до колкото разбрах ти искаш да е както старт менюто в уиндолс със стрелкичка да ти се отварят още и още подменюта. Но и това е решение.

2.   За да се получи това, което искаш трябва да направиш въпросните статии като постове (posts). Това са специален вид страници, които могат да излизат като в каталог.
Създаваш си в меню posts > categories различни категории, например филми, песни и т. н. От всеки пост можеш да задаваш към коя категория да бъде (като влезеш в даден пост в дясно има опция за категориите), като всеки пост може да бъде в няколко категории.
След това отиваш във менюто и задаваш да ти излизат въпроснити категории (по подразбиране ти дава да избираш страници, но по-надолу има други опции). Избираш кои категории да са в главното меню и готово.
Надявам се да съм обяснила ясно. Ако не - питай ;)

3.   За да си направиш заглавието на подменюто отиваш на my site>pages>add. Там където ти е полето за заглавие най-отгоре пишеш името на заглавието примерно филми както каза ти. След това натискаш publish. За да си добавиш подменюто отиваш пак на my site>menu. Съответно ще ти се покажат основните ти менюта. Натискаш на това меню, на което ще поставяш подменю. Отстрани има " " натискаш на него и ше ти се покажат 3 варианта, които да избереш. Чукваш на add menu item to children. Когато го направиш ще ти се покаже тази page "филми", за която говорех преди малко. Натискаш и след това избираш save. А за да добавяш някакви неща в това подменю отиваш вече самия сайт, който правиш отиваш на подменюто и отдолу има бутон "редактиране" и можеш да си добавяш каквото искаш. Дано съм била полезна.