Полудявам ли?
Здравейте, много бих се радвала, ако някой ме посъветва. Преди време имах дълга връзка, но се разделихме( момчето ме остави заради друга). Преживях го много тежко, той беше първото ми гадже, а и бяхме заедно от 14 годишни. След него излизах с други момчета, но или много бързо ми омръзваха, или не ми обръщаха внимание. Но случайно се запознах с едно момче, с което си допаднахме. Лятото беше супер, най-накрая отново се чувставх обичана, но аз заминах да уча в друг град и започнахме да се виждаме много рядко. Проблемът е, че всеки път, когото ми се стори по-различен по гласа изпадам в паника. А когато не ми се обади или чакам да ми звънне съм кълбо от нерви... .. знам, че всичко е наред, но сякаш искам да се застраховам, че няма отново да ме наранят. Осъзнавам, че е безсмислено, но е по-силно от мен. Когато ми се стори различен или по-студен започвам да анализирам всяка негова дума сякаш, като че ли да не остана заблудена и наистина несъм в състояние да мисля за друго/не мога да ям, чувстам, че нямам сили за нищо, не мога да спя и най-лошото е че си го изкарвам на близите си /Мислила съм да отида на психолог, но не се решавам. А когато започна да го обвинявам, той ми се сърди и ми казва, че съм параноичка. Не мога да преценя, може би наистина не тълкувам поведението му правилно и не искам да го обвинявам постоянно. А колко не искам отново да изживея тази болка... беше токова ужасно... всеки път като си спомня, сякаш го изживявам отново.

Коментари

1.   Нормално е да се чувстваш така и да се самняваш, дори и да няма за какво. И аз съм така с моя приятел и той винаги ми казва, че ставам параноичка. Но те не разбират, че ние понякога имаме нужада да ни кажат, че са до нас, че са ни верни и че много ни обичат, просто да се успокойм. И всичко това съм го казвала на моя, сподели и ти, че понякога когато испаднеш в такова състояние имаш нужда да е мил, а не да те обижда. Успех. Mary Jnae

2.   И аз съм в същото положение, но с тази разлика, че той се отнася с разбиране и не ме обвинява и е търпелив, но аз пак продължавам да си правя филмите си и си казвам - да той защо е толкова спокоен и безразличен, явно има нещо вярно в това което си мисля... и така - каквото и да ми каже дали ще ме успокои или ще се изнерви аз все си намирам начин да си потвърдя мислите и да се самоизмъчвам.

3.   Разбираемо е, защото ти един вид още имаш травма от изоставянето ти от предишния. Били сте заедно толкова време и тпва да те остави за друга не е просто да се бориш самотата, а то руши и самочувствието ти като жена. Тъй че ако той е наясно с тази твоя предишна връзка и знае какво си преживяла би трябвало да ти влезе в положение. Помоли го. Може да те разбере и да се държи така, че да ти напомня често колко много те обича и че иска да е до теб. Така и ти ще си по-спокойна. На мъжете им омръзва да говорят за чувства, свикват, че си вече тяхна и няма проблеми, сякаш завинаги ще е така, а точно това ни отблъсква.

4.   Аз съм м, имах си сериозна приятелка. Наложи се да работя в друг град, далеч от нашия. Приятелката ми, почна да ми пише по 20 смс-а, да ми се обажда, да изпада в паника, що съм говорел бавно, що съм говорел бързо. Не можах да й угодя. И след един месец, просто и казах да не ми се обажда повече... така че внимавай. И да няма нищо, може самата да го накараш на нещо.