Тежко депресиран
Привет. И друг път съм писал в този сайт. Както виждате в заглавието, изпаднал съм в тежка депресия, нямам желание за нищо. Имам да взимам 2-3 изпита за да завърша от 2 години насам още не съм ги взел (хубава специалност уча), нямам желание да живея, постоянно в главата ми минават мисли за самоубийство! Най-голямата ми болка е, че нямам любов, че си нямам половинка а съм на 24 години висок, здрав, прав и красив мъж. Тази мисъл, че другите имат, а аз нямам ме поюбърква (започвам да им завиждам. Нито ми се работи, нито учи абе нищо! Посетих психиатър и от два месеца пия парокстетин и флуанксол два вида антидепресанти, постояно ходя по лекари да си меря кръвното и лекарите ми казват, че трябва да си намеря приятелка за душевното спокойствие. Това тяхно изказване ме улучи точно в десятката не мога повече писна ми от всичко! Хапчетата ми помогната да преборя напрежението в мен, но депресията че си нямам половинка не ме оставя на мира! Ако и за напред е така по - добре да си слагам въжето, писна ми все да бъда сам и да гледам другите как имат а аз нямам. Писна ми вече!!! На жените им е лесно, харесат си някой и е техен но при нас не е така! Мръсен живот, да не се бях раждал!!!

Коментари

1.   Не говори така! И аз съм сама. Жените пък ни искат само за една вечер. Горе главата! Нашите хора ще дойдат. Трябва да дойдат! Може би още просто не е дошъл моментът да ги срещнем. Това ще да е. Всичко ще се нареди. Не си сам в това. Много сме.

2.   Ами ако си депресиран, жените ще бягат от теб. Първо си промени мисленето. Започни да се радваш на света, да се харесваш и уважаваш. После започни да спортуваш по малко и като се почувстваш здрав, ще се появи и жената. Иначе кой иска да ходи с болен от депресия?

3.   "изпаднал съм в тежка депресия, нямам желание за нищо"

Депресията не е причина да нямате желание за нищо,
нежеланието да правите каквото и да било води до депресия.

4.   Недей да завиждаш на другите за това, което имат, завистта те яде и така няма да намериш половинката си, а и да я намериш, пак няма да си щастлив! Какво си се впрегнал, бъди над нещата, да не ти пука и да видиш как всичко ще се нареди по ноти. Горе главата, ей!

5.   Ти ако си мислиш, че като си намериш приятелка ще се оправиш, много се лъжеш. Голяма работа като другите си имат. Много малко от връзките са наистина качествени. Първо трябва да се научиш да бъдеш щастлив сам, а не да слагаш щастието си в ръцете на някой друг. Само тогава ще можеш да си щастлив и с човек до себе си.
Освен това тея доктори и психиатри ти говорят големи глупости. Никой не се е оправил само щото си е хванал гадже. Гаджетата изобщо не би трябвало да са ти приоритет в живота, особено на 24. Аз ако мога да върна времето на назад, не бих си губила времето в безмислените връзки, в които прекарах 20-те си години.
По-добре отиди на психотерапевт, който ще ти помогне да поработиш над себе си без хапчета. И ще започнеш да цениш повече живота си и да гледаш различно на нещата.
А самоубийството не решава никакъв проблем, защото смисъла на този живот не е винаги да печелиш, а никога да не се отказваш от борбата.

7.   Намирането на приятелка не ти гарантира щастие в никакъв случай. Ако си в депресия, ходи на психолог. Само с хапчета от психиатъра няма да я пребориш.