Разиграване или истински чувства
Мина година и няколко месеца откакто бившия ми скъса с мен. Ситуацията е такава, че той живее в Германия и си е тук за съвсем малък период от лятото. Миналото лято ми писа и почнахме да се сближаваме(бяхме в един клас преди да замине, но дълго време не поддържахме никаква връзка). Той ми предложи и бяхме заедно за кратко, около месец и нещо. Малко след като се върна спря да отговаря на съобщенията ми и накрая ме скъса с думите "По-добре да скъсаме. По-добре ще е за теб. ". Моя беше грешката, че не реагирах както трябва и го оставих да си тръгне.. но.. Та доста месеци нямахме никакъв контакт.. а чувствата ми не изчезнаха, че даже и нараснаха. Но имаше периоди, в които си пишехме. Върна се лятото.. надявах се, че нещата може да се получат отново.. Обаче той се опитваше да скрие от мен, че има приятелка.. както и неговите приятели. Та това страшно ме нарани.. но нямаше какво да направя. Почнахме да ставаме отново близки това лятото. Самото му държание към мен, прегръдките без причина, това, че все опитваше да пази мен, сам си се опитваше да е близо до мен и тн. Разбира се, това стана към края.. в началото беше дръпнат и студен към мен. Последния му ден в София.. той се видя с мен и отношенията ни бяха що-годе близки. Откакто замина си пишем всеки ден. Ставахме все по-близки. Сам ми каза, че съм най-близкия му човек. На мен споделя каквито и проблеми да има, било то с техните и нея. Нещата между тях са такива, че тя поставя всяко нещо пред него. Зарязва го заради някоя приятелка или даже за да си гледа сериала. Постоянно имат проблеми за всичко. Тя се държи супер тъпо с него. Не се интересува, от това, което се случва с него и живота му, Повечето им разговори притичат какво е правила тя.. как е тя.. какво става при нея.. и след това тя затваря.. след като си е казала всичко. Той е такъв тип човек, че не споделя с хората, ако не го предразположиш, смисъл няма да почне да си разказва проблемите, ако не се поинтересуваш.. аз съм единствената, която се интересува толкова от него. Той казва, че не му е приятно да си говори с нея.. и там само мълчи, докато тя си разказва и майчиното мляко. Нямате представа колко сме близки с него.. а тя ревнува до такава степен от мен, че постоянно му говори лошо за мен и се опитва по някакъв начин да развали отношенията ни, но това няма как да стане, че чак вчера била ревала заради мен.. и най-добрата й приятелка му писала и го питала каква е тая ситуация с мен, заради която хлипала.. Та както и да е.. той преди месец ми обясни причината за това да се раздели с мен. На първо място било това, че по този начин ме задържа като не го виждам цяла година и сме можели да бъдем истински заедно само месец и половина. Била съм имала шанса да бъда с някой много по-добър от него и така.. отделно негов приятел подклаждал огъня, че един вид мога да си се занимавам с други.. Но бившия ми искаше да ме увери, че съм била перфектна в отношенията ни, че съм му дала точно това, от което е имал нужда, че наистина е имал силни чувства и е държал на мен. Каза ми, че връзката ни е била много по-добра от сегашната му. В прав текст ме сравни с нея и каза, че съм по-добра и че няма да бъде такова положението, ако е с мен.. Когато ми каза, че е имал чувства като е скъсал с мен, аз му казах, че е по-добре като знам, че не е било поради липса на чувства.. и той каза, че все още имал чувства към мен. Но все още си е с нея.. трови си нервите.. но му става безхаберно. Казва ми, че държи на мен, че ме обича и какво ли още не. И държанието му изобщо не като към просто близка приятелка. А той не е курвар или нещо такова. Не би разигравал, нито да се опитва да е с няколко. И аз наистина не знам какво прави, какво наистина има към мен.. Моля ви, дайте съвет или изкажете мнение какво да правя. Мислите ли, че имам шанс с него?

Коментари

1.   Добре де, той ти е казал, че иска да се разделите. Както е казал народът-Далече от очите, далече от сърцето. Там е нормално да си има друга приятелка. А ти си разбрала, че той има друга и още упорстваш да си с него? Той ти пише, за да може да преспи евентуално с теб като се върне и толкоз. Какво искаш от този човек? Защо се унижаваш? Обичай себе си, намери си свободен мъж, който е близо до теб. Този е като някаква химера, в която си се вкопчила. Само си губиш времето и чувствата и се унижаваш.

2.   Май си много млада и наивна, и нямаш опит с мъжете. Ще се научиш с времето.
Той върти и двете ви, и ви ''прави на маймуни'', не обича нито една от вас.
А пресилените оплаквания от нея са театро, за да не избягаш, и оправдание да се сближите. Чрез теб пък кара другата да ревнува, понеже не може да я ''подчини'', но щом тя плаче заради теб, не е безчувствена към него, не вярвай на бръщолевенията му, затова колко е зле положението.
Тя му дава секс и емоции, ти си му резерва и някой, който той вижда, че го обича.
Взима си и от двете ви, каквото му липсва в другата.
Той е егоист.

Ж-30

3.   Нямаш шанс, колкото и опитваш да си му удобна, Запълни си времето с полезни за теб неща.

5.   Не е курвар, а си хваща гадже, но пък от друга страна те обичал, не усещаш ли че е нелогично? Ако те обичаше, колкото той твърди, нямаше да е в момента с друга и с лека ръка, да загърби връзката ви. Той е скъсал с теб, не ти с него, това е предпоставка, че е егоист, не защото за теб, така ще е по-добре, а защото на него, така му е било изгодно.
Каква е гаранцията, че няма да те зареже отново, когато тръгнете заедно? ! Слушал хората, без да има доказателства, за това дали си му била вярна. Момиче разбери, че хора, които те имат за даденост и те привличат с хвърчащи думи, не искат да са с теб и не ти мислят доброто! Ако си влюбен и обичаш, не можеш да тръгнеш с някой друг. Може да минат месеци и години, но ще си, си верен на чувствата и на себе си, няма да тръгнеш с първия срещнат/срещната и да си правиш кефа, а после да се оправдаваш. Не му давай, никакъв шанс! Защото си прекалено загрижена, защото прекалено му обръщаш внимание и се интересуваш от неговите му работи, за това ти е казал, че ти си човека на когото може да разчита. Факт е че си последната дупка на кавала, а сегашната му приятелка е на 1-во място!