Любовта ме кара да откачам
Здравейте драги посетители на сайта, и друг път съм публикувала тук, но този път историята ми е от съвсем друго естество. Проблемът ми е следния: харесам ли си някого, появят ли ми се пеперудките в стомаха и край с концентрацията ми. Периодите, през които съм била необвързана и не съм харесвала никого, са били най-пълноценни за развитието и образованието ми, тъй като съм посвещавала времето си изцяло на това. Ако имам някаква тръпка обаче оценките ми рязко спадат и просто си витая. Мисля си за въпросния човек, дали изпитва същото, какво е казал, защо го е казал, какво да кажа и направя следващия път, когато се видим. Сега обаче е много по-сериозно от преди, защото съм студентка и се отделих от семейството си. Университетът не е като гимназията да имаш една или няколко лоши оценки и да ги поправиш, изисква се дисциплина и самоконтрол, на които точно в момента не съм способна. Срещнах едно момче, което наистина много харесвам, рано е да се каже дали е взаимно, но от известно време количеството сън не ми достига, не мога да се организирам и да се концентрирам над проектите си и усещам, че с приятелите ми сякаш сме се отдалечили. Искам да съм по-сдържана, но ми е много трудно да се боря с това усещане. Въпросът ми е на вас случва ли ви се да си изживявате тръпката по такъв начин? Как се справяте с концентрацията, какво бихте ме посъветвали?

Коментари

1.   През това минава всеки млад човек! Хормоните бушуват, душата се вълнува, разума се притъпява, като младо вино си, кипиш от енергия. Младото вино, обръчите на бъчвата може да разкъса от лудост, а хормоните в младата девойка са по опасни от лудото вино. Споко, ще го минеш този период, щом разсъждаваш за положението си, значи не ти е много замъглен разума, все още се владееш. Само за едно внимавай, когато сте с твоето лудо-младо, вземи сериозни мерки за последствията от общуването, и подтискай доколкото можеш пеперудите в стомаха. Пеперудите няма да ти объркат ученето, особено ако момчето излезе свястно и те стимулира да бъдеш разумен човек, но ако объркате нещо в контактуването, т. е., ако дадете на късо, тогава ученето се обърква тотално, идва периода на съжаленията и отрезвяването от лудостта!

2.   Казват, че любовта действа като наркотик. Ето защо има толкова наркомани.

3.   Защо не го помолиш да учите заедно? Може да ти помогне, тъй като го харесваш. Сближете се! Може поне малко да се задоволиш и да бъдеш по-концентрирана знаейки, че една мъничка част от него вече е твоя!
Успех! ☺