Заплаха по телефон
Здравейте!
Вдовица съм и имам приятел, който е разведен от четири години. Аз нямам нищо общо с неговия развод. Запознах на втората година от развода му. Децата му не могат да се примирят с развода му. Упрекват го, че е изоставил майка им и така нататък. Чувала съм от него, че сина му го заплашава, но нищо не знаех с точност докато не се сблъсках с него. Какво се случи вчера:
Бях на фризьор. Приятелят ми звънна, отговорих му, че не мога да говоря, и че след това ще му се обадя. Така и стана. Обадих му се, но ми се стори странен гласа му. Питам какво става. Той ми отговори, че гласа му е паднал от стъклената вата защото в момента прави ремонт. Казах му да отиде на лекар, че е не може така да му падне гласа. Забравих да кажа, че му се обадих отвън и затова не можах да разбера, че тук става нещо. Той милият си забравил телефона, и аз като съм звъннала синът му вдига, преправя си гласа и т. н. След като се прибрах, той ми звънна отново и започнаха заплахите. Че ще ме убие, че ще убие цялото ми семейство, че ще ни унищожи. Че съм му развалила семейството, което не е вярно. Че съм ограбила баща му. Това също не е вярно. Разлюлях се. Опитах да бъда силна, казах че ще подам жалба в полицията и, че ше се срешнемв съда.
Дайте ми съвет какво да направя. Извинявам се ако пиша несвързано, но не съм на себе си.

Коментари

1.   E пусни една жалба. Реални последици няма да има, най много да го викнат за обяснение ама ако е страхлив може да престане. В същност щом заплашва по телефона най вероятно е страхливец та среща с "кварталния" може и да го откаже.

2.   Ми подай я

3.   Добре си постъпила. Щом има заплахи за живота ти наистина подай оплакване в полицията. Кой го знае какво може да направи. Другото - посъветвай се с адвокат какво може да се направи в тази ситуация. А колко е голям синът?

4.   Първо - разговаряй с приятеля ти. Второ - пусни жалба в полицията.

5.   На колко години е синът му?

6.   Мъжът ти ми се вижда като пълен тъпак ако искаш да съм честна. Държи се като пълна путка директно да си ти го кажа. Според мен той трябва да е мъж на място. Да седне на масата с тебе и със сина му и да каже.. ей пикльо малък. разделил съм се с майка ти преди 4 години и на втората година от развода срещнах тази жена. не ни е разделила тя с майка ти. мери си приказките.. и да му хвърли един бой. Мисля. че мъжът ти не реагира както би трябвало. Той оставя на сина му да си прави своеволия и да те обижда и напада. Кажи тези неща на мъжа и малко да му се скара на малкия. Ако се налага поискай среща с бившата му жена и й кажи какво става и тя да обясни на децата си. че те не са се разделили заради теб. По-добре ще е според мен децата да отидат да живеят при майката. за да не те заплашват повече и да нямат такъв голям достъп до теб. Ако мъжът ти ги оправдава и не взима сериозни мерки значи на него не му пука и не мисля. че имаш бъдеще с такъв смешник дето оставя децата му да се държат безобразно.

7.   Благодаря ви много. Сина му е на 34 години и има две деца. Аз съм на 56 а приятелят ми на 59. Отговорихте ми точно както аз мисля.
Само, че съм сдухана. Написала съм жалба и чакам. И какво чакам и аз не знам. Не виждам от негова страна съпричастност, аз не искам да го виждам и чувам. Той някак не иска да е разделен от децата си, че бившата му жена ги е настроила. Но не мога да понеса тези заплахи.