Хеликобактер, гастрит и СРДЧ
Здравейте! Момче на 15 години съм. До Никулден всичко беше прекрасно, но оттам нататък нещата се преобърнаха. На Никулден имах много гадна болка в стомаха, липса на апетит и чувство за гадене. Минаха 2-3 дни, но нещата не се оправиха. Отидох на гастроентеролог и лекарката ми каза да си направя пълна кръвна картина. След 1 седмица си направих изследванията и още на следващия ден бяха готови - намериха ми Хеликобактер пилори и изследванията показаха 25 (не знам в каква единица се измерва, но от норма 9-11 аз имах 25). Лекувах го с Duomox, Креон, Нексиум и още едно лекарство. От този момент нататък започнах да изпадам в много странни състояния - всяка вечер след училище все едно бях в депресия - постоянно си мислех за корема и си внушавам глупави неща. И така до края на януари. Към 26-27 януари някъде започна да ме боли гастрита. Съобщих на докторката и тя каза, че заради тази болка и заради това, че имах загуба на тегло (от 61 кг. станах 55), трябва да вляза в болница. На 7 февруари ме приеха и стоях до 10 февруари. Правиха ми тестове - имам вторична непоносимост към лактоза, също така ми правиха гастро- и колоноскопия, а също и скенер. Установи се, че имам гастрит и синдром на раздразненото дебело черво (СРДЧ). За гастрита ми изписаха празолпан 40 мг., а за дебелото черво Salofalk, но това лекарство не ми понася и не мога да го пия - боли ме корем ужасно много и не ми се яде изобщо, просто не ми понася. И така и до днес - не знам как да се справя със стреса, с всекидневната болка в гастрита и този синдром. Смятам да отида на психолог, защото стреса и напрежението ми дойдоха в повече. Моля за съвет. Ако някой е преживял това, моля да ми каже какво да правя - не издържам на такова напрежение и на тази болка - вече 3 месеца живея с тази болка и стрес. Моля за съвет.

П. С Баба и дядо казаха, че сутрин и вечер преди храна трябва да гълтам по 1 топче лой. От 2 седмици вече го правя. Ако някой го е правил моля да каже дали има ефект.

Коментари

1.   Здравей,искам да ти кажа,че не си сам.И мойте проблеми са от около 2 год.Болка високо в стомаха,вляво и вдясно под ребрата.Откриха ми и на мен бактерията и уж я няма.Диагнозата ми е гастродуоденит.Болките са си почти ежедневни.Сега ми правят изследване за фруктозна непоносимост.Имам и хистаминова непоносимост.От три дена заради изследването ме карат да ям само варен ориз и домати.И да ти кажа много ми и тежко на такъв режим но пък не ме боли стомаха.Дефакто има пряка връзка между храната която ядеш и болката.Ако имаш други въпроси питай. Ж.27

2.   Нямам твоят проблем, но имам гастрит, който често се изостря. Само да пия повече вода или ям нещо пържено или дразнещо стомаха и се почва. Клеевата тинктура много ми помага, но не напълно. Трябва да се внимава какво се яде. Нервите също влияят. И аз не виждам ефект от лекарствата. Направили са ги така, че да си зависим задълго от тях. Леко облекчават, но щом ги спреш пак се почва. Пробвай с народни средства и алтернативна медицина, но внимателно! Тази лой не виждам как ще унищожи бактерията.

3.   Здравей, аз съм на 17 и имам гинекологичен проблем от доста време, а също и гастрит. Първият съвет, който ще ти дам е: забрави да мислиш за проблема ти. Когато мислиш за това и четеш в интернет си внушаваш разни неща, които най-вероятно не са и близко до проблема ти, но психически те натоварват, а не знам дали си разбрала, но психическата нагласа усилва/ облекчава болката. Намери си занимания, които да те карат да забравиш за това и се успокой, малка си и аз получих гастрит на твоите години и беше дълго обикаляне, но с времето всичко се оправи. Най-важното е да мислиш позитивно и да не се концентрираш върху болката, защото когато мислиш за нея, тя се усилва. А относно болката - пробвай пробиотици, със сигурност те помагат най-много, защото възстановяват чревната флора. Също така съм чувала, че чесън и кисело мляко действат добре на чревната флора, но не мога да ти гарантирам. Успех с лечението и не се притеснявай. :) ПС: объркала си раздела и едва ли тук ще получиш много отзиви

7.   То и аз си мислех, че съм единствен на тоя свят с колита ама уви. Доста млади хора го получават това било от храна, антибиотик или нещо друго. Често казано кофти е много, но не се давай така само си вредиш повече. Както казах тренирай нещо фитнес но леко, поне на мен ми помогна доста ще следя темата пиши. Не си сам брат минал съм го тоя път горе-главата. Ще следя темата. ;)

9.   Ех, тоя колит все за него чувам и то при доста млади хора като нас 15-20 години кофти е да го имаш. Ще влезе в летаргия спокойно иска си време.

10.   ОТ АВТОРА

Здравейте, първо искам да кажа, че темата не трябваше да попада в този раздел - стана неволно. В последния момент забелязах, че е попаднало в Любов и изневяра. Извинявам се за това. От 3-4 дни съм по-добре. Изкарах един малък грип от четвъртък до събота, но всичко е наред. Само ви моля ако някой е минал през гастрита, нека ми каже колко време мина, докато се излекува от гастрита. Това постоянно ми е в главата и не мога да се успокоя. Докато отида на психолог, което ще стане след няколко дни, искам да ми е по-спокойно. Благодаря на всички за прекрасните съвети и за милите коментари. Желая всичко най-хубаво и на вас. Благодаря и успех. Продължавайте да пишете, отразява ми се много добре.