Идиот или ревнивец???
Здравейте. Реших да пиша тук, защото искам съвет от по- зрели хора от мен. Към родителите си не мога да се обърна, знам каква би им била реакцията.
Та, накратко за мен- на 24 години съм, занимавам се с акции ( инвеститор)и с търговия на финансовите пазари. От година имам връзка с жена, с 20 години по- голяма от мен. Обичаме се и се подкрепяме, чуваме се на ден по 5, 6 пъти ( тя работи в Испания от скоро), непрекъснато си пишем и се изненадваме взаимно. За нас никой не знае, заради възрастовата разлика. Родителите ми не биха го понесли добре, но това не ме спира изобщо. Свикнал съм да преследвам щастието си, а тя е моето щастие.
Проблемът е бившият й. Те са заедно в една група във фейсбук, често си пишат. Той също не знае за нас. Позволява си да пише пикантни коментари за нея, от които кипвам, а тя, вместо да го скастри, му се радва. Когато повдигна въпроса се нервира, и общо взето става така, че аз излизам кривия. Питам се, аз ли съм много ревнив, или тя нещо??? Обичам когато споделя с мен. Винаги я изслушвам и я разбирам, дори отвътре да ми кипи. Бавно променям себе си и животът си, защото я обичам толкова, че искам да я направя най- щастливата жена на света. Но когато стане дума за бившия и нещата се променят. Човечеца, без да иска, споделя доста неща, тя винаги отрича, често се дразни като отворя темата. Моля за вашите мнения! - Идиот, или ревнивец съм?

Коментари

1.   "Идиот, или ревнивец съм? " - не, глупак! Защо си губиш най хубавите години от живота, няма ли млади жени за тебе, че се занимаваш с бабички? Още повече, че тя не е до тебе, защо ти е платонична любов? Намери си млада жена и си направи семейство, направете си деца и живейте щастливо, махай я тази стара чанта!

2.   Идиот, момче, идиот, не ревнивец. Незрял при това. А това с акциите какво общо имаше? Ако кажеш и че си на печалба, ще те призная.

3.   И двете. Ако ти бях майка, бих се отрекла от теб. Синовете ми са около твоята възраст и никога не бих приела да имат връзка с моя връстница. Долна работа. И не стига, че ти изяжда младостта, ами и ти се подиграва, като те кара да ревнуваш. На такива им викат харпии.

4.   Ами и двете си. Втълпил си си че обичаш някаква жена, която си е чисто твоя илюзия. Понеже виртуалната любов няма нищо общо с реалната. Жената си обича бившия, но се кефи да има млад фен, който да и дига самочувствието че още е желана. И така, какво да те посъветвам.... виртуални пари, виртуални жени. Ако скоро не слезеш на Земята сам и постепенно. Ще те боли много когато те бутнат и ще се чувстваш като пришалец от друга планета. Заеми се с реални неща човек, усвои някой занаят професия, ъпгрейдвай се. После ще срещнеш и подходящата

5.   И двете :-)
Освен това, връзката ви е дистанционна, а това не е връзка. Изясни си нещата, защото явно си сериозен мъж, въпреки възрастта. Но може би тя не гледа на теб сериозно. Заслужаваш истинска, честна връзка. Просто си постави исканията и се изяснете. Тук каквото и да ти кажеш, надали ще сме обективни.

6.   А не ти ли минава през ум, че тя нарочно оставя ти да видиш коментарите му и закачките му, за да ти покаже колко е желана и така да си вдигне акциите пред теб? Или с други думи те кара да си мислиш, е е много желана и да те накара да я ревнуваш?

7.   Може би, не си ревнив без причина. И на мен ми се вижда подозрително и то доста.

8.   Тази лелка просто те използва за секс и внимание - под формата на разговори. Това искаме повечето жени хубав секс плюс добър слушател-събеседник!
Моя съвет е и ти просто да я използваш (щом те кефи - всеки си има вкус нали).
Не си прави илюзии, че ще си ѝ единтвения.
Не си заслужава да ревнуваш и да се нервираш,
а вместо това гледай да се ориентираш към жени по към твоята възраст, ако търсиш сериозна връзка и по - точно всеотдайност, вярност и. т. н.

Иначе по принцип съветвам всички - независимо дали са момичета или момчета да избягват да се занимават с чичковци/лелки, а да общуват с хора от своята възрастова група.
Но в крайна сметка ти си знаеш де ;)

Жена на 29

10.   20 години разлика.. наслаждавай се на момента без излишни драми.

11.   Виж сега за любовта години, разстояние са просто някакви числа. Важно е чувствата ви да са взаимни и всичко ще бъде наред. Колкото до бившия и всеки човек има тръпка към някого просто може той да и е останал тръпка. И за жалост ти не може да промениш това, дори и тя самата не може. Но и не оставяй нещата така да си пишат или да се чуват много често, защото може да има вероятност тя да се върне при него.

12.   Виж сега за любовта години, разстояние са просто някакви числа. Важно е чувствата ви да са взаимни и всичко ще бъде наред. Колкото до бившия и всеки човек има тръпка към някого просто може той да и е останал тръпка. И за жалост ти не може да промениш това, дори и тя самата не може. Но и не оставяй нещата така да си пишат или да се чуват много често, защото може да има вероятност тя да се върне при него.

13.   Здрасти! От опит ще се включа, за да дам няколко мнения. :)
На 23 съм. Възможно е да ти прозвучат моите думи, като упрек, но не е така разбирам в какво положение си.
Само че от това, което чета оставам с впечатление ме тя просто те разиграва. Замисли се. Ти си на 24, а тя на 44 обвиняеа те, че и държиш сметка, което е нормално за теб, защото си влюбен, но ти си млад, а жена на нейната възраст не би имала нищо против да я ухажва някой младок на 24. Хем те държи, хем и не те допуска.
Спал ли си с нея? Виждалилци сте се? Това, което разбрах аз е, че само си пишете. Човек, ако не си правил секс с нея забрави я.
Не си навличай излишни драми в живота си, от които трудно ще се съвземеш. Естествено, че ще си пише с бившия и.
Намери си момиче на твоите години. Знам, чв усещането е супер да си с по-възрастна жена, но ако не се виждате, ако не прсвите секс, а само си пишете, а ти само се надяваш на това си е чиста загуба на време.
Приятелски съвет. Постави ултиматум, за да разбереш кой кой наистина обича и ще се изненадаш от резултата.
Само че щом е в Испания не виждам как ще стане.
Един въпрос над, който да помислиш.
Откъде знаеш какво прави там и дали не се чука с накой латино?
Не вярвай на всичко! Още повече, че те кара да се чувстваш виновен.
Не погубвай достойнтвото си.

17.   От автора:
Благодаря ви за коментарите, мили хора. Виждам, че има и такива, които не са ме разбрали, затова ще уточня- виждали сме се, спали сме заедно и то много пъти. Тя е в Испания последните 3 месеца, дотогава си беше в БГ и се виждахме всеки ден. За годините си е страшно поддържана жена, така че темата за бабичката я махаме. Някой ме попита, дали печеля от работата си? Ами, щом съм я направил своя работа, значи печеля доста добре. Благодаря на всички ви за отговорите, помогнахте ми. Просто той не изчезва! Винаги е там, при нея, пишат си почти всеки ден, а когато и направя забележка се държи отбранително и ме напада. Вече се замислям сериозно, дали заслужавам това. Ако си тръгне, губя поредната жена в живота си, която не ме оцени. Ще се радвам на още мнения :)

18.   Авторе,нищо по-лесно няма от това за една 44 годишна жена да омотае един млад мъж.Особено ако е хубава и поддържана.И не,тя не е бабичка,не е прав номер 1.От това,което разказваш,ще ти кажа какво мисля.Мисля,че тя обича бившия си,а теб те използва за нещо-не знам за какво,за да си помпа самочувствието ли,да го накара да я ревнува ли-демек,виждаш ли, имам и по-млади обожатели.Жените на тази възраст знаят какво искат от живота и как да го постигнат.Никоя,ако е нормална няма да започне сериозна връзка с мъж на твоите години.Ако търсиш кака да те отрака на прав път си,но недей,не замесвай чувства.И двамата ще сте прецакани..

21.   Съгласна съм с мненията на мнозинството. Остави я. Дори и да изглежда добре сега, след 5-10г няма да изглежда така. А и замисли се какви ги вършиш с нея? Не искаш ли да имаш деца? Дори и да останеш с нея след 20 г. тя ще бъде на 64г. - в менопауза отдавна - а ти ще бъдеш в разцвета си и тогава ще се чудиш къде ти е бил акълът. ще искаш по-млада жена и е нормално. Ще загубиш и своето време и нейното, ако продължите. Обратната разлика (жената да е с 20г.по-млада) някак си по-се приема. Мъжът и да е дъртак, пак може да забремени една жена, но във вашият случай си е пагубна връзката ви.

22.   Авторе, сподели моял те как търгуваш - на новини или на Елиът?

23.   И двете си и аз съм момче но тая жена може да ти е майка бе пич осъзнай се бе мама му стара

24.   Към 21 - то, ако всичко беше просто до забременяването какъв е смисъла изобщо хората да се събират да бъдат двойки. Обратната разлика е точно толкова гротескна по мое мнение - някак най - типична е за арабските култури...
Няма нищо по - красиво от двама влюбени на една и съща възраст. Всичко друго е някак изкривено.
Но всеки си знае де ;)

25.   Авторе, следвай само и единствено вътрешния си глас и няма да сгрешиш. Ако поради незнайни за теб причини си винаги напрегнат и неспокоен по отношение на тази жена, интуицията ти се опитва да подскаже, че нещо не е наред. Нещата в любовта се слущват някак естествено без излишна загуба на енергия и нерви, ако двама души са се намерили и са един за друг. Та дай си сметка тя ли е това, което искаш или ще дадеш шанс на истинската любов да ти се случи. Успех!

Doriana