Ревнувам приятеля си без причина!
Здравейте!
Сайта ми е много интересен,тъй като понякога в различни истории виждам във всяка една по частица от себе си.И така имам един проблем и търся съвет.
На 23 години съм и си имам приятел от горе долу 6 години.Много се обичаме.Не сме си изневерявали(нито аз,а той не ми е давал съществен повод да си го мисля).В началото на нашата връзка беше много ревнив(меко казано),което ни раздели макар и за кратко,защото след това отново се събрахме.Тогава отношенията ни се промениха,той спря да ревнува,а любовта ни се усилваше все повече и повече.Проблемът ми обаче е ,че през последните 2 години започнах да го ревнувам много без да има причина,без да ми дава повод.Сама на себе си не мога да го обясна защо изпитвам такава силна ревност.Баща ми винаги е бил болезнено ревнив,от малка съм била свидетел на много грозни сцени на ревност между родителите ми.Незнам вече дали и това не е причината.И приятелят ми и аз не желаем да съм такава и в момента се мъча да го преодолея,но когато някоя приятелка или колежка го заговори започвам да си мисля глупости и ревнувам. Ревността много ми пречи на мен и на връзката ми.Моля ви дайте ми съвет?
Благодаря на всички,които се спряха на историята ми.

Коментари

1.   Виж, сега, това ревността е ужасна работа, просто не виждам като нямаш причина защо си се разболяла от тази болест??? АКО НЕ ИСКАШ ДА ГО ЗАГУБИШ, просто го преодолей, защото е въпрос на време да му писне и да си го загубиш. ЯСНО??? Ти си решаваш в крайна сметка, но не бъди зашеметена от това, бъди реална , ако теб те тормозеха така нямаше да траеш и 1 час, така , че …… дерзай!!!

2.   ЗДРАВЕЙ!Коментара горе е много точен че ревноста е болест .Ако още не си стигнала до там отърви се на време....ОТ личен опит ще ти кажа че ако не ревнуваш значи не обичаш достатъчно но все пак трябва да има граница.......Преди време обичах и същевременно ревнувах но сега не .Но сега и няма кой да обичам ..но това е друга история.....И аз обичам един човек но той за момента ми е много далечен т.е.той може би незнае че аз още го обичам но съм си такава и не мога да му го призная...и този човек го ревнувам страшно много от всички момичета .И аз като теб като го видя да си приказва с някой направо си го представям как се люби с нея........А човека с който живея и имам вече толкова години за мъж до себе си не го ревнувам -и си мисля че значи не го обичам........УСПЕХ!ПРЕБОРИ СЕ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО-СКОРО С ТАЗИ ,,БОЛЕСТ,,

3.   Може би се страхуваш от това, че другите са с нещо по-добри от теб? Бъди уверена в себе си и ще преодолееш този етап. Научи се да живееш за момента. Това са само излишни усложнения. Ако трябва си намери някакви други занимания, които да ангажират ума ти. Аз съм омъжена от 11 години и почти не ревнувам. Не казвам, че изобщо не ми е минавала през главата, но се опитвам всячески да я изхвърля от там, защото ми създава излишни главоболия и не мога да се съсредоточа върху наистина важните неща.

4.   И според мен щом го ревнуваш, значи го обичаш. Ако на него започне да му пречи твоята ревност според мен трябва да му кажеш точно това- ревността е породена от дълбоки чувства към даден човек и тя не е опасна докато не започне да се изразява в действия. От сцени няма нужда. Ревнувай си го, но си мълчи и не прави глупости. :)

5.   Знам къкво е ревност и моят приятел е страшно много ревнив. Понякога немога да го позная. Вече останах безсилна. Но го обичам и то много. Немога без него. Незнам къкъв съвет да ти дам. Но не прекалявай с нищо.

6.   Замисли се от факта че ако прави нещо с някоя друга даже не си заслужава да го ревнуваш.. И аз се побърквам че може бившата да е била по-добра или някоя друга е по-красива и ревнувам, но щом е с мен трябва да спра да показвам слабостите и да се радвам че аз стоя до него... Трябва да се забравя тая ревност че наистина пречи и прави скандали без причини и отблъсква и губи любовта....

7.   Ревността е лошо нещо,по този начин показваш слабост и нувереност,все едно признаваш слабостта си.Щом сте толкова време заедно,значи държи на теб и те обича.Мисля,че няма смисъл да ревнуваш :)

8.   И аз като теб имам същтия проблем и се опитвам да не обръщтам внимание намирам с някои да си лафим ако сме в компания за да мога да не се дразня

9.   Номер 8, моля те, не слагай след Щ и буквата Т, става много притрупано.

10.   Номер 9, моля те не пиши прИтрупано, пише се с Е:)

11.   Ако знаеш само колко много историята ти се доближава до моята...Искам да ти кажа само,че "Човек не е ревнив,само когато обича,а и когато иска да бъде обичан!"Според мен не само ти си виновна за тази ревност,която изпитваш,може би и той явно не се старае да ти помогне да я преодолееш и да сведе поводите за нея до минимум...Искам и аз да преодолея тази "болест" и се опитвам да търся вината първо в мен и все пак!Моя съвет е да споделиш с него за проблема си и да го помолиш за подкрепа.

12.   Здравей! Аз също ревнувам моя приятел страшно много ... :х Ревнувам го дори от най - малкото нещо. Дразня се когато ходи с един негов приятел на кафе в друг град в смисъл с него не сме в един град и затова го ревнувам толкова защото нз какво прави по цял ден когато не съм при него ... ;( Както тук са писали някои РЕВНОСТТА е болестно състояние, което рано или късно писва на партниора ни ... но когато не можем да я избегнем ... :S може и да има начин но поне тези които ревнуваме не можем да го намерим ... Всеки тълкува ревността по различен начин! Някои мислят че ревнува този който не вярва на половинката си, други казват че ревнуват тези които обичат , трети че ревнува този който не е сигурен че притежава половинката си ... има много варианти но мисля че само един е ВЕРЕН... Ревнува този който обича ако няма ревност поне малко значи няма да му пука за половинката му ако го/я види с друг/а.... Затова ревнувай но с мярка,защото тази ревност писвааа .... ;)

13.   ako ревнивите хора се чувстват достатачно обичани отсреща и получават много внимание мисля че ще забравят за ревноста.

14.   РЕВНОСТТА СИ Е ЗАГУБА НА НЕРВИ! АКО Е РЕШИЛ ДА ИЗНЕВЕРИ, ХОДИ ГО СПРИ!

С тази мисъл намалявам ревността си , защото и аз доста си ревнувам, но успявам да се контролирам за щастие.

16.   Всеки може да изневери, дори и когато най-малко ни се вярва, че е възможно! Но това ли е най-важното! Да стоим по форумите и да се вайкаме и питаме, толкова ли нямаме, с какво да запълним живота си, че животът на човека до нас става център на вселената. Да се ровим в телефони и да се чудим... Няма толкова време за губене. Повтаряй си" Аз съм уникална" И ще видиш, че с всеки изминал ден, той ще се чуди много повече от теб, с какво те е заслужил! Късмет на всички!

17.   Номер 16 напълно си прав/а. Аз в момента много страдам, тъй като се разделих с приятеля си именно заради ревността му. Много е тъпо, защото има любов, чувства и наистина се обичаме, но постоянните ограничение писват. С тоиз не искам да се виждаш, с тоя си правила нещо преди. Страх ме беше да видя познато момче на улицата.
Той си ходи където си иска, а аз постоянно трябва да се съобразявам. Не е честно. Ревността убива една връзка.

18.   да ви кажа аз също много ревнувам приятеля си, но съгласете се, голямата ревност може да е болест, но много често е оправдана. когато обичаш някого много, а той или тя е толкова контактен и закачлив с околните, как няма да си ревнив.
например тази вечер някой честитил именния ден на приятеля ми, писал смс - 4естит имен ден, а номера е непознат. той каза че не знае кой е, аз звънях със скрити номера, но никой не ми вдига, откачена съм знам, но това се опитвам да обясня. може би има защо.

19.   нямате си представа, какви неща прави съзнанието на човека. от мухата слон. всичко е само в главите ви. гледайте да не мислите всяка секунда за своята половинка и ще сте по-добре.

20.   Ревнуваш, защото го обичаш. Научи се да се контролираш, защото любовта поражда ревност, ревността обаче не ражда любов. ;) Успех. П. С. за мъж ако не ревнува, значи не обича. 100%

21.   Здравейте! Аз много ревнувам моя приател от 6 месеца сме заедно той ми е доказвал много пъти че ме обича много но аз продължавам да го ревнувам срах ме е да не го изгубя. моля випомогнете ми незнам какво да правя.

22.   Браво, номер 16, добре го каза! Точно така, ние, жените трябва всеки ден да си повтаряме, че сме уникални, а не да си губим време от живота в ревност и да се съсипваме, докато на тях, мъжете, въобще не им пука какво изживяваме ние. Даже се ласкаят от нашите сцени и се смятат за неповторими. И аз съм ревнива, гледам да не го показвам и съм се чувствала много глупаво в моменти, в които съм се издавала. Човек трябва да има достойнство! Никой мъж не трябва да знае, че не можеш да живееш без него! Веднага ще спре да те уважава.

23.   Значи мила и аз съм така аз съм момче и много го ревнувам даже и от прияте ли те му ама просто не си заслужава защото ревнувах бая и накрая ми каза писна ми вече и какво стана тогава нищо... И после му казах нека да започнем от начало смисал да сложим ново ядене да се готви защото едно ядене кът си го затоплил и истине накрая и после пак си го затопляш ама не е същият вкусът на яденето ревнувам го пак ама се прая че не го ревнувам защото не искам да скъсаме и така ако го обичаш ще спреш да го ревнуваш може да ти е гадно ама ще ти мине и аз бях така кът тебе много го ревнувах ама видях до къде щеше да стигне и спрях не го ревнувам много даже мн малко :) винаги има отворена врата да спреш да го ревнуваш ревнуваи а после кът го загубиш ще си кажеш защо не спрях да го ревнувам :) и така

24.   И аз съм МНОГО ревнива :((( Моя мъж не се заглежда по момичета на улицата, но постоянно го хващам да гледа голи жени по някакви сайтове и много се вбесявам... ;(

26.   Мисля че и аз имам тоя проблем .. направо полудявам !!!

28.   Здравей и аз много ревнувам дори само да каже здрасти на някоя позната но с това разбрах че трябва да му вярвам повече затова и ти му вярвай :)

29.   Ас съшто много ревнувам приятеляси но той неме ревнува много мие гадно всеки ден плача чуствамсе ужасно