Поредното клише-изневяра
Здравейте, от месеци чета и все не събирам кураж да пиша. Историята е поредната такава за изневяра. Заедно сме почти 14 години от гимназията. Аз му бях първата любов на мен той последната. Имаме две прекрасни деца. Всичко започна миналото лято докато бях бременна с второто ни дете. И пак поредното клиише, среща се с една негова колежка. Уж всичко беше невинно искаше да ни запознае защото мислел че ще се харесаме, увлечена в стресовата си работа и проблемна бременност подминах думите му и го оставих да се среща с нея. По едно вреем спрях да работя, защото здравето ми се влошаваше. Тогава една сутрин, напълно случайно открих първите чатове, беше ми се развалил телефона предната вечер и сутринта всех неговия да търся сервиз, в момента в който го отключих попаднах на еротични редове. Той ме видя и изтръпна, излязох от вкъщи, мотах се цял ден. Като се върнах вечерта беше си събрал багажа, беше решил че ще искам да остана сама. Седнахме да говорим, каза че това било глупав забежка и повече няма да се вижда с нея. Това обаче беше само началото. Последваха месеци изпълнени с тъга и отчуждаване, спеше в другата стая, "работеше" до късно вечер и още и още клишета. Роди се сина ни и си мислих че всичко е приключило докато преди месец не открих втори телефон. Оказа се че я водил в апартамента на брат си, вземал си е дни от работа и по цял ден се е затварял с нея там, поръчвал е любимото й вино и други. Последва тежък разговор, каза че е влюбен и че не желае да си прекратява връзката с нея, но не може да остави и мен. Въпросната е госпожа, женена с две деца, от чатовете и това което той ми е казвал тя няма живот с мъжа отдавна, по някое време и той е разбрал и си е тръгнал, така че тя вече е сама и го очаква с отворени обятия. Виждат се всеки ден, мъжа ми не крие, каза че му е писнало от лъжи, но все пак продължава да лъже. Говорим, честно и не много, но говорим. Един път казва че иска да оправим нещата после твърди че връщане назад няма, но не прекратява там и не си и тръгва. Незнам какво да правя. В едно съм сигурна - няма да си тръгна и няма да го изгоня. Не искам аз да нося вината за края на връзката, при все че той постави началото на края. Истината е че преди много години в началото на връзката ни аз бях оплела комците, нещо ЗС което той и до днес не е простил. Обясних му че го разбирам и знам какво му е, защото наистина знам, но вече не сме деца, има две деца между нас които най-много биха пострадали. Искам го обратно! Дали мога да живея със стореното -да! Казва че не е правил секс с нея, но честно мисля че и това е лъжа! Незнам какво целя с целия разказ, знам че формула няма и само времето ще покаже какво ще се случи. Дали имам вина? ! Да! Аз позволих връзката да се занемари, но той вместо да стане и да оправим каквото има за ремонт избра лесния вариант и избяга навън. Незна дали ще остане с мен, дори и да остане Незнам дали някога ще я забрави, колкото е по-високо гроздето толкова е по-сладко. Последните дни си мисля дали мога да живея без ако ми се наложи, ами не ме плаши тази мисъл, даже на моменти ми се струва че така ще е по-добре, но все още не мога да го пусна. Той винаги е бил най-добрия ми приятел, любовник, баща на децата ми. Все си мисля че чака аз да взема решението вместо него, всичко друго бих направила за него, но тая услуга няма! И аз съм дете на разведени родители, преди много години майка ми изгони баща ми, без да осъзнавам какво се случва аз упреквах нея с години, докато не порастнах и не осъзнах какво точно се е случило! Та... мислите ли че нещата могат да се оправят, някой минал ли е от тук и да е успял да бъде отново щастлив с половинката си. Вече не ровя, не чопля и не чета! Дала съм му свобода и време да помисли какво иска и да ми каже, но как чакам само аз си знам...

Коментари

1.   Ясно ти е, че aко остaне, вече нямa дa имa и грaм увaжение към теб, нaли? Тa ти си кaто неговa мaйкa в моментa "aко исшa остaни мaме, aко не, върви при гaджето, мaмa е тук и нa твое рaзположение"
Щом не искaш рaздялa, поне му подaй конкуренция, некa види, че може и ще те изгуби зaрaди МЪЖ, МЪЖКAР! Aко тогaвa не се събуди "ловецa" aко не пожелaе дa се бори зa теб...не виждaм кaкво дa прaвиш с този човек повече. Имaй сaмоувaжение и се рaзделете културно и цивилизовaно, може дa бъде добър бaщa, без дa бъде съпруг нa мaйкaтa.
Но прояви хaрaктер, веднъж си остaвилa "детенце" дa излизa с гaдженцa, сегa остaвa и биберон дa му топлиш.
И кaкво сa тия глупости, че не бил прaвил секс с нея хaххa, ти сериозно ли?! Зaтвaряли сa се цял ден в aпaртaмент с любимото и вино дa обсъждaт световнaтa политикa, aмa, че си.
Успех ти желaя, кaквото и дa решиш!

2.   Много гадно ми стана докато четох. Ако искаш да си го върнеш трябва да смениш тактиката. Сега ти си досадната жена, при която се прибира, а тя е новата и интригуващата. Стани недостъпна, обърни внимание на себе си, престани да му показваш, че го искаш. Кажи му да прави каквото иска и че и ти ще правиш. Но дали наистина можеш да му простиш? Направи така че той сам да пожелае да се върне при теб, но трябва да промениш поведението си. Нека не знае, че му прощаваш и го чакаш.

3.   Остави го да реши какво иска. Твоята позиция е ясна. Не го притискай.

Лъгал те е много, но това ти го знаеш. Естествено, че са правили секс.

Понякога счупеното може да се поправи, друг път - не. Остави го да реши, но недейте да живеете заедно само за пред хората. Дай му срок да реши - 2, 3, 6 месеца. Колкото прецениш, че можеш да чакаш. Но нека знае, че има срок, защото него положението го устройва перфектно в момента и от негова гледна точка няма защо да променя нищо - има и двете ви и не получава санкция за поведението си.

Бъди силна. Желая ти успех!

4.   Здравей,

Искренно съжалявам за това което ти се е случило, напълно те разбирам. Аз съм от другата страна, мъж с любовница колежка. И аз имам жена в къщи с едно дете. Вече втора година продължава авантюрата ми с колежката. Жена ми не знае. Опитвам се да се държа добре с нея и да я обгрижвам, въпреки че на сърце ми е колежката. Колкото и гадно да звъчи, чуствам че я обичам повече от всичко, а жена ми даже понякога ме е гнус от нея :(.
Така, че напълно те разбирам, за съжаление според мен, няма да имате бъдеще, щом си разбрала за изневярата, а той продължава да я търси, явно му е на сърце. Напусни го и се опитай да поправиш, залепиш живота си докато е време. По добре така, от колкото да живееш в лъжа, повярвай ми.

5.   Ах, тези омъжени колежки с по две деца дето толкова искат да са приятелки със съпругите на колегите си. Те не спят за разлика от теб и мен. Защото и аз проспах първите признаци на същото, което е сполетяло теб. Казваха ми хората, че я кара вечер до тях-виках какво толкова, заедно работят, защо да върви пеш жената. Закъсняваха вечер-виках си имали са работа. Говореше вечер за нея-радвах се, че се разбира с хората, с които работи. Едничкото добро на тия връзки между колеги е, че бързо се разчуват и стигат до ушите на рогоносеца-или рогоноската. Така стана и при мен. Имаш моето съпричастие и искрено съчувствие. Но ако както казваш и ти си ги вършила тия работи в началото на връзката ви, не е редно да се оплакваш. Просто ти се връща това, което си заслужила. Но вече сте създали две деца-те са най-важни в случая, заради тях сте длъжни да намерите изход от положението. А аз мисля, че той няма да те остави-дори съм сигурна. Пък и реално погледнато-квит сте...

6.   Много добре те разбирам, преди 4 год. Бях в подобна ситуация, само, че той държеше да остане с нас и да се вижда с нея. Беше много силен и смел тогава, а аз ранената и подхвърлена домакиния. По ревах няколко месеца и реших аз да се променя и да започна работа. Днес човека който ревнува и страда е той, без да съм му изневерявала или да предизвикам умишлено ревност в него. Мисълта, че мога да му го върна го изяжда буквално. И пак подобно на вас, нещата се промениха след появата на второто ни дете. Вече нищо не е същото, няма я тръпката в мен и слабо ме интересува с кой и къде е, винаги е имал свободата да прави каквото иска, но не и да го обичам и желая както преди.

7.   Ето това е гадно-докато жената е бременна, мъжът да кръшка. Разбира се, че са правили секс. И сега го правят. И когато в миналото ти си кръшнала, както разбирам, още тогава е трябвало да се разделите. Ти всъщност сама си дала отговор-защо той ти кръшка- станали сте приятели.. Някак тръпката е изчезнала между вас... Аз не бих го задържала. Бих изчакала бебето да поотрасне, за да не си в стресова ситуация, когато трябва да го кърмиш и да не спиш нощем. Но за мен това си е предателство и да ти кажа честно, аз бих го изгонила. Той си мисли сега, че с тази жена ще живее добре, нокато ги притисне ежедневието и проблемите, може да се окаже, че той ще иска да се върне при теб...
А че той не иска сега да се изнася-естественоима две жени, борещи се за него. Той е печеливш от тази ситуация и няма да я прекрати. А ти готова ли си да живееш в сянката на любовница неизвестно колко време??? И да си съсипваш нервите? От това ще страдат децата ти, защото те усещат, че си нещастна, че нещата между вас не са наред... по-добре е да отиде при нея и да се грижи за децата, отколкото ти да си задаваш въпроса всеки път-правиха ли днес секс?

8.   Изчетох внимателно казуса... банален, за мен всичко е счупено и изпуснато-тъжно мое заключение. Не приятна за теб ситуация, нямаш много опции докато си майка и на малко дете, блокирана си, на където и да се обърнеш всичко теб чака. дали ти ще го "пуснеш" е без значение, той вече се е "освободил" и живе и изживява някаква "лична свобода", по-лошо без угризения и притеснения. Най-вероятно вече вътрешно го проклиняш и се упрекваш.... да, " "питомното" е изпуснато но гледай да не подивееш/полудееш! Е, нямаш избор-трябва да си силна... Как, не знам-нужна ти е подкрепа-огромна!

9.   Маце.. не началото на края ами правилно и време е ти да сложиш края и да започнеш новото начало което гарантирам ти е много по приятно, полезно и неотлагаемо.... Всичко друго дори времето отделено да напишеш статията е изгубено излишно за сметка на по добри и приятни моменти.

10.   Благодаря ви за всичко, историята има своето развитие
Ами... в понделник вечерта се прибра от работа, каза здрасти, целуна ме по бузата... питах го дали всичко между нас е ОК, каза да, защо не... разменихме си по някое друго общо изречение... беше студен и дръпнат... питах го напуска ли ме... Да... Каката му е била шута в петък, предполагам имало е ултиматум, жената ти или аз, той е казал не съм готов и тя му дръпна шалтера. Та така, не знаел дали щял да бъде с нея, но бил сигурен че не можел да остане с мен. Вчера си събра най-необходимото, помолих го да си остави ключа, прие с охота и се изнесе... Много заболя като каза че си тръгва, после последва чуството на празнота и най-накрая като че ли ми олекна. Няма да го чакам всяка вечер и да се чудя къде е и с кого и колко още лъжи ще снесе, няма да го виждам как си трепери около телефона за поредния емейл или където там си пишат. Сигурен е че няма да се върне. Снощи за първо път спах от много време насам. Спах и не сънувах кошмари. Смятам че направих повече от необходимото, изтърпях повече от колкото трябваше. Топката отдавна е в неговите ръце, аз спирам до тук... Имам малко бебе и детенце които заслужават много повече вниманието мин от колкото той.
Каката му спря кранчето и той хукна да спасява оная връзка, мисля че това казва всичко. Незнам как ще я карам от днес, но знам че трябва да я карам някак си. Ще изпратя детето на училище и ще се наплача едно хубаво и после ще мисля какво и как. Знам със сигурност че не искам да го виждам и да го чувам. Той значи повече за себе си от колкото за нас и това което сме построили. Дано да намери щастие там където е, аз мисля че бях до тук... обаче боли мамка му...

11.   Ти няма какви да решаваш. Той вече го е решил и дори ти е признал. Дори и да живее при тебе разбери, че Не те обича. Ако искаш започни да си търсиш гадже и когато намериш разкарай мъжа ти.

12.   Много правилно, ако преди време си била с друг, няма как да забрави, тук не говорим за прошка, ние не сме идеални за да искаме и даваме прошка. Случката случила се преди години е решаващата, поговори с него и се опитай да му обясниш, че това ти е последната '' изцепка'', макар за мъжете да е почти невъзможно да приемат, че по тяхно време, жената е била и с друг. Желая ти успех.

13.   Аз съм мъж на 23. За да не решите, че само философствам без опит, държа да отжележа, че имам такъв и в момента имам сериозна приятелка. В една връзка трябва да присъстват 3 принципа - уважение, подкрепа и разбиране. Най-мразя изневерите, защото те потъпкват и трите принципа. Моя съвет е да си намериш достоен човек до себе си, защото от това леке с което си няма да срещнеш нито уважение, подкрепа или разбиране. Цял живот ще сте така.
Уважавай себе си и избора, който си направила!
Успех!

14.   Аз съм минала през това и искрено ти съчувствам. Добрата новина е, че ако успееш да издържиш известно време /година, две три, може и повече, не се знае колко ще продължи/, по всяка вероятност всичко ще се уталожи и в крайна сметка ще премине. Лошата е, че, както вече писах, тази история може и доста да се проточи във времето. Това ще са пропилени години от живота ти, в тъга, отчаяние на моменти, без любов, които никога няма да можеш да си върнеш. Децата порастват, тръгват по своя път... Моят съвет е, ако имаш финансова възможност да си гледаш сама децата, да поставиш ултиматум - аз или тя. Ако избере нея - прав му път. Аз не го направих и често съжалявам за това. Спечелих в крайна сметка, но на каква цена... пропилени години от живота ми, които можех да изживея пълноценно.

15.   "Не знам" се пише отделно!

16.   Това мъжете са отвратително нещо, да всички, не само някои, защото едно говорят, но застигнели ги реална ситуация всички са долни мръсници. А за жените, които се забъркват с женени и неподходящи за тях мъже, също са най-долната прослойка - да си знаете. За сметка на вашето щастие съсипвате живота и психиката на другите половинки във вашите любовни фигури. Както и страхливото поведение, повдига ми се. Но всичко се връща рано или късно!!
Колкото до авторката, ако има финансовата възможност тя основно да издържа детето да се отърве от този боклук наречен съпруга й. Да си отива при любовницата с отворените обятия, които рано или късно ще бъдат отворени за друг, а не него и да му дойде акъла. Не мисля, че можеш да го върнеш, ти си му досадна, скучна, пречка, която може само да го обслужи вкъщи. Но и за какво ти е да го връщаш, да те унижава, да търпиш лъжите и мириса на чужд парфюм? Това се отнася и за детенцето. Той не я е оставил докато си носела сина му, пък сега когато може да има всичко. Зарязвай го и търси щастието другаде. И аз така ще направя, колкото и да е тежко. Успех и хора, ако не сте доволни от връзката си с някого, оставете го не лъжете себе си и най-вече него!

17.   Нали разбираш, че при тази ситуация е най-добре са се разделите. Осъзнаваш ли, че когато децата растат в такова семейство утре ще повторят модела. Играта на котка и мишка, кой кого ще изгони е абсурдната. Смяташ ли, че е нормално да живеете така и не е ли време да затвориш още една страница от живота ти. Всеки има право да е щастлив. Вкопчила си се в него, защото си била наранено и разочарована в детството си и не искаш това да се повтори. Той не е единственият мъж на света. Първо си направила нещо ти, после занемарен брачен живот и ето го резултата. Поговорим с психолог, отвъд изневярата, сексът се крият много по-дълбоки причини.

18.   Трудно ми е да разбера хората, които не могат да носят отговорност към децата си. Мисля, че няма смисъл повече да коментирам.

19.   Авторке, не го оставяй да се вихри свободен - прехвърли му временно грижата поне за едното дете - обясни че ти е трудно да се справяш сама в началото, докато си стъпиш на краката, то не е и лъжа де... Искай и издръжка за второто. Tова ще им вгорчи достатъчно живота на влюбените гълъбчета - те досега им е било сладко, защото е било забранено, в откраднато време и без задължения - е, струпай им малко задължения, да видим дали ще издържат и колко...

20.   Добре се е получило - ти си му изневерила някога, той ти е изневерявал накрая, и сега всеки по неговия път. Естествен и логичен завършек. Дано читателите да си извадят поуките, за да подредят живота си по-добре. Това е смисълът на обществото да се учи и от чуждия опит, за да има равитие човешкият вид.

21.   Силна си, майка си, това ще е мотивира и съхрани.
А предателят... Ще му се върне, не му пожелавай щастие, той е боклук, разбери, ще го застигне цялата му мизерия...
Няма как да е щастлив, приготви се да гледаш как животът го унищожава, защото грехът му към вас е колосален.
А вие ще сте все по-добре с времето, вас Бог ще ви закриля и пази, него не.
Всеки сам избира какво да му се случва в живота, чрез действията си. Тоя си е постлал килим от мизерия. Ще се търкаля. :)

22.   1.Любовта не е грях.
2. Любовта не е задължение
3. Любовта не идва по план и по разписание.
Да ни обичат е право, което можем да си извоюваме. След като жена му не е завоювала сърцето му, или го е изпуснала, естествено е да се влюби в друга.
След като вече не обича вече жена си, какво да прави повече при нея?
Да, длъжен е да се грижи за децата си, но виж т.2!
Любовта е основна движеща сила в света!
Само глупак може да си въобрази, че ще успее да и противостои.

24.   Мъж съм, който е преживял същото като авторката. Първата ми жена си хвана любовник буквално под носа ми. Заподозрях я в началото на аферата и. След 3 месеца в дебнене накрая я хванах. Тъй като докато авантюрата и траеше, тя ме разиграваше и се опитваше да ме направи на ненормален, не я бавих много. Казах и: "или аз или той"? Тя избра него. Болеше ме, защото имаме дете, но си дадох сметка, че да живея в такъв ад е самоубийство. При жените изневярата почти винаги означава край на семейството. Поне половината бракове, в които изневерява мъжът могат да оцелеят и оцеляват, ако съпругата прости, но явно случая на авторката е друг. Явно нейният мъж е влюбен. Има си мъже ебачи, които не задълбочават и за тях е само секс. тук нещата ми се струват неспасяеми, за съжаление.