Необходимост
Hey folks

Това е история, която не е нищо необикновено, но си е моята история. Представител на силния пол на 27 години съм. По голямата, да не кажа почти цялата част от съзнателния си живот съм го прекарал сам. Нямах нужда от други хора, имах си спорта. Не някой конкретен, а абсолютно всичко ми идваше отръки. Футбол, баскет, коли и мотори, you name it. С годините обаче забелязвах как приятелите ми започват един по един да навлизат в сериозни връзки, кой от 4-5 години, друг в 10 годишна връзка. Също така спорта вече не ми беше така удовлетворяващ както преди, следствие на няколко операции и контузии. Намирах спокойствие в работата си, пренесох спортната злоба от терена в офиса, а резултата беше страхотен. Цели 5 години прекарах в една фирма, благодарение на която израстнах много. Но ето, че и работните успехи спряха да задържат интереса ми. Тогава, след поредната контузия и съответната операция се влюбих за първи път. Не продължи дълго, около година и половина, бяхме прекалено различни и логичното се случи, разделихме се. Казват, че в живота на всеки мъж има една жена, която му разбива представа за света и го тласка към правилния път. Мислех, че това се е случило с мен, насочих се към друга професия, по затворена спрямо хора, но по добре платена. Струваше ми се, че е правилното решение за мен. След нея имах няколко връзки, всичките за не повече от 2 до 4 седмици. Винаги в тях, никога вкъщи. Просто не ми задържаха вниманието, интересно беше докато ги опознаех, след това разбирах, че просто няма да е бъде. Бил съм честен със почти всички, изключение прави едно девойче, което си позволих да заблудя и продължавам да се чувствам виновен спрямо него. Сега идва въпросната тя. Познаваме се от около 3 години, нещо като колеги. Никога не съм имал "тип", но ако имам тя покрива 90% плюс от него. Винаги е била леко дръпната при комуникацията и с мен, затова не съм предприемал нищо. Преди няколко месеца ме потърси да и помогна с един проект, където имах контакти и впоследствие просто изтреля "събота искаш ли да дойдеш с мен в еди си кой бар". Идва въпросната вечер, с нея е един неин приятел, който е само приятел да уточним. Прилично си изкарахме, завършихме вечерта у тях с пица, по едно време нейния приятел си заминава към 7-8 сутринта и оставаме двамата, съответно почти заспали. Заспахме на едно легло, помня че я бях прегърнал, тя не се дърпаше. На другия ден останахме до късно заедно, приказвахме си, пихме кафе и прочие. Нищо конкретно не е станало, никой не обели и дума за това, единствено се уговорихме да гледаме някой филм в следващите дни. След ден и писах да се уговорим да се видим, при което тя ме отряза и ми каза, да го отложим за след седмица и нещо, което приех като нещо от типа на "виж го тоя, беше вкъщи в леглото и само ме прегръща, задръстеняк" и общо взето не съм и писал близо две седмици. Тогава пък се случи обратното, тя ме потърси, да ме пита кога сме щели да гледаме някой филм. Излязохме веднъж на кино, после у тях пак до ранни часове. През цялата вечер не посмях да я целуна или нещо от сорта, просто защото... ами на жаргон насрах се. Честно, наслаждавах се на компанията и през цялата вечер, че не посмях да предприема нищо и чак когато я изпращах събрах смелостта да я целуна. Всичко чудесно до тук.. Въпроса е че повече от седмица не сме се виждали, пишем си по някоя и друга реплика и до там. Имаме уговорка за другата седмица и за края на тази по някое време да се видим. Тя има шанс скоро време да се премести за друг град, под шанс разбирайте, че не е взела решението още и се колебае. Мен вероятно няма да ме има за няколко месеца лятото, нека да го кажем продължителна командировка извън България, която обаче мога да отменя. Важно е да спомена, че е с две години по голяма от мен. В чата разговорите ни рядко вървят, просто не се получава. Смея да твърдя, че на живо се спукваме да се хилим и да си говорим за най - различни теми, но в чата не е същото. Както казах и по рядко си пишем и то по няколко реплики. Дали това, което мацката желае е one night stand или аджеба има шанс за нещо по? Втръснало ми е от еднодневки, не искам да си губя времето опознавайки някой и накрая да е само това. По притесненен съм, че по лесно мога да хлътна, особено когато човека си заслужава. Знаете, болката после е шит. Искам да я избегна, ако е възможно, но съответно... усещам тази необходимост от човек до мен. Някой, с който мога да споделя всичко, което усещам. Тя може да бъде този някой, запленен съм от нея. Интересети ни са сходни, а тези които не са, винаги съм ги намирал за занимателни. Заслужава ли си, да рискувам и да се заровя дълбоко? Помня единствения път, когато се открих пред някого какво беше след това. Не желая отново да стигам до там, но пък.. high risk, high reward..

Коментари

1.   Добре, де, следващия път като сте пак насаме, опитай малко по-настоятелно. Щом сте се целунали и не е станало проблем, явно и ти си привлякъл интереса й. Целуни я пак, но не като си тръгваш, а докато сте още заедно. Вярвам, че нещата ще се наредят спонтанно. Няма точка 1 с подточка 1. 1, 1. 2, 1. 3, а после втора. Няма план, така че не го мисли толкова.

2.   Hey, guy! Не разбрах, как така сте в нейното жилище, а я целуваш като я изпращаш. И на колко години си?

3.   Излезте и я питай. Съвсем директно и ясно, търси ли нещо повече или не. Това е. Няма смисъл да гадаеш.

4.   Ммм... Мисля си, че тя изчаква оттук насетне, ти да пристъпиш към нея, не е сигурна в теб, както ти се страхуваш, така и тя...
Вече е направила усилие да те ангажира и подбутне, сега е твой ред.
Ако имаше намерение да спи еднократно с теб, или беше за единия секс, щеше да те ''нападне'' онази сутрин, а не е...
Хич не си и помисляй, че търси само секс от теб.
Дръпната е, защото те харесва, но ти все си мълчиш и не предприемаш нищичко, и нормално... И изобщо - дръпната- би означавало, някакво сексуално напрежение, виж - безразлична, е друго...
Дано не бъркаш понятията.
Тя те кани, чувства, че вече е направила каквото може, а да нападне директно, няма, защото не иска да рискува, досущ като теб... :)
Ако не й пукаше, щеше да е по-лежерна.
Изчакало му се е чакалото на това моме, ей!
Това е предлюбовен танц.
Само дето, засега само тя прави едно и също движение, няколко пъти поред, а ти седиш скован.
Все пак не пречи да си поговорите за някои работи, няма нищо нередно, от женска гледна точка - мъж който ни харесва, да ни попита или подпита, в какво разположение на духа сме, спрямо него... По ненатрапващ начин, индиректен може би, дори. Зависи от жената, зависи от отношенията...
Ще прецениш. :) Ако е точна мацката, няма да те подведе, ама все пак трябва да разбере, някакси, че... Имаш желание за отношения по-сериозни.
Разбери нещичко за отношенията й в миналото, за да не се окаже, че още страда за някого, и не е готова за връзка.
Аз ако бях на твое място, щях да се сближа и разговарям на любовна тематика, за да разбера това-онова. Знам ли...
Май така е по-безопасно, отколкото да се вземете, и да се окаже, че не може да прежали Стамат от 9-ти блок, и се връща при него, след като е била с теб, и е разбрала колко много той значи за нея... :Д (абе не е смешно, ама... )
Пък може да й писне да те чака, и да те награби, и пак няма да имаш гаранция, че никой няма да пострада после, както сам си написал: high risk, high reward...

5.   #2 Грешка на езика съм допуснал. На 27 съм, споделил съм го в началото, тя е с 2 години по голяма от мен.

Днес излязохме, прекарахме няколко хубави часа. Поговорихме си, каза, че не желае никаква връзка в момента. Прекалено много и харесвала компанията ми, та предпочитала да си останем приятели от колкото да ме "нарани" и да прекъснем отношения.

6.   Оу, съжалявам...
Дано '' ти мине'' бързичко...
Само дето, ако не прекъснете контакт, ти ще си я виждаш и може би ще страдаш?
Аз се измъчвам така, поради грешката да не прекъснем общуването помежду си, с човек, с който нямам бъдеще.
Дано при теб не е така.

7.   Леле, това извинение се е зародило още преди Големият взрив! Не мога да повярвам, че все още има жени, които го използват и мъже, които се връзват. :)

8.   #6Почти е сигурно, че ще прекъснем контакт поне за известно време докато се охлади главата ми. Ускорих една командировка извън България, която ще ме държи зает няколко месеца.

#7 Всеки го е чувал това извинение, няма как. Последния път, когато ми го казаха, мацката уцели момента още преди да започнат да се прокрадват онези чувства. С нея и сега сме си близки приятели, но без лоши чувства.

9.   Не ти си е получила историята. Хората ти го казаха вече.

10.   Здравей, мисля, че това момиче е наистина много загадъчно и точно това би привлякло всеки мъж... Относно секса, не бързай. Излизайте, разнообразявайте не ходете на едни и същи места, накарай я да ти вярва. Жените сами се издават когато им се "чука". Когато тя осъзнае, че до сега не е срещала такова момче ти ще разбереш. Тя ще ти покаже чувствата си имай търпение и воля. Успех!

11.   Нарцис си и егоист, интересува те основно ловът не и жената. Когато ти "падне" и тя ще ти омръзне. Навярно те усеща и е крайно предпазлива. Преценява те в момента. Но си мисля, че има и друг мъж на хоризонта. Това ми го говори женската интуиция или бръмбарите в главата, така и не им разпознавам гласовете