Вчера беше тук, а днес вече го няма!
Привет на всички ви,
често чета сайта и темите, но пиша за първи път.
Не знам дали искам да споделя или просто да разкажа тази история, да изпиша с думи, това което не казвам на глас и тая в себе си, но така или иначе го правя вече.
Живеех години наред изпълнена с гняв и озлобление от живота си и начина, по който той върви, съществувах само и единствено, за да съм подкрепа на близките си. Не съзнавах, че се губя, като личност и се превръщам в своя сянка. В един момент се събудих от този унес и видях, че света е хубав, а живота е прекрасен.

Постепенно взех решение да променя действителността, в която се намирам и да взема живота си в ръце, докато имам време, за да не съжалявам после за пропуснатото. И го направих, поех друг път.

Бях злощастно омъжена, разделихме се, за общо добро, в последствие се освободихме и от формалността брак. Заживях с мисълта, че всичко хубаво ми предстои и повярвайте ми, човек когато вярва в нещо, то става. Осъзнавах и опознавах себе си всеки ден, радвах се на свободата си и възможността да дишам и спя спокойно, вярвах, че ще срещна сродна душа и че ще съм щастлива.

Не Я очаквах в живота си така главоломно, но тя дойде- ЛЮБОВТА! Не че не съм я търсела, но не вярвах да се сблъскам с нея неочаквано, макар да съм чувала, че точно така става. Отношенията ни се развиха спонтанно и искрено, всичко се случваше постепенно и като по начертан план за действие с успешен край. Мечтаехме, обещавахме, градяхме бъдещето си. Но... докато се оставях на чувствата си и на всичко хубаво, случващо се в живота ми, в един момент ме шамароса през лицето нещо непредвидено. Лягаш си с мисълта, че си обичана, а се събуждаш с обаждане за раздяла. Че връщане назад няма и че така е по-добре.

Не знам дали е по-добре, и въобще какво е най-доброто в случая, но шамара беше здрав от случилото се. Защото всичко вървеше по мед и масло, естествено с някакви изключения, защото никъде не върви напълно гладко, но не са неща, които да не могат да се преодолеят с малко приказки, и сравняване на мнения, както се и получавало.

Та така- днес имаш любовта си, а утре буквално казано я губиш, не по свой избор. Даже без някой да те пита искаш или не, по точно без да се съобрази, че всъщност не искаш това.

Терзаеш се известно време, задаваш си въпроси, чиито отговори трудно ще намериш, питаш празнината в себе си за това, какво доведе до такова стечение на обстоятелствата, вглеждаш се дълбоко в душата си, обвиняваш се и оневиняваш себе си едновременно с това, чувстваш се прекалено наранен или объркан, питаш се постоянно какво ще стане оттук нататък с теб и с това, което си мислел, че имаш. Не може ли да се промени? ...

И всъщност споделих историята си, ако желае някой от вас, може да даде мнение или просто да каже нещо, може и не по този повод.

Коментари

1.   Значи не е бил истинския.

2.   На мен не ми се е случвало и не мога да твърдя, че знам как се чувстваш, но искам просто да те подкрепя. Ти си се изправила веднъж, ще го направиш и сега. Пожелавам ти да срещнеш истинския мъж в живота си, заради когото си е струвало да минеш през всичко това!
Л.

3.   Трудно е да градиш нещо с време, да се вричаш в любов всеки ден, да се раздаваш, да вярваш и да правиш жертви за общото благо във връзката. И точно когато си най-опиянена просто всичко свършва, само с една дума идва края на всичко. Много често се получава така, но той просто не те е обичал истински, щом го е направил. Знам че е трудно и то много, но продалжи отново напред. Макари с разбито сърце, не се отчаивай. Просто така е трябвало да стане. Нали знаеш, че за всеки влак си има пътници. Mary Jane

4.   От автора:
Благодаря и на трима ви, за вашата подкрепа и думите ви. Става по-леко, когато това, което си мислиш и отстрани изглежда същото.

5.   толкова много пъти ми се е случвало ...незнам как но все се срещам с мъже които нямат смелост да ми кажат че късаме в очите ..все смси ..или писма на електронната поща получвам ..без отговори и причини ..като гръм от ясно небе ...за някои неща откривам отговорите след време ..други така и не остават изяснени ...в повечето случай става въпрос за друга жена ...

6.   Повярвай, не си единственната. Лошото е, че обяснение сякаш никога няма и винаги остава някакъв отпечатък в теб. Продължавай да бъдеш силна, бори се, каквото е писано, то ще стане! Вярвай, че истинския все някой ден ще се появи! Успех!

7.   С смс-и, имейли или просто престават да вдигат телефона и те отбягват - така късат мъжете-помияри. Един истински мъж умее да изразява мислите и чувствата в смислена реч и не се страхува да говори очи в очи.
За съжаление истинските мъже са на изчезване, сега на мода да пе*ерасите.

8.   Просто не е бил подходящият! И не забравяй че Всеки си има половинка, някъде там и рано или късно я среща. Писано ти е така може би защото когато срещнеш твоята половинка, твоята сродна душа, ще сравниш предишният ти със тогавашния и ще видиш и ще можеш наистина да оцениш любовта му (на Бъдещият ти и последен, който да си те обича винаги :) )
Защото в крайна сметка как ще кажеш дадено нещо че е добро след като не си видяла лошото? :)
Чао чао и надявам се да съм ти помогнал... и ГОРЕ ГЛАВАТА!

9.   Номер 8,
убедена съм, че човек, няма само една половинка. Ако беше така, представяш ли си какъв изключителен шанс ще е да я срещнеш? Има много хора, които са подходящи, и слава Богу.

10.   Страх, само страх е причината да избяга. Когато натежи отговорността от мисълта, колко си важен за някого. Мъжете бягат от сериозните връзки , а след време се жалват от липсата на шанс... Важното е, че си могла да се извадиш от унинието и си се почувствала желана... Щом веднъж се е получило, ще с е случи отново и тогава всичко ще бъде различно. Заслужаваш го!!!

11.   От автора:
Благодаря още веднъж на всички за хубавите думи и подкрепата.
С времето започнах да се чувствам по-добре, приятелите ми, а вие всички, откликнали и писали по нещо за кураж, ми дадохте сили да приема и преодолея този момент, предполагам, че и за напред ще е така.
Това не ме уби, значи съм станала още малко по-силна. Постепенно остават само спомените, липсата се заличава, свиква се.
Благодаря ви!

12.   Аз бях доста трогната от казаното от теб. Все още съм на 20 и бях изпаднала в огромна дупка мислех, че само аз съм така, но явно такива са нещата от живота и човек трябва да се сблъска със всичко. Има моменти на радост, тъга. Но трябва да се радваме на живота, защото не е много дълъг и време за самосъжаление няма. Всичко с времето си за всеки влак си има пътници! И важното е винаги в животът ни има хора който ни обичат истински, не трябва да го забравяме.