Нуждая се от това да опитам
Здравейте, пиша за пръв път тук с надеждата да чуя съвети от вас. Историята е такава че наскоро започнах да си пиша с един познат. Той живее в чужбина от доста време насам и се е устроил със семейството си там. Отначало всичко беше за губене на време, но впоследствие на нашето опознаване изминаха почти 3 месеца. Очевидно е че се харесахме и двамата и той сега иска да отида при него за няколко дни. Той не може, защото работата му не позволява, а аз още не съм сигурна. Много го харесвам, говорим по телефона водим и видео чатове, всичко е нормално. С изключение на едно нещо, което той ми сподели наскоро. Предаван е от много близки хора и се чувства наранен, сега трудно би се доверил на някой, не иска да се доказва пред никой. Слага бариера пред себе си и не може да изрази чувствата си, разбирам го, много му е трудно. Аз искам да съм тази, която ще бъде до него, искам да знае че ще го подкрепя и че трябва да ми вярва. За това май искам да отида там при него и да прекараме време заедно. Говорили сме на тази тема и той ми отговаря че само времето ще покаже, много мило се държи с мен, а по някога имам чувството че слага контрол тад себе си и се държи хладно. Искам да го разбера какво има към мен. Просто страшно искам да го видя. Въпросите ми към вас са, заслужава ли си това пътуване, мога да дам много от себе си просто и отсрещната страна трябва да иска. За протокола и двамата сме на 25. Нямам какво да губя в крайна сметка, последствията ще са след това. Благодаря ви мили хора, ако отделите малко време на историята ми и ми дадете адекватни съвети. Поздрави :)

Коментари

1.   Разбира се, че трябва да отидеш! Нищо няма да изубиш, както сама каза. Може би това ще бъде невероятно любовно приключение и ще реши съдбата ти от тук на нататък. Според мен е добре да изпробваш късмета си.

2.   Не пътуване, за истинската любов пътуването е едно нищо. Ако наистина е искрен, а не те подвежда /което няма как да си сигурна/, тръгвай. Понякога да срещнеш твоя човек се отдава един път в живота, а доста повечето дори не са имали този късмет.

3.   Не, не си заслужава пътуването и ще ти кажа защо, като ще ти се обоснова много внимателно
Жена на 34 съм и се запознах с господин от Варна по-голям от мен. Дотук добре, защото става само въпрос за другия край на България и дотук свършва добре-то
Ако един мъж има желание да види една жена и иска да бъде с нея, ще намери начин. Лично в моя случай и аз се наслушах на "времето ще покажело", другия финт е с "имай търпение" и т. н
На приказки много добър, на действия кръгла нула. Та ти скъпа си се ориентирала на същата плоскост да се "доказваш" на някой си, който не познаваш и който пръста си не е мръднал за теб. Ако толкова те е харесал-ще намери начин да дойде от Зимбаве дотук, всичко останало е гола парлама. Всеки си намира начина ако има желание.
Що се отнася до мен-не, аз няма да отида до Варна, защото все пак не съм длъжна да се доказвам на някой си и защото съм жена, дето си тежи на мястото. Ако все пак решиш да отидеш-после пиши как ти е изгубил времето

4.   Пише ви много доверчив мъж. Много е подозрително това. Бариери издигат и хора. които искат другия просто да свали неговата бариера. Проверете го този човек - в полицията, къде работи, какво семейство има и т. н. Имате много какво да губите!

5.   Внимавай много, ако решиш да ходиш при него. Не разбирам, той женен ли е или не? По интернет е забавно, но реалността е винаги различна. Знаеш ли го къде работи и живее, трябва доста да си го опознала, за да тръгнеш ти при него. В коя държава е, че пък толкова не може да дойде? Аз се омъжих по интернет и съм в Белгия, така че не е страшно, ако се проявява разум. Само добре разучи ситуацията!!!

6.   Ти за трафик на хора не си ли чувала? Де си тръгнала с едно голо нет познанство. Не се доверявай на мили приказки!!!

7.   Прочети внимателно 6. Тук даже жертвата доброволно и на свой разноски отива. Губиш живота, здравето, честта.

8.   №6 Има право...

А и тия глупости, че е наранен и прочие, са абсолютни клишета в такива ситуации.
Оправдава липсата си на по-сериозен интерес и чувства към теб с тях, и го мързи да дойде той.
Но е деликатен и не ти казва в прав текст, че не си романтичен интерес за него, защото това ще те отблъсне, но няма против да спи с теб, щом те кани на гости.
Ти може и да си го харесала, но той с думите и бездействието си ти показва, че не може да ти предложи нищо.
Съжалявам.
Ако отидеш едва ли ще стане чудо. А и е далеч.
И да се получи, как ще я карате след това?

9.   Абе, хора, не четете ли:

"Историята е такава че наскоро започнах да си пиша с един познат." - Значи момичето го познава от преди да замине в чужбина.

Щом го познава, нека тя си прецени колко е сериозен. Аз искам само нещо друго да те предупредя, да внимаваш с такива, които много са били наранявани, слагали бариери и други подобни глупости. Най-често това са им оправданията защо не искат сериозна връзка. Тъй че, много вероятно е да се окаже някой, който просто иска да се забавлява с теб, без да се обвързва, защото бил "предаван и не можело да изразява чувствата си".

Depravity

10.   Номер 6 е прав, но не е написал повече, аз ще допълня.
Момиче, зарибяването на жени става чрез първоначално създаване на връзка с ''жертвата''.
Сутеньора намира момиче, което е податливо, младо, лабилно, независимо дали му е позната, непозната, приятелка, или каквато и да е, и я ''обработва''.
Изкарва я под някакъв предтекст извън страната, като в повечето случаи й обещава работа и жилище, и други неща.
Никоя жена не предполага, че точно нейният нов възлюбен може да се занимава с това, зарибявката се случва постепенно. И се крият, гадовете.
Сценарият може да е различен, но винаги включва мъж, който от гадже, се превръща в...
И разчитат на това, че момата е хлътнала и ще прави каквото й се каже.
Само дето, дори и да не - ще, ще я принудят по втория начин.
Само споделяме тук, не е задължително в твоя случай да е така.
Но ти като девойка от тая държава, трябва да си наясно, че ние сме едни от най-експлоатираните.
Пази се.
Потърси информация в гугъл, моля те.

11.   От авторката... Доста пъти прочетох коментарите ви, но вие май не ме разбрахте правилно или не сте прочели. Познавам това момче от преди този наш чат да започне, просто пътищата ни се разделиха и не сме комуникирали.