От жена с любовник се превръщам в негова любовница
Здравейте, за първи път пиша във форум, историята ми е толкова тежка и оплетена, че найстина имам нужда да я споделя. Ще започна с малко допълнителна информация, за да изясня цялостната картина. Малко преди 30те съм, с висше образование от чужбина, живея извън България от повече от 10 години. Смятам се за културен и морален човек, поне преди беше така. Завърших и се ожених по любов, набързо, необмислено и лудо, типично по младежки. От този брак почти веднага се появи прекрасно момченце. В началото всичко беше цветя и рози, мъжът ми е добър човек, спокоен, уравновесен, много държи ма семейните ценности, грижи се поравно с мен за детето ни. Идилията беше пълна, наистина, бях си повярвала, че животът ми е влязал в релси и съм късметлийка, понеже моите родители са разведени и това винаги ми е било голяма болка. С времето обаче мъжът ми се отчужди, историята е дълга и няма да наблягам на нея( появи се проблем с алкохола и разни други неща), аз се позатворих в себе си, изолирах се в собствен свят, започнах доста повече да общувам с приятелки, да излизам сама. Мъжът ми нямаше нищо против, даже ситуацията му харесваше. След около година в това положение много случайно се появи друг мъж, хареса ме много, беше настоятелен месеци наред при постоянни откази от моя страна. В началото си пишехме, опознахме се чрез съобщения, въпреки че първоначалното ни запознанство се случи наживо. През времето в което аз се опитвах всеячвски да не се подлъжа с новия мъж в живота ми, съпругът ми се отдръпна още повече, безразличен и хладен към мен сякаш нарочно ме подтикна да му отпусна края. След месеци в който си разкрих душата пред новия, получих разбиране, подкрепа и постоянно внимание, виждането се случи, влюбването също.. подробностите ще ги спестя отново, за да не ви отекчавам, но истината е, че хлътнах като ученичка. Животът ми се промени тотално, пак имаше за кого да съм хубава, пак бях желана, пламъчето в мен отново се разгоря. Този човек обаче е противоположност на мъжа ми- много по привлекателен визуално, мъжествен и много по- обигран, животът му тече на бързо убороти, лошо момче с една дума. Но това лошо момче ме караше да живея отново. Вече 6 месеца се виждаме, казали сме си, че се обичаме, готова съм да се разведа и да обърна света за него, не ме е страх, защото той е любовта ма живота ми, проблема обаче е друг. Някак си усещам, че аз правя безкрайни компромиси с мен и хората около мен, а той си живее по старо му. Разведен е с дете по-голямо от моето, отношенията му с бившата му са добри, даже според мен прекалено добри, тя все си намира поводи да му звънне да го пита за щяло и нещяло, освен, че той постоянно гледа да е покрай детето, за което се опитвам да го разбера. Все аз съм тази, която се съобразява с неговото свободно време, все е зает, все бърза, майка му сега е тук и още не ме е запознал, въпреки че го подметна няколко пъти на шега, аз съм деликатен човек, гледам да не нахалствам за нищо, но напоследък взе да ми писва и му казах някои неща. Съгласява се с мен, но после пак по старо му, все се крием, което е нормално понеже аз съм женена все още, но той също ме крие от повечето си близки, което ме дразни. Веднъж наскоро бившата му приятелка му звънна в 12 вечерта и той не и вдигна пред мен, което ме навява на мисълта, че все още се чуват, той казва, че това не е вярно. Много е потаен и въпреки че казва как иска да заживеем заедно и да имаме семейство, не знам защо вътрешно ми е притеснено и се страхувам, че ще си разбия семейството и ще оставя детето си без баща до него, заради някой който не си заслужава. Стана много дълго.. моля помагайте, кажете ми как да си изиграя картите, как да го проверя този новия дали си заслужава огромната жертва и промяна в живота ми, която бих направила за него. Благодаря ви!

Коментари

1.   Ами трудно може да го провериш. Виждаш го явно какво представлява, имайки предвид, че в началото всички да супер точни, а този още от сега си отстоява неговия си живот.
Първо поговори с мъжа ти, така ли ще я карате. Изясни се с него и тогава мисли за живот без него.
Лично аз мисля, че новият набързо ще му омръзнеш, а ти вече ще си се развела. Поговори и с него, иска ли той да се разведеш.
Не те запознава с близките защото си семейна.

2.   От прочетеното сaмо. до тук, aз бих прекрaтилa веднaгa връзкa с него. Явно е, че крие много нещa от теб. Той е свикнaл дa рaзполaгa със свободaтa си и нямa дa я огрaничи зaрaди теб и ТВОЕТО дете. Освен товa омъженaтa си ти, не вярвaш, че той пък ще ти вярвa, нaли? ! Не си толковa нaивнa, предполaгaм.
Стягaй се и прекрaти докaто е време... товa ми е мнението.

3.   Въпросът е друг. Въпросът е-готова ли си сама да се грижиш за детето си о да се разведеш с мъжа си? Ти от един мъж искаш да се закачш за друг и търсиш гаранции. Гаранции в живота няма за нищо. Така че по-скоро птговори пред себе си-готова ли си да се разведеш и да заживееш сама с детето си? Ако-да, то тръгни към новия мъж. Ако стане с него, ОК, ако не стане-здраве да е.
Ако те запознае с майка си ще е добър признак.

4.   Казваш че не те е страх но всъщност те е страх. Казваш че е идеалния но изброяваш и много недостатъци. Опознай го по-добре, поговорете открито за нещата които тук споделяш. Успех.

5.   Гледай мъжа си и детето си. Ти си поредната за настоящия си любовник

7.   Здравей,
Някакъв мъж ти сваля звезди, казва ти, че те обича, прави ти комплименти и ти вече летиш в небето. Това бил мъжът на живота ми! Глупости! Една любов се доказва, не е достатъчно само да се показва. Приказките са едно, делата друго. Човекът просто или го е страх да се обвърже с тебе, или просто те използва за секс, ама само за секс. Колко такива мъже има!
Добре е, че ти светва лампичката и питаш!
Не само тебе трябва да запознае с родителите си, но и детето ти. А ти запозна ли детето си с него? Наясно ли си собственото ти дете как ще се адаптира в новата среда?
Ако, любовникът ти продължава да шикалкави, просто го разкарай. Не влизай от една драма в друга!
Преди да се омъжа имах дългогодишна връзка с мъж, който на думи ме боготвореше, галантен, грижовен. Беше също разведен. Човекът обаче се оказа страхливец, не поемаше отговорност, а аз исках семейство деца и т. н. Лъжеше ме, а годините си минаваха. Просто му бях удобна, а и глупава да му вярвам. Неиздържах обаче и прекратих връзката. Изпаднах в депресия, след това.
Сегашният ми съпруг и баща на децата ми е пестелив на думи, не е и романтичен, но него не бих го сменила за нищо на света. С действията си показа колко ме обича, отключи сърцето ми и душата ми към живота. Знам, че всяка секунда и минута мога да разчитам на него и съм спокойна за дебе си и децата.

8.   Ти си обременена от модела на разведена българско кметство. Освен това отчети културните различия, прекалено добри отношения с бившата, очевидно бивша щом не са заедно. Поговорим с психолог, най-вероятно за разлика от БГ е безплатно по каса, имаш нужда да погледнеш живота си през други очи. Не очаквай да играе по свирката ти, ти искаш той да се промени, считаше че ти само правиш компромиси те, но ми се струва че пречупват нещата през развода на нашите и не осъзнаваш че правиш същите грешки.

9.   Хора, благодаря ви много! Полезни са ми мненията ви наистина! Извинете ме за грешките при писането, пиша от мобилния! Бъдете здрави!

10.   Най-безболезнения вариант(макар че "безболезнен" не е точната дума), е този втория да ти е просто човекът, който от време на време те кара да се чувстваш добре и с който правите готин секс.
Не се знае като двойка под един покрив какво ще ви се случи.

11.   Значи, тази не му е бивша, а той само така ти приказва. Спрял се е на теб, защото като омъжена жена, знае, че няма да му правиш циркове пред законната му жена и ще е ОК и за теб като иска да се криете (уж заради твоя мъж). Това е истината.

12.   В същата ситуация съм. Много е тежко... Как да се свържа с теб и да ти пиша...

13.   Преди години бях в подобна връзка, чудех се защо не познавам нито един негов приятел. Започнах да откривам неща , нетипични за него в апартамента му, но пак отказват да вид истината. Чак когато една жена ми се обади по телефона и ми каза, че е приятелката му, разбрах, че е трябвало да следвам интуицията си. Той сам й беше дал телефона ми, без да му пука как ще се почувствам, а преди това беше перфектния кавалер. Така и не се чухме или видяхме никога вече.

15.   Е, добре де, като я запознае с майка си и приятелите си, как ще я представи? Може би "Това е моята омъжена приятелка... "? Или "Това е любовницата ми"? А, ако родителите му искат да се запознаят с нейните родители какво ще им каже? "Добре, само трябва да я изчакаме да се разведе. "... Не мога да си представя нещо по-унизително за един мъж.

Depravity

16.   Казваш:
" мъжът ми е добър човек, спокоен, уравновесен, много държи ма семейните ценности, грижи се поравно с мен за детето ни. "
след това:
"много случайно се появи друг мъж, хареса ме много, беше настоятелен месеци наред".
С течените на времето в семейството неизбежно се появяват проблеми, за които е редно да се положат усилия, за да се решат. Единственото, което хрумва обаче в главата на единия, е да изневери на другия с идеята, че решава проблема. Проблемът обаче става по-голям.
После другия с други проблеми, пък първия го няма.
Трябва ли да даваме съвети?