Компромисите стигат ли да си щастлив от връзката си?
Въпроса ми е насочен към по-дългите връзки. До къде бихте стигнали, за да задържите връзката си? Кога комромисите стават ненужни и е по-добре да се откажеш от връзката?

Моя проблем е следния. Приятеля ми е ревнив. В началото му казвах къде съм с кого съм и беше достатъчно. Сега винаги има драма ако съм излезнала... ограничавам се, стоя си повече вкъщи.. не съм домушар, имам нужда да се разтоварвам след лекции.
Той напоследък няма желание да излизаме.. кани си приятелите вкъщи, стоят си заедно.. на мен никакво внимание.
Не му харесва да излизам без него.. но като поканя да правим нещо.. няма желание. Преди не беше така.. просто живеем от половин година.. май като сме заживели зедно.. съм му безинтересна? Объркана съм.. не знам какво да правя. Съвети? Има ли някой в подобна ситуация?

П. С. Не винаги е било така, последните 2 месеца. Бил е много добър с мен.. просто не мисля че ако продължава така бих могла да съм щастлива.. Не знам какво да променя.

Коментари

1.   Оооо това което описваш изобщо не са компромиси. Почакай да ти надуе корема и тогава ще видиш за ко иде реч!
Съветът ми е да се разделиш с него!

2.   Ако компромисите са и от двете страни - да, иначе ако само единият ги прави нема как да стане работата между двамата.. все единия ще е ощетен, а другият ще му е супер, ама така не стават нещата

Поздрави, Узунов

3.   Раздели се с него. Той е обсебващ и се опитва да те ограничава да виждаш други хора. Поговори с него първо. Кажи му, че държиш на него и е единствен за теб, но имаш нужда да общуваш с колегите си, примерно. Ако не се промени, се разделяйте.

4.   Узунът, правилно ти го е написал...
Трябва да е взаимно, иначе кривата на взаимоотношенията, тръгва надолу.
Ти си като домашен любимец в момента. :(

5.   Оставяй го този, защото се изживява все едно е някакъв падишах.
Номер1 е Съвсем прав.

6.   " Не знам какво да променя. "

Себе си. Време е да си поулегнеш характера, защото е и отговорности и съпричастие, а не само личен купон.