Тя просто ме тества, или това е краят на всичко?
Здравейте, Мъж на 27 години съм. От 8 месеца имам приятелка, а преди това бях 3 години с друго момиче. Мисля, че страшно много я обичам. В началото на връзката всичко беше на шега, тя ми нямаше особено много доверие, защото продължавах да си комуникирам с бившата ми приятелка, която много ме лъжеше, нараняваше и много трудно прекъснах връзката си. Бившата ми, разбра по социалните мрежи, че вече съм с друга жена, започна да ми звъни, да ми се обяснява в любов, което нагнети отношението между тях двете. Моята нова приятелка ми постави ултиматум да и блокирам телефона и фейсбук - това и направих.
След това всичко започна да се развива прекрасно. Не живеем заедно, но се виждаме всеки ден, заспиваме на телефоните. Идва колкото е възможно по-често у нас.
Секса с нея е страхотен, разнообразяваме по всякакъв начин.
Проблемът с нея, е че не съм бил прекалено принципен и не съм си държал на думата.
Понеже родителите ми живеят в провинцията, като ходя при тях излизам с приятели да пийнем нещо на заведение. Преди това и казвам, че няма да ходя на бар.... но като се отвори глътка и отивам. Тя се сърди за това, че казвам едно, а правя друго. Нямам проблем с алкохола, ако някой това си мисли...
Преди около седмица отидох на едно дело с родителите ми и съвсем случайно се видях с бившата ми приятелка на улицата. Не я бях виждал около 4 месеца. Държеше се приятелски, както и аз с нея. 3 Минути разговор на улицата. Аз нямам чувства към нея от много време насам. Понеже добре я познавам, веднага я отблокирах от телефона и тя ми се обади след 3 часа. Каза ми, че е можело да пием кафе, чисто и само приятелски и и обясних, че много обичам сегашната си приятелка и че ще го направя в момент, в който аз преценя.
Преди 1-н ден бившата и нейна сестра близначка имаха рожден ден. Реших да и се обадя и да я поздравя. Тя ме покани да се видим и да ме почерпи просто едно кафе. Аз не бях особено ентусиазиран. В този ден имах уговорка да посетя приятелката си до работата. Но тя ми каза, че имала много клиенти и се разбрахме да отида при нея по-късно вечерта.
Бях в задръстването и реших да се видя с бившата само от уважение, а и да се зарадва на празника си. Отидох на срещата, но след час ми се обади приятелката ми без да знае къде съм и с кого съм, но аз не я излъгах и и казах истината. Съответно се разсърди ужасно много и ми каза да ставам от заведението и да дойда незабавно при нея.
Каза ми, че не е наранена от факта, че съм се видял с бившата, а от това, че не съм я предупредил и изрично съм обяснявал, как не бих отишъл и за едно кафе, а съм направил обратното. Преди това се опитах да и се обадя, но тя ми затвори, защото е имало клиенти в магазина.
Каза ми, че аз съм просто такъв и, че не държа на думата си и трябва да приключим всичко. На нея и е пределно ясно, че нямам вече чувства към бившата си. Имаме закупени ваучери за почивка на Боровец и ми каза, че ще направим почивката, но след нея вече не трябва да се виждаме и, че това ще бъде края. Опитах се да и кажа, че съм откровен и не съм искал да лъжа за нищо. Просто съм искал да убия малко време, преди да се видя с нея. И че за мен това не е нищо сериозно и планувано.
Тези неща си ги говорихме, на пейката пред Мола, в който работи, дори се целувахме, но ми каза, че вече е взела своето решение и че не иска да го променя. Явно сме различни хора и не съм бил човека за нея. Каза ми, че и е много хубаво и че ме харесва много, но когато кажела нещо - това било последното и решение.
Моето мнение, е че е прекалено преуморена от работа, в цикъл е в този период и това и оказва негативното настроение.
След срещата поговорих с нея по телефона- започна малко да омеква. Дали това е ултиматум, един вид тест, който трябва да взема или просто думите са достатъчно ясни и въобще нямам шанс с нея?
Бях прекалено изчерпателен, но с цел да разберете положението ми точно. Моля за съвет, как да я накарам да ми прости и да ми има довери, защото наистина много я обича

Коментари

1.   Доверието се печели.

Depravity

2.   Странни хора сте, всичките. Бившата ти уж е бивша, а те кани и ти се обяснява. Ти имаш настояща, а си комуникираш активно с бившата. Настоящата ти пък се целува с теб, а ти говори за раздяла и ще ходите с нея на почивка...

3.   От Автора до номер 2. Бившата ми приятелка наистина съм я блокирал и не съм търсил абсолютно никакъв контакт с нея. Направих ги както обясних, преди седмица.... и то го позволих, а не съм я търсил сам с цел просто да знам как се чувства, как върви живота и т. н. Защото преди съм я обичал и въпреки, че ме е наранявала и лъгала имам уважение и искам да е щастлива. От уважение и се обадих за рожденият ден. Все пак съм си споделял живота с нея 3 години и исках просто да я зарадвам - това си е нейният ден. Просто да се видим, да си поговорим- държа се прекрасно с мен, абсолютно чисто и приятелски. Дори и казах, че не се знае кога ще се видим, но ще трябва пак да и блокирам телефонният номер, за да не наранявам жената до себе си. Тя ме разбра. Не се държа интригантски.
Доколкото моята приятелка - държа се хладно с мен, което е нормално след като разбра, а я целувах, само защото исках да оправя нещата и да изкупя вината си. Не съм я лъгал, казал съм и истината.... споделил съм по-горе какъв е проблема ми!

4.   Според мен, въпреки да е казала "край", това все още не е краят. Просто ако си мъж на място, като кажеш, че всичко с бившата е приключило, значи е приключило. Дори не следва да се виждаш с нея по никакъв повод. ТОВА Е. Ако някога нещо те потърси, просто отговаряш, че държиш на новата си приятелка и не искаш по никакъв начин да застрашиш връзката си повече. От тази гледна точка, не можеш да се виждаш с бившата, много е просто.
А, че не си държиш на думата по принцип, е много лошо. Ти доказваш, че си човек на когото не може да се разчита... и го доказваш постоянно, не е един и два пъти. Ако нова обмисля някакво бъдеще с теб, т. е. да е от тук натам с мъж, на когото може да се разчита и е прям с нея, държи на думата си, това твое поведение накрая наистина ще доведе до раздяла. Това, че те обича или е влюбена в теб, не значи, че ще поеме риска да създава семейство с човек, който не струва нищо, който да се грижи за семейството и т. н. Ами ти и при сериозните неща няма да си държиш на думата, явно си си такъв.
ПРОМЕНИ СЕ, ТОВА Е РЕШЕНИЕТО!

5.   Казваш, че си на 27, а се държиш като на 17. След като обичаш настоящата си приятелка, нямаш никаква работа с бившата, още повече като приятелката ти ревнува толкова силно. Мисля, че би ти простила този път, обаче преустанови всякакви контакти с бившата, ако не можеш - направо си отивай при нея, явно те чака с отворени обятия. Тия работи за само от уважение, приятелство и подобни ала бала ги разправяй на 17 годишните. Не за друго, ами щото точно по тоя път се стига до леглото с бивша/бивш (лично съм го видял, само че от страната на настоящата ти приятелка). Като решиш да си с това момиче, режеш всякакви контакти с всички бивши - без изключения. Всичко останало е ала бала както казах и на тая възраст вече би трябвало да го знаеш.
М33

7.   Аз мисля, че това няма да е краят на връзката ви. Така го усещам :-)
За в бъдеще, се постарай да не казваш неща, които може да направиш, че не би ги направил. Защото, наистина май си виновен сам за това си положение. И не, че си направил, кой знае какво... а това, че не си го споделил с нея. Когато споделяш нещата, дори и другият малко да мърмори и да не е съгласен.. е различно. Защото така показваш уважение, а като не споделяш, изглежда, че лъжеш... нали знаеш, че не думите а делата са важни. Какво толкова щеше да стане, ако и беше казал, че може да излезеш с приятелите си, или пък, че си срещнал бившата си и си я отблокирал.... предполагам, че нямаше да и стане приятно.. но това, че и го казваш а не го криеш е много по важно... споделяй с нея, това е моят съвет...

Нещата ще се оправят! Поздрави и успех!

8.   Така, както го виждам, и тримата сте си настоящи. Направете тройка! Сигурен съм, че ще бъде незабравимо.

9.   Сегашната ти няма как да е сигурна, че нямаш вече чувства към бившата си. При положение, че си говориш с нея и излизате, ходиш да я виждаш и тн. Как да ти има доверие?

10.   Тя няма за какво да ти прощава. А ти си намери свястно момиче.

11.   Ами като си скъсал с бившата, защо й честитиш рождения ден и се виждате? тя затова е бивша, защото е в миналото. В настоящето е сегашната ти приятелка. Още повече знаеш, че тя те ревнува. Изобщо дръж се като сериозен мъж, иначе все ще оплиташ конците. първо си блокирал бившата по телефона, после си я отблокирал и сте се видели. Ако искаш да си с една жена, дръж се свястно с нея. А и бившата те е лъгала и не е била почтена с теб. Защо изобщо поддържаш връзка с нея?

12.   И аз да съм, и аз ще се разделя с теб. Виждаш, че не й е приятно като не я предупреждаваш. Другия път просто кажи чисто и просто отивам еди си къде с еди си кой за еди си кво. Ще ти има доверие. На почивката се постарай да оправиш нещата бъди мил, не й давай поводи за ревност, недоверие. И спри контактите си с бившата без значение дали смяташ, че няма нищо и тн. Стига да искаш това момиче в живота си, де.
Ж18

14.   Ревността е фактор в началото на връзката. И аз с моя мъж бях изправена пред решения, които нямаше да взема, ако не ме ревнуваше. Но след време нещата се успокоиха и сега си казваме всичко - казвай винаги истината, защото ще си много виновен, ако тя разбере от друг това. Намали за известно време контактите си, които биха били проблем, и се докажи, че не лъжеш; казвай " Ще ходя при нашите, може и да изляза с приятели, от сега не знам как ще се развие вечерта". Даже и искай позволение по телефона и ако не ти го даде, не излизай. Това за определен период само.
Мисля, че тя не чувства сигурност, затова като е разбрала е станало така. Не и давай поводи и внимавай какво говориш - вярвам във чувствата ви и нещата ще се оправят, но не допускай същите грешки отново - вземи поука.Успех, Ж30

15.   И аз имам бившо гадже, с когото се уважаваме и даже сме приятели. И когато той има рожден ден му честитя по мейл или със СМС. По същият начин и той ми честити рождени дни и пр.

16.   Това с почивката ми звучи супер тъпо и меркантилно от нейна страна. Ще отидем на почивката и после късаме. И какво, по време на почивката ще се държите като влюбени, ще правите секс, ще се преструва, че всичко е наред и после като се върнете в града - кой от където е.
Иначе е явно, че ще ти прости, ама първо ще те измъчи яко. Обяснения, извинения, цветя, почивки.. и за какво? !

17.   Търкулнало се гърнето и си намерило похлупака. За мен си инфантилен, страхлив и не си държиш на думата. Грозен начин да зарежеш приятелката си като го разбере от социалната мрежа. Подличко. Сега си си намерил ревнива и контрилираща жена. Да видим след няколко месеца каква ревлива тема ще ни пуснеш.

18.   Не съм прочела всички коментари до моментна, моля да бъда извинена в случай, че се повтарям.
Не мога да проумея какъв е смисълът да се виждаш с бившата си приятелка? ! Нали точно за това е бивша-приключил си всякакъв вид отношения с нея. При условие, че си имаш приятелка, която твърдиш, че обичаш е някак си нелепо да търсиш близост с предишната..
Честно казано, ако се поставя на мястото на настоящата ти изгора бих била даже още по-бясна, защото ти не си мъж на място, след като си й обяснил, че нямате общо с бившата и в същото време се виждаш с нея с предтекст, че тя видиш ли имала рожден ден... е, извинявай, ама това е изключително неуважително.
Не казвам, че не трябва да я поздравяваш и т. н, но защо изобщо ти е хрумнало да я отблокираш, след като я познаваш и знаеш, че ще ти се обади.. това според мен значи, че и ти си го искал? Бъркам ли?

19.   Положението ти е, че си лигльо, който не знае какво иска. Ако тя се виждаше с бившия си приятел, на теб щеше ли да ти е кеф?
Дори и сега да ти прости, скоро ще се разделите. Момичето ти го е обяснило-не си държиш на думата, а тя се вживяла прекалено много във въпросната дума. Това е, различни сте и ти я дразниш. Освен това, забелязал ли си, че тя доминира над теб?

20.   Обещай на приятелката си, че няма да се виждаш, да говориш по телефона и тн. с бившата си. Кажи й, че много я обичаш, искаш да останете заедно и ще се промениш заради нея. Към тези красиви думи прибави и зашеметяваш букет цветя. Успех!

21.   Хесусе... ''Това'' на автора, е нищо.
Имах приятел, чиято бивша му беше ''бест френд'', и си ходеха на гости, криейки се от мен, даже понякога с преспиване, уж нямало нищо, аде бе, кат разбрах, не просто го зарязах, изтрих го мозъка си.
Малко им е. Но провидението си знае ра'лтата ;)
Авторе, ти си като утринна роса, като капчица светена вода, като мирО, като амброзия напраО, да се стягаш, ще ти прости. :)

22.   Настоящата ти приятелка се опитва да те контролира и променя. Такива след време започват да използват секса за контрол. Става страшно. Мисля, че не те обича достатъчно, ако въобще те обича. И какви са тези глупости - отиваме да почивка, после късаме. Като е решила - пътя, чантата и вратата.

23.   С жените всичко е тест. Защо даваш обещания които не можеш да спазиш? Това е поведение на инфантилност и слабост, а както трябва да си наясно на тия години, жените търсят едно нещо - сила. Или не трябва да даваш обещания изобщо, да и кажеш че не може да те командори, или като кажеш нещо да го спазваш. Ако не намериш правилният баланс между двете, значи си се провалил на теста и.

24.   Приятелката ти е ревнива без основание. За съжаление не можеш да направиш нищо. Остави я да и мине.

25.   Омъжена съм и за 17 години връзка не съм си позволявала да питам съпруга си защо е говорил с някого. Имал е потребността, така е решил. Важното е да сме честни в любовта ни.
Ревността убива любовта, макар че във вашия случай ти й даваш поводи да се съмнява. Нямате дете с бившата, че да запазвате близки отношения. Няма нужда да се чувате дори за празниците щом бившата ти има още чувства към теб.
Когато се налага да си промениш първоначалните планове и решиш да излезеш с приятели, просто предупреди, нека знае.
И накрая - сърцето ти и разумът ти еднакво ли мислят по отношение на бившата?

26.   Това със старите гаджета е опасна територия и теория. Уж, като културни хора, си запазват отношенията, пък в даден момент на някого му омекват краката и изневерява на актуалния си партньор. Може да има отношения, оправдани са, ако има общо дете, (деца) а така??? За какво само да се дразните и да наранявате сегашните? Напълно излишно и безотговорно. Играете на нервите на човека до вас. Има и друго правило: в една хубава стара песен се пее: "Бяхме най-близки, затуй отсега нататък ще сме най-чужди в света... ". Това е истината. Не може да седиш на два стола. Естествено е, че вече ти няма доверие, че няма да я нараниш. Затова иска овреме да скъсате, за да не страда впоследствие, когато съвсем се задълбочат нещата. Права е за себе си. Защото е съвсем очевидно, че бившата ти по хитрия начин иска да си те върне... А ти вече откровено си изменил на обещанието си, че ще блокираш бившата и няма да контактувате. Която с това, че се е подигравала с теб, пък е заслужила да я презираш за цял живот! Щом се е погаврила и ти е изменяла!! И то защо сега ти се мазни - само защото свалячите, пичовете, с които ти е слагала рога, са я заебали, като стара чанта, и тя иска пак да се присламчи до балъка, който всичко търпи и всичко прощава... Защо си я разблокирал???? Мека Гана, Путьо Маринкин... Как може сегашната да ти има доверие по-нататък?? Ако държиш на новата си приятелка, ще намериш начин да и покажеш, че ще направиш всичко възможно да се промениш че няма да поддържаш вече НИКАКВИ отношения с бившата. Което пак не е гаранция за друга забежка, но... на първо време ще спаси връзката. А така, тя се е убедила, че си безволев, и че всяка може да те мотае на пръста си. Взимай мерки. Инак, от два стола- та по средата.