Вътрешна красота и добро отношение
От това, което си мисля, че съм разбрал за момичетата и като гледам въобще на къде отиват нещата с модата и с днешната младеж, се чудя, дали има момичета, които да не обръщат голямо внимание на външната красота, а да обръщат внимание предимно на вътрешната.
Да не обръщат внимание тоя и оня дали си е обръснал краката и РЪЦЕТЕ и да ходи обезкосмен като индианец, излизайки от кафене да се оригне супер силно и да си проличи че просто иска с оригането си да каже - аз се оригнах, елате ме вижте (по действителен случай).

Има ли момичета, които да не ги интересуват дискотеки, кафета, купони, пиене, пушене и други подобни занимания от категорията "Губене на време".

Има ли момичета, които просто да се интересуват дали момчето е интелигентно, добро, културно, да знае как да се държи на обществено място, как да се държи и разговаря с момиче и като цяло да е човек с една дума.

Срамно е, че съм вече на 18 а не съм си имал приятелка, но как да съм имал и да имам, като ми се струва, че всички са някакви прости и леки жени (имам чувството, че такива виждам навсякъде), а и съм сраежмлив малко повече от допустимото и трудно разговарям с момичета (проблем наистина). Естествено, виждал съм и добри момичета, но не са и 10 на брой.

И от тях половината са си обвързани :), а другата половина - пред 2 - 3 от тях съм решил да се правя на олигофрен, понеже гледам, че повечето момичета това гледат - да си олигофрен, а пред други съм бил себе си - виждат ме, че съм свестен, но всъщност си падат по някой друг ии е такива неща...

Има ли момичета които знаят какво търсят и какво искат, с една дума - вече ориентирани момичета, които се обвързват с НЯКАКВА ЦЕЛ а не безцелно и просто, за да има с кой да се... и да се напиват и такива глупости и като цяло има ли такива които вярват в истинската любов? :)

Коментари

1.   Има, има.. ама МЪЖЕ ИМА ЛИ? Eми точно аз съм такава каквато питаш дали има. След първия "олигофрен" както казваш и аз търся някой свестен. Не излизам често (дори да не кажа изобщо не съм била на дискотека), не ме интересува толкова външността колкото характера и това мъжът да се държи добре с мен (но такива май няма). Целта ми е, както питаш, сериозна връзка пък било то и дългогодишна. Никога не съм искала или имала мимолетни отношения - не е в мой стил. На 19 съм да уточна.
Lovely Bones

2.   Аз може да съм много интелигентна, но ако не съм си обръснала краката как ще ме гледаш? :Д Обръщам голямо внимание на външната красота, но това не означава, че не обръщам внимание и на вътрешната. Мъж, който изисква от мен да се поддържам, а сам не го прави, просто не ме уважава. Да не говорим, че първото, от което всички са привлечени, е външния вид. Следващия път когато си харесаш някое момиче се замисли защо си я харесал в първия момент... :Д

3.   Автора:
Към номер 2 - Според мен е гейско да съ бръсна краката, но за момичетата-да момичета са и всички момичета си бръснат краката, ОБАЧЕ тва да си бръснеш и ръцете вече е... излагация
След некоя година ше си бръснем веждите и ше си кинем и миглите сигурно! !

4.   Авторе, номер 2 съм и не ме разбра, хващаш се за малки неща. :Д Давам само пример, не казвам, че вие трябва да го правите. Говоря за общата поддръжка. ;) :Д Ти казваш, че искаш момиче, което да не се интересува от това как изглеждаш, но замисляш ли се ти самият какво искаш... . Забелязала съм, че момчетата търсят момичета, които само да изглеждат добре и после се оплакват от тях. Ами огледай се по-внимателно, хора всякакви има. ;)

5.   OK вече те разбрах :)

6.   Има, има... Ама не в чалга-кръчмите!

7.   ИМА... Мъжете да се оправят. Красотата не е най важното.. поне за мен де, но как да си харесаш "неподдържано" момче например. Вече всяко девойче търси БМВ -та, Пари, красота и т. н Но ти продължавай да търсиш все от някъде ще излезе нещо добро.. :))
*Пух*

8.   Пич, сега ще ти кажа неща, които искам да четеш внимателно и между редовете. Опитай се да спазваш тези принципи и ти гарантирам, че ще се котираш по добре сред женското съсловие.
Като за начало можеш да спреш да виниш хората за тяхните удоволствия - пушене, пиене, дискотеки, забави и т.н. Категоризации не са нужни.
От тук насетне се замисли върху поведението си с момичетата. Не става дума за това какво говориш, а точно как го казваш.Когато говориш с някое момиче, забелязваш ли дали сте настроени на една вълна? Повярвай ми това е много важно, да не кажа определящо...когато водиш диалог с някого ясно се вижда дали имате съвпадения/различия в мненията и до каква степен се допълват те. Това разбира се поражда някакъв тип емоция и у 2те страни, която носи удовлетворение/разочарование. Именно тази емоция е дефицитната при теб и в нея се коренят причините да си притеснителен. Не случайно има приказка - Жена, която можеш да разсмееш или разплачеш може да бъде твоя! Такива сентенции можеш да си ги обясниш с казаното по нагоре от мен.
Та за да умееш да поднасяш тази доза емоция на жената за да и бъдеш интересен, не се засягай, но съм убеден, че те слагат в графата скучен, ще трябва да се научиш да разказваш истории, случки и ако ще дори вицове и приказки. Не обичам да съм голословен затова ще дам пример, понеже споменах приказките. Поне аз като малък страшно много обичах да ми разказват. И майка ми и баща ми са ми разказвали едни и същи творби, но дори до ден днешен помня, че на разказите на майка ми съм се смял или плакал много повече от колкото на баща ми. В смисъл, че тя умееше да възстанови сцената, така, че моето въображение да заработи и съответно предадените емоции да са в пъти по силни. Следователно може би се досещаш, кой ми е бил фаворита за разкази докато съм бил дете. На съшия принцип се основават и междуличностните отношения. Колкото повече положителни емоции ти носи даден човек, толкова по близък го чувстваш и се стараеш да си около него и обратното. Сега навярно вече започваш да разбираш накъде бия. Обаче не всичко се гради на тези отношения. Има и друг фактор, който изобщо не е за пренебрегване и това е външният вид. В противен случай ще бъдеш вечния "най-добър приятел". Затова поддържай тялото си, подбирай дрехите и мнооого дръж на хигиената. Визията е един вид фундамент(основа, предпоставка) за започването на връзка.
Пример - виждаш хубаво момиче на улицата, прави ти впечатление, следва запознанство...оказва се, че тя е също толкова красива отвътре, колкото и отвън, е....вече си влюбен и я искаш всячески. А сега си представи същата обстановка, само, че момичето не е красиво...Е? - Изобщо нямаше да я забележиш.
На подобен принцип действа и женската психика и затова има толкова много разочаровани момичета. Защото са се подлъгали от външния вид на мъже, които го използват само като параван към леглото и след това прекратяват всякакви взаимоотношения или се оказват празни от към съдържание. Има и артисти, които умеят да лицемерничат докато постигнат целта си...хора разни.
Като заключение ще кажа, че съм пропуснал доста детайли, но човешката психология не е нещо, което може да се опише в няколко изречения. Опитах се да ти дам няколко основни принципа, които се основават на предположения за твоите проблеми. Ако имаш някакви други въпроси в това направление ще се радвам да помогна.

9.   Mного правилно нм 8, браво!

10.   Първо искам да те поздравя за хубавата тема! Рядко коментирам, но ми хареса начина ти на мислене и те подкрепям.

Аз съм момиче. Имам си годеник. Това е в общи линии за мен.
А сега по твоя въпрос – съгласна съм с вижданията ти относно обезкосмяването при мъжете. Един мъж ако започне и да се обезкосмява, къде му отиде мъжеството – все пак това е от амплоато на женската половина в света. Истина е, че напоследък мъжете взеха много да се изп*****стяват, носят се като фешънчета, което е адски противно и смешно.
Приемам един мъж да се обезкосмява само под мишниците и на интимните части и никъде другаде. И ако може и на главата, да не пуска женски косища и зализани перчеми, които убиват мъжеството му... както и да е...
Аз пък напоследък се чудех дали нещо на мене не ми е в ред, понеже отговарям на описанието ти. Нито ходя по дискотеки, нито пуша и пия, нито имам ку***нско поведение или нещо подобно. С думите си не искам да засегна никого, просто се изразявам малко по – цветущо, такава съм си.
Мъжът до мен, на 27 години, с него съм защото прозрях вътрешната му красота, видях колко е мил с мен и т. н. – мисълта ми е – не се отчайвай, има ги тези мацки, НО не са там където ги търсиш. : ))

Та, авторе, дай го малко по ведро, по уверено, повярвай си, че и ти колкото всички останали си значим на тоя свят и си живей живота! :Това ще ти кажа аз!
Много не се замисляй над тея неща, за които си писал, за съжаление такива индивиди сега са 90%, малко са сносните хора като теб, на които им пука кое как и зашо...

11.   Понеже не се засягам а всяка забележка я приемам напълно нормално, все пак ми се показва какво върша грешно и т.н. и се възползвам от това и се променям а не се цупя и за това ви благодаря на всички за коментарите ви :) Но ОСОБЕНО на 8 и на 10 :)

12.   Ами жена съм и харесвам подържани мъже. Имала съм за кратко гадже, което беше страшно космато, имаше косми дори на гърба и то дълги и гъсти - първият път като се съблече направо се погнусих. Разделихме се много бързо. Предпочитам мъжът да е поддържан, най-добре епилиран, избръснат, късо подстриган, с поддържан мускулен тонус. Хърби и провиснали кореми не могат да ме възбудят. Това е - любовта възниква първо на ниво физичско привличане, а след това се появяват и другите неща, за които пишеше по-горе.

13.   Ами и аз търся свестен но не намирам и аз съм нямала гадже .. и съм такава каквато описваш и питаш дали има ..