Нещо не правя както трябва
Винаги не правя нещо както трябва като цяло. Не знам точно какво е, просто знам, че всички го виждат.
Нашите са и винаги са били на мнение, че никога не съм бил сериозен човек и винаги имам проблеми. Още от малък, то не беше даскало, че съм играел на компютъра много, че не съм мислил за кариера. После стана тва, че няма да мина матурите, че не съм бил сериозен в отговорностите си. След това че не съм бил сериозен в университета, че не съм учил както трябва, че съм мързелив, че излизам прекалено много и тн...
Чичо ми, леля, баба, другата ми баба и дядо са на същото мнение. Несериозен, безотговорен, нямало да се справя с нищо.
Приятелите ми ме смятат за различни неща, зависи кои са. За тия, които се филмират с колите, жените и статуса съм несериозен, смотан, смешен и тн. За други не съм можел да общувам, бил съм странен.
Съучениците ми ме смятаха за странен. Винаги съм дрънкал глупости, бил съм прост.
Снощи и едно момиче ми каза, че съм детски по поведение, не съм бил себе си.

Окей, проблема явно е в мен. Само че в живота ми накрая нещата се получават. С каквото се захвана, накрая го имам, стига да го искам много. Исках тяло, тренирах. Исках приятелка, намерих си. Исках работа, намерих си. Уча си. Просто тарикатствам, когато мога да не свърша нещо и да се размина с него, или да си спестя работа, не го правя.
А и не съм себе си сред хората, не помня вече от кога. Предполагам затова излизам детски, смотан или несериозен, но не искам да съм себе си сред хора. Писна ми да ме критикуват, да ми намират недъзи. Искам просто да се отнасят сериозно към мен, да ме приемат за пораснал. Да ме уважават малко, пък може би тогава ще бъда себе си. Може би тогава ще съм по-сериозен, когато ме вземат на сериозно.

Не знам от къде да почна, честно. Чувствам се здрав, чувствам се окей, имам по-различни виждания за света, но пък не смятам, че са глупави. Но всички около мен повтарят едно и също - че не съм окей.

Коментари

1.   Мнението на другите хора няма значение. Повечето то тях са недобронамерени и никпга няма да ти кажат хубава дума. Важното е ти каксе чувстваш. Ако си в мир със себе си и правиш нещата така, както искаш, значи всичко ти е наред.
Свиркай си и не обръщай внимание на хорското мнение.

2.   Хората искат да те накарат да се съмняваш в себе си и явно успяват. Трябва да има баланс иначе нещата куцат. Ако всички ти поятарят, че не си наред, и ти се съгласиш с това, балансът се нарушава. С други думи, колкото повече ти повтарят, че не ставаш и не си наред, обиждат те, показват неуважение и т. н., толкова повече ти трябва САМ да си помпаш егото и да си казваш, че си велик и уникален. Така е устроен света - иска да те смачка. Не му позволявай! Дръж на себе си!

3.   Ти можеш ли да се погледнеш отстрани и да анализираш поведението си. Или погледни се с очите на другите и прецени дали наистина те са прави като ти казват всички тези неща, които ти описваш. Човек трябва да има правилна преценка за себе си без да се надценява, нито да се подценява. Но за това трябва интелигентност за да си направиш самоанализ и да видиш хобавите и лошите си страни на характера.

4.   Не ги слушай пич. Критикарстват, защото не те разбират. Според мен си напълно окей.

5.   В животю няма по-хубаво от това да си доволен от себе си. Тъй, че ако има нещо, което ти е за корекции, то, е, че прекалено се вълнуваш от чуждите приказки. Който нищо не може да свърши, много го бива в приказките. Нека си говорят, ти щом си ОК, това е по-важно. От ласкателства и лицемерни ххвалби и комплименти никой не е заживял по-добре. Гледай фактите, не думите.

7.   Аз съм почти по същия начин само, че още съм на крехка възраст и баща ми и доведената ми майка ме подкрепят въпреки провалите. Момиче съм и имам съвсем различно виждане за света, както и ти. Държа се детски и смятам, че това съм аз и съм себе си. Сигурен ли си, че това твое държание не означава, че си себе си? Относно тези, които не те подкрепят и не те приемат на сериозо или им покажи, че си повече или приеми факта, че не си такъв какъвто може би искат да си! Дръж се както си искаш, където и да си. Живеем в свят пълен с хора, които ще ти казват какъв трябва да си и как трябва да се държиш, а ти смяташ, че трябва да им угаждаш ли? Защо? Смятам, че си разумен. Хората деградират с времето и всичко се разпада, а това, че има такива, като ТЕБ, които виждат нещата по друг начин ме кара да мисля, че още има надежда макар и малка. Бъди това, което на теб ти харесва, а не това което на другите им се иска. Не съм завършила училище още, но съм преживяла достатъчно, за да твърдя, че съм поне малко по-разумна от останалите ми връстници. Надявам се разбереш какво искам да ти кажа.