Страх ме е, че ще боли
Здравейте, момиче на близо 20 години съм. Сбъднах мечтата си да уча в университет на запад. В началото нямах нужда от никого до себе си, но в последствие се запознах чрез едно приложение с едно момче. 3 години по-голям от мен - висок, строен, красив. Той е местен и понякога ми е трудно да общувам с него, говори много тихо и бързо. Първо не вярвах, че нещата ще потръгнат, видяхме се няколко пъти и аз го търсех през големи интервали. Един път обаче бях на едно парти и той беше навън с приятели и си писахме и се срещнахме. И двамата бяхме пияни, хванахме такси и отидохме в нас. Стаята ми беше непочистена, не очаквах гости, освен това бях неразположена и се получи много неудобна ситуация за мен. Не очаквах да го видя след тази вечер, но още на следващия ден той ми писа, каза, че се е забавлявал и ме покани в тях, след това продължихме да се виждаме. Наруших принципите си и спах с него преди да съм го опознала. За момента сме на етап "срещаме се". Сподели, че родителите му са скептично настроени и смятат, че не съм като него, от което ме заболя. Постепенно започва да се отпуска и да разкрива повече неща от личния си живот. Оставам с впечатлението, че говори и на приятелите си за мен. Попитах го и отговори, че етап "виждаме се" не ни дава правото да се виждаме с други хора. Страх ме е обаче, че може нещо да се прецака. Кога се предполага, че ще минем на следващ етап "връзка"? Не ми пише всеки ден. Страх ме е, че може да не е искрен или изведнъж да реши, че не иска повече да се занимава с мен и всичко да свърши. Той сам каза, че съм първата чужденка, с която се вижда. А аз наистина го харесвам. Как да разбера какви са намеренията му? Как да се отърва от страха, че може да боли? Ще бъда благодарна да получа добронамерени съвети.

Коментари

1.   Винаги съществува риска да те зарежат и да те боли. Това е цената на любовта. Няма нищо сигурно в живота.
Отпусни се и се радвай на времето с момчето, опознайте се, вижте докъде ще стигнат нещата, дали ще си паснете.
Ако се получи - страхотно, ако не - значи не е било писано. Болката е временна и си заслужава заради шанса да бъдеш щастлива.
Доколкото до близките му - вероятно имат предубеждения, но това не означава, че ако те опознаят, това няма да се промени. :)
Ж28

2.   Резервирал те е. Хитрец. От нещата, които си написала, става ясно, че не те харесва особено. Така, че е възможно да те остави. За да не се привържеш и страдаш сетне, трябва ти да го превариш.
Пикльо е този.

3.   Човекът просто иска сигурен секс, а ти му го даваш. Кой знае колко още като теб е завъртял.