Ще замине и нищо няма да бъде същото...
Здравейте, имам приятел от две години, който тази година кандидатства и ще учи във Велико Търново, а родом сме от Сливен. Той се държи много добре с мен, обича ме и ме кара да бъде щастлива.. Но в последните му месеци в града започнах да размишлявам за времето, когато ще замине. Той няма и достатъчно средства, за да си закупи собствен автомобил. При което аз го попитах дали ще се връща заради мен, а той отговори: "Сигурно само през ваканциите. Не мога да правя толкова разходи за транспорт". След тези думи имах чувството, че просто ми се подкосиха краката и всякаш някаква тежест и мъка ми паднаха на сърцето. Имам съученички, които намират време, ако не през седмица, то най-много през две да се виждат с половинките си и да бъдат заедно, независимо от километрите помежду им. Моля ви, кажете ми как да постъпя.. едновременно ми казва, че ме обича повече от всичко, а в същото време ясно ми заявява, че замине ли няма да се виждаме повече..

Коментари

1.   Горкото то, на батко!

2.   Велико Търново - Сливен е около на 80 км разстояние. Билетът за пътуване струва около 10 лева може и по малко да е. За какви разходи чак толкова говори не знам.

3.   От автора: отправих се към читателите на форума не, за да ми смятат билета до там, а да ми се даде адекватен отговор относно отношението му. На мен ми е ясно, къде се намира градът и на какво разстояние, въпросът е дали си струва връзката спрямо тези думи, защото извинението му беше абсурдно

4.   Номер две, ако е само 10 лв. ли? Пич нали осъзнаваш, че не всеки има татко да му дава по 50 лв. джобни за седмица. Айде без да се изхвърляш с такива коментари.

5.   Привет, миличка!
От написаното виждам, че не ти е леко. Чудиш се дали си струва- според мен зависи от доста неща, например - за тези 2 години връзка думите му "Обичам те" имат ли тежест и покритие ( показва любовта си чрез постъпки, или повече са думите... ), зависи и от средствата, с които ще разполага (от възможностите на родителите), но в крайна сметка не можеш да разчиташ само на виртуална връзка (скайп, фейсбук) или по телефона - ако има достатъчно желание, ще отдели пари за билет до Сливен. Предполагам, ще знае, че ще му липсшаш и че няма да ти е лесно без него, а дано е взаимно!
Не се разделяйте, просто е нужно малко усилие и от двете страни.

Ж, 19

6.   Студентка съм в Търново и мога да ти кажа, че и останалите разходи и без това бе са никак малко и ако родителите на приятрлките ти имат едни възможности, то това не значи, че родителите на момчето ти имат същите възможности. Прояви разбиране. Ти също може да пътуваш при него, нали? Апък ако толкова те притеснява, че може така да се случи, че да се разделите, ще ти кажа, че и в родния си град да остане, такава опасност винаги има. Опитайте се, като не стане, не стане. И не го тормози за това, което казал, ако види, че му остават парички и време да се прибира по-често вярвай и той ще иска да се прибира по-често. Най-вече, защото вкъщи мама пере и готви, а в Търново ще трябва да го прави сам. И не го сравнявай с приятелките ти. Съквартирантката ми и аз сме различни специалности. Тя е на лекции 3 дни в седмицата. Аз от 5 до 7 дни понякога. Така че и специалността има значение. Поне те е подготвил за реалността, не те е излъгал.

7.   Здравей, мило, влюбено, момиче! Все още си млада, но един ден ще осъзнаеш, че не си е струвало цялото това тюхкане!
На 16-17/преди горе-долу 2 год/ много малък процент от младите хора наистина са срещнали любовта на живота си, с която ще остареят... Струва ми се, че вие не сте от този процент.
Ако има желание да се вижда с теб дадения човек... Дори финансите не би следвало да са проблем. 90% от студентите работят почасово, за да си помагат. Ако твоя е сериозен по това ще се обедиш. Но щом от сега те реже.. значи само чака да иде и край... Той знае, какво го очаква там - нова среда, много свободни момичета, купони... Той вече го знае... и ми се струва няма търпение да дочака студентския живот... Дали Търново, Пловдив или Ст. Загора.. той щом им подготвен отговор от сега... значи се е подготвил психически за студентското време.. ако ме разбираш....

Ж, 26

8.   Кажи му, че ако те обича истински, ще намери начин да те вижда! Има групи във Фейсбук за споделено пътуване, ще му излиза по-евтино отколкото с автобуса. А в крайна сметка, ако е в такава безизходица, може и на стоп да пътува.

9.   Знам какво ти е. И аз преди няколко месеца заминах в друг град да уча и съм наясно как стоят нещата с разходите. Извадете си карти за влаковете ще ви трябват и на двамата и се разберете да се виждате поне веднъж месечно ( единия път той ще си дойде друг път ти ще отидеш) и ще се справите.

10.   Ти какво искаш момиченце, да прецака бъдещето си, за да ти угажда на капризчета ли? Много ясно, че на този етап това ще му е приоритет, а не любовта. Светът не се върти около теб разбери! И на теб няма да ти е приятно да имаш планове за бъдещето, а половинката ти да те спъва нали? А и ако го задушаваш непрекъснато нищо чудно следването в друг град да му е предтекст да те разкара от живота си деликатно без да страдаш много. Мен на това ми прилича.

11.   До номер 10: Никога не съм нахалствала на никого и никога не съм била някъде, където не съм желана. Имам чувство за усет кога ме искат и кога не.. Аз знам, че той ме обича и аз също го обичам, поради този факт е трудно да си надалеч от онзи човек, с когото до преди това си прекарвал времето си. Никога не съм му досаждала или пък да съм поставяла някакви ултиматуми от сорта "аз или образованието му". Помолих за съвет как да се преодолее това разстояние, въпреки множеството пречки, а не да ми се поставят определения на една ли не натегачка. Хората по-горе, преобладаващо, ме подкрепиха, защото са преминавали през подобна трудност. Ако не ти е понятна дадената ситуация, в която се намирам, ако обичаш недей да търсиш вина - било в мен или в когото и да било. Ще ме извиняваш, ама явно от злоба не си ме разбрала коректно. Приятен ден и по-добре не поставяй статут и диагнози на хора, които не познаваш, че чак ми стана смешно от неуместното ти изказване.