Влюбена в свещеник
Подигравах се с едно нещо много пъти а то взе, че ми се върна! С една приятелка се базикахме, че ще се влюбя в свещеник и направих белята казах " никога". А взе че ми се случи.
Отчето е на 34 години а аз съм на 20 опитах да се запозная с него но се оказа много надменен!
Какво да правя? Да се откажа ли от него или да опитвам да се сближа с него?
Пробвах няколко метода пращах мои приятели да се запознаят с него и тях игнорира скапана работа!
Даже не зная в коя категория да си сложа темата и реших тук.
Знам, че човека е голям и затова искам просто да сме приятели в фейсбука ама не, той категорично отказа..
та въпроса ми е да се боря или да се откажа от него?
Моля ви публикувайте историята ми.

Коментари

1.   У нас свещенниците са или оженени ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, или са подстригани за монах - тоест не могат да се женят. Ако е подстриган за свещенник вече, не е помощник някакъв е едно от двете. Този човек е недостъпен за теб. Ако е женен, никога ама никога няма да тръгне с теб. При вторият случай по принцип е вече по-ларж заради липса на свещенници и с много пост, молитва, разкаяние, абе големи процедури може да се ожени за жена, но не и да спи с жена без да е женен за нея, а и ако се ожени за жена, възможностите за кариера в църквата са много ограничени. Може да се издигне 1 ниво мисля, до две, но никога повече. Може и да е хомосексуален - църквата винаги е предлагала възможност за легитимно безбрачие и живот на последните, може и да е асексуален, но в 90% от случаите е просто женен за друга.
Но вместо да пращаш дружки твои, ползвай празниците и искай да се изповядаш, не може да ти откаже. Разкажи му как си влюбена в някой и така нататък, но не казвай директно, че е той.
Можеш и дискретно да питаш жените в църквата, които продават свещи къде е „попадията“ (жената на свещенника), защо не помага в църквата. Свещенниците не могат да се развеждат и не прелюбодействат. Освен това до Великден се пости много строго и той сигурно вече се е вглъбил в себе си - като се замисля е по-добре да търсиш контакт след празниците. Ходи всяка неделя на служба. Нека той да те запомни. Ако не споделяш неговата религиозност, нямаш шанс и също ако не искаш брак - нямаш шанс.

2.   Много често са и обратни и нямат никакво уважение с това с което са се заели.

3.   какво според теб значи "да се бориш"? това война ли е? пробвала си, сама, чрез приятели, човекът те е отрязал. какво още искаш да направи, за да разбереш, че няма интерес?
представи си някой, който изобщо не те привлича, "да се бори" и пъне за вниманието ти. как ще се чувстваш?

4.   Свещеникът вече е женен и е грях да се опитваш да го разделяш с жена му. (Отнася се и за всички това, които са обвързани, не само за свещениците всъщност). Остави тази идея като цяло и си намери някой свободен. Пак ще се влюбиш и ще бъдеш обичана. Успех!

5.   Или е педеруга, или нарочно те игнорира, за да не се изкуши. Така че не да се бориш, ами и на боксов двубой да излезеш, пак нямаш шанс.

6.   Авторката -

Здравейте и благодаря за всички мнения.
Човека е монах и наистина се чу, че е бил гей бяхте прави
и самият той си е надменен.
И въприки това аз исках просто да ме добави в фейсбука но се отказах не ми трябват надути.
Иначе си вярно в църквите има много педали не знам защо. Иначе знаете какво беше станало в Троянския манастир ама какво се прави човеци всякакви.

7.   Гей свещенник.. какво по-дяволите. Предполагам, че е по-добре от католическите, ама все пак, не е ли против цялата им фолософия?

11.   Свещениците в църква имат право на брак. Монасите - не. А отчето ви игнорира, защото вижда целите ви, а той явно не е "лек". Можеш да се сближиш с него, но не с тези методи. Надскочи нивото си.
ж

12.   И да знаеш, че Номер 1 говори пълни глупости.

13.   До авторката- Това че някой не те харесва и не го привличаш,не значи че е гей. Това че ти искаш,да се сближиш с него,не значи че той иска.
Като някакво лапе си,само защото те е привлякло нещо в него и си,си наумила,че трябва задължително,да ти приеме поканата за приятелство във фейсбук или задължително,да говори с теб.
Ако някоя такава се навърта около гаджето ми,няма да се замисля и ще я наредя,където и е мястото,а и по принцип,не харесвам хората,които се бутат,там където не са желани.

Живей си живота,но не бъди,като медуза!

14.   Преструвай се на мъж - може да ти обърне внимание.

15.   Със сигурност може и да иска нещо от тебе, но от както "Господарите" ги погнаха, явно мисли че му залагат капан и ще бяга...

16.   Ти в момента си му като изпитание, в което дяволът се опитва да го изкуши и да го отдалечи от царството небесно. :)