Струва ли си да се боря?
Здравейте! Преди около месец започнах да харесвам една колежка от университета, а по всичко личи, че и тя ме харесва. Приема комплиментите ми с усмивка дори не се дърпа, когато я галя или прегръщам. Проблема е в това, че тя не иска да ми разкаже за личния и живот още по малко ми дава достъп до профила и или някакъв телефон, но света е малък и аз разбрах причината. Тя има приятел, които е грубиянин, адски ревнив и ограничаващ човек, с които тя не е щастлива. Въпроса тук е струва ли си да се боря за такъв човек. Моята компания и е приятна то си личи по усмивката и аз се държа джентълменски с нея просто защото така съм възпитан. Тя е интелигентно момиче и съм сигурен, че търси тези качества в мъжа до себе си, но вероятно от страх не иска да напусне този ограничен селянин. Не ме е страх от него, но не искам утре като се сблъскаме с тоя тя отново да го избере него. Кажете ми струва ли си според вас цялата тая борба или ще бъде безсмислено? Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Независимо какво си чул, ти нямаш поглед над това какви са реалните взаимоотношения между тях. И е нередно да се буташ в техните отношения. Ако тя е нещастна с него, ще се разделят, независимо дали ти съществуваш или не. Фактът, че са все още заедно, би трябвало да ти говори достатъчно.

2.   Не знам, има един тип жени, които обичат да страдат и търпят нещастника с години, раждат деца и обричат децата си на тормоз и тъга. Ако чувствата ти са много силни, разбери какво момиче е тя, различава ли се от този тип. Обаче, това че е интелигентна, нищо не значи. Не се подвеждай. Има жени, които са с образование, професия и ерудиция, но теглят каруцата с безработния си алкохолизиран мъж. Нищо че са интелигентни и с добри доходи, за да издържат семейство. Щом не ти е разказала за приятеля си, значи не иска помощ да се разделя с него. Може би търси някаква тръпка, ласка, обич. Може би нищо повече. Може и да се е срамувала от положението си. Не знам. Ако бях на твое място, щях да заявя чувствата си към нея, и да я накарам да избира. Или мен или него. Покажи и, че може да започне на чисто един различен и много по-хубав живот. Нека се почувства специална, да усети, че си до нея и има опора в твое лице. Кажи и, че ще се бориш, но всичко зависи от нея. И ако решиш да се бориш, бъди сигурен, че чувствата ти са взаимни, и че това момиче не е поредната мазохистка. Бъди сигурен, че го е зарязала, и че не го обича и иска да се измъкне от системния тормоз. Каквото и да правиш, обаче, бъди сигурен в нея. Ако не си, нещата може да се развият по баналния начин-уж иска да срещне принца, зкойто да я отърве от страшното чудовище, но след кратка авантюра и малко нежност, се сеща, че обича чудовището и не може да диша без него.

И, все пак, всяко правило си има изключения. Дано за теб завърши с щаастлив край, но не е сигурно. И нищо в живота не е сигурно. Дори момичето да беше свободно и влюбено в теб, пак не знаеш как ще се развият нещата. Пак може да се разделите след известно време. За това, ако чувствата ти са силни, и и имаш вяра, рискувай. Понякога рисковете, които поемаме ни се отплащат. Но, понякога не. То заради това е риск.

Успех!

Depravity

3.   Според мен имаш шансове. Показвай й, че я харесваш. Ухажвай я. Дай й време да прецени, че си по-добрия за нея.

4.   Според мен, ако тя иска ще ти даде телефонния си номер, както и ще ти разкаже за себе си. Явно и харесва с него, а и никой не може да я накара да бъде насила с него.

5.   Ми явно човека си знае стоката, а и заради такива наглеци като тебе я пази... и какво, ако не я ограничаваше, тя щеше да се хване с тебе, защото е явно податлива к'во става после... вземаш му я или ядеш после шамари от него...
Аз съм на мнение, че точно жените са виновни за това, защпото хем тъй хем иначе... а и се постави на негово място, ако примерно ти си с нея и някой друг я зарибява като теб... как ще си тогава????

6.   Винаги си струва, бори се.

7.   В твоята история е странно, че говориш така, все едно тя говори в 1 лице, та чак да кажеш, че не е щастлива. Не мислиш ли, че е прекалено някой друг да казва колко си или не си ти щастлив с някого. Извини ме, може и да имаш добри намерения, но някак много натрапливо е поведението ти, но ако все пак много харесваш момичето, дерзай, може и да успееш, но рискуваш и да ближеш рани.

8.   Благодаря ви за смислените и критични коментари. Определено ми помагате да взема решение. До някъде нямам право да се бъркам в отношенията на другите и все си мисля, че тя е тази която да реши с кого да бъде..

9.   Момче, никога не заставай между двамата души! Ако тя те харесва,
отдавна да е зарязала онова момче, не слушай какво ти говорят хората, не знаеш какво се случва и какво всъщност има между тях. Обвързаните жени са забранени, защото по този начин отнемаш нечие щастие. :)

10.   Мисля, че приема ухажванията, ти, защото така си чеше егото. Инак, онзи примитив повече и подхожда, тя е вложила доста в онази връзка. Ще те използва докато се нафлиртува, и после ще те отреже. Коварни и подли същества. Дори ако я убедиш да тръгне с теб, няма да си сигурен, че после няма да се срещат с него зад гърба ти. Има и вариант да се изчука с теб един-два пъти за тръпка, и пак да те зареже. Едва ли ще се влюби в теб, защото такива кучки не искат да страдат, а да измъчват другите.

12.   Номер 10 аз все пак я имам за добро момиче, но знае ли човек дали няма да излезе някоя скрита лимонка...