Не искам да съм такава!
Здравейте!
Въобще не знам каква полза ще има, но реших да споделя нещото, което ме измъчва от години. Момиче съм на 21г. Още от дете нещо беше сбъркано в мен. Преструвах се на момче, играех момчешки игри, карах родителите ми да ме подстригват късо и носех момчешки дрехи. В училище често ме бъркаха и ме наричаха с мъжко име аналог на моето и когато ги поправиха настъпваше недоумение, защото си приличах на кльощаво момче. (в 1 до 4ти клас). После навлязох в пубертета, започнаха да ми личат гърдите и като цяло тялото ми започваше да прилича на женско (не можех вече да използвам мъжката тоалетна или съблекалня, както досега правех), а пък момичетата ме гонеха от тяхната, защото на пръв поглед късоподстригана приличах на момче. Както и да е, пуснах си дълга коса и най- после превъзмогнах детинското влечение, че искам да съм момче и се възприех като момиче. Да, но не и наклонностите ми. Имах привличане към жени. Винаги, когато гледах филм или сериал си харесвах женската половина или когато беше на любовна тематика винаги съм си представяла аз и жената. Никога не са ме привличали мъже, възприемам ги само като приятели, но с жените винаги съм имала проблеми заради наклонностите си. 8 клас се преместих в друго училище уж да започна начисто от стария ми клас, които ме възприемаха странно. Там момичетата бяха доста дружелюбни и се наложи дори да седя с тях докато те си обсъждат коя имала гадже, кой е красавеца на училището и прочие, а аз или си мълчах или отговарях уклончиво. Как да кажа, че в обърканата ми психика те са сред обектите на желанията ми. Най- много да бъда заклеймена и мразена. След година се случи и белята - влюбих се в момиче от моя клас, седяхме заедно на един чин. Толкова се стараех да седя в страни от чувствата си, но сърцето си знае неговото. Страдах ужасно и мълчаливо докато я гледах как залита по момчета и бива зарязвана в продължение на 2г. Бях рамото на което да поплаче, бях и опора, когато ми се обадеше. Но тя беше гадна. Знаеше за моите влечения по нея, беше достатъчно умна да свърже две и две, но само ме използваше. Рязко в 10ти клас се отдръпна и ме заряза като тръгна с друга уж приятелка, разказала за мен и чувствата ми, оная другата ще ми се присмива зад гърба докато съм жива. Това ме отдръпна от жените. Реших да се пазя, така и така съм ненормална. Станах аутсайдер в моя клас - по цял ден си стоях на чина със слушалки и дума не обелвах с никого. Ако някой ме заговореше отговарях кратко и режех всеки, който се опита да ме доближи. Извън класа се движех с едно момче с 10г. по голям от мен, но и по- разбран. Той знаеше за сбърканите ми наклонности и въпреки това ме приемаше като свой приятел. Беше ми най- добрият приятел когото съм имала. С него можех да споделям всичко и да получа разбиране. Откъснах се от света, престанах да ходя на тренировки и фитнес, защото там срещах полусъблечени жени и грешните ми желания излизаха на повърхността. Когато излизам съм като с кон с капаци - опитвам се да не гледам и да не виждам красивите момичета, опитвам се да не дишам сладникавия им парфюм и да не гледам телата им... не се справям много добре. Не кандидатствах след като завърших заради проблема си и свястна работа не мога да си намеря. Най - много ме привличат зрелите жени и затова ми е проблем, те все се явяват мои колежки или още по- лошо шефки. Не изглеждам зле, изглеждам малко детински, винаги ми искат лична карта ако си купувам алкохол. Поддържам се и се обличам семпло и спортно. Постоянно получавам покани и подсвиркване от мъже. Била съм с мъже, правила съм секс, но не ми въздейства. Трябва да си представям, че съм с жена за да се възбудя. А във връзка хич не ме бива. Имах 3 връзки с момчета досега и трите завършиха зле. Вече не мога да живея нормално. Хиляди пъти съм си мислила да се хвърля от някъде и да се свърши сбърканото ми съществуване. Не искам да съм такава.

Коментари

1.   Какво ти пречи да излизаш с жени, като ги харесваш? Ако те е срам, че си такава, това вече е проблем. Аз принципно се отвръщавам от педераси ( от лесбийки не толкова :), но щом си такава друго освен да се примериш и да награбиш някое маце, не виждам какво можеш да направиш.

2.   Здравей на теб нищо ти няма хората не те приемат не защото си различна а защото цялото ни общество е сбъркано за днешното общество всичко ново е плашещо и те предпочитат да се държат лошо отколкото да се опитват да го разберат.Ти просто имаш различна сексуална ориентация това е всичко нищо ти няма и това не е нещо лошо. М 21г.

3.   Адмирации за това, че разбираш, че си сбъркана и се бориш с това, а не като повечето извратеняци да се гордееш и да ходиш на паради. Проблем е, че нямаш много варианти. Варианта е да си намериш някой асексуален тип(има ги много, даже и в този сайт) и да създадеш семейство с него на приятелски начала просто за да не си сама. Другото е да се отдадеш на лесбийство, но сама казваш че не искаш да си такава и пак няма да си щастлива. Горе главата и успех. Искрено ти съчувствам.

4.   М29

Намери си приятелка, сигурно в интернет има други момичета. Или заведения, в които се събират само обратни жени.

5.   Проблемът ти идва от това, че отричаш това, което си. През всичките тези години ти се смяташ за ненормално, но какво в този живот е нормално? Нормалното е ти каквото си го направиш. За някои жени е нормално да бъдат с мъже, за други с жени. За някои е нормално да правиш секс на 15, за други на 20. За някои е нормално да имат деца, за други не. И т. н. Ти си живееш живота, няма някой друг да ти го живее. Не отдавай толкова значение на хорското мнение. Имаш един верен приятел до себе си, който знае всичко за теб. Това е с един повече, отколкото някои хора имат. Приеми се. Ти си такава, каквато си, и това не е нещо лошо. Ако имаш възможност, посети терапевт. Даже ходи системно, за да можеш да си изясниш някои неща. Докато не се приемаш, никога не би имала щастлив живот. Или ще си останеш сама, или ще се ожениш за някой мъж, защото "Какво ще кажат хората", вече ти е време или защото искаш да бъдеш като другите "нормални". Обаче, няма да е по любов. Следователно и няма да бъдеш щастлива. Ако се приемеш, обаче, ще започнеш да се интересуваш повече от хората с подобни наклонности, ще се запознаеш и с други такива. Особено, ако си от голям град, или се преместиш в такъв. Ще ти бъде по-трудно да си намериш някоя, но ако я намериш и се влюбите сама ще видиш, че няма да има нищо ненормално между вас. Няма нищо по-хубаво от това човек да обича и да бъде обичан. Няма пречки за вас, пак ще си живеете заедно, само че без подпис. То и много други "нормални" двойки не подписват. Ако искате деца, винаги има вариант за вас. Ще се подкрепяте, обичате, ще работите, ще градите семейство. Все хубави неща, все "нормални". А каква е алтернативата? Цял живот да се мразиш, да се обвържеш с някой, но не и да обичаш, или да си пропилееш живота сама, без любов и ласка. Можеш да направиш по-добрия избор. От теб зависи. Днес не отдаваме толкова значение на сексуалността. А и много им влиза в работата на хората какви сте. Днес много по-лесно приемаме различното. И различното не значи нещо лошо. Означава просто различно. Наистина те съветвам да посетиш психоаналитик. Смятам, че ще ти бъде от огромна полза. Аз също съм посещавала, няма нищо срамно. Успех!

Depravity

6.   Като чета ми се струва, че, дали заради хорското мнение, дали заради нещо друго, ти възприемаш това, че си лесбийка като нещо неправилно, грешно, сбъркано. Това не е така. Аз се интересувам от психология и чета по всякакви теми, свързани с нея, включително и за хомосексуализма. Доказано е, че това не е твой избор и също така, че не е болестно състояние. Много ми е смешно и същевременно жалко, когато прочета такива коментари от типа на "Радвам се, че се бориш срещу това. "... Това не болест, нито е нещо лошо, с което трябва да се бориш. Просто бъди такава, каквато си. Не се изолирай от света, просто допускай до себе си само хора, които те разбират и те уважават. Познавам едно момиче, което си има приятелка и честно казано са доста симпатични и ми е приятно да съм в тяхната компания. Хвани живота си в ръце, не позволявай на никого да ти казва какво е нормално и какво не, когато реално само ти можеш да знаеш какво е нормално за ТЕБ. Успех! :)

М., 20

7.   Явно няколко поредни минали живота си била мъж, няма лошо. Въпросът е дали го приемаш или не. Ако не го приемаш, има начини за промяна (потърси "lsd and sexuality"), а ако го приемаш няма проблем.

8.   Приеми се каквато си. Обучай се и се уважавай. Има в нега сайтове за жени, харесващи жени. В по-големите градове си има клубове, където се събират.

9.   Ще повърна от предишните коментари. Заради пещерняци като горе списвалите коментиращи се чувстваш така, а не трябва. Проблемът ти е, че се опитваш да вървиш срещу себе си, не става така. На първо място за да си щастлива, трябва най-сетне да се приемеш такава, каквато си. Това е първото, което трябва да направиш, наистина. И след това - мислиш ли, че си единствената хомосексуална жена в България? Това не е нещо ненормално, не значи, че нямаш право на любов и хуабва връзка. Просто трябва да потърсиш има сайтове, клубове и т. н. Открий средата си, живей живота си, не се предавай заради някакви хомофобни глупаци.
Успех

10.   Но. 7. Съгласен съм с първото ти изречение. Но с последното ти изречение не съм съгласен, че ако не приема хомосексуалността си има начин за промяна. Това ще рече да върви срещу себе си. Не, в никакъв случай, това е карма.
Авторке, ако вярваш в прераждане трябва да знаеш, че в 2, 3 от последните ти живота си била мъж. Тенденцията от миналите ти живота като мъж, да те привличат жени, се пренася с душата ти в сегашния ти живот, като жена и затова пак те привличат жени. Така е със всички хомосексуалисти. Всички хора се прераждат от мъж в жена или обратното, от жена в мъж. Това е Божи закон. Но ако сегашното ти женско тяло се прероди още 2, 3 пъти пак в женско тяло, сегашната ти тенденция да харесваш жени ще изчезне. Така е и с гей мъжете. Лошото е, че почти никой не разбира причината за този феномен. И аз ти казвам, че не си болна. Но за да ти е по-леко в живота не бъди затворена в себе си, бъди дружелюбна със всеки за да не правиш впечатление, че нещо не си в ред. Има много такива хора, не си само ти. След време ще си намериш сродната душа. И ще си щастлива.

11.   Няма нищо сбъркано в теб, момиче. Знаеш ли колко още хора по света изпитват сексуално влечение към същия пол. И при животните се среща. Потърси партньорка сред жените, които имат същата като твоята ориентация.

Няма от какво да се срамуваш. Хората, на които им липсва толерантност - те трябва да се срамуват. № 3 и № 7 са сбъркани. Такива неадекватни коментари като техните не бива да бъдат публикувани изобщо. Хомофобията е недопустима в едно демократично общество.

12.   Чувствата също подлежат на възпитание. В противен случай могат да погубят човека - това много често е реалност. Съответно, нищо по-лъжовно няма от твърдението, че всеки трябва да е такъв, какъвто е, и проч... Не, всеки трябва да стане такъв, какъвто ще му е приятно и достойно да живее и да изпълни своето предназначение в живота. Призванието на всяка жена е да роди и отгледа деца, а на мъжа - да оплоди жената, да я закриля и подпомага. Съответно, ти също трябва да имаш тази цел. Попитай се- обичаш ли децата? Ти също си била дете и може би нещо ти е липсвало, за да растеш щастлива и обнадеждена. Замисли се, че би могла да поправиш това по отношение на собствените си деца. По-нататък, дали ще ги отглеждаш с някоя друга жена, с която ще се обичате и ще сте в плътска връзка, или с някой мъж, това е въпрос, подлежащ на уточняване. Но трябва да не пропуснеш главното. Защото освен личните прищевки, за човека има и едно понятие, наречено дълг. Ако привикнеш да се ръководиш от дълга, с времето това ще ти донесе и удовлетворение и душевно равновесие, спокойствие. А робуването на прищевките ти все повече ще те прави нещастна.

13.   Номер 11, защо не четеш какво пише момичето, а коментираш глупости. Тя пише, че не иска да е такава, и осъзнава че е сбъркана.
Ми що не кажеш, че секса с животни е нормален, нали има хора, които ги влече това и им харесва. То от толкова псевдо толерантност не останаха нормални хора да създават семейства и деца. Само извратеняци и толериращите ги.

14.   Номер 11 е прав! Сбъркани са тези хора, които са задръстени в едни остарели праисторически заблуди, че всеки трябва да е като тях и за тях е най-важно да размножат калпавите си селски гени! Момичето е съвсем нормално, най-добре е да потърси себеподобни и да игнорира стадото от промити маймунски мозъци, живеещи с единствената цел да осират това което не разбират и което не е свързано с допотопното им ограничено мислене! Момиче, желая ти успех и бъди СЕБЕ СИ, такава или такъв какъвто си, майната им на другите, има много хора като теб, потърси и ще намериш!

15.   Аз мисля, че за да бъдеш щастлива, трябва да намериш вътрешен мир и равновесие. Явно в момента ти живееш в конфликт със себе си и света около себе си.
Може би е добре да идеш при психоаналитик, който да ти помогне да осъзнаеш дали наистина имаш привличане към жени или това е резултат от някаква травма (има и такива случаи).
Ключовото е да разбереш себе си и да разрешиш конфликта, а откриеш ли стабилен вътрешен баланс, външният свят ще изгуби силното си, негативно влияние.
И не мисли, че другите нямат проблеми със себе си. Всеки има своя път и вътрешни конфликти.
Можеш да се справиш и да промениш нещата... С помощ или без, но ключът е теб. :) Успех.
Ж28