Възможно ли е толкова силна любов?
Здравейте, имам връзка от почти 4 години с момче, което е 6 години по-голямо от мен. На 19 съм. Проблема ми е, че съм доста ревнива и не вярвам на никой, абсолютно на никой... Той е единствения, на който съм се доверила. Мисълта ми е друга. Постоянно чета в сайтовете, също така виждам навсякъде и чувам как всички си изневеряват и не мога да повярвам как само той е различен и ненавижда изневярата. Всеки негов приятел изневерява на приятелката си, но само той ми е верен. Някак си ми е странно, понеже всеки в днешно време лъже, как точно на мен се падна такъв истински мъж. Работен, честен, добър човек. Много съм щастлива и това ме плаши. Досега не съм виждала човек като него и ми е чудно дали винаги ще сме така. От първия ден на нашата среща до сега, ние се обичаме по същия начин. Имам чувството, че само нашата любов е истинска, но много се страхувам, ако един ден той се промени... Хора възможно ли е да го обичам толкова много, че ако не се видим два дни и имам чувството, че сърцето ми ще се пръсне от мъка...

Коментари

1.   И аз това все се чудя. Приятелят ми твърди, че няма да ми изневери, че мрази изневярата и тн. Понякога му вярвам, но на мъжете им се носи славата на женкари, виждам ги в обкръжението ми, чувам какво си говорят, по филмите и споделените истории в нета чета как изневеряват. Досега не ми е давал поводи, но аз си имам едно на ум все пак. Просто няма как да знаеш. Хора след 20год брак си изневеряват и дори не подозират, че половинките им могат да направят подобно нещо, даже се кълнат, че не биха го направили, а после разбират, че цял живот са живели в лъжа.

2.   Не мъжете, а жените изневеряват. Просто мъжете сме честни и отговорни, а на жените не знам какъв ви е случая.

3.   Възможно е, но вече е толкова рядко срещано някой без значение мъж или жена да бъде честен, да е добър към човека отсреща, да не изневерява и прочие. Поради тази причина ние всички не вярваме че има такива хора, има ги но са малко.
Аз също имам такъв човек до себе си и на мен ми се случва да се чудя как го намерих, но най-вече се радвам и съм благодарна че съм го намерила. Препоръчвям ти и на теб същото. Такъв тип хора са кът в днешно време и когато намериш различен човек от всички останали единствено трябва да се радваш нищо повече.

4.   Ами, ако ти се промениш? Точно, колкото момчетата изневеряват, точно толкова изневеряват и момичетата. Стегни се! Всички имаме страхове. Това не означава, че не трябва да живеем.

5.   Не мисли за утре.
Живей в днешния ден.
Отговора е ДА ще се промени и ДА ще имате проблеми. Дали ще се разделите зависи от двамата, но не може от сега да чакаш разочерованието без дори и да се отдадеш на щастието.
Ако го направиш за какво си живяла? За това 'знаех си, че така ще стане' ли?

6.   Напълно възможно! Но не трябва и да забравяме, че приемаме любовта, която смятаме, че заслужаваме. Вярвайки в себе си и в любимия човек е напълно нормално да получаваме щастие, което "хората-лъжци" само се заблуждават, че имат.
Всичко най-хубаво и успех в живота
МС :))

7.   Ти си ревнива, но го обичаш? Ревноста е далеч от чувството доверие, а какво остава за любов. Не те осъждам наистина, може много да си лъгана, да е на психична основа, мислите ти и скапаното общество(май при теб това е фактор) и егоизмът на хората, масово нещастните връзки и тн. Наистина не искам да те набърквам в религия, но апостол Павел виж какво е казал:

Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее, не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло, не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината, всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

Водя сексуален живот, имам страхотна връзка (1 за цял живот на почти 24 съм вече), но съм дал свобода на партньора си. Тя е свободен човек. Има и отговорности разбира се. Знам какво изпитваш и това от моя гледна точка не е само любов, а кофти чувства, които ти прецакват връзката. Любов, какво да ви кажа - изневярата е изключена, той или тя не би стъпкала психиката на човека когото обича, по-скоро никога не би правил/а до края на живота си. Но до тази ситуация много рядко стигат хора, които се обичат( главно здравословни причини и други житйски проблеми) Би гледал/а това човешко същество, дори когато е болно, не би го изоставил/а дори и да не те дари с твой деца и тн. Секса е важен за щастието и пълноцена връзка, не отричам това.

С две думи, трябва да имаш повече доверие на човека, иначе това наистина може да унищожи връзка ти, според мен, така както една изневяра, не преувеличавам. Не си допуснала изневяра, но си допуснала не по-малък враг на любовта и доверието според мен, а това имено е ревността. Не можеш да имаш и двете, любов и ревност са несъвместими. Това горе е мое мнение всичкото, без цитата. Аз лично ти пожелавам да си те оправят нещата, да имаш спокойствие и мир в душата и на двама ви, пълно доверие и взаймна любов. Прецени си, но според мен е хубаво да си споделиш тези неща с човека, той, ако те обича би трябвало да ти помогне и да го преодолееш.

8.   Момичета, много ми е интересно къде са тези момчета женкари, дето изневерявали. Само аз ли познавам само верни момчета, които не смеят да погледнат друга, дори и да я няма на близо приятелката им? Защо говорите глупости, наглеци такива.

9.   Това е прекрасно! Можеш само да се радваш, аз вярвам, че щом аз обичам и не изневерявам все пак има и такива от срещуположния пол като мен, въпросът е да го срещнеш, да, явно си е рядкост, но щом си го получила, само можеш да се Радваш. И все пак факта, че щом момчето изневерява най-вероятно е с някое момиче, което логично значи, че и ние изневеряваме равностойно. Въпроса е дали обичаш достатъчно и нямаш интерес към друг, ако държиш на някой няма да му го причиниш. Както аз мога, защото държа на него, ако той държи реално на мен също няма да ми го причини..
Радвайте се на това, което имате, защото нищо не е вечно, особено ако неможеш да го оцениш!

10.   Не се филмирай толкова много, внимавай с ревността, защото можеш да прецакаш всичко. Номер 9, ти го е казала много добре.
Един съвет, спри да търсиш потвърждения, за страховете си, ( Постоянно чета в сайтовете, също така виждам навсякъде и чувам как всички си изневеряват ) гарантирам ти, че ще ги намираш навсякаде, на всяка крачка и във всяка ситуация.

Хора всякакви, едни изневеряват, други не:)

11.   В днешно време жените изневеряват много, ама много повече от мъжете и лъжат, така че тва изтърканото, че мъжете имали славата " женкари " е пълна глупост. Стегни се момчето не ти изневерява, аз до преди 2 месеца бях във връзка, която продължи 3 години и 8 месеца, нито веднъж не съм й изневерил, какво ли не правех за нея, а накрая тя излезна една от леките жени. Имай си доверие на момчето, гледай ти да не сгафиш по някакъв начин, защото после наистина ще съжаляваш :) Успех!

12.   Благодаря за съветите :)