Объркана съм и не знам как да постъпя
Здравейте! Искам да споделя нещо и се надявам на някакъв съвет.
Момиче съм, на 18, след няколко месеца 19.
Не знам какво да правя. Имам приятел от 3 години, след няколко дена ги правим. Той ми е първата сериозна връзка, преди това първата ми като цяло беше година и нещо, след това 2 кратки по 1 месец. Обичам го, но напоследък не знам какво става.. караме се често. Премести се да учи и работи в София, а аз съм на двеста км от него.. по принцип отиде да учи, но нещо не го влече и започна работа в магазин. Аз смятам да си оставам в близкия до мен град да уча, за да не тежа на наще финансово, въпреки, че ще си намеря и работа. Вероятността да ме приемат в София е по-малка отколкото тук, защото не съм и кой знае колко подготвена. И както се досещате, се виждаме рядко - понякога всяка седмица, понякога през 2, дори 3. Всичко зависи от това дали има пари в момента, какви смени е, кога еди си какво. Две години сме така, първата беше в моето училище. Обаче той ми няма доверие, заради стари грешки ( чатене с момчета, говорене по тела, иначе не съм се целувала с друг откакто съм с него, като изключим един път, когато бяхме разделени. Разделяли сме се много пъти, като повечето пъти той слага край, но понеже го обичам и не спирам да го търся и да се опитвам да оправя нещата. Вече по-рядко ми казва, че съм красива, даже не помня последно кога. Секс правим всеки път, когато имаме възможност, не мога да определя какъв е, защото досега не съм правила с друг, но ми харесва. Когато се скараме все той е прав ( зодия риби е, а аз рак). Наранява ме, а после не ми се и извинява, от*бава ме, дето се вика, понякога ми блокирва и чата и аз от нерви не се осъзнавам и пиша по 100 смс. Имам чувството, че вече не ме цени. И аз съм правила грешки, но никога не съм правила нещо с цел да го нараня, никога не съм го игнорирала дори. Звънне ли и припкам да вдигна, когато си пишем стоя и чакам да ми отговори. Имам нужда от много мило отношение, нежност, мили думи. Казваме си „мише”, но аз го казвам просто като обръщение, а той супер рядко. Никак не ме нарича, ако трябва да сме честни, освен ако не се е разлигавил. Последните пъти се карахме за много глупави неща. Прибирах се от училище, но нямах батерия и му казах, че като се прибера ще му пиша, обаче с приятелката ми решихме да идем да видим нещо в един магазин, от което се сетихме за втори магазин. Тъкмо да се прибирам и ми звъни- бил ме чакал 40мин и ме нямало, бил уморен искал да заспива, излъгала съм го едва ли неда. Опитах се да му обясня, че всеки момент батерията ще ми падне, а нашите са ме учили винаги да имам поне малко батерия за всеки случай, не се знае какво ще се случи, и че не съм планувала да ида до тези магазини, ако бях мислила за това щях да му кажа Ей, отивам до еди си къде и после ще ти пиша. А аз съм го чакала преди и по няколко часа, просто както седи на тела изведнъж спира да пише и излиза някъде оказва се, че отишъл еди си къде или че прави еди си кво. Когато му казах за това вика за минали неща ли ще си говорим. Разсърди ми се и за това, че преди няколко седмици излязох с братовчедите в едно заведение, обаче те искаха да си ходят, а аз исках да остана още, защото обичам да се забавлявам, да танцувам. Останах при едни момичета, едното оте тях познавам от тогава, пък другата само я знаех коя е и имаше още две момичета, с които се познавах отдавна. Те бяха седнали с момчета от техния град, които момчета още като ме видяха, казаха, че са ме виждали и че познават баща ми. Говорих си с тях много, но едното момче ( да го наречем Х) започна да ме сваляболи. Няма да лъжа, мил е, има готон глас, и много хубав поглед, не е кой знае колко красив, но има нещо много симпатично в него. Искаше да ме изпрати, не искал да ме оставя да си тръгна сама, при което му казах, че ако ще тръгва и без това е в тази посока и да со ходим всички заедно. Видя, че си имам приятел и ми каза, че той е щастливец. Била съм много красива, много красиви очи и прочие, което като цяло не го вярвам. Тази събота бяхме пак навън с единия ми братовчед. Едното момиче явно ме е видяло, че съм в това заведение, защото сшед катп си отиде, момчетата от тяхната компания дойдоха (Х беше там). Едното момче започна да ми пише, но изведнъж писането се промени и видях, че Х. държи телефона и ме пита да ида, но аз отказах. След малко си заминаха. С братовчед ми се преместихме в другото заведение и викнах да дойдат момичетата. Изведнъж и Х и другото момче дойдоха в заведението, но не ме видяха веднага. Бях станала да танцувам с момичетата и Х минаваше покрай мен и след това пуснаха някаква балада и танцувахме. Говорихме си, след това постоянно ме гледаше. Братовчед ми си тръгна и останах при момичетата, като след това Х. дойде и вика на едно момче, че щял да ме взима и такива работи. После може би над 2ч си говорихме, искаше да ме целуне, но аз не му позволих. Накрая казах, че ще си ходя и той тръгна, като мислех, че си отива, а всъщност искаше просто да ме изпрати. По пътя постоянно ме спираше, не искаше да ходим бързо. Искаше да си премеримидвам уж ръцете, накрая си преплетепризна пръстите в моите, при което си отдръпнах ръката. Смяхме се много иначе. Постоянно ме гледаше в очите, казваше, че няма начин да ме остави да си ида сама, при положение, че живея далече. Абе като цяло ми хареса присъствието му, но просто съвестта ми не ми позволява да стане нещо. Казах му, че обмислям след като завърша, да работя на София докато почне университета, при което той ме питаболи нашите далидеца харесват приятеля ми, пита ме на колко е ( моя е на 21, а Х на 25) и той се засмя, попита ме дали съм сигурна, че това е човека за мен. Казах му, че така мисля, и просто да се откаже, защото обичам човека и докато съм с един няма как да бъда с друг, при което му казах вече да се връща, че и нашите ще излизат за работа и ще стане кофти ситуация. Беше ми хванал ръката, и аз тръгнах, той поседя за няколко секунди на едно място, засмя се и ми каза Помисли си. След като се прибрах, не знам защо, но не бях спала, нито ми се ядеше нещо. Разказах всичко на, приятеля си, при което той беше готов едва ли не да ме остави, смяташе, че съм правила и друго с Х, а аз не бях определено. Карахме се много за това и ми казваше, че съм лека и малка, връзвала съм се, оня искал да ме из*ука само. Приятелят на Х ми писа и разбрах, че е много свястно момче, тпй каза, , че иска да смея само приятели и че за него приятелството е най-ценното нещо, каза, че съм умен и добър човек и се радва, че се познаваме, при което моя като видя чатовете, а повярвайте, нищо нередно нямаше в тяхшибил, и откачи пт ревност. Като си дойде моя искаше да излезем с тях, приятелят на Х се зарадва, че ще може моя да види, че няма от какво да се притеснява. Като отидохме в заведението, Х не стоя и 10 мин и си замина, а ние останахме до към 12. Преди да си тръгне стана и се обърна да каже уж на едно момиче нещо, при което си задържа погледа на мен и си тръгна.
От тогава с приятелят на Х си пишем, но просто като приятели.
Малко съм объркана и се чудя какво да правя. Вътрешно искам да се видя пак с Х, но знам, че не е редно, а и не съм такава.
Не съм курва, нито лека, както казва моя. Явно имам нужда от такова отношение. Моят ми казва, че искал да запиша фармация, за да уча и след това да си отворим аптека и някви такива работи ми говори, като преди това не ми е споменавал никакви планове за бъдеще. Преди ми казваше, че няма планове с мендруг, не виждал бъдеще и тн, но след като скъсахме тогава ми казваше, че съм му била разбила мечтите и плановете свързани с мен? !
Сега се явих на изпитите за бакалавър, просто се пробвах за една седмица учене какво ще направя и изкарах оценка 3, 75, при което той ми вика, че трябвало повече и еповече готов да ми плаща уроци дори, за да се подготвя повече за редовните изпити (абсурд да ми плаща някой нещо ) и тва ми го казва ей така изведнъж..
Какво би трябвало да направя сега? Нашите го харесват, не съм ги запознавала с друг досега. Те са на мнение, че ако спиш с един, вече едва ли не си женена и тн. Българка съм, просто разбиранията им са доста остарели и дори не знам как биха реагирали, ако се разделя окончателно с приятеля си.. в момента чувствам една хладнина, искам да имам човек до себе си, да знам че днес ще го видя, а не постоянно да се надявам и да очаквам кога ще го видя и дали ще е скоро и тн.. Съжалявам, ако има грешки или ако е разказано объркано, но в главата ми е каша..

Коментари

1.   Не успях да прочета всичко стана ми скучно и объркано от многото излишни подробности.
Съвета ми е да си представиш, че сте разделени и не го чуваш, не го виждаш и не знаеш какво прави.
Ще можеш ли без изброените неща? Но не да си кажеш няма да мога, защото ще ти е скучно и безинтересно, не защото няма да имаш с кого да се караш. А ако не можеш да си го представиш, защото няма да можеш да го прегърнеш и да го целунеш, да му споделиш нещо.
Ти реши какво ще е най-добро за теб.
И още нещо последно изясни си чувствата към него, защото това в много важно. Личи си че си объркана. Аз примерно няма да искам да се видя с някой си Х, защото не е редно, а защото ми е добре с приятеля ми. Надявам се да се ме разбрала и късмет.

2.   Връзките от разстояние особено в тази възраст, трудно издържат. А и ти си доста объркана най-вече от поведението на приятеля ти. Според мен излез в новото момче за по кафе и усети как се чувстваш с него.

3.   Авторката
От една седмица се караме, защото в компанията на Х има едно момче и две момичета, с които разбрах, че се разбираме и започнах да поддържам контакт с тях, пишехме си с момчето пък с момичето дори си говорим и наистина забавно е. Проблема на моя е, момчето и дори искаше да излезем с тях за да види, че няма от какво да се притеснява, като излязохме си говорехме всички, смяхме се пийнахме и така. Оказа се, че моя не харесал това момче и казва, че ме бил гледал всеедно иска нещо от мен, искал секс, искал връзка. Писа му дори от мое име дали не иска нещо повече и момчето си каза, че иска само приятелство. Една седмица говорех с моя, че това, че преди сме си забранявали да излизаме с този и онзи е било грешка, защото приятелите също са важни и няма значение пола, стига човека да се държи добре. Снощи излязох с момчето и еднито момиче и беше забавно, но моя не спря и снощи се карахме пак за това.. не знам какво да правя, усещам, че искам малко свобода да излизам, да завързвам приятелства, да не стоя само вкъщи като монахиня, като съм казала на приятеля ми, че той също може да излиза когато, където, с когото иска.. истината е, че наистина Х ме накара да се замисля сериозно върху нещата с моя, като мислех и за това какво ще става с нас от тук нататък, защото има вероятност да оставам в моя град, което значи да сме пак от разстояние, а аз имам нужда до мен да има човек.. не знам дали да продължавам да съм на своето за приятелствата, защото моя си мисли едва ли не, че искам да съм с това момче, или просто да прекратя контактите си с тях..

4.   Момиче ти добре ли си? Как позволяваш на друг да те докосва и да ти говори такива работи? Като искаш мило отношение, ами седни и поговори с твоя приятел питай го има ли някакъв проблем и защо се държи така " студено " с теб, защо е нужно да си проваляш връзката заради някъв дето е дошъл от нищото, извинявай, ама " нищо нередно не съм направила" - грешиш :) Давам пример, за да докажа: Представи си твоя приятел да бъде на твоето място и някое момиче да бъде на мястото на Х, да се опитва да го целува, да се опитва да го накара да те зареже, да го обърка само се постави на негово място, помисли как се е почувствал той, ревността му е напълно основателна и не е честно спрямо него да кажеш " нищо нередно не съм правила", Нормално е това и да си помисли, че има нещо повече, в една връзка едно от най-важните неща са и жертвите от двете страни, щом не му е приятно не общувай с този Х, не съсипвай връзката си, можеш да се оправиш с приятеля си стига да искаш :)