Въпрос относно страстта
Здравейте, почти всяко живо същество поне веднъж в живота си е изпитвал истинската сила на страстта ( пеперудите в стомаха, подкосяването на краката, необяснимото и шантаво поведение, когато обекта ни на желание е до нас или около нас, мислите, които те обгръщат ден и нощ за нея, ставането рано сутрин преди алармата ти да звънне само за да я видиш колкото се може по-бързо, стоиш до нея/него и буквално да си най-щастливия човек на Земята, да я търсиш с поглед макар че да знаеш, че няма да я видиш днес, очите ти да търсят само и единствено нея и никой друга, дори и пред теб да са най-красивите жени на света, но ти искаш и търсиш отново нея, липсата й, когато тя не е до теб, сълзите преди лягане, защото тя не е до теб, изпълнен си с живот, неизчерпаема енергия, чувстваш се пълноценен) и един момент всичките тези неописуеми неща угаснат като свещ и остават само и единствено спомените, на които се усланяш след като всичко е приключило...
Въпросът ми е дали човек би изпитал всичко това отново или се случва веднъж в живота и няма как да бъде същото както първата страст и възможно ли е да се изпита към същия човек отново след време или максимата "там където е горяло, може да пламне отново" не важи за страстта, защото не мисля, че това е любов, но всичко започва именно от нея нали (предварително се извинявам за втория въпрос, колкото и налудничав да звучи) Моля за сериозни отговори, просто не съм много запознат с всичко това и съм объркан, благодаря:(

Коментари

1.   Може разбира се .Изпитвала съм го два пъти, за съжаление не беше споделено.И дори и след години,когато видя тези две лица краката ми се подкосяват и сърцето ми започва да бие силно.Винаги може да се случи втори път,но за тази силна страст се появява доста рядко.

2.   А възможно ли е след като всичко е угаснало, страстта и тръпката един ден да пламне отново към същия човек?

3.   Разбира се, че се случва и втори, и трети път. Любовта си е любов, колкото и пъти да я изпитваш.

4.   Авторке, това което описваш не е страст, а тръпка. При всяка нова или недоизживяна любов се появяват пеперудите в стомаха и подкосяването на крака. Щом ти се появяват и след време, това значи че не си си доизживяла любовта към дадения човек.

5.   Ако нямаш нови срещи с любовта, има шанс да се върнеш към някой в миналото ти и дори да се опитваш да се убедиш, че има още нещо до момента в който не срещнеш новия човек и тръгнеш по пътя на новата любов.
Именно такова връщане не е желателно, трябва да се отдадеш на новото усещане, то ще бъде по силно, вече имаш опита и малките грешки които са създавали пречки преди, няма да бъдат допускани.
Колко от нашите родители са се събрали да правят семейство с човека от първата си по сериозна връзка.

6.   Благодаря за отговорите, защото всичко беше толкова прекрасно и след като стигнахме частта със секса в следствие, на което се притесних незнайно защо и в следващите няколко дена просто всичко, което изброих горе утихна като че ли никога не се е случвало между нас, възможно ли е по някакъв начин да съм подтиснал всичко това в следствие на притеснението или е приключило, не мога да разбера...

7.   Авторе в историята си ти описваш чувствата на едим влюбен младеж, а не страст. Страстта е нещо друго. Ти казваш "очите ти да търсят само и единствено нея и никоя друга, дори и пред теб да са най-красивите жени на света". Това е влюбеност. Аз мога да изпитвам страст към няколко жени, ако са най-красивите в света още по-добре, но твоето е, пак повтарям, влюбеност. Щом си толкова влюбен много ясно, че ще откажеш дори на "най-красивите" в света. Относно поговорката "там където е горяло, може пак да пламне отново", аз на това не вярвам. По-скоро ще ти кажа, че "щом нещо веднъж е изгоряло, то не може пак да загори и запламти", но ти си знаеш най-добре.

8.   Човек може да го изпита много пъти, в някои случаи, по-силно, в други по-слабо, но никога няма да е като при първият път, просто всички първи пъти са незабравими.