Срамежлива?!?
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Преди няколко години животът ми коренно се промени. Аз и моето семейство напуснахме България и се преместихме в друга държава. До сега никога не съм била срамежлива. Никога не съм се притеснявала да разговарям с момчета и може да се каже, че винаги съм била в центъра на купона. Но в началото на първата училищна година имах проблем. Разбирах езика, но не можех да го говоря. Имах само една приятелка пред която се отпусках да говоря и почти не излизах от класната стая. Най-мразех, когато трябваше да отида до лафката, за да си купя нещо и някое момче ме загледа. Обикновено момичетата до него му отговаряха "Не се занимавай с нея, тя не знае езика и не обръща внимание на никой". Истината е, че в държавата, в която живея сякаш жените генетично са много грозни и дебели и честно казано се славят в света с това. Не проумявам обаче как така мъжете са красиви. Жените по-скоро са мъжествени, отколкото грозни. Един ден се намери едно момче, което сякаш не му пукаше фактът, че не мога да говоря езика. Дори искаше да ми помогне да преодолея езиковата бариера. Хубавото е, че той също е от славянска държава на балканите и знаеше доста добре майчиния си език, който освен с хубавата музика е известен и с доста циничните си изрази.

Коментари

2.   Разбрахме. Залюбила си се със сърбин в Германия. Няма лошо. Свят голям.

3.   Ще свикнеш постепенно и всичко ще е наред. Учи се добре.