Не иска да се виждаме
Накратко - с приятеля ми сме заедно от 4 години, нещата си вървят добре и съсвем нормално, нямаме някакви скандали или липса на обич, но има нещо, което ме тревожи. Работим и двамата, и принципно гледаме два-трите свободни дни, които имаме, да си ги прекарваме заедно, или поне аз така гледам...
Той явно гледа да си ги прекарва с приятели, и всеки път ми отделя само един от почивните си дни. И то гледа да съкрати времето ни заедно възможно най-много /отделя ми по 1, максимум 2 часа/. През останалите почивни дни прекарва с приятели по 5-6 часа.
Твърди, че ме обича, показвал го е, убедена съм, че не ми изневерява. Не съм го спирала никога да излиза с приятели, но не ми изглежда нормално да е 90% от свободното си време с тях, а с мен останалите 10%.
Повечето хора гледат нещата да са 50/50, за да върви всичко.
Ако съм му омръзнала защо продължава да е с мен? Млади сме, съвсем спокойно може да бъде с момиче, към което да има силно желание да я вижда.
Не го натоварвам никак като се видим, гледам да си прекараме забавно и приятно. Аз винаги съм готова да излезем и независимо колко ми е натоварен денят намирам време за него, а при него седят обратно нещата. Вече не знам какво да мисля, при положение, че ако не ме обича и не иска да е с мен е логично да се разделим, но уви той си е с мен и казва, че е щастлив.
На всеки му е готино и приятно с приятели, но чак да изместват връзката... не съм виждала подобно нещо.
Не живеем заедно.
Споделете мниенията си и съветите си, моля, защото съм страшно объркана, не знам къде се крие проблема, а като говоря с него отрича да има подобен проблем във връзката.

Коментари

1.   Защо винаги,когато пишете история и имате проблем добавяте: Сигурен/сигурна съм че не ми изневерява?
Защо си мислите,че познавате половинките си?
Защо си мислите,че винаги ще иска да прекарвате 24/7 от почивните дни или и през работните с вас?
Няма значение една връзка,дали е едногодишна или десетгодишна,защото някои подробности,не знаете за половинките си,но си вярвате,че ги познавате достатъчно добре,за да познаете,какво би направил/направила,точно в даден момент или какво си мисли.
Сега по въпросът ти: Има два варианта- 1-Твърде много си му омръзнала и иска да се оттърси от теб,като прекарва повече време в друга компания. 2- Изневерява ти,не знам дали е с основание,но когато дойде нова тръпка всичко е различно,а връзката с теб е една и съща. Не е мит,че когато хората си омръзнат или се отлюбват...започват нова връзка,нова тръпка започва,нова надежка и т.н.

2.   Първо, не е нормално да не иска да бъде с теб повече време. Аз бих се обидила много, ако приятелят ми гледа само да се отърве по-бързо от мен, за да ходи някъде. Това ми изглежда като липса на любов и интерес.
И второ, няма как да си убедена, че не ти изневерява. От къде знаеш къде ходи и какво прави като не е с теб? Или го следиш?

3.   Добре де, виждате се само за час. А през това време секс ли правите, или излизате някъде? И ако излизате за този един час, кога правите секс? Това е важно. Да не би да те използва само за това, щом съкращава времето, и иска да отива с приятелите си? А ти сигурна ли си, че е с приятели, а не с приятелка, да речем?

4.   В повечето случай излизаме. Само 1-2 дни седмично се случва да си останем вкъщи и съответно да правим секс. През останалите дни като се виждаме - излизаме.
Иначе до сега не съм го хващала да ме е лъгал, че е с приятели. Винаги когато ми е казвал, че е с тях е бил с тях наистина. Правила съм няколко пъти "проверка" и се е оказвало, че си е с тях.
От авторката

5.   явно приятелите за него са преди всичко...