Носталгия.
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Имам проблем. Запознах се с едно момче в началото на месец март миналата година. Отначало нищо ме беше сериозно. С времето се привързахме много един към друг. Писахме си и си говорехме постоянно, лятото по цели нощи прекарвахме в разговори. Всичко вървеше супер, сутрин се събуждах със съобщението " Добро утро, беб, как си " до " Лека нощ, любима". Неговата любов много си личеше и наистина я усещах. Всичко се усещаше. Моята любов, неговата, че държи на мен, наистина всичко това се усещаше. Напоследък много неща се промениха. Той като цяло. Държанието му се промени, започнахме да контактуваме все по-малко. Става ми тъжно за всичко наше, което имахме. Вече не усещам любовта му. Няколко пъти опити да го оставя, но не се получава, любовта ми е доста силна към него. Наистина не мога. Ако го оставя ще ме боли, ако остана пак боли, защото нищо не е същото. Смятам, че причината за промяната е, че има нови приятели. Най - вече "приятелка". Знам, че чувства нещо към нея и ме е страх. Той предпочита да остави мен пред нея, защото когато му казах да избере той избра нея и каза, че няма да я остави. Наистина държа много на него и нккога не съм била по - объркана и ми е трудно. Какво да правя? Не знам и аз вече. Моля за съвет.

Коментари

1.   Аз съм момче на 17. Никъде не е казано, че като имам гадже на тая възраст, то ще е до края на дните ми. Мисля, че и твоя случай е такъв. Бившият ти приятел е предпочел друга, защото тя те превъзхожда с нещо в очите му. Той не смята, че ти ставаш за дългосрочна връзка.

2.   Животът е твърде дълъг, за да сме близки с едни и същи хора, но винаги ще си имате спомените. Да ще се учуждите и ще боли, няма как, но ще ти мине. Дори сега да си мислиш, че не можеш без него, повярвай можеш.

3.   Здравей! Знам през какво преминаваш! Имах връзка година и два месеца и преди два месеца се разделихме и от един той си има приятелка. В началото и ние бяхме така. От негова страна имаше отношение, внимание, но после всчкаш се промени. Докато не настъпи деня, в който ми каза, че му е по-добре без мен. И тогава всичко свърши. Той си живее живота, а аз страдам. Това, което се опитвам да ти кажа е, че щом той избира нещо друго пред теб, значи ти не си толкова значима за него и не означаваш това, което той за теб. Според мен трябва да го попиташ за това дали той има нещо към нея и защо се е променил така спрямо теб! Ако той увърта, и няма адекватен отговор, значи просто не е за теб! Бъди с човек, който наистина те заслужава. Знам, че ще ти е трудно, в момента преминавам през това и знам, че не е лесно, но по-добре горчивата истина, отколкото сладката лъжа, която ще отмие сладостта си при първата буря!!! УСПЕХХХХ!!!

4.   Ми като е избрал нея не знам какво чакаш а не хващаш пътя. Зарежи го и напред.