Не познавам момичета, които бих харесал.
Здравейте,
искам да започна с това, че това, което ще споделя не бих искал да се тълкува като самохвалство. Не това е идеята ми на поста ми.
Проблемът е следния: млад мъж съм, а нямам приятелки.
Просто не познавам такива момичета, а и с ежедневието си просто няма къде да се запознаем...
Изключвам варианта да заговоря красиво момиче на пътя, в мола или на обществено място. Знам, че първото впечатление е определящо, а заговаряйки я изглеждам не по-различен от десет други преди мен само в този ден, съответно изглеждам жалък, отчаян и като цяло не особено привлекателен в позиция на слабост.
Никога не съм си позволявал да съм в позиция на слабост, не вярвам и да се случи скоро...
Малко за мен:
на 25 съм, юрист. Работя в кантората на родителите си.
Финансово съм доста добре. Имам хубав апартамент, хубав джип и съм самостоятелен.
Спортувам редовно и изглеждам доста добре. Всеки ден съм спретнат с костюм. Интересувам се от доста неща, имам хобита и въпреки, че звучи крайно нескромно съм си улов. Наясно съм с това. Не ми липсва внимание. Момичетата, които ме познават, макар и само като познати определено имат интерес към мен, уви аз към тях - не. Повечето са стари познати от училище или студентството, момичета без перспектива, които на 24-5 работят като сервитьорки и търсят някой да ги издържа и да им подари живот, който не заслужават. Отделно, че чисто физически не ме привличат с посредствената си визия.
Нямам проблем с флирта, общо взето момичета, с които съм се запознал в нормална обстановка и имаме нещо общо - почти винаги имаме заигравка, не съм притеснителен и се държа добре, не изтъквам определени факти и не изглеждам надут.
Харесвам красиви момичета, които се грижат добре за себе си и визията си, съответно и знаят колко струват. Уви, не познавам такива лично...
Ежедневието ми е вкъщи-работа-вкъщи, като на работа контактувам с по-възрастни от мен колеги, тъй като кантората е специализирана в корпоративните кръгове, където клиентите обикновено са заможни хора с бизнес, а такива под 45 почти няма. Пак греда, поне от моя гледна точка.
Уикендите си позволявам излизане вечер, но то е с колеги от университета по ресторанти и това е... всеки път една и съща компания. Хобитата ми са чисто мъжки и една жена няма там. Събираме се само мъже и всеки гледа как да избяга от жена си, та запознанство с приятелка на нечия съпруга досега не се е случвало...
Чувствам се зле, защото доста години се старах да постигна определени неща (вярно, родителите ми дадоха летящ старт, но все пак... ) и нямам с кого да ги споделя... и то не, че аз имам проблем, просто живота ме завъртя така, че не познавам такива...
Не съм имал сериозна приятелка от около 3 години. Преди това не съм имал проблем, тъй като в студентството познаваш хиляди хора и често се озоваваш в компании с нови хора.
Въпреки, че търся съвет къде да се запозная с красиви момичета, не съм уверен, че съществува такъв.
По-скоро ми олеква като споделя...
Благодаря.

Коментари

51-57 от 57

57.   Ами, авторе, като жена, която е минала горе-долу през това, ще ти кажа, че все ще си срещнеш половинката. Аз съм колежка, няколко (почти 10) години по-голяма от теб. Не си намерих половинката по време на следването, имах сериозен приятел, с когото се разделихме малко след като си взех държавните изпити. Красива съм, интелигентна, родителите ми не са ми подложили успеха като на теб, но се справям добре в живота. И все не можех да си намеря мъж, който да ми е интересен. Или твърде бедни духовно, или твърде комплексирани заради успеха ми (забелязала съм, че мъжете масово се страхуват от интелигентните и успели жени), или попадах на такива, които очакват да си намерят втора майка/ домашна прислужница. Приятелките ми казваха да си снижа летвата. Но аз отказвах. Защо, по дяволите? ! Та в крайна сметка по-добре човек да е сам отколкото зле придружен. Забелязала съм, че хората, които правят компромиси по отношение на връзките, след това се разделят и оставят по някое нещастно дете, неразбиращо какво се е случило. Изключително е важно да попаднеш на човек, който да ти дава подкрепа, любов, емоционална стабилност. Това не можеш да получиш от всеки. По стечение на обстоятелствата се запознах с настоящия ми приятел, с когото живеем вече няколко години, на едно масово мероприятие на юристи. Никога не съм си представяла, че ще имам връзка с друг адвокат, но животът е странно нещо. Паснахме си прекрасно от първия миг. И твоята половинка е някъде там, бъди по-активен, ходи на семинари в провинцията, запиши се на някой курс - напр. започни да учиш нов език. Знам колко е трудно и колко натоварваща психически и е нашата работа, но намери време за нещо, което хем ще ти даде нови умения, хем ще ти създаде нови социални контакти. Успех! :)

58.   Номер 48 до номер 55. Нямам нужда от кремче против бръчижи, защото съм млада и изключително привлекателна жена, семейна съм с малко дете. Изказах си "селското мнение, защото моите приятелки, които също са доста красиви и интелигентни, но сами, а гонят 30 не търсят красиви мъже, а богати. Това е факт. те също имат добри перспективни професии. И както един мъж подхожда с една доза повече страх към красива жена, защото рискът да го отхвърли и да му е вярна е по-голям, така и жените също имат този страх за красивите мъже. Казвам го от позицията на такава, дето са я гледали, та гледали и малко са действали. Взех мъж, който не гледа, а действа, който беше уверен и знаеше какво иска и как да го постигне. И нямаше много, предпочетох акъл, образование и амбиция и заедно да градим, защото така всичко е по-сладко, а не някой, който да има всичко наготово. И не смятам, че сега момичетата са по-точни, моите приятелки преди бяха точни, сега не са, Животът ги промени. И по-добре няма да станат, повярвай:)

59.   Авторе, от поста ти се вижда, че си интелигентен, възпитан млад мъж. Зарежи съветите за танци, клубове и други простотии, дадени от хора, които нямат досег с реалността. Имам много приятели мъже, които са се запознали със своите гаджета/приятелки/съпруги на улицата, в заведение, в мола. Ако харесаш някое момиче, отиди, направи й мил комплимент. Няма жена, която да отблъсне грубо добре изглеждащ млад и възпитан мъж! Девет няма да ти вдигнат телефона, но с десетата ще успееш, трябва да си активен, да покажеш хъс и ловна страст. После е по-лесно - опознаване, секс - даваш или не шанс. Не си натоварвай мозъка със сложни сценарии, действай!
С пожелание за успех - Ж45.

60.   Така... сега и аз да се включа. Аз съм жена на 25 г. всичко, което съм постигнала в живота не е придобито даром. Навярно си чувал прилазката, че богатите също плачат? ! От баба си знам едно богатите не са щастливи и твоят случай не е изключение. Не съм заможна колкото теб и не бих обърнала внимание на мъж като теб поради две причини : Първо мъже като теб харесват жени които са изцяло изкуствени отвън и после се оплаквате от тях. Ами вие сте си ги избрали! Добре поддържана жена не означава селска пръчка с 50-тона грим по лицето, силиконови гърди и пр. Поддържаната жена е такава в по отношение както на външния вид така и на духовно равнище. Оувала съм с мъже като теб първата среща е ОК, но веднага се усеща у вас вашата липса на самочувствие това как се опитвате само да се докарате пред една жена, но нека Ви кажа нешо.... времената вече са други жените не са робини на мъжете. Умната и уважаваща себе си жена няма да се впечатли от скъпата ти кола или дреха.... зависи как че се отнасят с теб за вбъдеще по начина по който самият ти се поставиш. Ако искаш жените на първа среща да помнят скъпите кола, вещи и т. н не очаквай Нишо друго от секс за една вечер! Но ако искаш сериозна жена с която да създадеш семейство моят съвет е след като я опознаеш постепенно да разкриваш своя висок статус. Неямаммза цел да те съдя :) нямам това право! Принципно се въздържам от коментари но в случая не се сдържах. Ще дам пример отново имах 10г връзка с човек, който обичах страшно много била съм само с него не съм имала констакти с др мъже. Аз сама преместих връзката и знаеш ли защо? Защото вие мъжете и понятие си нямате как да задържите жената до вас. Остави всичко материално! Нямате никакъв подход да поддържате и тереса към вас. Като се има предвид какви са днешните мъже предпочитам да си остана сама, защото не съм от хората които правят компромиси със себе си което значи че всяка жена която държи на себе си внимателно ще подбира мъжете с които общува и надали парите ти биха впечатлили някого с чисти намерения. Яко ти се държиш естествено ако бъдеш в действителност човека когото си без да се правиш на някого само за да те харесат твоят човек ще се появи иначе живеейки нечий чужд живот и робувайки на чужди амбиции губиш почва под краката си. Парите са до време нямаш ли семейство и цялото богатство на света да имаш то ти си оставаш беден. Бъди богат отвътре ;) това е моят съвет. Тадвам се за хора като теб които са имали добър старт в живота и съм съвсем искрена в думите си, но нещото което ми направи силно впечатление е че ти говориш снао за себе си и това какво си постигнал и от думите ти не иглежда да търсиш сериозен човек до себе си а по-скоро си в етап в който това че си сам нешо не ти се нрави. Да всеки мъж иска да се изфука с красива жена ОК разбирам но заради такива прояви свестните момичета не ви поглеждат. Всяка. Ена с грим и прическа е красива истински лрасиват жена е онази, чиято красота се излъчва от самат нея за да си красив отвън тр да си красив и отвътре! Колкото по фалшива толкова.... Много хора заради тези и поради много други причини остават сами както и моят случай не прави изключение вече хората си нямаме доверие едни на други. Въпросът ми към теб е как би убедил една жена че изпитваш силен интерес към нея конто не се осланя изцяло на селсуален контакт? И как разбираш че една жена не е подходяща... На твоите години трябваше поне да си женен според мен...

61.   60 номер, пиле шарено, ти четеш ли какво пишеш поне сама да си повярваш на него преди да го даваш като "съвет" или не ти е нужно? Айде правописните грешки ще ги помнинем като страничен ефект от ползване на телефон, макар да са прекалено много. Не че имаш идея, но да речем че такива като автора харесвали "изкуствени" девойки. В крайна сметка те били виновни понеже си ги избирали такива. Ама пък ти понеже си обичала безкрайно много някой си 10 години, си го зарязала понеже нямал идея как да ти задържи вниманието. Ако си си го избрала заради това че ти предизвиква вниманието, без значение дали е с пари и коли или ако ще челни стойки да си прави - ти си го избрала. Ти клоун дето ше ти се бори за вниманието ли си избираш или човек? Нищо "свястно" от изказа ти не забелязах за теб, но въпреки това се имаш за "свястно" момиче, което си е проблем на много заблудени девойки напоследък. Ако се базира на това че не ходиш наляво надясно да си развяваш гениталиите - има и други начини да нараниш този срещу теб, най-вече отношението. Като гледам и ти се влюбваш в това което един мъж може да направи и прави за теб, а не в самия него. И като вече не го прави или пък няма възможност - не те ценял, не знаел как да те задържи. Ама съвсем друг е въпроса ти с какво заслужи това внимание и да се борят за теб постоянно. Изглежда нито него си гледала, нито децата му. Още пък по-малко да си го подкрепяла. Но то е повсеместно май напоследък 20 и нещо годишни девойки да си мислят че само защото имат цепка между краката мъжета са им длъжни - да ги забавляват, да се борят за тях, и интереса да им поддържат. Макар че те с друго освен добър външен вид и справяне с живота на средно ниво, друго не могат да предложат. С годините тоя външен вид обаче си отива, и започват да си вярват че мъжете са недостойни за тях, или се чудят защо седят вкъщи сами с котките си - въпрос на его кое от двете е. Вместо да видят че вината за провалените им връзки, най-малко наполовина е тяхна.

62.   Абе не съм съгласна с 60, ама не съм съгласна и с 61 ;)
Съвета ми и към двамата е да не са толкоз нервни и да престанат да генерализират.
ж29

63.   62, от 61 - Единствено жени които са убедени че мъжете са им длъжни, само защото са жени обикновено ме изнервят. Те примерно като 60-ката, затова и седнах да подраскам да ми мине.
Иначе колкото и да не им се иска на някои, във всичко си има генерализация. Това не значи че няма изключения от генерализацията. Те обикновено са най-търсени. И са все по-малко специално жените на които мозъците не са промити от модерната култура. Която постоянно ги убеждава че мъжете са нищо повече от ходещ банкомат-вибратор и че те са "силни независими жени, на които даже не им трябва и мъж".
После се чудят защо не им се получавали връзките. То не че и мъжете са много по-малко виновни - от прекалена порнография вече гледат на жените единствено сексуално. До преди известно време това беше нормално само в началото. То няма как да имаш връзка с някой който възприемаш единствено като парче месо.
Та със тоя силен индивидуализъм който е на мода, няма как да има нормални връзки. Отделно че почти никой не може да съчетава противоположни качества - примерно сила и решителност, с нежност и състрадание. Това са го осъзнали хората още преди хиляди години - Ин и Ян. Не е задължително всеки пол да си отговаря на качествата определени по начало за него, но в крайна сметка трябва да се допълват взаимно. А покрай идиотския феминизъм(който вече няма нищо общо с равноправието), все повече жени имат особено желание да го играят силните и независимите дори и във връзките които се опитват да правят. А резултата е ясен - или няма да им се получава, или ще си намерят някой изнежен мъж, дето по някое време като им стане по-трудничко и няма на кой да се опрат ще се чудят за какво са го взели. Та или ще се държат като жени ако искат мъж до себе си, или трябва да са готови да са мъжа във връзката(често дори и сексуално) без да се оплакват и да реват че "вече няма мъже". Иначе ще си седят сами и ще обвиняват луната и звездите.
Такъв филм да го играят мъжа и да искат мъж до себе си когато им понатегне - няма. Единия трябва да си е по начало по-отстъпчив. А когато направиш един мъж такъв, няма как да очакваш да е по-добър лидер от теб като ти е трудно.
Тя си е стара приказката - Два остри камъка брашно не мелят. Та и мъже и жени трябва първо да осъзнаят кой от двата типа камъка са, да го приемат и тогава да си намерят някой от другия тип.

51-57 от 57