Не всичко е пари и секс. Мисля да го напусна!
И двамата сме млади, без деца и сериозни ангажименти помежду си. Виждаме се от 3 месеца, но за мен връзката ни вече се изхаби. Разбираме се като цяло, не е лошо момче, има хубаво мислене, само че във връзката ни се държи като типичен балкански мъж.
И ще се разделим, не от друго, а защото се чувствам така всякаш само аз предприемам нещо в тази връзка.
Аз съм тази която прави комплименти, тази която прави дребни подаръчета//въпреки, че като всеки студент имам страшно ограничени възможности и често за да му купя примерно чаша с мил надпис, пропускам едно ядене//, тази която предлага да се отиде някъде. За това време, той никога не ми е подарявал абсолютно нищо. Не искам скъпи подаръци, напротив едно цвете и от градината би ме направило много щастлива, защото ще означава че се е сетил за мен. За рождения ми ден отново нищо. Като мъж никъде не ме е завел, освен в леглото си. Чувствам се аз като мъжа в тази връзка. Подарих му парфюм-не му хареса//окей, нормално е, всеки си има вкус//, после гривна исках да му подаря, вместо да каже благодаря за жеста, ми каза да му ги снимам, че не всяка ще му хареса, защото е капризен. Говорила съм с него на тази тема в смисъл да прекарваме по-често време заедно, което да е разнообразно и оправданието му е че няма пари. И аз нямам пари, ама как аджеба намирам макар и малки средства за да го направя щастлив. А и аз не искам букети от 101 рози, бижута, скъпи ресторанти, моет, екскурзии и прочие... искам едно кокиче от двора или шоколад//от най-евтиния// само и само да покаже отношение. Разходки по плажа, по тротоара само може. Иначе има пари да ходи по дискотеки, да ходи на гости, да кани у тях гости//и то винаги с момчетата, мен не ме кани, не ме взима//. Просто тази рутина, която той сам направи страшно ми омръзна, а сме млади хора. Уж сме двойка, а всеки поотделно навсякъде, а заедно нищо не правим. Вече знам как ще ни протече срещата, още преди да се видим. Говорим си, правим секс, отново си говорим и това е. Вече дори няма за какво да си говорим, защото нямаме общи спомени заедно и как да имаме като никъде не излизаме? Вече вдигнах ръце и мисля да го оставя, да си намери същия мъж като него. Ай сиктир, от момчета, които не знаят как да ухажват една жена. Не говорим за ухажване като при миските и моделките, което е фалшиво, а както едно време истинските мъже са ухажвали жените до себе си.

Коментари

1.   Ще ти го кажа директно като мъж, имал подобни отношения с няколко жени досега. Не си му гадже! И ти сама каза, че ако човек иска може да направи жест, макар и скромен. А това, че не ти е подарил и едно цвете за 2лв, а в същото време си кани гости и ходи по дискотеки описва цялата картинка между вас.

2.   Щом не се чувстваш дпбре, остави го.

3.   Точно така, ай сиктир. Ега ти и темерута.

4.   Зарежи го докато не са ти се задълбочили чувствата, при мен е абсолютно идентична ситуация, само че сме заедно от 2 години почти и не мога да го оставя...

5.   Заглавието няма много общо с историята. Момиче, дано да греша, но според мен той те използва само за секс. Няма чувства към теб. Бягай от него и не прави повторно грешка, да бъдеш допълнение на някого.

6.   На него си му харесва тоя живот, не иска разнообразие, харесва му с момчетата, да се напие, да иде на дискотека. И когато момчетата ги няма, да прави секс с приятелката си. В неговите очи това е перфектният живот, нищо друго не иска твойто момче. Отделно че не му пука за подаръци и такива работи, то и аз не разбирам тая обсесия с подаръците откровено казано. Иначе ако искаш повече от живота, този човек няма да ти предложи повече. Можеш да си 100% сигурна в това. Не виждам драма, напускай го и толкоз.

7.   Има една поговорка: "Който има желание, намира начин. Който няма - намира причина."
Според мен, този мъж няма истински интерес и чувства към теб. Въобще не се колебай, зарязвай го веднага.
Ж28

8.   И там ти е проблема-че не искаш 101 рози. Момичета събудете се!
Искайте и очаквайте много и ще намерите този, който ще ви даде всичко което заслужавате. Имайте високо мнение за себе си, високи изисквания за партньор и не правете компромиси в живота си. Не се занимавайте с боклуците. Оставете ги за някой, който не уважава себе си и би търпял подобно отношение. Животът е твърде кратък, за да си губим времето и да си късаме нервите с един компромисен вариант!
Много добре си се ориентирала-изритай го, обаче му кажи всичко това, за да знае защо все пак не е достоен да бъде в живота ти!

9.   Много си права. Раздели се с него. От това, което пишеш излиза, че те иска само за секс. Как може да не ти подари едно цвете за рождения ти ден?? А ти на него подаряваш. Зарязвай го този да си седи сам като незнае как да се държи с момиче. Като начало му откажи секс, пък дано като го загуби да те оцени.

11.   Мила къде ги тия жени като теб бе, под дърво и камък ги търся и все меркантилни *****

12.   явно не е това което търсиш и нямаш чуства. секса е полезен затва ако е добъ ползваи докато срещнеш правилния младеж

13.   Номер 11, така ще е като давате шанс на к*рвите, а нас добрите момичета ни отхвърляте, без да ви мигне окото! После ревете по сайтовете! Ама, то добричкото е скучничко. Затова ще бъда винаги сама!

15.   Мили дами, ама защо го търпите това през най-хубавите ви години а много от вас и цял живот така! То и много мъже тъпрят де! Огромната част избирате гарантираната посредственост! Бий му шута и намери своя джентълмен. М 34

16.   Така се получава защото не мислите преди да си отворите краката. За да получиш тези неща се иска по-сериозно опознаване на другия.

17.   Номер 15, прекрасен коментар, номер 7, по-точно нямаше как да го кажеш.

Към Авторката, няколко цитата:

- Виждаме се от 3 месеца -

Начина на иразяване, говори много, за вътрешните усещания на човека, освен, ако не е добре трениран.

- Уж сме двойка -

Не сте, усетила си го още в началото, но си решила да го игнорираш, причините ти си ги знаеш.

В крайна сметка, като не те радва настоящата действителност, спокойно можеш да я промениш:)

Ти знаеш как:)

М33

18.   Момиченца и заблудени жени, това че се виждате от време на време с някой да правите секс, не значи че сте във връзка. Май тая връзка е само в главицата на авторката. Момчето явно си е ползва за секс кукла. Докато си карате така без да си поговорите за нещата които ви мъчат никога няма да имате връзки.
А за "пренебрегнатите" и "неоценените" из коментарите, и не само за тях - никой не е длъжен да ви носи и меси понеже спи с вас. Разните малки подаръчета са последното нещо по което може да си правиш изводи за отношението на един човек към себе си. В случая явно не е толкова и запленен от секса момчето щом и елелментарно усилие не полага. А тия "добричките" - добри хора всеки обича, но често "добрината" е незаслужена самооценка или разменна монета. Което и да е, нормални хора няма да го търпят.

20.   Номер 18, тогава би ли ми обяснил какво за теб представлява добричкото момиченце, след като моето представлява незаслужена самооценка и разменна монета?

21.   Какво е добричко момиче не мисля че има нужда от обяснение. И не съм казвал че твоята оценка е незаслужена. Беше споменато по повод неадекватното изказване на номер 13. Дето всички ходили след курви пък "добричките" момичета не им обръщали внимание. Кое ти е толкова "добричкото" щом от курвата получава повече отколкото от теб? Дето беше лафа - Не са скучни "добрите" хора, скучни са скучните хора. И няма нищо общо с това дали си добър или лош.
А ти лично наистина звучиш като добричко момиче. Но пък лошото е че си наивно ми се струва.

23.   Добре, по дяволите, за какво за пореден път ми триете коментата? ! Да ви имам политиката!
Аз съм Black Sabbath и коментари 13 и 20 са мои, просто първият път забравих да напиша псевдонима си, а вторият път го изтрихте вие!
Към 21, не съм наивна, нито изказването ми под коментар номер 13 е неадекватно! Въпросът ти какво мога да дам повече от една курва, както и отъждествяването на моята доброта като разменна монета е изключително обидно и не ти прави чест, след като не ме познаваш! Кое ми е толкова "добричкото" след като една курва дава повече? Аз за разлика от една курва, освен секс, бях готова да дам и любов, подкрепа, саможертва, загриженост и разбиране, но отношението, което получих е сходно с твоето, а именно обидно такова. Затова казвам, че курвите са предпочитаните и затова казах, че ще съм завинаги сама. Причината да се включа в коментарите е че моето положение е близко до това на авторката. А и ти така и не обясни какво за теб представлява "доброто момиче", след като моето е разменна монета и незаслужена оценка. Просто питам от любопитство.

Black Sabbath

24.   20 коментар помислих че е авторката. Иначе за теб нямам идея какво момиче си, дали си наивна и доколко ти е адекватна оценката. Но и без да имам подобна идея - всеки самоопределящ се като добър човек(без значение момче или момиче), на който все другите са му виновни, едва ли е от "добрите".
Най-вероятно си и на близки на годините на авторката, ако не и по-малка. Та принципно добрите момичета са тия дето си описала - за подкрепата, саможертвата, загрижеността, разбирането и т. н. Ама такива не само момичета, а хора като цяло са на изчезване. Повечето дори и да са готови да го дадат това, искат "гаранции" някакви или друго в замяна - дали ще са пари/внимание или каквото и да е, няма значение. Та това е разменна монета. Което не значи че дори и да ги даваш тия неща, без да искашнещо в замяна ще получиш подобно отношение. Особено в днешно време, където почти всичко е договорка. Дали ще си седиш сама си е твой избор. Но ако си толкова убедена че "всички са еднакви" смени "брега" или пробвай с някой манастир. Ако не - пробваш докато се получи взаимно. Подобно на всичко друго в живота, рядко нещо се получава от 1 път, че дори и от 100-я. Въпроса е колкото ти е силен характера - ще се откажеш ли или ще продължаваш да опитваш докато се получи.
И не е зле да помниш че ВСИЧКИ мъже търсят предимно жена която да ги подкрепя, ако ще е за нещо сериозно. Пък ако е и красива и секса е добър си е чист бонус. И понеже не може да имаш представа какъв човек е някой по начало, мъжете винаги първо ще търсят привличането и секса първоначално. Работа на жените е да се научат да преценят дали някой има намерение само да си задоволи нагона с тях или има и друг интерес към тях. Та затова "курвите" са по-предпочитани - те не искат да им се обясняват в любов и не си измислят някакви глупави тестчета да разберат колко държали на тях. Просто взимат това което искат и дават това което се иска от тях на момента. Така или иначе бъдещето никой не го контролира. Докато си мислиш какво искаш да ти се случи, нищо няма да ти се случва в момента. Та като спреш с очакванията и започнеш да живееш в момента, без да си мислиш че имаш власт над бъдещето, може и да си по-щастлива

25.   Звучиш като обидена. Значи, отношението му към теб ти го възприемаш като обидно. Е, защо тогава търпиш това отношение? Той не те цени, а ти би трябвало да цениш себе си. Въпросът е, че когато жените намерят мъж, който ги цени, моментално се възгордяват и престават те пък да го ценя. И балансът пак е нарушен. В случая, ти си му позволила да се възгордее и да те подценява. Как ще реагираш, си е твой проблем. защо не се помъчиш сама да отговориш, ами търсиш съвет от непознати? Аз мисля, че като те загуби, чак тогава ще почне да те оценява, ама пак не е сигурно. Но засега ти се боиш да го загубиш, въпреки обидното му отношение. Дава ти някакви огризки, третира те по-зле от домашно животинче.

26.   24, не съм религиозна, за да ходя в манастир, нито харесеам хомосексуалистите, за да ставам такава. Имам съвсем други планове за бъдещето си и те са далеч от подобни неща.
Не съм казвала, че всички са ми виновни (отново грозно изказване по мой адрес). Просто моите наблюдения са, че мъжете/ момчетата се хващат с курви, които са познати на много хора като такива, очакват нещо сериозно от тях, дават от себе си във връзката, а накрая остават разочаровани и предадени от поредната изневяра и изкарват всички жени курви заради това. Подобни сцени гледам от години и ако трябва да бъдем честни не на мен сте виновни, а на себе си.
Под моята доброта, която ти така отчетливо слагаш в кавички, имах предвид точно това, че бях готова да дам любов, загриженост, подкрепа, вярност, саможертва и прочее сладникави простотийки, а не че съм най- свястната, а когато тези неща се таят несподелени години наред, се превръщат в едни токсични емоции, които тровят само и единствено притежаващия ги и го карат да се чувства като най- големия и нежелан самотник. И понеже моята надежда за сериозна връзка е на границата да се изпари напълно, защото нищо не става, реших че ще се боря с това и че ще се науча да си бъда себедостатъчна, дори и това да означава някой ден да съм мизерна и самотна бабичка, която живее с 10 котки и 1000 хлебарки.
Казано по друг начин - чака се, ама до време. Търпението на никого не е безкрайно. Ако искаш го наречи проява на слаб характер, но решението си е мое и е на базата на това, което се случва (или по- скоро не се случва). Изключено беше да скоча в нечие легло първата вечер или първия месец, за да имам сериозна връзка, а не мисля, че 4- 5 месеца ще сбъркат някого, ако има сериозни взаимни намерения. За протокола, на почти 19 години съм и досега не съм била обвързана или интимна с абсолютно никого, като ти гарантирам, че не е защото съм грозна или дебела. Явно ми е писано да бъда сама, защото когато върна времето назад при изпитани от мен чувства, никога не е имало нещо от другата страна, а момчетата, които са признавали чувства към мен, не са ме привличали с нищо.
С изказването ти, че мъжете търсят подкрепа от една жена, мога да споря много. Поне аз не съм забелязала да е така или не е сред важните неща за вас, а колкото до "разменната монета" - мисля, че е напълно естествено след като даваш в една връзка, да искаш в замяна, в противен случай се получава подобна ситуация като при авторката. В крайна сметка, не може само да взимаш (или само да даваш), трябва да има и двете неща от двете страни.
Колкото до личното ми щастие - вярвам, че ще стане, именно когато се науча да си бъда себедостатъчна и престана да се чувствам гадно, когато видя поредната влюбена двойка, защото досега видях само болка от обратното.

Black Sabbath

27.   Сабатчето, малка си още. Има време да ти "уври" главата. 18-19 годишните са далече от жени и мъже, че да си правиш изводи какво търсят. По-скоро почти всички(да не казвам всички) са си още деца, макар и пораснали, които не знаят нито какво искат, нито какво да правят с живота си. А колко са сериозни връзките по това време - може да си направиш една статистика колко човека са с "голямата си любов" от ученическите години. Не че няма такива, но по-скоро са изключение от правилото. Може и да си я помнят тая любов, но то всичко първо се помни. Дали ще е с добри или лоши чувства е отделен въпрос.
А изказването че "мъжете ходили по курви, пък не се занимавали с добрите момичета/жени" е същото каквото е - "Жените са курви и гледат само парите". Та виж как ти звучи подобно твърдение и тогава размишлявай какво си казала или си искала да кажеш.
И един съвет, не че като гледам ще го възприемеш - колкото по-бързо разбереш дали си пасвате с някой сексуално, толкова по-бързо ще знаеш дали има смисъл да задълбочавате евентуалната връзка. Което не значи да скачаш при първата среща в леглото, но желателно да е по-скоро от "няколко месеца". Т. е. веднага когато усетиш сериозни намерения, а не да чакаш да се доказват. И да не ти се иска(гледам че не им отдаваш особено значение), сексуалните отношения са в основата на успешните връзки. Колкото и да си пасвате по характер и интереси с някой, ако не се получават нещата в леглото(имате различни предпочитания, желания за секс и т. н. ), в крайна сметка се стига до изневери и други филми. Та е добре да се знае от началото.
А за любовта, така или иначе повечето жени разбират какво е чак когато родят(някои и тогава не успяват). Та имаш доста време още мисля. Любов не е да даваш и да получаваш. Любов е да даваш безусловно. Когато започнеш да даваш за да получиш, си е един вид договорка. Затова и само като си родят деца, разбират повечето жени че могат да обичат друго човешко същество без значение то дали ги обича, какво им дава и дали прави това което очакват от него - което е реално любовта. Друг е въпроса че когато даването е само от едната страна, е по-добре да си седиш на страна. Но то това си е масова грешка в последно време - всеки гледа какво получава за това което дава. Така се прави добър бизнес, но слаби взаимоотношения. Ако искаш добри взаимоотношения - търсиш качества в хората които ти харесват, не какво могат да ти дадат.

28.   27, не си ме разбрал. Аз бях готова да давам безусловно, защото когато човек обича, е готов да пожертва и себе си и съм съгласна с думите ти. Просто, ти спомена "разменната монета" и аз казах, че не можеш само да получаваш. Егоистично е и може би е знак, че не обичаш достатъчно. И много ясно, че се търсят качествата в някого, не самото даването, а и нямаш ли качеството - едва ли ще можеш да дадеш.
Колкото до жените, които търсят пари или така наречените златотърсачки - има ги навсякъде и от всякакви възрасти! Лично аз съм срещала много такива връстнички и по- големи, също и момичета, които официално ходят с едно момче, а зад гърба му изневеряват без никакви задръжки. Виждала съм го с очите си достатъчно пъти.
Много мъже си търсят курви и много жени си търсят някой с пари. Факт. Все по- малко са хората от двата пола, които търсят нещо истинско, и повечето от тях си стоят сами, малко попадат на сериозни взаимоотношения.
Относно интимните контакти - мисля, че част от нещата могат да се изяснят с разговори кой какво хареава. Като на практика нещата не се получат, всеки по живо и по здраво. Изключено беше да прелитам от легло на легло и точка по въпроса. Няма да стане.
И още нещо - според теб на колко години човек е подходящ за сериозна връзка? На 30/ 40 ли? На 19 не съм толкова малка, до голяма степен бях ориентирана с това, което желаех като качества, и откакто се помня винаги съм искала сериозна връзка, но това искане го зарязах, защото видях, че е само мечта без никаква основа. В крайна сметка, има и други важни неща в живота, освен любовта и изграждането на семейство. Питам те от любопитство, иначе нещата за мен са приключени.

Black Sabbath

29.   @Black Sabbath - звучиш като интелигентно и нормално момиче. Ама и пишеш глупости тук - там.. Как тъй на 19 г. заключи, че нещата са решени? И къде ти идва на акъла да мислиш за котки :) Имаш да живееш още 3 пъти по толкоз примерно.. Това, че си разочарована за момента - на всеки се случва рано или късно.. и после ще си намериш някой.. и след това пак ще си разочарована.. после друг и така. То никой не ще да се пари/ изгори в тоя живот, ама на повечето им се налага. Дай да лягаме да умираме, кво ще кажеш? ! Ма то насила се живее, ама насила се не мре :)Не , повярвай ми не си ориентирана на 19 години - припомни си го след още - 5-10г. Мислиш си, че знаеш какво искаш и даваш, ама не е съвсем така. Всяка възраст е с проблемите, радостите и уроците си - колкото по с време го проумееш - по-лесно ще ти е.
ноуан 37

30.   29, не съм спирала да бъда разочарована през тези близо 8 години, просто накрая ми писна и теглих чертата. Всичките ми приятелки и познати са обвързани или ако не, са харесвани и излизат на срещи. Само аз стоя сама и незабелязана и това ме накара да изгубя надежда. Признавам, че имам вина да съм на този хал, но съм срещала, да го наречем, доста по- първични момичета от мен, които пак са търсени.
Иначе, няма смисъл да тая някакви чувства, от които не видях абсолютно нищо добро през тези години. Майната им. А и да не говорим, че сега си имам достатъчно проблеми с матури и изпити, а за лятото си имам планове.

Black Sabbath