Как и кога вземате решение за раздяла?
Здравейте, жена съм, на 21 години. Досега съм имала трима приятеля, като с последния сме в съвсем начален етап на връзка. Винаги те са късали с мен, аз колкото и да са ме ядосвали, дори да съм взимала крайни решения, емоционалната привързаност е надделявала и съм съжалявала и съм се връщала. В този случай обаче е различно. Според мен връзката с един мъж си заслужава тогава, когато жената се чувства красива, самоуверена, желана и е взаимно, разбира се. В моя случай, откакто излизам с това момче (2 години по-голям) започнах да се чувствам много нещастна, самоувереността ми се смачка, а сме само в началото. Може би вината е и моя, защото съм много чувствителна, но той много често не си държи на думата, виждаме се рядко, никъде не ме извежда (той е местен в града, аз не), изявих желание да отидем на ледена пързалка, на мач и т. н., но всичко минава през едното ухо и излиза през другото. Неговият живот се състои от работа, работа, фитнес, разхождане на кучето, внимание за семейството и в случай, че остане време, внимание за мен. Ако посмея да кажа нещо, искала съм много внимание. Знам, че ме харесва и иска да опитаме, но начинът по който го показва, не ме прави щастлива. Отразява ми се на настроението, на мислите, на съня и т. н. Знам, че най-добре ще е да се разделим, но в момента, в който се извини или ми обърне някакво внимание, веднага омеквам и се надявам на позитивна промяна. Уви, ден-два и същата песен. Въпросът ми е как се разделяте с някого, ако се чувствате нещастни и ви потиска, но знаете, че като се разделите ще сте по-нещастни за неизвестен период? Заслужава ли си да чакам или да предприема тази стъпка? Благодаря!

Коментари

1.   Напълно те разбирам. Не си влюбена и щастлива, но вярваш, че ще бъдеш в него. Кажи му как точно стоят нещата и как се чувсваш и този път говори само ти. Виж как ще го приеме и ако не е окей, го късай. Да ще ти е гадно след това, но макс седмица. Замисли се, че после ще се чувстваш много по-щастлива. Успех! :)

2.   Еми веднъж зарежи и ти мъж да видиш колко е готино! А в този случай си и заслужава. Не се заблуждавай, че те харесва и иска да опита с теб. Не му пука просто, щом се държи така. Никой няма право да се държи зле с теб. Разкарай го и да си гледа работата.

3.   Щом не си щастлива, раздели се с него. Така му и кажи и скъсайте. Не се самозалъгвай, че ще се промени. Търси си друго момче.

4.   Махай го!

5.   С времето ще се научиш, а сега просто му кажи, че ако не се промени, му биеш шута, ако не се стресне и не се промени, трябва действително да го направиш, имай маско самоуважение.

6.   По принцип, ако не се чувстваш добре с някого, трябва да се разделите, но в твоята история има и нещо друго. Помисли дали ти не си причината приятелите ти да те напускат или да не ти обръщат внимание както последния. Изглежда от написаното като че ли ти си общия знаменател. Все пак се позамисли.

7.   Зарежи го. Ако му пука за теб, ще се опита да си те върне.

Не знам как да го кажа, но замисляла ли си се да не би да си има и друга приятелка? Странно е, че не иска да излизате никъде, според мен не иска да се показва с теб. Може и да има друга причина. Каквато и да е тя, не мисли, че е лично в теб. На твоята възраст и аз целунах няколко жаби, докато срещна принца. Недей да го мислиш толкова. С времето ще се научиш, че фактор номер 1 в една връзка е да се чувстваш щастлив, емоционално стабилен, балансиран. Ако нямаш това, то любовта не е истинска и не си заслужава да си губиш времето.

Според мен, ако зарежеш въпросното момче рязко и категорично, има шанс да се опита да си те върне и да си го превъзпиташ, въпросът е дали си заслужава усилието.