Бившият ми ме унижи публично
Здравейте, аз съм момиче на 19 години. Става въпрос за това, че преди 2 дни бившият ми приятел ме унижи на публично място. С него бяхме заедно година и половина. Тръгнахме когато бях на 16, а той беше на 20. Разделихме се понеже не се разбирахме, бяхме си омръзнали, връзката ни беше еднообразна, но бих казала, че много се обичахме. Той ми беше първият, както и аз на него. Разделихме се, когато бях на 17 и половина. Веднага след това той си намери нова приятелка и нямахме никакъв контакт. До преди 5 месеца. Той ме потърси, започнахме да се виждаме само за секс. Бяхме и добри приятели, споделяхме си много, давахме си съвети, но не сме си държали сметка кой с кого се вижда, защото както споменах, се виждахме само за секс. Той ми казваше, че вече е спрял да ме обича, и че обича новата си приятелка. Приех го, макар и тежко, защото аз още имам чувства към него. Както и да е... Той ме беше питал с кои момчета съм излизала откакто се разделихме. Изброих му няколко, като му спестих 1 момче, защото те са приятели, а не исках да създавам интриги и да се скарат заради мен. Преди 2 дни, в събота отидох на дискотека. Бившият ми работи охрана там. Още като ме видя ми каза, цитирам:, , Кво прайш тука ма, куче умряло". Попитах го защо ми говори така, а той ми каза, че е разбрал, че съм излизала с въпросното момче, с което са приятели. Аз потвърдих. Казах му:, , И какво от това? Ние не сме били заедно, когато съм излязла с него, защо трябва да ти давам отчет за абсолютно всичко". След което последва най-ужасното нещо. Имаше голямо шише вода пред него, отвори го и ме поля с водата от горе до долу. Дискотеката беше пълна с хора, като повечето от тях започнаха да се смеят. Аз веднага излязох, отидох в тоалетните да се пооправя, разплаках се. Тръгнах да търся шефа на дискотеката, за да се оплача, но точно тази вечер той не беше там. Не можех да се успокоя и тръгнах да се прибирам. Когато излизах от дискотеката, той ме видя, че излизам разплакана. Тръгна след мен, дръпна ме и се опита да ме прегърне. Изблъсках го, а той ми каза:, , Моля те, извинявай, аз още те обичам и имам чувства към теб и това, което направих не беше правилно. Искам да се видим след работа и да поговорим". Аз бях бясна и му казах, че не искам нито да го виждам, нито да го чувам, и да не ме търси повече по никакъв повод. Той продължи да ми се моли да се видим след работа и ми каза:, , Ти нямаш право така да ме лъжеш". Отговорих му, че както аз не му държа сметка, така и той няма право да го прави. Казах му също, че не заслужава абсолютно нищо, защото въпреки че ме е правил на нищо и преди, аз останах добронамерена към него и винаги съм му помагала. Дори преди 1 месец му бях дала 200 лева назаем, защото беше останал без пари. Беше ми обещал до първи Май да ми ги върне, но ето, че още не е. Много ме боли от това, че ме изложи пред цялата дискотека. Цяла вечер плаках, след като се прибрах. Друго, което ми каза е, че ако ме види да се "зарибявам" с някакво момче в дискотеката, щял, , да ме рита по стълбите от горе до долу". Не мога да го разбера, уж не ме обича, има си нова приятелка, на която според думите му държи, а продължава да ми държи сметка и да ме ревнува. Моля ви, дайте ми съвет какво да направя. Не мога да оставя така нещата. Не мога да позволявам да ме унижават на публични места и да ми се смеят хората. Първото нещо, за което се сетих, е да кажа всичко на приятелката му, да й покажа всички смс-и, обаждания и т.н., но като се замисля няма да постигна нищо с това. Най-много да ме намрази и да ме тормози още повече. Другото, за което се сетих, е да намеря шефа му и да се оплача, но мисля, че и той няма да направи нищо, а и нямам доказателства. Сигурна съм, че бившият ми ще каже, че лъжа и не е направил нищо такова. От една страна искам да му го върна, да се почувства и той като мен, но от друга страна знам, че с лошо нищо няма да стане. Желанието ми е само да ми върне парите и да не го видя, нито чуя повече. А тези пари наистина ми трябват, защото след по-малко от 20 дни ми предстои бал, нали се сещате по такива събития колко пари трябват...Моля ви посъветвайте ме, вие, момичета, какво бихте направили на мое място? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Този луд ли е,как може да те излага чак така,не мога да ти кажа какво бих направила на твое място но звучи отвратително.Единственото хубаво нещо от неговото държание е че е директен и откровен,поне ти е казал какво не му харесва,но не разбрах защо не си му споделила за приятеля че се виждате,все пак е негов приятел след като си знаела как си могла..ужас и ти си постъпила зле.Боже...има толкова много неща който една жена може да измисли ти само за толкова ли се сещаш..но не го прави освен ако наистина не ти посегне.Все пак помисли малко той е бил откровен със теб,просто си поискай парите и толкова.

3.   Защо той като се прави на големия мъжкар да те унижава пред всички не каза на тези дето се смеят, че има да ти дава 200лв? Нали е голям тарикат а мишкерува. Смешник. Добре че поне не си тръгнала да се чудиш как да си го върнеш. Пълен смешник. Да не си посмяла да му се връзваш, да не ти пука какво говори, покажи самочувствие.

7.   Настоявам коментар номер 2 да бъде изтрит. Абсолютно всички правила е нарушил, модераторите как допускат подобни гаври не ми е ясно, но че моят коментар няма да се публикува е сигурно. За сведение- не съм авторката.

8.   Хората се държат с нас така, както ние им позволяваме. Той си има приятелка, а ти търчиш да спиш с него. Той те е удрял, а ти му даваш пари? Обичай се и се уважавай! Щом ти самата не се уважаваш, никой няма да те уважава.
Раздели се с него категорично. Той не те обича, не те уважава и те има за парцал. Защо ти е такъв мъж?? Ти нямаш ли достойнство? Раздели се с него. Спри да правиш секс и да търчиш щом те повика. Не ти е приятел. Не си говори с него, не му давай пари. За онези 200 лева напиши в профила му във фейсбук, че ти е задигнал парите и не иска да ти ги връща. Другите да знаят. Дори и да напише, че лъжеш, хората ще са предпазливи вече с него. Озпрати някои от есемесите на приятелката му да види, че й изневерява. Ако те заплаши, се оплачи на родителите си или му кажи, е ще отидеш в полицията.
Изобщо прекрати всякаква комуникация с него. И не позволявай на никого да се държи така с теб. Осъзнай се. Ти му позволяваш той да те тормози и подиграва.

10.   Този е освен, че е боклук е и пълен мухльо. Може да се прави на голям пред тебе, нищо че допира до твоите пари. Като съвет мога да ти дам да му направиш пълен игнор. Помоли някой от вашите общи познати да вземат парите, които ти дължи и не контактувай директно с него. Има много начини да му го върнеш - напр. да се сближиш с приятеля му от който те ревнува, да си намериш някой по-як от него и да ходиш в дискотеката да се натискаш с него пред очите му, но не мисля че си заслужава. Просто ще паднеш на неговото ниво. Такива пълното игнориране ги изяжда най-много. Просто го изтрий от живота си и забрави за съществуването му. Сега пак ще ти се извинява, ще те моли и ако омекнеш и пак те виждат с него хората, пред които те е унижил ще бъдеш истински парцал. Накарай го да тича подир тебе и да реве, но за нищо на света не му прощавай и не го допускай до себе си. Явно си свястно момиче и не допускай повече унижения от такива боклуци. Намери с някое свястно момче, което да те цени.
М33

11.   Питай го най- спокойно дали има възможност да ти върне парите до няколко дни тъй като ти предстои бал и трябва да платиш еди какво си. Иначе как да постъпиш ли никак. Вземи си парите и да се оправя сам. Само си губиш времето с него, ти чувства нямаш към него ама само заради едното клатене не си струва да пропускш може би приятни и романтични моменти с някой друг

12.   Абе... , момиче младо и хубаво...! И очевидно глупаво...!
Попаднала си на някакъв келеш, дето си е помислил, че като е станал портиер във селска дискотека и целия свят е в краката му... Зарежи тия глупости, да се оплакваш на шефа му. Иди си пусни една жалба в полицията, още повече, че инцидента е станал пред много хора и ще видиш, как бившия ти приятел може и да оцапа гащите...!
Намери го в компания и пред повече хора го питай съвсем спокойно, кога мисли да ти връща парите. Ако не ти ги върне го зарязвай и ги забрави тия 200 лева. Не си струва да си хабиш нервите и да си губиш времето, за това.
Голяма работа, че имаш бал...! Ще мине и замине, за две вечери... Мисли, какво и къде да учиш. Не се занимавай с малоумници, като тоя и следващия път мисли повече. Не се хващай с първото леке, дето ти предложи нещо...!
Умната...!

13.   Оплачи се в полицията, ако заливането е било пред камери.

15.   Тъп комплексар, охранител, полуидиот с изкривено собственическо чуство.. За жалост е пълно с подобни боклуци в нашата държавица. Изтрий го от мислите, от душата си, от живота си.. и продължавай напред..

19.   От авторката:
Здравейте отново, снощи пак бях в същата дискотека с приятелки, но отидох за 1-2 часа и се прибрах. Подминах го и на влизане, и на излизане. Гледаше ме през цялото време, но се правих, че не го забелязвам. Нито дума не каза за парите, които има да ми връща. Като се прибрах, една от приятелките ми ми писа, че той й казал да ми каже да му се обадя, защото му бил спрян телефона. А аз съм му блокирала и номера, и фейсбука, общо взето няма достъп до мен. Не му се обадих, няма смисъл. Не знам защо, но ми е много тъжно, а знам, че няма за какво, защото той е този, който губи. Едва се сдържам да не му се обадя, за колкото и глупава да ме мислите...Имам чувството, че буца е заседнала в гърлото ми, липсва ми, искам всичко да си е както преди, въпреки че знам, че това е невъзможно...Благодаря отново.

21.   Тъжно ти е за теб самата. За това, че е трябвало да преживееш тези идиотщини. Ясно е, че няма да ти върне парите, ясно е, че те е използвал и унижавал. Не знам как не го виждаш, но това е някакъв лигльо и комплексар. Нито мъжко поведение има, нито е способен дори сметките си да плати. Колко да е тъп, кажи ми. Да върви да се гръмне. Ти наистина ли си мислиш, че заслужаваш евтини номера? Имай малко уважение и въобще не го отразявай. Да ти кажа, това не е любов твоето, а склонност към драма и сериали. Вземи си помисли защо въобще си го причиняваш, защото явно имаш някакви проблеми, че да се оставяш да те ползват за секс, пари и да те унижават.

22.   На мен ми се струва доста рисковано да му звъниш може да е в лошо настроение и да те обиди с нещо, да не излезе така накрая че ти си жената която го притеснява или тормози, отблокирай го, пиши му или изчакай.

23.   "Едва се сдържам да не му се обадя, за колкото и глупава да ме мислите... Имам чувството, че буца е заседнала в гърлото ми, липсва ми, искам всичко да си е както преди, въпреки че знам, че това е невъзможно... Благодаря отново. "
Даже и за по-глупава, пардон, влюбена те мислим.
Забрави за парите, забрави и за него. Живей, без да се обръщаш назад.

24.   Вързала си му се, когато ти е искал сметка, с кого ходиш. това ти е голямата грешка. Хем вече нямате нищо помежду си, хем иска да му се отчиташ. И ти си споделила. Трябваше да кажеш - "Това си е моя работа, теб това не те касае! ". И край. Като си му признала, с кого ходиш, с това си му дала право да ти иска сметка и да те ревнува, без да има такова право и без сам да ти дава той сметка. Все едно, че е султан някакъв, а ти си му една от харема. То ест, искам да ти кажа, че преди да те унизи публично, ти самата си се унизила, от наивност.

25.   Другата голяма глупост, която си направила, е че си се съгласила да се виждате само за секс. Както и да го погледнеш, това си е голямо унижение за теб. С това пак подчертавам, че преди да те унижи с каната за вода публично, ти сама си се унизила доброволно. И то на два пъти. Нека ти е обица на ухото.