Луда ли съм, че не мога да го забравя?
Здравейте. Пиша тук, защото вече съм отчаяна. Минаха 10 години от както се разделих с първата ми любов и не мога да го забравя. Имам чувството, че съм се побъркала. Това просто не е нормално. С него бяхме 5 години заедно, като след това още 2 години имахме контакт всеки ден. Разделих се с него понеже бях наранена. Разбрах, че ми е изневерил. Опитах се да дам шанс, но не се получи понеже той се държеше все едно нищо не е станало и не съжалява.. След това 2 години бяхме приятели. Всъщност не знам и аз какви бяхме. Пак бяхме постоянно заедно. Живеехме все още заедно, но не бяхме заедно. С този човек в продължение на 7 години сме се чували всеки божи ден по няколко пъти и навсякъде бяхме неразделни. Веднъж не се скарахме. Винаги имаше страст помежду ни до края. Имах други връзки след него. Бях влюбена отново, но с никой нямах тази пълнота. С никой не си пасвахме така. Само да уточня, че според мен той ми е изневерил повече от веднъж по време на връзката ни. Аз исках да съм единствената и мислих, че той е женкар. Сега обаче осъзнавам, че сме били малки. Аз бях първата в живота му. Той на мен също. Това, че на мен е изневерил не значи, че на всички ще изневерява. Искал е да опита. Не искам да го оправдавам, но след като съм била с други бих казала, че осъзнах, че идеалното не съществува. Винаги има проблем някакъв. Поне аз не срещнах мъж, с който да няма проблем, а съм вече на 31. И така когато осъзнах, че никой няма да е той и че не мога да имам всичко и че още го обичам беше вече късно. Той един ден просто спря всякакъв контакт с мен. От нищото. Както беше всеки ден в живота ми така един ден просто изчезна без да обясни нищо. Каза ми "Пази се" и продължи напред с друго момиче. Отдавна вече не са заедно. Аз дълго време нямах никакъв контакт с него. И мамка му не го забравих. Казват далеч от очите, далеч от сърцето. Е аз не бях го виждала поне 7 години и всеки божи ден съм се сещала за него. Това не е нормално. Миналата година той ме намери във фейсбук и ми честити рожденния ден. Видяхме се. Казах си може би като го видя и ще осъзная, че си фантазирам. Да ама не. Видяхме се. Казах му, че съм му простила. Той изглеждаше гузен доста. И след това пак същото. Аз го обичам и това е. Дори не искам да съм с него вече. Сякаш се научих да живея така. А той дори не подозира за това или ако подозира сигурно ме съжалява. Той отдавна е продължил напред според мен. Прегърна ме доста пъти. Каза ми, че му се върнало заради мен понеже бившата му абортирала по нейно желание, а той искал детето. Разбрах, че много иска да си има детенце вече. Аз не показах емоция макар, че имах. И двамата бяхме обвързани. Каза, че приятелката му много го обича, а той има чувства към нея. Скоро разбрах, че се е оженил и чака дете. Заболя ме макар, че се радвам за него. Смесени чувства. Хем искам да е щастлив. Хем ми е мъчно. Искам, ужасно много искам да продължа напред. Знам, че няма да го забравя, но се уморих да се измъчвам. Имам чувството, че съм единствената с такава драма. Всички други забравят, късат, продължават, а аз тъпча на едно място вече години. Искам да му се ядосам, но не мога понеже аз наистина бях много щастлива с него и вътрешно мисля, че той ми изневери понеже е бил малък. Опитвам се да се сетя за нещо, да се хвана за нещо, но не намирам. Липсва ми това, което имахме. Той ми беше много повече от гадже. Беше най-добрият ми приятел, брат дори. Липсва ми той като човек. Аз съм зодия рак и не знам дали има връзка, но може би има. Може би има хора като мен и не съм единствената, която явно като обича истински е за цял живот. Лошото е че аз така и не срещнах друг, с който да се чувствам така щастлива и у дома. За личния си живот няма да пиша понеже ще стане дълго. Да кажем, че съм се отказала от сърцето си вече и слушам само разума. Просто не знам как и да спра да живея в миналото. Явно вътрешно имам силна нужда да обичам и за мен любовта е с неговия лик. Има ли други като мен или аз съм единствената ненормална?

Коментари

1.   Хубаво е че се радваш за човека така трябва да бъде обаче той не се интересува от теб за съжаление, той осъзнава че все още си привързана много и това му харесва да бъде обект на желание, но ти не си неговият обект за каквото й да е, прави го ей така за да си подхрани егото. Не че не можеш да му се ядосаш просто ти е доста разклатена психиката от към любовта си към него че сама знаеш че няма да можеш да го издържиш и не ти остава друго освен да си стоиш отстрани, но погледни реално той човека си е добре щастлив, влюбен че дори и чака дете.. а за теб той помисли ли някога как се чувстваш.

2.   Здравей. Само едно ще ти кажа - не, не си луда. И аз 8 години не мога да забравя един човек, с когото не сме имали връзка, разменяхме по някоя дума само, когато на него му трябваше нещо и се възползваше от това, че винаги ще съм насреща.

3.   Първата истинска любов никога не се забравя!! Сега съм на 43, омъжена, с две деца, но все още си мисля за моята любов. Минали са поне 20 години, все още мисля за него

4.   Има и други като теб. Моята най-велика любов Д е от 2002г. Втората ми голяма. Най-велика защото сме изпитвали невероятни неща, дълго е:). Бяхме разделени 2006-2010. 2011 пак се събрахме до юни 2014 когато се разделихме. С подробности ще стане ферман за два дена четене.

Работата е там, че ме разочарова като човек накрая. Преди това съм страдал за нея докато съм имал други връзки, поставял съм я на пиедестал - колко е благородна, с вроден финес, нежна и тн. Докато не се издъни в очите ми. Аз - изневяра, тя после изневяра, но не беше това главното, а последният повод. Като се разделихме окончателно юни 2014 странно ми стана как изведнъж вече нямам чувства към нея след толкова години.

Минаха само два месеца и се влюбих в Г (винаги е имало флирчета, закачки, но Г ми хареса сериозната, по оня начин). И да ти кажа повече ме кефи! В сегашния живот. С нея няма да изпитаме тия лудости и емоции, но е до възраст. На 17-18-20 години смятам, че нещата се преживяват много по-бурно, драматично.

Днешното ми мнение за Д - нямам интерес да я видя. Ако се видим случайно(доста случайно ще е защото работи в чужбина) и тя е в разговорливо настроение няма проблем за мен, ще си поговоря нормално, но в сравнение с Г не ме кефи вече. И като външност:) Хубава си е още разбира се, но не ми трепва. Мъжкият влюбен мозък е страшна работа:P

Много вероятно някой ден ще гледаш на това с насмешка и като мил спомен. Аз помня 4 жени, в които съм се влюбвал истински в различни етапи от живота и не съм ги забравил. Били са фактор в съответното време. Гледам и други хора са така. Помнят си тоя-оня-тая-оная:). Засякохме се с първата преди месеци - беше приятно, приятелски:), свои хора сме:).

Най-хубаво е да не се изолираш, а обратното. Да се срещаш с повече хора, нова работа, хобита, занимания - не знаеш откъде ще изникне човекът. Случва се когато хич не го очакваш и старата история изведнъж така загубва смисъл, че се чудиш защо изобщо такова време си й отделял да я мислиш.

Поздрави, М32!

5.   Нормално е за зодия Рак така да се привързва и вкопчва. Това, което е притежавал човек от тази зодия остава винаги негово. Тоест ти не искаш да допуснеш, че той вече не е твой, а на друга жена. Това, че ти е изневерявал говори, че не е бил почтен с теб. А ти би трябвало щом толкова го искаш да му го кажеш преди той да се ожени. Може и да си имала шанс нещо да се случи между вас отново.

6.   Говори с него. Разкажи какво чувстваш, че имаш много хубави спомени от връзката ви, въобще всичко, които написа. Нали без това, че е единствения за теб, за да не го оплашиш, а и няма как да знаеш това. Няма нужда да ти отвръща със същото. Може би просто ще ти каже, че оценява искреността ти. Повярвай ми след това ще ти олекне.

7.   Номер 6, аз съм му казвала, че много държа на него. Казах му и, че не бива да се чувства гузен вече, защото аз всичко съм му простила. Не мога да не простя на човек, който съм обичала толкова много. Точно така му го казах. Той тогава ме прегърна силно и каза, че съм много добричка. Няма да излъжа, че отстрани изгкеждаше все едно се сваляме. Поне моята приятелка, която нарочно взех с мен така каза. Дори танцувахме един танц заедно. А само след един месец той е забременил приятелката си. Не знам може и да е странно, но си мисля, че има хора които просто не могат да обичат истински. И такива като мен, които ако обикнат е до живот. Казвате първата любов не се забравя. Това и за мъжете ли е или главно за жените? Аз всички след него забравях. Него не.... мамка му. Понякога си мисля, че просто имам нужда да обичам някой и понеже него съм обичала най-много съм се вкопчила в това чувство за да се чувствам пълноценна. Нямах смелостта да му кажа за чувствата си. Нямаше и мсисъл, защото той ако е искал щеше да ме потърси за тези години. Все пак последната крачка аз я направих преди години. Тогава му казах, че още го обичам, а той ми каза, че искал да опита с новата си приятелка да видел дали нямал да я обикне както обичал мен.
Казвате има много като мен. Как живеете? Как създавате семейства? Обиквате ли половинките си? И ако не ги обичате как се живее така без любов?

8.   Миналото е изтекла вода, от която не можем да пием.

9.   Над 15 години не мога да забравя едно момиче с което имахме краткотрайна връзка и дори не стигнахме до секс. Накрая тръгна с друг и започна да се прави, че не ме познава, на което отговорих по същия начин, но вътрешно всичко ми се "обръщаше" и явно го правех на инат. За разлика от теб, бях стъпил здраво на земята, като усещах, че всичко е приключило и продължих живота си. И до момента често си спомням за нея, като все още ме човърка въпросът-защо се получи така и се правихме на непознати, от моя страна беше на инат, но от нейна? Често се чудя дали да не се свържа с нея, за да ми олекне и най накрая да я забравя.

10.   Не си сама със сигурност. Няма да го забравиш но не се притеснявай и не хаби енергия за това. И не позволявай това да те спира. Живей, развивай се и намери друга голяма любов. Успех.

11.   Прочети Великият Гетсби!

12.   Здрасти, разбирам те, не ми се, че си луда. При мен също е така. Минаха 2 години от раздялата ни без никакъв контакт, а все още като се случи нещо интересно изпитвам желание да му разкажа. Ние много се карахме, малки бяхме... с доста проблеми, но някак си никога не съм се съмнявала, че той е моят човек. Той скъса с мене, след месец си намери нова приятелка, разбирам защо го направи, не го виня, но аз още се сещам и досега с никого не успях да изградя такава дълбока връзка. Също съм зодия рак, предполагам сме сантиментални и наистина нещо, което е било наше винаги си го чувстваме такова.

13.   Не си единствената ненормална. Много народ има такъв, предимно от женски пол. Няма нищо общо със зодиите. По-скоро връзката е с романтичните глупости които се гледат/четат. Любовта като приятелството, колкото и да се опитват да ни убеждават по разни книжки, не е една единствена през живота ни. Колкото и да си допадат едни хора, повечето пъти се разделят по едни или други причини. Това не значи че ще се забравят. Но си е техен личен избор дали ще си живеят в миналото или ще си продължат живота. Както и това ако го продължат, да не сравняват сегашния си приятел/партньор, с бившия. Явно е че не си доволна от връзките си след него. Ако това недоволство е от качествата на мъжета, продължавай да търсиш. Ако обаче си недоволна понеже никой не може да е по-добър или като "голямата ти любов", си е твой личен проблем. Докато се правят подобни сравнения, шанса за пълноценна връзка е нищожен.