Семейство или не точно..?!
Искам да ви разкажа нещо.. Става въпрос за отношенията ми с баща ми.
Откакто се помня, той работи от понеделник до събота нон-стоп, а всяка неделя ходеше при приятелите си и аз прекарвах времето с майка си. Преди години го наричах 'тате', но с течение на времето започна да ме наранява, но не със сила и физически - а на психическа основа.. обръщал се е към мен с гадни думи и никога не ме е окуражавал с каквото и да се захвана.. никога не ми зачита мнението, сега съм на 18, със сигурност имам още много какво да науча, но дори и да му дам най-простичък съвет, за да му помогна, той ми казва- "не си ми на годините да ми даваш акъл"..
От много години насам вече не се обръщам към него с 'тате', както му казвах, когато бях малка. Обръщам се към него с 'ти'.. Мисля, че след такова отношение, е абсолютно нормално да ме е отблъснал от себе си, искам да го наричам както преди, но той винаги намира как да ме откаже, не е лош човек, предполагам, че ме обича, защото понякога го вмъква, докато отново не се скараме.. И така се намирам в един абсурден кръговрат на караници.
Случвало се е без да знае, че съм поканила приятелка в къщи, из нищото да-ми се разкрещи и тя да го чуе.. а когато той разбере, че тя е станала свидетел на обръщенията му към мен, виновната съм аз и чувам само ''защо не ми каза, че приятелката ти е тук?? '', че едва ли не се бил-изложил.
Когато се опитвах да си готвя, най-простичките неща, ако нещо бях оставила да изгори ми казваше ''каква домакиня ще стане от тебе? "... Когато се учех са карам кола- "шофьор няма да станеш". Е кажете ми как да не забравя това бленувано от него обръщение...
От време на време му е гузно.. опитва се да ме заприказва, да разговаряме за някакви неща.. но когато го погледна и не виждам просто смисъл да говоря с него, той ми убива всякакво желание..
Мама ми е казвала, че той се питал защо не се обръщам към него с 'тате', и не му било приятно така като съм правила..

И аз искам да бъдем както преди, като на снимките, когато бях малка, а погледът ми към него показваше, че за мен той беше герой.
----
Дано някой да може да в помогне.. благодаря на отзовалите се..

Коментари

1.   Според мен седнете и си поговорете за това. Кажи му, че по този начин те наранява и т. н.

2.   И моят се държеше така. Не успях да направя емоционална връзка с него. Това и досега ми пречи в отношенията с мъжете. Бих те посъветвала да не се занимаваш с него, а да отидеш да учиш в друг град, ако можеш, за да се откъснеш от семейната ви обстановка. И изобщо ако може и за вбъдеще да не живееш с него, ще е най-добре. Пък като остарее и стане болен, не се грижи за него. Не му обръщай внимание. Тогава той може и да разбере какво е направил.

3.   И аз на моя баща вече не му казвам „тате”, но това не е, защото не го обичам, а просто неговото поведение ме кара да се държа така. И аз съм на 18г. преди той не беше така, но с времето се промени. Много се радвам, че съм момиче с характер, иначе щях да търпя да ме унижава. Моят съвет е да се държиш по-хладно с него, за да се научи, че децата трябва да се обичат и да се подкрепят, а не да прави деца и после да забравя за тях.

4.   Аз ще ти кажа че трябва да го уважаваш за това че работи от понеделник до събота :) Жените трудно разбират мъжкият свят, но някой трябва да плаща разходите и всички сметки.... аз ще ти кажа че НИЩО на този свят не задължава баща ти да работи и да те издържа, а го прави защото те обича и го иска. След 6 дни работа мъжете имаме нужда да си починим и нямам в предвид със семейството. Има много много по-лоши бащи, радвай се на този който имаш.