Защо ставам слаб, когато се влюбя?
Здравейте,
С много момичета съм бил, но никога нищо сериозно. На 25 съм. Не съм имал нито една сериозна връзка до този момент. Много пъти съм нараняван и някак си вече избягвам жените. Когато ги избягвам се чувствам добре, развивам се, справям се супер в образованието си и работата си. Неизбежно обаче понякога срещам момичета и те сами ми налитат. Ако са грозни имам причина да не ги отразя. Ако са глупави също. Чак се радвам когато има някаква такава причина, но понякога става така, че срещам хем красиво, хем умно, хем добро момиче, просто когато не мога да намеря никакви кусури се влюбвам и когато се влюбя ставам супер уязвим. Чувствам се отвратително, справям се зле в работата си и навсякъде.
Затова ги избягвам.
Дълбоката истина обаче е, че искам да имам сериозна връзка, да има на кого да се обадя, да си говорим, да и споделя как ми е минал денят, да я зарадвам нещо. Не мога да си обясна защо се случва на мен, а на другите хора не. Да не би да съм проклет... Просто не знам защо се случва това на мен.
Страхувам се от отхвърляне, страхувам се от това, че ще ми се развалят плановете.
Ще бъда искрен.
В момента ми се случва такова нещо. Просто срещнах перфектното момиче. Работата е там обаче, че ако се забъркам с нея плановете ми отиват на кино. След 10 дена заминавам в нов град, на нова работа, в която трябва да съм 100% мотивиран. Ако се забъркам с нея обаче, едно че няма да искам да заминавам, друго, че не мотивиран ами ще съм като бавноразвиващ се.
Лошото обаче е, че вече не искам да отивам в новия град, а вече 3 месеца чаках тази работа с нетърпение. Нямах търпение да отида и да се изява, да дам всичко от себе си в нея. Готвач съм и обичам работата си. А сега ако се забъркам с това момиче ще има какво да ме дърпа назад и какво да ми липсва докато съм там. По-късно имам и доста по-мащабни цели, в които трябва да съм 100% отдаден. Аз знам какво ще се случи, ще пропусна поредното момиче и ще се втурна в преследване на мечтите си. Със сълзи на очи написах всичко, надявам се да сте ме разбрали.

Коментари

1.   Гадно е да! Но още по-гадно е, че макар да не искаш да има какво да те дърпа назад, понякога тайничко искаш да има при кого да се прибереш. Опитай да движиш и двете, ако тя е наистина умна ще прояви разбиране. Ти ще си наложиш малко повече да не се размекваш по идеята за връщане преждевременно (писал си да се изявя, реших, че е сезонна работа). Мисля, че с достатъчно усилия от страна и на двама ви можеш да имаш и двете, и работата и нея. Късмет!

2.   Аз първо искам да благодаря, че въпреки цялата каша, която съм написал, някой се е прежалил и го е прочел, дори го е разбрал. Да, работата ще е сезонна. Обясних всичко на момичето и се разбрахме да се видим, когато се прибера, но честно казано си мисля, че някой ще я вземе като топъл хляб. Такива момичета са истинска рядкост.

3.   Това е малко странно, че като си влюбен вървиш назад... По-скоро като си сам по-добре се концентрираш и имаш повече време за работа. Затова и успяваш. Като си с някого, трябва да му отделяш време, пък мислиш за нея и пр. Затова и не успяваш толкова в работата... Но с това момиче опитай все пак, щом я харесваш. В същото време се опитай да се концентрираш добре, когато си на работа. Не знам какво да те посъветвам в сегашната ситуация. Послушай вътрешната си интуиция.

4.   Аз мисля, че всеки става слаб, когато наистина се влюби! Силен и непредсказуем е онзи на който не му пука за тебе и те върти на пръста си, а този който обича - винаги е по-загрижения и смачкания във връзката. Пресен пример- гаджето на приятелката ми умира за нея, прави буквално всичко, дори се унижава, а тя пръста не си мърда за да върви тази връзка. При всяко тяхно скарване сменя мъжете.

5.   Аз мисля, че всеки става слаб, когато наистина се влюби! Силен и непредсказуем е онзи на който не му пука за тебе и те върти на пръста си, а този който обича - винаги е по-загрижения и смачкания във връзката. Пресен пример- гаджето на приятелката ми умира за нея, прави буквално всичко, дори се унижава, а тя пръста не си мърда за да върви тази връзка. При всяко тяхно скарване сменя мъжете.

7.   Виж, мисля, че за да жертваш нещо за нея, първо трябва да има нещо откъм нейна страна. То ест, трябва някак да се увериш, че тя те цени.. Ако нещата са съвсем неясни и неопределени, не знам, дали си струва жертвата. А да ги форсираш също не бива. Но можеш да опиташ да и кажеш - трябва да напусна града, а никак не искам да те губя от полезрението си. Искаш ли да си пишем, да се виждаме? Явно трябва да рискуваш. Може пък и да успееш.

8.   Номер 7 Здравей, идеята ти е добра, но се оказа, че историята малко се промени, утре заминавам на другия край на света.