Бях готова да зарежа всичко заради нея, а тя се подигра с мен
Здравейте, споделям историята си тук, защото имам нужда да споделя мъката си, да излея всичко което чувствам, а няма на кого. От сега казвам, моралисти и хомофоби по-добре да не четат. Знам, че никой не може да ми помогне, искам просто да споделя и да чуя мненията и съветите ви.
Започвам от самото начало. Момиче на 19 съм. Както може би се досетихте, съм хомосексуална. Отдавна съм наясно с ориентацията си, но до преди година не вярвах че наистина ще ми се случи да имам връзка с жена, по простата причина че съм много притеснителна и не бих си позволила да заговоря някоя, още по-малко да намекна за нещо повече. И понеже знаех че на живо няма да успея, реших да си пробвам късмета в един сайт за запознанства, въпреки че не вярвах и там да намеря нещо, бях доста предубедена защото в подобни сайтове много рядко се среща нещо свястно. Другата ми особеност пък е, че съм доста по-зряла от връстниците си и по тази причина момичета на моята възраст не ме привличат, харесвам по-големи жени. И ето че "чудото" се случи, в сайта се запознах с една жена, 12г по-голяма от мен. Допаднахме си веднага, сякаш бяхме родени една за друга. В продължение на 10 дни си писахме и говорихме нон стоп, след което се видяхме. От различни градове сме и затова тя дойде при мен за уикенда. Прекарахме си страхотно, бях убедена че тя е човека за мен. И така започна една прекрасна връзка, изпълнена с любов. Виждахме се по 1-2 пъти в месеца, защото аз бях ученичка а тя работеше, но разстоянието не попречи на любовта ни. И така няколко месеца връзката ни беше меко казано перфектна. След известно време обаче, започнаха проблемите и неразбирателствата. Имахме много различни виждания за някои неща и това пораждаше много конфликти. Общо взето, за нещо сериозно не сме се карали. Но скандалите започнаха да зачестяват все повече, въпреки че бяха за незначителни неща. Въпреки тях обаче, продължавахме да се обичаме и не сме се замисляли за раздяла. След един наш скандал обаче, преди около 2 месеца, предприех нещо, за което сега горчиво съжалявам. Бях ядосана, обидена, огорчена, и реших че ще докажа и на себе си и на нея, че мога и без нея. Влязох отново в онзи сайт, където се запознахме. И тогава се случи. Запознах се с една жена на 35г. В началото беше предубедена към възрастта ми, но успях да я убедя че годините ми нямат нищо общо със същността ми. И така започнахме все по-често да си пишем. Това, което ми направи впечатление беше, че още в началото аз и пратих моя снимка и и дадох телефона си, но тя на мен не. Телефона не съм и го искала първо, защото смятах че тя ще ми се обади, и второ защото смятах че е твърде рано, не всички си дават телефона без да познават човека лично. А за снимката ми отговори, че предпочита да се видим направо на живо. Въпреки, че не знаех как изглежда, аз се влюбих в нея. Идеализирах я, за мен тя беше перфектната жена, бягство от реалността. Забелязвах, че почти нищо не казва за себе си, че е много потайна, но го отдавах на характера и. От друга страна обаче много ме радваше това, че тя много държеше да се видим на живо. Беше ми признала, че много и допадам, и дори бяхме започнали да си правим планове за по-нататък. Каза че живее сама и че иска да ме вземе да живея при нея. Тя беше от същия град, в който живее и приятелката ми, ако има значение, а в същия този град аз ще бъда студентка тази година. Тази жена беше сбъдната мечта за мен, толкова интелигентна, мила, внимателна и забавна. Тотално бях обсебена от нея. И така преди около 2 седмици ми се отвори възможност да се видя с нея. Както се досещате беше доста трудно, защото приятелката ми е в същия град и трябваше да измисля достоверно оправдание къде отивам. И така, срещнахме се. На живо беше съши толкова прекрасна колкото си я представях, дори и повече. Прекарах си чудесно с нея. Учудих се обаче, че дори и за уговорката тя не ми звънна, през цялото време само си писахме. Вече бях напълно сигурна че тя е човека за мен и бях решена да приключа нещата с приятелката ми, въпреки че доста усилено се крих от нея и не исках за нищо на света да разбира. Може би бях уморена от скандалите ни, но още я обичах. Другата обаче, я превъзхождаше във всяко едно отношение, сигурна бях, че с нея ще съм много по-щастлива. И все пак реших да не прибързвам, бях я виждала само веднъж, не си струваше от сега да провалям връзката си, защото можеше да се окажа от два стола на земята. А и тази нейна потайност ме съмняваше, и подозирах че нещата не са такива каквито изглеждат, въпреки че не исках да го повярвам. За съжаление обаче, бях права. Беше твърде хубаво за да е истина. Преди няколки дни тя ми призна, че има човек до себе си. Каза че е трябвало да ми каже от самото начало, но ме е харесала прекалено много и е нямала смелостта. Каза че между нея и човека до нея (не разбрах дали е мъж или жена) няма нищо, но не иска да го нарани. След като ми го каза бях като втрещена. Не исках да повярвам. Защо го направи, защо се подигра така с мен и с чувствата ми, защо ми даде толкова надежди и ме накара да повярвам че нещата между нас ще се получат, защо ми каза че ще ме вземе да живея при нея като няма как да стане... зададох и толкова много въпроси, упреквах я, но тя повече не ми писа... от тогава не съм на себе си, по цял ден плача, не се храня и не говоря с никого. Тя озаряваше живота ми, придаваше му смисъл, а се оказа че всичко е било една огромна лъжа. Не спирам да се питам, защо... Ще си кажете, коя съм аз да я упреквам, след като и аз имам човек до себе си, и ще сте прави. Но разликата е, че аз щях да избера нея пред човека до себе си, ако бях видяла че нещата стават по-сериозни. Щях да прекратя всичко заради нея, а тя няма това намерение. За щастие поне съумях да скрия всичко от приятелката ми и сега всичко ще си продължи по старому, с разликата че аз имам огромна празнина в душата си, за която тя никога няма да разбере. И все пак, според мен краят на връзката ни е въпрос на време... обичаме се, но любовта не е достатъчна... , отношенията ни една към друга охладняха, но те бяха започнали да охладняват и преди да се запозная с другата... , освен това караниците продължават да са ежедневие, и помежду ни вече няма страст... не съм щастлива, определено не съм... постоянно тя ми е в главата, жената която се подигра с чувствата ми и ме излъга... , защо трябваше да става така, всичко беше толкова прекрасно, а сега съм на дъното.. , с човек с който не съм щастлива, само за да не бъда сама... Какво за направя, мили хора, за да бъда отново щастлива? Как да я изтрия от ума и сърцето си, тя не заслужава да е там... Какво да правя с объркания си живот...?

Коментари

1.   Звучи сложно но нещата са прости мила. Още си малка, живота е пред теб. Не се отчайвай, трупай опит, хубави спомени, не тъжи и не мрази. Живота е твърде кратък за това. А голямата любов ще дойде. Успех.

2.   Авторката съм
Днес тя отново ми писа. Толкова се зарадвах като видях, каква глупачка съм само... Извини ми се хиляди пъти, каза че връзката и не върви, че няма любов, но не иска да нарани човека до себе си.. , че е искала да ми каже от самото начало но не е имала смелостта, защото все повече и повече ме харесвала, и се поддала на емоцията.. , каза че иска да е с мен, че ме желае, но може да ми предложи само приятелство... Съгласих се, защото наистина я искам в живота си, толкова се привързах към нея.. , но се чудя, защо си правеше планове с мен, защо държеше нещата между мен да са сериозни, искаше да е сигурна че съм сериозен човек... , ревнуваше ме дори от приятелките ми... , толкова пъти ми повтаряше, че когато е с един човек той е всичко за нея и нищо друго не я интересува... само празни думи и лъжи... не спирам да се питам, какъв беше смисъла от всичко това, като и е било пределно ясно че не може да ми даде това, което ми обещава... , защо ме заблуждава толкова време, защо ми го причини... , може би просто не осъзнаваше колко силни чувства изпитвах към нея... , и за съжаление продължавам да изпитвам...

3.   Момиче, много си интелигентна, така хубаво пишеш и се изразяваш! Но много бързо се палиш и бързо угасваш, а вероятно си и много неотстъпчива и дребнава. Да не си зодия Овен? Пишеш, че с приятелката ти не се карате за сериозни неща, а за дреболии, че чак се стига до скандали! Да не би да е затова как е скъсана тоалетната хартия, как е поставен диспенсъра с течен сапун и подобни глупости? Трябва да се успокоиш малко, да станеш по-толерантна и търпелива към хората. След като не си живяла с новата си любов, откъде знаеш, че нямаше да се получи същото? Ами представи си хора, които десетилетия живеят заедно, да не мислиш, че винаги и за всичко са били на едно мнение? ! Новата жена, с която си се запознала, те е харесала и си е помечтала да бъдете заедно, но от самото начало е знаела, че върши нещо нередно, с което ще нарани партньора до себе си и ще го накара да се чувства така, както ти се чувстваш сега. Била е раздвоена, колебала се е. С него (нея) са се познавали от дълго време, имали са много общи спомени, а теб не те е познавала изобщо. Решила е да не рискува, чувствала е вина- толкова ли е трудно да я разбереш? Много си млада и затова си толкова импулсивна, дано с времето станеш по-уравновесена, по-спокойна, да добиеш опит и мъдрост!

4.   Най-вероятно втората жена е омъжена и има семейство. И не иска да се разбе, че е бисексуална. Но тя се е преструвала пред теб, правела се е на по-добра отколкото е, за да те свали. Не съжалявай за нея. Ако бяхте направили връзка щеше да разбереш, че не е толкова мила и прекрасна, за каквато се е представяла. Но така е в любовта... Щом не си щастлива с първата си приятелка, се разделете. Остани за малко сама и си почини тогаватърси нови връзки.

5.   За съжаление съм го забелязал това при много жени - изстива връзката с партньора им, започват да ходят по други, но не го оставят. Държат го като резерва. И се оправдават пред себе си.
Момиче, ако искаш да си щастлива, бъди честа със себе си и другите. Напусни приятелката си, позволи й да бъде щастива с човек, който я обича наистина. Дай си шанс и ти да бъдеш щастлива. Само на 19 си, ще намериш правилния човек. След години няма да си същия човек. Но моля те, не си оплитай живота в лъжи. Много подло е да държиш човек до себе си, докато търсиш друг.
Мъж съм, хетеросексуален, ако това има значение. Но смятам, че честността, откритостта и коректността към другите е основополагаща за успешни отношения, без значение пол и сексуана ориентация. Не го приемай като четене на морал, ти самата ще страдаш, наранявайки околните.
Успех!

7.   Благодаря ви за коментарите. Знам че живота е пред мен и не си заслужава да страдам, но на този етап ми е много трудно. С нея отново започнахме да си пишем. Тя казва че въпреки всичко наистина иска да е с мен, но е много объркана и не знае какво да предприеме, каза че при нея нещата са под въпрос... Също и че много съжалява че не ме е срещнала преди 6 години, когато е била свободна. Общо взето иска да е с мен, но принципите и не и го позволяват, а не е готова все още да остави човека до себе си. Казва че много и тежи това че ме е подвела. Първо уж искаше да сме само приятелки, а сега твърди че не може да ме възприеме така и не мисли че ще може да ми е просто приятелка... Казах и, че в края на месеца ще ходя в града където тя живее и че ако иска може да се видим, тя каза че много ще се радва. След известно време обаче пък каза, че изпитва вина когато се среща с мен и смята че не е редно. Като цяло е много объркана и обърква и мен... Снощи както си писахме общи неща и тя ми каза че знае че не е редно, но и липсвам и ме желае... страшно много ме обърква така... а до номер 5, не държа никой в резерва, но всеки човек до голяма степен си е егоист и си гледа изгодата... , не искам да наранявам никого, ако беше станало така че да се разделим никога нямаше да и кажа че е заради друга, за да не страда, защото все пак държа на нея. Не съм с нея ей така без причина, както споменах все още въпреки всичко я обичам.

8.   Здравей.
Нашите истории са както близки, така и далечни, но нека се изкажа.
Също като теб аз самата си падам по по-възрастни от мен. Накратко казано, заради такива изигравания и моята наивност съм наркоманка и с няколко опита за самоубийство, дето вече май не се броят на пръстите ми. С това искам да кажа, че не би било хубаво в никакъв случай да се принизяваш заради това, че си леко наивна и имаш нужда от хора до теб. Усеща се липсата. Съветвам те да излезеш от тези социалки за известно време, за да се прочистиш, един вид. Нека сама си изясниш някои неща, нека се порадваш на себе си, не на компанията около себе си, защото това всъщност е най-важното.
Момиче, 18

9.   А замисляла ли си се че и тя като теб и повечето жени обича да "седи" на два "стола"? Ама ти да си по-неудобния в случая. Едно че може да е във връзка с жена близка до нейната възраст и ти да си и една "свежа емоция", друго че може и да е мъж. Тогава пък е още по-сложно - може да е би но да предпочита да се води "нормална", може да е прикрита лесбийка и т. н.
Което и да е, не мисля че има особено значение. Яено е че ти си втората цигулка. А да имаш за особено оскърбително поведението и, при положение че ти самата си имаш 2 "цигулки" си е лицемерно. Единствената разлика е че тя знае коя е номер 1 и номер 2, а ти не можеш да решиш.

10.   Здравейте, авторката съм. Сетих се за тази тема и реших да пиша как се развиват нещата. То всъщност не че има голямо развитие. Все още съм с приятелката ми. И все още поддържам контакт с тази жена, не сме спирали да поддържаме. Преди 2 дни се видяхме с нея, след като не се бяхме виждали от първия път за който писах. Отново всичко беше прекрасно. Но тя няма намерение все още да остави човека с който е. Твърди че е в окови от които няма измъкване. Опитвах се да я забравя много пъти, но просто не успях. Такава жена не съм срещала и може би няма и да срещна. Наранява ме, постъпва много зле спрямо мен, но аз продължавам да я желая, не знам може би съм мазохист. Познавам я от 6 месеца, виждала съм я два пъти като втория беше едва преди дни, но няма ден в който да не мисля за нея. Знам че съм не по малко лоша от нея, защото и аз съм с приятелката ми, но умът ми е на друго място. Знам че е гадно, но ако се случи чудо и с нея нещата се получат, ще оставя приятелката си. Защото тази жена е нещо магическо наистина. Никога не съм се чувствала така с приятелката си както се чувствам с нея. Бих направила всичко за да е моя, но съм в безизходица. Не спирам да се измъчвам, но наистина не мога да я изтрия от ума си. Не искам съвети, защото никой няма как да знае как точно се чувствам. Исках просто да споделя.

11.   Човек е съвършен в изкуството да се самозаблуждава.
Изсмисляте си светове, в които всичко е истина и всичко е лъжа и после искате да ги материализирате. Ами не става. Измислени са и нямат допирни точки или са взаимноизключващи се.
2 и 2 е 4
а фантазиите на твоите приятелки от 2 и 2 произвеждат резултат от минус безкрайност до плюс безкрайност, а ти вдигаш техните безкрайности на степен
безкрайност и в резултат ""Тя озаряваше живота ми, придаваше му смисъл, а се оказа че всичко е било една огромна лъжа. "" Преведено на български: огромна лъжа озаряваше живота ми.
Естествено следват срещите на илюзиите с действителността.
Спри фантазиите у себе си, не се поддавай на фантазиите на другите (не твърдя, че те подвеждат злонамерено) и ще получаваш 4 от 2 и 2.
Рониш сълзи по собствени и чужди химери. Безплодно.

12.   Отново съм авторката. Преди 2 дни се случи нещо, което ме шокира. Ще ви разкажа с подробности, защото аз лично не мога да си обясня тази ситуация, ще се радвам ако някой от вас може. Онзи ден вечерта, тя ми писа че ще дойде у нас. Аз много се зарадвах, и я питах наистина ли ще дойде. Тя не отговори, само четеше съобщенията ми. Не спирах да й пиша, минаваше време, тя не идваше, питах я какво се случва, шегува ли се с мен. И по едно време тя ми звънна. Но не говореше с мен, само чувах как разговаря с мъжа си. Обясняваше му, как не е видяла любов от него, също така му каза “това е човек, който си заслужава, човек на който като кажа ела и ще дойде веднага”... След това вече не чувах много какво си говорят. И накрая затворих, защото никой не ми отговаряше. Не знам дали ми е звъннала нарочно за да чуя тези неща, или без да иска, не знам и дали за мен е говорила, дали аз съм била въпросния човек. Звъннах и малко след като затворих, но не ми вдигна. Писах й да ми обясни какво се случва, какво беше това, но отново без отговор, а четеше съобщенията. След това стана късно и съм заспала. Събудих се към 1-2 през нощта и видях че е онлайн. Писах и отново, да ми обясни какво се случва. Тогава тя ми отговори. Писа ми, че вече е свободна и е прекратила една кошмарна 6-годишна връзка. Питах я какво е станало, добре ли е, казах й да дойде при мен ако иска, отново без отговор. Звъннах й, не ми вдигна. И отново заспах. На сутринта отново и писах, питах я защо ме игнорира така, казах и ако и трябва време просто да ми каже, че просто се надявам да е добре... , отново прочиташе и не отговаряше. Писах й още няколко пъти, казах й че няма да се откажа от нея, каквото и да стане. Че ще я чакам колкото е нужно. Казах й ако иска да я оставя просто да ми каже, ако не ме иска в живота си или ако и трябва време, да ми го каже. Но тя не отговори на нито едно съобщение. Казвах й, че ме наранява много така, но без резултат. Последното нещо което ми написа беше че е прекратила връзката си и от тогава просто ме игнорира. Не ми казва че иска да я оставя, но и не реагира по никакъв начин на нещата които и пиша. Тотално съм объркана, чувствам се срината, не спирам да мисля за нея, какво се случи че да прави така... а винаги твърдеше, че ако е свободна нищо няма да я спре да е с мен, че ако има желание нещата рано или късно се случват... , уж толкова искаше да е с мен, само това че е обвързана я спираше... , изобщо не можа да си обясня нито едно от нещата, които се случиха. Ако някой може да разтълкува подобно поведение, много ще се радвам...

13.   Или жената е много объркана от тази раздяла или просто си играе с теб. Не знам... Изчакай още малко време и пак и пиши. Ще следя с интерес темата!

14.   Е, вече всичко приключи. Това беше края. Вчера тя все пак благоволи да ми пише. Каза ми да не я търся повече. Уж вече беше свободна, а се оказа че не е така. Човека до нея е разбрал за мен, скарали са се жестоко, но са решили да започнат на чисто. Каза ми че аз нямам вина за нищо, че съм страхотен човек и че проблема е в нея. Също така че живота е пред мен и че ще срещна любовта, но че не тя е човека за мен. Каза ми че не може да ми предложи друго освен приятелство, и че с мъжа й заминават за чужбина и вече няма да живее тук. Питах я дали все пак може да се видим преди да замине, но тя ми отказа. Наистина съм много огорчена, но трябва да свиквам че живота е такъв. Хората гледат себе си и на никой не му пука как ще се почувстваш. Дори твърдеше че не ми е обещавала нищо, което е огромна лъжа. Постоянно повтаряше че е въпрос на време да сме заедно, и че каквото и да стане ще е винаги до мен. Но хората лъжат. И не им пука че нараняват. Наистина ще ми е много трудно да я забравя, но нямам друг избор.

15.   Здравейте, авторката съм. Присетих се за темата и реших да пиша как се развиха нещата. Въпросната жена вече е в миналото, успях да я преодолея и забравя. Разделих се с приятелката ми, защото осъзнах, че вече не я обичам. Тя го преживя много трудно, но не можех да продължавам да я лъжа. От 5 месеца съм с жена, която обожавам. Смятах, че след въпросната, която се подигра с мен, няма да мога да се влюбя и доверя отново, но съм грешала. Срещнах най-прекрасната жена на света и съм наистина много щастлива. А въпросната госпожа още си виси в сайта за запознанства. :)