Минава ли ревността?
Здравейте, пиша тук като повечето от Вас но май не толкова, за съвет колкото до това дали някой е минал пътя по който вървя и дали има смисъл и резултата? !
Накратко имам приятел от близо 2 години, който много обичам, но на когото явно съм отключила ревността до такава степен, че дори той самият казва, че не успява да се познае. Виновна съм, защото преди да приключа старата си връзка тръгнах с него, за което много съжалявам, но предните ми отношения бяха по-трудни за оправяне.... както и да е. От мига в който той разбра се промени (Логично и аз бих се променила), но въпреки това реши да продължим и да опитаме да оправим отношенията си. И така започнаха моите мъки. Едно скриване на това, че някой ми е звъннал - шамар. Едно скриване на това, че някой е поискал помощ, за нещо свързано с работата ми- хоп шамари! Не са много само 3-4 шамара.... проверка на телефона ми, подслушване на разговори, постоянно включване на вайбъра, за да види къде се намирам и какво съм облякла. И постоянни обиди, който не е редно да изписвам тук, но са доста брутални.
Аз съм виновна да стигнем до тук, но все пак питам ДАЛИ РЕВНОСТТА СЕ ПРЕОДОЛЯВА НЯКОГА, МИНАВА ЛИ ТАЗИ КОВАРНА БОЛЕСТ? !

Коментари

1.   Да, минава, но само чрез изпитване на болка и страдание.

2.   Не, не се опрaвя. Бягaй преди дa е предприел нещо повече!

3.   Не, разбира се! Някой ден ще се окажеш пребита, а може би дори убита. Бягай бързо, надалеч!

4.   Той не умира, чак толкова виновна не си! Зарежи го!

5.   Ами както казваш, ти сама си си виновна. Лошото е, че с действията си си подкопала доверието му, което се проявява като ревност. (Хубавото е, че той има някакви чуства към тебе. ) Но не е хубаво, че те шамаросва - това е недопустимо. Трудно е да се каже дали могат да се оправят нещата. Той, ако е умен ще разбере, че това му поведение не води до никъде, дори и ти да си му дала повод в началото, и да престане. Ти трябва много да се доказваш пред него за да възобновиш доверието. Трябва да си много открита. Абе доверието загуби ли се, всички демони излизат наяаве. Трябва много да разговаряте за да преодолеете ситуацията и да има много добра воля, и от двамата. Трудна работа!

6.   Мацка, не знам за какво си виновна, но не заслужаваш такова отношение и мисля, че трябва да проявиш малко себеуважение и да спреш този тормоз, който твоят приятел ти налага. Няма да го съдя него, за поведението му, защото всички сме грешни и грешим, включително и ти си сгрешила с постъпката си, с която мислиш, че си отключила ревността му, но това е манипулация от негова страна за да те контролира и да прикрива несигурността си. Съвети няма да ти давам, искам просто да си помислиш дали, като се самообвиняваш за някаква постъпка в миналото, която дори не е толкова фатална и даваш тялото и душата си да ги контролира приятелят ти, и му угаждаш за всичко, дали няма да си сринеш психиката, докато чакаш той да се промени, което никога няма да стане, ако се продължава така?

7.   Ти си свободен човек и никой няма право да ограничава свободата ти или пък да ти посяга. Можеш да бъдеш където си поискаш и с когото си поискаш. Въпрос на личен избор е това къде, как и с колко души ще имаш връзка приятелска или интимна, няма значение. Шамарите са признак на слабост и дълбок комплекс, съветвам те да седиш далеч от такива комплексари за да не се превърнат шамарите в начин на живот.
За нищо не си виновна и на никого не си длъжна. Живота е прекрасен и всеки има право да го изживее както си поиска. Това с шамарите, следенето, заплахите и тоталния контрол на който си подложена се нарича нарушаване на човешките права, накърняване на личното пространство, унижение и тормоз и е престъпление. Наказва се с лишаване от свобода по Българското законодателство.

8.   Този го зарязвай , но когато започваш връзка със следващия , забравяш всички бивши , защото не са много мъжете които са ок бившите на гаджето да се мотат наоколо.

9.   Съжалявам, но за теб проблема изглежда не е че те бие а че те ревнува така ли? Всеки ревнува ако има чувства и не мисля че е правилно да се оправдавате с ревността в случая.

10.   Как така позволяваш да те бие??? Не си виновна за нищо. Раздели се с него иначе рискуваш да те убие някой ден. Това е тормоз и той няма основание за него. Той не те обича, нито те уважава. Той е комплексиран и си избива комплексите върху теб.

11.   Момичета, какво сте тръгнали да съжалявате и съветвате авторката какво да прави. Не усещате ли, че тя нарочно разиграва приятеля си, за да я пошляпва от време на време. Аз имам чувството, че тя проявява мазохизъм и обича да я шамаросват понякога. Нали знаете че и такива жени и мъже има. Вижте, тя казва, че 3-4 шамара не са много. Тя просто иска той да не я ревнува, а тя да си се среща с когото си иска. Тя просто иска той да преодолее "коварната" болест ревност, а не шамарите да спрат. За някои жени 3-4 шамара може да са ужас, а за авторката да са блаженство. Има всякакви хора на този свят. Вие не знаете какво всъщност изпитва авторката.

12.   Едно е ревност, съвсем друго е вманиачаване и избиване на комплекси. А тая история е по-скоро второто. Те повечето жени, да не казвам почти всички започват новата връзка преди да е съвсем свършила старата. Дето е лафа - обичат да се хванат за нов клон преди да пуснат стария.
Това не виждам какъв особен проблем му е, при положение че няма повод за ревност към момента. А дори и да има, шамарите показват слабост. Ако му е толкова голям проблем това, може да си те зареже. Но за останалите неща "леката" жена от 7 коментар е далече от истината. Това да скачаш от легло на легло не е "нормално" нито "свободен избор". Явно и е сложно да разграничава свободата от свободията. Ама то бая хора по тия ширини имат тоя проблем.