Как да я спечеля отново?
Здравейте, обръщам се към вас, понеже приятелите ми не могат да разберат какво чувствам... имам нужда от съвет, хора които са преживели история подобна на моята. :(

Ето я и нея...
Имам сериозна приятелка, заедно сме от 2 години. Отначало много се искахме, нямахме търпение да се видим, имахме много силна връзка.. постоянно се търсихме, звъняхме, пишем СМС. От почти година живеем заедно в София, всичко вървеше много добре... (или поне така е изглеждало в моите очи) дойде моментът, в който тя започна да излиза по-често с колеги от университета, да излизат по купони и т. н. Преди 1 месец ми сподели, че иска да се разделим и да останем само приятели, понеже била объркана и не знае дали иска да продължи нашата връзка. Твърди, че няма друг в живота и (поне на този етап).. просто я нямало тръпката от нейна страна.
Моля за съвет, как да я накарам да се влюби отново в мен, да върна тръпката помежду ни. Адски много я обичам и не искам да я загубя... не мога да си представя какво ще ми е без нея.
Все още живеем заедно, но само като приятели.

Ще съм ви много благодарен за споделените съвети и мнения

Коментари

1.   Направи и изненада и й се обясни в любов.

2.   Тя каквото е трябвало и каквото е искала, за тези 2 години е видяла! Не можеш да изненадаш човек, с който си бил 2 години, дори и да й направиш романтична изненада! По-скоро ще я вкараш в много неприятна ситуация - да се чувства виновен, че разбираш ли толкова добро момче е зарязала, а тя ще се чувства лошата, ще предизвикваш съжалението й и това ще я задуши още повече!
За да предпочита колегите си, значи вижда в тях или в някого от тях нещо различно, което й хваща окото и й носи тръпка, която е загубила в монотонната връзка с вас!
По-добре се оттегли мъжки и достойно и не й се мятай в краката като парцал!
Веднъж отишла ли си е любовта, не можеш да я върнеш! Всичко останало е навик! И да я обсипваш с цветя, и да си най-галантния мъж, ако сърцето й е изстинало - нищо от това, което правиш, няма да означава нещо за нея!

3.   Със сигурност има друг. Явно не я кани да живее при него, докато не я покани някой, ще стои при теб. Изживял съм същото, потърси ме чак след около 2 години - за пари, да ми реве и да ми се разкайва. Изслушах я, дадох и повече отколкото поиска, но и казах, че за нея път към сърцето ми няма. Повече не ме е търсила...

4.   Няма го този филм "да си я върна отново", не и на вашите години. Ако бяхте от 20 години женени, с деца, общи имоти, бизнес и какво ли още не, тогава можеше да останете заедно в името на всичко това, но жена (а то в твоя случай дори става въпрос за момиче) каже ли ти, че я няма тръпката, значи си бита карта.

Жестока истина, но е точно това - истина! И да се върне при теб, ще е защото не е намерила по-добра оферта, но няма да спре да се оглежда за такава, и когато я намери ще се чудиш откъде ти е дошло, така че...

Но поводи за драма не виждам - така завършват 99 от 100 връзки в тийнейджърските години на хората. Вероятно до 2-3 години и двамата ще сте с нови партньори и сам ще се смееш на сегашното си вкопчване в нещо, което очевидно няма бъдеще. :)

5.   Твърди, че държи на мен... че няма друг, но просто била объркана :(

6.   От номер 2.
Най-доброто, което можеш да направиш е да продължиш напред! Ти имаш нужда от човек, който да вярва в теб, да те обича и да е до теб в трудните, както и в щастливите моменти!
Какво значи объркана? Ако имаш чувства към някой, нямаш нужда от раздяла с него, защото ти се чувстваш достатъчно щастлив в неговата компания! Дадете ли си време и направите ли раздяла, всеки от вас ще свикне поотделно със самотата или поне на нея, понеже тя го желае, ще й се отрази още по охладняващо!
След две-три години връзка идва и моментът на навика и привързаността към партньора, но все пак...
По-горе номер 4 правилно ти е казал. Тя вече е изстинала от теб!
Започни да се срещаш с приятелите си по-често, излизайте заедно и много скоро ще срещнеш по-стойностен човек, на когото няма да се налага все да си на колене и да сваляш звезди и Луна, за да те забележи и оцени!

7.   Заеби я, майната и. Кажи - "Прав ти път"