Вечното дерби -
Хората се борят да получат заветното внимание по такива странни начини, че понякога дори съсипват живота си.

Когато го срещнах преди 5 год. за мен той олицетворяваше всичко, което съм очаквала от един мъж. Но.... женен. След двугодишна борба със възпитанието, съзнанието, принципите си, аз реших, че не мога вече и просто ще си изживея момента с него и край. Грешка!!! Времето минаваше, а аз така се завъртях, че в един момент не можех да се спра. На него това положение му беше много удобно - и питомното и дивото. Разделяхме се, а след това се събирахме. Аз плачех и се обвинявах.

Роди му се дете, но и това не промени отношението му към мен. Със същото желание се връщаше при мен. Годините минаваха и аз се опитвах да създам други връзки, но се не след дълго се връщах при него и всичко започваше отначало. Наскоро аз започнах да преосмислям живота си и в това число и него. Аз се бях превърнала в негов приятел -довереник, любовница, психотерапевт и тн. Нищо не се променяше с годините, освен аз. Вече мислех по друг начин, исках повече, очаквах повече. Той беше потресен, че момичето се беше превърнало в жена, която той вече не познаваше и не разбираше. И то пред очите му.

Опитите ми да се разделим окончателно продължават. Мисля, че вече това е краят. Дано той да събере сили и да намери път към жена си, защото май няма да събере сили да промени живота си.

За съжаление в такива случай истината и справедливостта за всеки е различна.

Дано не съм ви отегчила !

Коментари

1.   Много такива като теб има тук. Търсят съвет, имат намерение да направят или после да правят както си направила ти, но не знаят какво ще се случи. Когато срещнеш такива обясни им...

2.   Явно е безхарактерен, щом толкова време не му стиска да се разведе. Ако толкова много те обича, ще тръгне след теб когато си отидеш! Ти заслужаваш някой, който да си бъде само твой! Загубила си толкова години с този мъж! Може би не трябва да губиш повече. От друга страна, ако се окаже, че той е бил мъжът на живота ти.. Не знам, послушай сърцето си!Или по-добре вътрешния глас, защото сърцето ще те заведе при него, то не може да бъде обективно, а опитът ми показва, че когато човек слуша разума, си спестява много беди, но не се чувства щастлив. Така че послушай вътрешния глас, няма да сгрешиш! Все пак, ако се разделите наистина, постарай се да разбере, че е завинаги, за да знае, че този път окончателно те губи и ако не направи нищо, значи не те заслужава!

3.   Здравей! Не съм много сигурна дали искаш съвет въобще, или просто си изливаше мъката. Аз лично мога да ти кажа само едно- две мои приятелки са имали връзки с женени мъже и, повярвай ми- никога нищо не се променя. Те си остават с жените си. От написаното имам чувството, че го съжаляваш. Недей! Защото на него си му е добре. Просто се реши и прекрати нещата веднъж завинаги. Много много трудно ще ти е, но не мислиш ли, че 5 години са достатъчни? Имаш правото да живееш собствения си живот с човек, който няма да те крие от света. И някой ден ще го намериш, само бъди силна и остави женения. Дано съм била от полза.

4.   За съжаление понякога се случва така в живота. Може би е малко банално да го казвам, но всъщност ти няма за какво да съжаляваш. Щом си била с него толкова много години, значи си имала страхотни моменти. Огледай се- със сигурност ти е взел много, но и много ти е дал.Имаш дете от него, което е най-хубавото от цялата история. Какво му трябва повече на човек? Замисляла ли си се за жените, които не са имали даже и част от онези прекрасни изживявания, които си имала ти, не са посетили дори и една част от местата, на които си била ти с него, мечтаят да имат деца, а не могат?

5.   Мила, не си ... в момента аз се занимавам с женен мъж и това, което прочетох от теб, май е моето бъдеще. Знам, че е трудно, но не можеш ли просто с него да сте на ниво 'любовници' ? Той си има собствен живот (никога не го карай да остави жена си, най-вече заради детето им) и ти трябва да имаш такъв. Колкото и да го обичаш, колкото и да го цениш като приятел. Просто тези мъже търсят някъде утехата .. те се чувстват самотни в отношението на споделяне ииии търсят пълното щастие! Дай му го, но и ти си вземи своето! Преглътни всякаква болка и тръгни напред към истинската връзка. А той - той може да остане само един красив спомен ;)

6.   Позната история, този човек е егоист. Махни го от живота си.

7.   От авторката: Благодаря на всички, които са отделили време за историята ми. Желая успех на всички!