Не ям и не спя и не мога да си обясня защо
Здравейте
Не мога да ям и да спя и да си обясня защо. Не мога защото с момичето, заради което не ям и не спя, дори не сме се виждали на живо и сме си писали само 5-6 приказки, от които стана ясно, че тя ме харесва и аз нея също. Наистина съм прекалено влюбчив, но този път минах всякакви граници. Ходя като дрогиран на работа, не съм спал, не мога да ям и изобщо нямам никакви сили. В същото време не и пиша повече, защото не искам това да продължава повече... Искам да се оправя. Не мога да разбера защо ми се случва всичко това всеки път, когато се занимавам с някое момиче. Има мъже, които могат да са със 100 жени и пак да не им трепне за никоя. Как изобщо го правят? Аз не мога така, ако съм с едно момиче мисля само за нея, даже другите момичета започват да не ме привличат. Но как така от няколко реда писане се влюбих не мога да разбера. Моля ви дайте ми някоя книга за любовта или съвет, искам да се променя и да не се влюбвам така. Според мен любов е да искаш да правиш някого щастлив, да се грижиш за него и да го караш да се усмихва. А това, което аз изпитвам не знам какво е.. но искам да разбера и подредя мислите в главата си.

Коментари

1.   Не знам братле, но това си е цяло проклятие! И аз съм така, прекалено съм влюбчив и много малко ми трябва, за да почувствам че се влюбвам. Уж досега се отърсвах лесно, но последното ми такова "влюбване" продължава вече година, и то в мадама, която не дава някакви признаци за същото :) филм голям...

2.   Вижте се на живо и може да се променят нещата. Така си влюбен в един измислен образ, който може и да не съществува.

3.   Еее... от няколко реда се влюбил - големи филми, голямо нещо... Не е сериозно за един мъж да се филмира във влюбване. Влюбването е просто (външно) харесване. И аз се влюбвам във всеки симпатичен човек, който видя навън или виртуално. :) Поживей си с фантазиите, но не си струва усилията и лишенията. Когато намериш взаимност, тогава се самораздавай, но не както сега, а разумно, защото докарване до изтощение е във вреда на връзката. А докато си намериш взаимност, работи върху изграждането на полезни и положителни лични качества.

4.   Според мен, трябва ти повече самоконтрол. Не бива да показваш, какво ти е в душата, защото няма да те разберат, а само ще те нараняват. Можеш да покажеш чувства само, ако си сигурен, че и отсреща има нещо подобно. Иначе предаваш себе си. Който пръв се разкрие, губи. Първоначално трябва да се опиташ да разбираш, как въздействаш на другия човек, то ест, на нея. Това не е толкова лесно, трябва проницателност, но иначе всичките ти старания може да са напразни. Недей да и се подмазваш, ами се дръж на положение, със самочувствие. Не показвай зависимост от нея, иначе губиш.

5.   Това са си психични проблеми. Без значение дали става за момче или момиче. Разбирам до някъде да мислиш за някой с който нямаш нищо общо, но вманиачаването е далече от нормалното.
Явно ти липсва особено(може би каквото и да е) женско внимание, та се хващаш като удавник за сламка в първата възможност която видиш.
Няма да е лошо да пробваш да пробваш да промениш това отношение и да се съсредоточиш върху себе си и какво искаш от живота освен евентуална любов и "половинка". Най-малкото защото повечето жени го намират за отблъскващо. И само повече ще страдаш за напред.