За умните жени, които плашат до смърт мъжете....
Искам да споделя колко много съм уморена от неуспехите във връзките си.
На кратко за мен: Жена на 30г, миньонче, руса, винаги усмихната. Оглавявам отдел в голяма компания и имам над 30 подчинени. Чета книги, забавна съм, общителна, умна..
И явно там ми е проблема, всичките ми връзки завършват с: "Амии... не ги чувствам вече нещата, но ти си най-умната и прекрасна жена, МОЛЯ те да си останем приятели"
И вярно е, нямала съм връзка, в която бивш приятел да не ми е останал наистина приятел. Търсят ме за съвети, за споделяне, за излизане понякога (никакъв случай секс), но всичко до там. У дома се прибирам винаги сама, почивните дни прекарвам самичка.
Не се хваля, не съм най-красивата жена в света, но смея да твърдя, че изглеждам добре. Поддържана съм. Обличам се стилно, нокти, коса, мигли.. всичко ми е на 6!
Сексуална съм, разкрепостена в леглото. Изобщо не съм досадна, никога не обсебвам с телефонни обаждания и покани за излизане. Давам абсолютна свобода. Не се държа майчински, нито ги обгрижвам прекалено.
Не знам къде греша? Винаги е едно и също.
Плашат ли се наистина мъжете от силни, умни и самостоятелни жени?

Коментари

101-150 от 247

129.   125 до 128:
Дефинирай какво разбираш под издръжка.
Дали само трябва да ги нахраня, облека и пратя на училище тези деца или трябва всяко от тях да има нов Айфон? В Индия не ги спира беднотията, нито в никоя ислямска държава. Палестина дето е 70 години във война, пак нараства като популация.
Едно е да издържаш семейство, друго е да му подсигуриш лукс.
До 127:
Много ти завиждам, че си на 50, а аз съм едва на 25 и ти може би няма да доживееш да видиш това което ни чака (то може и аз да не доживея - божа работа).
Ама вече не знам аз как мога да променя нещо. Тия теми ги дискутирам в този форум и с още двама приятели. Никой друг не се интересува и всички са се пуснали по течението.
Между другото и аз съм електроинженер, да не си помисли г-ца 128 че не мога 3 деца да издържам.

130.   128. както винаги, жените си измисляте някакъв претекст и оправдания, че сте се пуснали по течението и не искате да сте жени и майки в първоначалния смисъл на тези думи, ами "да си гледате животеца, да се отдавате на колкото се може повече удоволствия и да нямате грижа и отговорност за нищо. Който нещо не иска да направи, си търси оправдания, който го иска, просто ГО ПРАВИ! Никога в традиционното българско семейство не е стоял въпросът, колко е богат мъжът, не са били богаташи, но са били истински българи и затова са имали многодетни семейства. Баба ми е раждала 7 деца и всички от оцелелите 6 бяха до един красиви, стойностни, честни, разкошни като хора. Ако мъжът има в лицето на жената здрав и сигурен тил, вярност, семеен уют и нравствена подкрепа, той ще е мотивиран и ще има душевната сила, с една безусловна женска подкрепа и преданост, да се саморазвива и дори планини да премести, за да си изхрани челядта и да я възпита и изучи, да им даде бъдеще. Така е било, и може и да бъде, ако не бяха тоталните мозъчни промивки на завладените от феминистична и джендърна пропаганда еврейски медии. Защото жена, която само иска, иска и иска и денонощно тормози човека до себе си, сама си реже клона, на който седи, но в ината, горделивостта и заслеплението си не го съзнава. И да престанем вече, крайно време е, да се сочим мъже и жени един друг с пръст, да се обвиняваме, ами всеки да си опича разума и да възродим заедно традиционните български ценности, защото само в тях е нашето спасение, и в нищо друго. Кариеризъм, егоизъм, консуматорство, меркантилност, феминизъм, разложение - това са нашите врагове днес, които трябва да бъдат смазани, за да имаме шанс като общество.

131.   Не че съм ви чел тирадите. Но специално за 128(че и за авторката ако още чете), понеже гледам минава за еманципирана мома пък ми е любопитно:
Еманципирана какво значи точно? Да имате равни права и статут с мъжете, но като се стигне до задълженията - мъжете да ви издържат, да са силните и да вършат всичката мръсна работа, че и с другата да помагат? Че общо взето подобни девойки са ме оставили с такива впечатления. Като гледам и твоя въпрос - мъжа щял ли да има пари да издържа децата, и ти на там клониш. Тая работа малко на циганска ми идва - равни права ама без задължения. Те са само за простите идиоти които търпят явно еманциПатките.
Ta решете най на края какво искате, понеже мъжете сме си бързо приспособими. Като искате да сте еманципирани, не търсете Мъже и да ми ревете че ги няма - те ви надушват и не искат да имат нищо общо с вас, освен случаен секс. В най-добрия случай може да си намерите спътник в живота от мъжки пол. От който няма как да очаквате да се отнася с вас като с Жена или да ви кара да се чувствате обгрижвана, понеже той самия ще е наполовина такава. Ако сте ок с това - няма лошо, всеки си избира какво го устройва.
Но ако наистина искате Мъже, бъдете и вие повече Жени. Ако досега не сте се научили, ще е сложна задача но не и невъзможно. Ако пък не знаете как - питайте майките си, или още по-добре бабите си.

132.   129 да няма мнение, защото 3 деца са по-малко от 5. Също да остави настрана оправданието с айфоните, защото тенденцията и без това е тези джаджи да стават все по - достъпни. В страни като Палестина хората се размножават без да разсъждават, много от тях дори не знаят какво е това предпазни средства. Децата им са просто и проста биологична маса. Като му харесва толкова на 129 идеята децата му да растат в страна като Палестина - ами да отива да живее в страна като Палестина.
130, ти не се обяснявай, че баба ти и дядо ти са имали 7 деца, а кажи ти имаш ли поне 7 деца като тях? Ако отговора е Не - ами трай си и ти.
А ето, че 127 дори е вдигнал летвата от 5 на 20 деца, които да издържа един мъж - 'в близкия изток раждат най-малко пет деца, а мъжете имат и по четири жени'

131, на теб специално само ще ти кажа да се отпуснеш малко и да не генерализираш чак толкова, защото всеки човек си е различен.

133.   Айде пак, жените виновни за всичко.
А че мъжете масово бягат от всякаква отговорност - те невинни, белички, те отговорностите са за жените, децата и те са на жените, работата е за жените, домакинството и то е на жените работа, а после защо жените ни отбягват - е защо ли, за тях само отговорности, а мъжът вместо партньор в живота е още едно дете.
Айде нема нужда!

134.   130 - като цяло си прав, но обобщенията ти важат за друго време. Ясно е, че много хора имат носталгия по миналото, но то няма как да се върне.

Прабаба ми е копала на полето наравно с мъжа си дори като е била бременна. Но тогава хората са имали поминък и са си обработвали собствената (под наем) земя. Не са зависели от някакъв шеф, който може да ги уволни когато си поиска, особено жената, когато е в бременност.

Сега несигурността е в пъти по-голяма и хората мислят преди да дадат нов живот. Най-малкото е егоистично да родиш дете, след като не можеш да му осигуриш нужното внимание и стандарт.

Що се отнася до еманципацията - нормално е жените да изискват едно и също заплащане при положение, че работят една и съща работа. И тук не говоря за селско стопанство - аз лично не познавам човек, който да оре ниви в днешно време.

Ако двама работят в отдел продажби и продават равно количество стока каква е причината единия да взима по-малко, защото е от женски пол?

Приказвате, колкото да има приказка, но истината е, че каквото е било не може да се върне. Социалните роли се променят. И на мен не ми харесва колегите ми от мъжки род да излизат в бащинство (защото, разбирате, ли жена им искала да гради кариера), но в крайна сметка не е моя работа.

Мъжът не може да бъде мъж, защото вече не останаха чисто мъжки неща, където той да може да се изяви. Думата му също няма особена тежест, защото той няма необходимите механизми да накара жената да му се подчини. Затова и мъжете, и жените са объркани. Всяка жена иска истински мъж, но днешните мъже са страхливи и не искат да поемат отговорност, което пък кара жената да загуби уважение и оттам идват проблемите.

И тук говоря, разбира се, за мнозинството. Аз лично познавам много силни мъже, които те респектират само с авторитет, но са единици.

В повечето случаи, когато една жена реши да създава семейство намира или гейове, или мамини синчета, които и на 35 живеят при родителите си, или самостоятелни мъже с възможности, които обаче не искат да се занимават с деца и партньорка, а да трупат бройки дори след 40.

Така че грешките не са нито в единия, нито в другия пол, а в обърканото ни общество и липса на традиционни ценности.

135.   От номер 129:
Мъжете бягат от отговорност, защото вече не получават нищо в замяна на тази отговорност.
До 132:
Недей да ми казваш да нямам мнение, защото 3 деца са повече от това което ти си ридила. Не случайно се спря на тази цифра, защото толкова са достатъчно да се пребори демографската криза. С удоволствие бих отишъл да живея в Палестина, ако там ме приемат за квалификацията и потенциала ми, но хората там са консервативни и мразят чужденците. Само нашите кидани (европейки и американки) са толкова извратено толерантни че да си отварят краката за черна и арабска паплач. Обратното просто не се случва. Защото нали само тукашните жени струват повече от две кози и имат право на избор.
До номер 133:
Никой не ви кара да работите, вие сами се бутате там, защто иначе няма да можете а си кръшкате и да се развеждате като си намерите по-добър ебач. И колко по-автоматични перални и прахосмукачки и съдомиялни и фурни за хляб и тн. трябва да се измислят преди да пувнете тоя кокал с това домакинство. Аз живея сам и "голямото домакинство" никога не е било работа за мен. Клетите и онеправдани домакини дето се извъдихте, че нали ви се налага да носите вода от реката и да я греете на огъня да изперете с домашен сапун путурите на мъжа.

136.   134., аз съм 130. Има някои верни констатации в коментара ти, но не мога изцяло да го приема. Да се обясняват нещата с условията е доста честа практика, но и доста изтъркана. В крайна сметка, колкото условията ни формират, толкова и нашето отношение към нещата определя условията, които ние си създаваме. Тъй като настоящите условия са неприемливи за огромен брой хора, - почти никой не е доволен от тях, - явно трябва да направим нещо, за да ги променим. Иначе изпадаме в положението на вечно жалващи се и оправдаващи се обекти, а не субекти на реалността. Така че, най-първото, което можем да направим, е да си създадем или да възродим една по-адекватна йерархия на ценностите, защото тези ценности, които в момента са господстващи и ни се набиват в главите от сутрин до вечер и нощем с реклами и така нататък, ни тласкат към тотална катастрофа. Не само аз, ами много други умни и глави и общопризнати авторитети го казват и бият тревогата. Не можеш да равняваш живота на едно дете с някаква финтифлюшка, която много искаш да имаш, с някаква си кариера, с някаква тапия от висше учебно заведение, с някаква лимузина и с някакви почивки на Хаваите, или със сладък живот, пълен с любовни авантюри. Хайде сега да определяме ценностите от това, как можел шефът ни да постъпи с нас. Шефът може да иска да изчука всяка яка мацка в колектива, ама не всяка ще се съгласи да си плюе на суратя. Несправедливости и произвол винаги е имало. Трябва да имаш и съпротивителни сили, за да избегнеш леталния изход, или поне да го отдалечиш в естествените му срокове. Малък пример. Налагат ни да приемаме в страната си чужди елементи, които просто могат да ни взривят отвътре- емигранти и всякаква паплач. Наш дълг е да се съпротивляваме. Избиват съвсем здрави животни на хората, унищожават им поминъка. Ние пак сме Правят го очевидно в угода на чужди производители на месо. Ние пак трябва да се съпротивляваме. Така е и с въпроса, който тук се зачекна. След като ни зомбират така, че след 50 години нас българите да ни няма, или да ни управляват цигани и турци, а ние да сме им рая, ние сме длъжни да направим всичко, този зловещ сценарий да не се осъществи. А причини и оправдания бол. Но това е въпрос на оцеляване. Ножът опира до кокъла и трябва ада реагираме адекватно, а не да си прехвърляме отговорността едни на други, това е ялов подход. Но също и да си кажем честно (не заядливо) кривиците, за да ги оправим. Пък и какви са тези чак толкоз нови условия - в мащаба на историята едни 60-70-80-100 години са като един миг. През цялото това време- и вчера, и днес - са меродавни едни и същи закономерности. Глупаво е да се мисли, че с нас почва някаква си нова епоха. всичко е приемственост. Затова сега толкова хора от всякакви възрасти се насочиха с огромен интерес към историята, ако сте забелязали.

137.   134, 130 не само че е прав, ами и много обстоен анализ е направил и е представил нещата, каквито са в действителност. Носталгията по миналото е добър признак, а ценностите може и да се завърнат, никога не е късно, нещата да се променят. Всяко бъдеще е следствие от миналото! Днешните шефове, от които и при което всеки зависи от някого са моделирани от система за цялостен контрол на хората, където изравняването на неравни неща е най-несправедливата "справедливост", демонстрация на законна извратеност и гавра с природата. За това днес е най-несигурно за обществото, приело да се подчинява на наложени му граждански закони, действащи срещу природните. Виж какво си написала № 134!!!

"Що се отнася до еманципацията - нормално е жените да изискват едно и също заплащане при положение, че работят една и съща работа. И тук не говоря за селско стопанство - аз лично не познавам човек, който да оре ниви в днешно време. Ако двама работят в отдел продажби и продават равно количество стока каква е причината единия да взима по-малко, защото е от женски пол? "

И, кое сега тук му е нормалното? Първо, самата еманципация е нещо ненормално като проявление, защото освобождаваш единият пол, а всячески с граждански закони дискриминираш "положително" другия, като му крадеш създаденото за да го преразпределиш по равно между двата пола. Ако двама с различен пол работят в отдел продажби, няма как жената да има повече принос от мъжа, освен ако не продават зеленчуци на пазара, но и там пак мъжът ще е по-полезен, защото е освен по-умен е и физически по-силен от жената. За това за всяка работа-професия всички предпочитат мъже пред жени, заради мъжката мулти-функционалност, която жените не притежават. Ето защо жените не трябва да получават колкото мъжете за една и съща работа, защото са жени! Фактът, че дори и при по-ниско заплащане за жените, работодателите пак предпочитат мъже е показателен. Загубите, които генерират жените с физиологичното си несъвършенство са толкова големи, че в някои професии почти не се реализира печалба.

"Мъжът не може да бъде мъж, защото вече не останаха чисто мъжки неща, където той да може да се изяви. Думата му също няма особена тежест, защото той няма необходимите механизми да накара жената да му се подчини. Затова и мъжете, и жените са объркани. Всяка жена иска истински мъж, но днешните мъже са страхливи и не искат да поемат отговорност, което пък кара жената да загуби уважение и оттам идват проблемите.

"Мъжът винаги си е бил мъж, колкото и да се стремят феминистките да го направят жена, освен да измислят закони за семекастрация, но до такава простотия едва ли ще се стигне, защото тогава мъжете ще ликвидират на момента феминизма из основи. И, жената не може да стане мъж, без значение дали е социален конструкт или не е, защото доста неща и липсват, освен мъжките атрибути. Няма професия или работа в която женския пол да е конкурент на мъжкия, освен в най-древната професия. А, думата на мъжа е с особена тежест и си има много лесен механизъм, с който винаги може да подчини жената, стига да иска, или да бъде принуден. Мъжката физическа сила е достатъчна и е солиден аргумент. Ако не беше, нямаше да го има феминистичният писък за все по-нарастващото насилие над жените. Ако се вслушаме в народната мъдрост: - "Бий врага, за да те уважава", ще се стигне до извода, че мъжете които бият жените са прави за себе си, при положение, че жените до тях са им врагове, кото не ги уважават! Има си и такова схващане сред хората, че жената като пол, е най-големият душманин на мъжа, при което сама си заслужава насилието върху нея! Женското уважение се постига с мъжка сила, а днешните феми-закони делегираха на жените безграничен произвол за сметка на мъжете, при което отговорът на мъжа е мъжко раздаване на "правосъдие".

"В повечето случаи, когато една жена РЕШИ да създава семейство намира или гейове, или мамини синчета, които и на 35 живеят при родителите си, или самостоятелни мъже с възможности, които обаче не искат да се занимават с деца и партньорка, а да трупат бройки дори след 40. "

Ето пак превъзнасяне на женското можене! "КОГАТО ЕДНА ЖЕНА РЕШИ"? !? Хайде де, жената ще решава? И, от къде на къде? А, мъжкото решение къде е? Семейството го създава мъжът, и се грижи за него, като за неприкосновена собственост. За това е и глава на това семейство. Жената трябва да му е благодарна, че я е избрал за майка на децата му, и както казва №130, ако се грижи за децата и го прави щастлив, и тя самата ще е щастлива. Гейове, лесбийки и мамини синчета са производни на феминизма, а еманципацията освободи мъжете от отговорност към семейството и за това предпочитат свободата, и както си забелязала, трупат бройки и след 40! За едно нещо обаче безспорно си много права!!! Грешките не са нито в единия, нито в другия пол, а в обърканото ни общество и липса на традиционни ценности. Налагането на евро-гей ценностите са основната причина за днешното ни положение. За това, носталгията по патриархалното ни минало е толкова голяма! Но, времето се променя бързо, а животът на планетата е природен алгоритъм. Основното на програмата е репродукция на животинските видове. Хомо сапиенс се е изкачил на върха на хранителната пирамида и е доминиращ вид над останалите, като на мъжкия пол, природата е определила върховенството. Всяка промяна в природната йерархия, води до аномалии и катаклизми. Феминизмът и останалите му производни са бъг в програмата и, а природата винаги възстановява равновесието си, като се саморегулира, въз основа на нейните си закони!

138.   129, грешиш. Има и друго хора (като мен), които де интересуват от въпросните теми. Почти всеки ден гледам MGTOW клипове, а често и осмиващи феминистки компилации, от време на време следя Бен Шапиро, който успешно оборва всякакви аргументи отправени към него и пр. Може да се каже, че ми е ежедневие.
131, какво за теб прави една жена истинска Жена? Кои качества и действия? Не се заяждам, питам от любопитство.

Black Sabbath

139.   137, рядко може да се прочете толкова ограничен коментар.

140.   Стига сте търсили вината за личните си провали в жените.
Прочетете какво сте изписали и ще ви стане ясно защо жените не ви искат, не искат да ви родят дори 1 дете, а какво остава за 3 и не искат по никакъв начин да са зависими от вас.
Ще ви дам жокер - не е проблемът в жените.

141.   136 - разбирам, че ти липсва миналото, но от това полза няма.

Единственото константно нещо на този свят е промяната.

Ще си направиш услуга, ако не ѝ се противопоставяш, а се опиташ да извлечеш максималното за себе си. Миналото няма да се върне, и това, че пишеш по форумите как не трябва да приемаме смяната на ценности няма да помогне.

Ако искаш да си наистина полезен пробвай да спреш глобалното затопляне - повече полза ще имаме всички.

Айде, отивам да включвам климатика, че много жега стана.

142.   140, пак се превъзнасяш! Жените не искали това или онова? Че кой ще ги пита жените какво искат или не искат? Кой пол е по-силен, а? В повече от половината свят не броят жените за хора, а в "цивилизования" "демократичен" свят, мъжете ги бият като тъпани, заради големине им женски усти. Защо мислиш, че насилието над жените днес е толкова голямо? Няма такова нещо като женска независимост. Независими са само мъжете и те определят правилата, а от жените като пол нищо не зависи. Дори и феминизмът е мъжко творение! Жените независими? !? Друг път!
storm bringer!

143.   142 - кой ще ги пита мъжете какво искат? Жените откакто свят светува са си правели каквото поискат, а мъжете се съобразяват. Дали чрез манипулация, дали чрез емоционално изнудване, но им се получава.

Мъж, който командва в къщи не познавам. Или жената командва, или мъжът си седи сам и командва себе си, което е случая, предполагам, и при теб. Ако имаш жена до себе си шапка ще ти сваля, че си успял да я задържиш, след като я смяташ за парцал без право на мнение. Но силно се съмнявам да е така.

Ясно, че живееш в някакъв илюзорен свят и си се самоубедил в правотата си, но изказванията ти стават все по-абсурдни.

Имай малко себеуважение и не се излагай по такъв нелеп начин.

144.   Номер 142, ще ти отговоря защо насилието над жените днес е толкова голямо - заради неприятни индивиди като теб, които си мислят че онова между краката им ги прави много велики, а същевременно толкова ги е страх от жените и приемат жените за конкуренция в толкова голяма степен, че изпитват нуждата да доминират над тях със сила, защото са неспособни да ги доминират с характер, постижения, умения или други качества.
Айде много здраве ;)

145.   142, аз си мисля, че е време да се спреш малко с тия крайни изказвания. Не, че не си прав за някои неща но този ти хмм "патос", и крайни заключения само дават повод на "високо интелигетните и емоционално еволюиралите" феминистки да мислят, че това което са, и проповядват, има някакъв смисъл. Почваш да звучиш също толкова абсурдно като тях. Темата я разнищихте вече, предостатъчно много, си мисля. Ясно е, че никой никого не е убедил в гледната си точка и всеки си пее от своята камбанария без изобщо да чува другия. Типичния "диалог".

146.   От това , което си написала , съм склонна да смятам , че определено нямаш дефицит на самочувствие,което не е лошо , но понякога дразни повечето хора.Пък и е хубаво за всяко нещо да си има граница.Та да , ако притежаваш всички тези качества- хубава , умна ,успешна в работата , на пръв поглед изглежда лесно да си хванеш мъж.Но има и една уловка-в днешно време мъжете все повече се страхуват от преуспели жени. Някак си се чувстват зле , че жената до тях може да бъде по-успешна .Затова ги избягват и търсят нещо по-скромно ..Това не означава ,разбира се , че проблемът е в теб .Имай търпение,правилният мъж ще те намери.

147.   142, пак ти се превъзнасяш! Че кой ще те пита теб дали си бил питал жените какво искат, или не искат? Кой пол е по-силният, а? Женският, много ясно! Жените са по-силният пол, по-висшият пол и по-интелигентният пол, а мъжете са родени, за да бъдат техни послушни кученца и да изпълняват всяка тяхна заповед безропотно! Мъжете са по-слабия пол и нямат право на мнение за нищо, а на жените това право им е дадено като привилегия от Природата! В 2/3 от света жените не смятат мъжете за хора и ако посмеят да гъкнат, без никой да ги е питал, ги замерят с тигани до смърт за наказание! Жената винаги е командвала мъжа, и винаги ще го командва, докато е жив, защото лидерските й качества и непогрешим женски нюх и интелект са наследени по естествен път от Природата, а мъжът е подъл, нагъл, нищожен, и заради своята наглост и мерзост да се противопоставя на великият женски пол, който винаги е прав, сам по себе си си проси боя! Феминистките са велики, достойни за уважение жени, които се борят за свята кауза! Каузата, техните постижения да бъдат признати и да се възнесение женско правосъдие из целия свят! А, женското правосъдие винаги е справедливо, защото мъжките жалки, долни отрепки и гниди винаги предизвикват и без това привършващото женско търпение и благоволение, с безсрамни, просташки изцепки, като най-нагло и безпардонно се подиграват с женския облик, който е бил модел за подражание стотици хиляди години наред и гледат да го омерзят, с нагли, подли лъжи за меркантилност, евтинност и продажност, отнасящие всъщност за мъже! Жената си е жена! Колкото и да я вариш, и да я печеш, пак си остава жена, и е с повече достойнство, цена и чест от мъжа! Мястото на мъжа е в кухнята, а на жената е в строителните заводи! На зъл прът, зло коляно!

148.   Тука се изсмях здраво. ''Жена на 30г, миньонче, руса, винаги усмихната. Оглавявам отдел в голяма компания и имам над 30 подчинени. Чета книги, забавна съм, общителна, умна.. Обличам се стилно, нокти, коса, мигли.. всичко ми е на 6! Сексуална съм, разкрепостена в леглото. Изобщо не съм досадна'' Това нещо не ми прилича на описание на умна жена хах
1во - тези 30 твои ''подчинени'' сигурно те чукат всеки ден, при това не се нарича подчинен човек който работи за теб, явно ти си шефа... При това като съдя по описанието ти за теб самата не виждам какво нас мъжете може да ни е страх? От надути кифли като теб? Може би да

149.   Абе не знам на кой му е мястото в строителните и изобщо каквито и да било заводи, но тенденцията е работните места там да се запълнят от роботи ;)

А 142(147) да намали алкохола.

150.   Заглавието на темата трябва да се допълни - "препоръчително е да се консумира с пуканки" :)

151.   142 съм. Край!!! След този смразяващ коментар на №147, направо ми иде да се самоубия, само защото съм мъж! :))) Ех Моника, Моника! Не съм се смял така много отдавна, а като чета коментара ти на 55 инчов монитор, здраво ме изтърси ток, защото от смях, бях забравил включен щепсела в контакта, на блок импулсно захранване за една промишлена машина, и ел. кондензаторите и с напрежение 450 волта се разредиха през мен! Явно по всякакъв начин, си решила да ме убиеш, дори и чрез смях, а уж смехът бил здраве! :)))

"Мъжете са по-слабия пол и нямат право на мнение за нищо, а на жените това право им е дадено като привилегия от Природата! В 2/3 от света жените не смятат мъжете за хора и ако посмеят да гъкнат, без никой да ги е питал, ги замерят с тигани до смърт за наказание! "

Ох, .... направо се задавих от смях!!! Монико, .... имай милост, не ме разсмивай толкова, че ще припадна!

"Жената си е жена! Колкото и да я вариш, и да я печеш, пак си остава жена, и е с повече достойнство, цена и чест от мъжа! Мястото на мъжа е в кухнята, а на жената е в строителните заводи! На зъл прът, зло коляно"

Предавам се Монико, ти печелиш! Отивам в кухнята! Ще готвя, ще пера, ще чистя, ще гладя... е, децата са отдавна пълнолетни, иначе и тях щях да гледам, само жена ми да изкарва по 5-6 000 лв. на месец, за да можем да свързваме двата края! Няма проблем. Обаче ще искам искам цялостна техническа поддръжка на къщата. Всички строителни ремонти, ... монтиране на допълнителни фотоволтаични панели плюс разширенията с инверторния комплект за мощност до 4 киловата синусоидална мощност, за да се намали до минимум разхода на консумирана ел. енергия от енергоснабдяване. Монтиране на допълнителни панели за слънчевия колектор с още един 200 литров бойлер за гореща вода! Монтиране на допълнителни серпентини за топлообмен във външните тела на климатиците с циркулационна помпа, за ползване на геотермалната енергия от кладенеца зиме и лете! Искам и цялостна лична поддръжка на двата автомобила (моят и нейния) като ще трябва сама да свали главата на двигателя с комплект инструменти, да я шлайфа при стругар и да и смени гарнитурата, защото сама беше прегряла нейната кола, буксувайки на село, през дъждовното време, оставайки и без съединител! Няма проблем да си разменим ролите Монико, но се съмнявам моята 49 кг. женичка, да успее да свърши всичко това, нищо че е физически много силна, защото аз съм я тренирал. Ти ще можеш ли да свършиш всичко това Монико??? Нали феминистките сте велики и достойни за уважение жени? Тя и авторката на тази статия е велика жена по собственото си описание, само дето нещо мъжете не я харесват такава, сигурно се страхуват да не ги пребие до смърт с тигана! :))) До сега не съм срещал женски инженер с познания дори и на техник със средно образование. Срещнах "велик" женски инженер в Германия, който не знаеше да работи с мултицет (измервателен уред), а го носеше само за авторитет пред работниците в завод за пластмаса. Няма проблем да си разменим ролите Моника, дори за нас мъжете ще е голямо облекчение, но само ще ви гледаме сеира, как се мъчите за доказвате и без това очевадно съществуващото женско несъвършенство!

152.   Исинската жена успява с лек финт да постигне своето.И не че мъжът не вижда финта ,но предал се на нежният и чар е готов да си изживее мъжката роля.Колко хубаво е всеки да си знае мястото .И да му е удобно там .Ако имах до себе си истински мъж не ми трябва да съм мъжка жена..."Феминистка " уродлива титла на психически повредени жени.Не е нужно с мускули да се доказвате.Силата на жената е именно в нежноста и.Да накараш един мъж да ти играе по свирката и то мислейки си че това е лично негова идея ...а ,а !?
Това е висока топка! И после да умееш да го наградиш по женски .Но не мислейки че му правиш услуга ,а наслаждявайки се с него .Айде силните жени у лево , да влязат щастливите жени!

154.   Да бе, знаем ги тия, на думи - големия мъж.
На практика - жена му му връзва връзките на обувките, че той не може самичък...

155.   Номер 135 до 151:
А бе човек ти не резбра ли, че тоя спор няма да го спечелиш? Колкото и доводи да хвърляш, колкото и факти да изредиш, колкото и статистики да цитираш, логиката тук не струва и 5 стотинки. Те НЯМА да раберат. Няма да се случи просто.
Тия феминистки идеологии са като комунизма в много отношения, включително и в това, че не могат да се оборят със здрав разум. Точно както затворниците на Гулаг са отказвали да повярват, че именно идеологията която са поддържали ги е натикала там, така и феминистките в Швеция апелират да не им се помага в случай на изнасилване. По същия начин и жените в Kьолн раздаваха рози на мигрантите там в деня след Новата година с масовите посегателства. Същите промити мозъци навсякъде.
Ти в коментар 147 нещо освен голи трърдения видя ли? Аз не! Даже ми мняза на трол честно казано.
Уж си интелигентнен човек, а си тръгнал да се биеш с облаците.
Същото важи за темата на самта авторка: "Аз съм, красива, умна, успяла, чукам се като богиня, но... няма мъже! " Ми нали е много напред с нещата? Ако беше така щеше да има богат избор от съпрузи. Ама не - света е крив и мъжете са криви. Ако съм научил едно нещо през тоя живот, то е няма такава глупост като "Аз съм твърде добър и твърде преуспял и твърде готин за нещо си. За това нещата не стават - защото съм твърде добър. " Това са глупости.
"Мъжете ги е страх от силна и независима жена!!! " - Не, просто не им се занимава с такава, има голяма разлика.
Поздрви,
Heisenberg

156.   152, прав/а си, но понякога животът изисква да не показваш слабостта си, защото могат да те смачкат и невинаги пита дали си мъж или жена. Силата на една жена е в нежността ѝ, да, но в някои случаи тази нежност не е фактор, а в други никой не я зачита. И това не е феминизъм, а просто неща от живота.

Black Sabbath

157.   Знам 155, 142/151 съм! Колкото и доводи и факти да представя, не мога да убедя простотията с логични примери. Феминистките си знаят тяхното и колкото и да ги биеш или убиваш все тая! Равни били, по-равни от мъжете и толкоз! Женската завист заради мъжкото превъзходство е безгранична. Не могат да се примирят, че мъжете можем всичко, а те без нас не могат нищо! Тази която истерично се тръшка с измислени женски способности-№147 е от един друг сайт, където имаше тема "Една жена без мъж е нищо"! Темата събра над 4 300 коментара, като всевъзможни доводи бяха обсъждани, и пак се стигна до извода, че жената не е равна на мъжа и стои много по-долу от него в природната йерархия! По-слаба е физически и... (да не казвам в какво още), което е достатъчно за обяснение на днешното насилие над жените, които си го заслужават предизвиквайки мъжете. Авторката на тази тема сигурно е преувеличила с хвалбите си, но дори и да бяха истина, резултатът обективно щеше да е все същият. Мъжът си е мъж, и е с огромно превъзходство в живота пред жената, точно за това, защото е мъж! Днешната глупост на феминистките е измислената джендър-наука, където се представят нереални измислени женски качества, като компенсация от хилядолетната мъжка "тирания" над женския пол. Обърни внимание на дезинформацията в нета, относно женските способности! "Жените по-умни от мъжете" "жените са лидери" "жените по-добри в мениджмънта от мъжете" "жените по-добри програмисти от мъжете" "жените са върхът"... и ред други измишльотини! Най- интересното е, че след толкова много женски качества превъзхождащи мъжките, работодателите пак не искат жени за бизнеса си, а отново предпочитат мъже, дори им осигуряват заплати с 16-22% по-високи от тези на жените! Явно джендър-науката нещо не се връзва с науката, и за това феминистките вечно квичат за равни права с мъжете, а уж ги превъзхождали? !? Тази уравниловка м/у половете е най-големият проблем на днешния Хр. свят, защото мъже и жени ще работят заедно, и ще получават по-равно, без значение кой колко е изработил-допринесъл за обществото. Като аналогия може да се представят нещата така! Кон и магаре ще работят еднаква работа и ще ядат зоб по-равно! Само депо порциите трябва да са или конски или магарешки. Ако конят работи колкото магарето, то тогава е оправдано да яде толкова, но ако конят изработи 3-4 пъти повече от магарето, тогава ще получи конска порция, и магарето също! Дали това е справедливо, и колко ще може да продължи така? Защото днес жените искат мъжки заплати за мъжка работа, само дето не могат да издържат на натоварванията и на темпото на мъжете, и за това действа уравниловката. Друга женска простотия относно независимостта на жената от мъжа е че, жената сама избирала мъжа за съпруг, защото разпознавала качествените мъжки гени? !? Е, това вече е голямо женско постижение! :))) Сега в скандинавието, жените си избирали мъже, като им подарявали пръстени с желание за женитба! Само дето не останали мъже, дето да бъдат избирани от жените, а при нас, като се има предвид, че жените са с 400 000 повече от мъжете, сигурно ще си избират мъже от африканския свят! №155, да спориш с жена-феминисткае все едно да спориш с радио-точка! За това навсякъде където насилствено налагат феминизма, мъжете бият и убиват жени, заради женската наглост подстрекавана от феминистките. Погледни статистиката за света! В страни като Швеция, Дания и останалите като тях насилието над жените е най голям процент. За това феминистките чрез либералите искат неограничена власт с истанбулската конвенция, но не им стига акъл да прозрат в екстраполация, че с конвенцията мъжете направо ще избиват масово жени, за да защитят мъжкия си авторитет. Ние сме балкански народ, и уважаваме традиции и обичаи, завещани ни от предците! Народ който не уважава миналото си, няма бъдеще! За това всички се вдигнаха срещу тази извратена конвенция и не допуснаха ратификацията и. Нашите си закони по конституция осъждат насилието над личността, не само над жените, и виж какво "равноправие" само!? Конвенция за защита само на жените, и то от мъжете. Ами ако жена пребие друга жена, тогава какво? Войната м/у половете е инспирирана от мултимилионери като Рокфелер, Ротшилд, Сорос и др.! С женско управление всяко общество става слабо и лесно манипулируемо от световните кукловоди, задоволяващи егото си с неограничена власт!

158.   157, пий си лекарствата, това твоето си е параноидна шизофрения...

160.   155 до 157:
Това кето казваш ми е до болка известно и явно теб те дразни дори повече от мен щом ти се занимава да пишеш толкова много.
Наясно съм със всичко, което казваш, наясно съм че феминистките сами режат клона на който седят. Не е нуужно да си политолиг за да го видиш, но очевидно е нужно да си мъж.
Но сега искам да те попитам нещо:
Аз, аджеба какво мога да направя по темата? Както казах, мъж съм на 25, финансово обезпечен, образован. Цял живот не ми е вървяло с жените, а сега на тази възраст въопще не ми се и занимава. Толкова много прецакани приятели видях, а и има да виждам, че вече не се доверявам на една дума от устата на жена. И така ми е добре.
Решил съм да не се женя и да нямам деца. Ще грабя от тоя живот с пълни шепи пък с останалото каквото иска да става. Демографски кризи, феминизми, ислямизации - да ги решават тия проблеми тия, които ги интересуват. А, ако никой не го интересува, защо аз и ти да си хабим нервите?
Поздрави,
Heisenberg

161.   Научете се, че еманципация означава НЕЗАВИСИМОСТ! Един 18 годишен МЪЖ, който се изнася да живее сам също става ЕМАНЦИПАТ! Няма нищо общо с права и задължения! Да бяхте прочели Уикипедия поне!!! Писна ми да чета пискане срещу нещо, което дори не знаете какво е!

162.   137, хич не рядко-Чичо Тихомир-Херкулес ги бълва едни и същи коментари като развалена грамофонна плоча в няколко сайта!

163.   Католическа еманципация: увеличаването на римокатолическите граждански права в Британия и Ирландия.

Еманципистка реформа от 1861 г. в Русия: ликвидация на личната зависимост на руските селяни от Александър II в Русия.

Прокламация на еманципация (Emancipation Proclamation): декларация от президента на Съединените щати Ейбрахам Линкълн, обявяваща, че всички роби на Конфедерацията са свободни.

Еманципиране е термин преди използван за транспортираните, обвиняеми в Австралийските наказателни колонии, на които е дадена условно или абсолютно помилване.

164.   157, невероятен коментар! По-добре от тебе не бих могъл да го кажа.
Бял, хетеросексуален мъж на средна възраст съм. Имам жена, две дъщери, както и няколко любовници през годините.

165.   128 сега ще ти реча как българския момък може да издържа 5 деца
Прави ги и бяга при друга да си свива новичко семейно гнезденце, а мама започва и тя да търси нов да й гледа децата
Но тук в Бг българския момък се спира на 2-рото, защото за 5 няма нито смелост, нито ресурси да ги отгледа поне до годинка

166.   Последният пост е толкова грозен, че дори не го дочетох до края. Сигурно има световна конспирация в овластяването на жените, сигурно има и опасни политики, идващи от Скандинавието и Западна Европа, но като цяло от този пост не лъха никаква фактология, а обикновена омраза спрямо жените.

Затова ще дам малко мои наблюдения по темата - няма да ги наричам факти, защото те обхващат все пак ограничена извадка и няма как да се нарекат така, но все пак:

1/ Жените в Скандинавието и Западна Европа, които поне аз познавам и с които общувам масово са домакини или работят там нещо, след което раждат по едно-две деца и масово стоят вкъщи и плетат. Сигурно има и кариеристки, но все още това е масовият модел. Говоря най-вече за Германия и Скандинавия.

2/ Жените лидери в процентно отношение спрямо мъжете са много малко и това е всеизвестен факт. Жените масово предпочитат да следват някой друг, който ги води. Затова пък жените с изявени лидерски качества винаги са забележими. Аз мисля също, че женското лидерство е много красиво във всички възможни смисли и то обичайно не е войнстващо.

3/ Разликите в заплащането на мъжете и жените на едни длъжности са изключително несправедливи и не се основават на това, че жените работят по-зле от мъжете, а на това, че все още се смята, че мъжете изхранват семейства и трябва да получават повече. Но това не променя несправедливостта на едно такова различие.

4/ Относно способностите на жените и това доколко издържат на високите позиции - моите наблюдения са, че жените-мениджъри, които познавам, се справят чудесно в тези си роли, издържат много по-добре на стрес, но основният проблем е в това, че се налага да съвместяват повече роли, отколкото мъжете. От жените се очаква освен управители, да са и съпруги (партньорки) и добри майки, а и добри дъщери, снахи и пр., което прави труден този баланс. И все пак, не виждам причина жените, които имат управленско образование и опит, да работят именно на високи управленски длъжности - това е все по-често, заради общото повишаване на квалификациите на жените. Да, по времето на соца масово жените ловяха бримки, бяха деловодителки и машинописки, но времената се менят и сега жените искат също да практикуват онова, за което са учили. Не виждам никаква драма в това и нищо, което да ги прави по-малко годни да работят по своите специалности, особено ако освен образование, имат личностни качества, опит и умения за това.

Не мисля също, че може да се сравняват техническите умения на мъжете с тези на жените - и двата пола имат своите силни страни и своите слабости.

167.   Бил съм в 3 компании с над 400 служители и досега, такова нещо не е имало, базирано на пола. Но да, често се случваше, да имаме жени, който просто работеха по-малко. "Топ изкарвачите" са все мъже, който са обсебени от работата и парите - нещо, което много рядко вижам в жените и в никакъв смисъл не твърдя, че е лошо или добро.

168.   От 157 до 160/155! Здравей младеж! Ти си млад, още си на 25, а аз съм вече на 50. Минал съм по твоя път и знам кас се чувстваш и с каква простотия трябва да се справяш днес, заради допуснати грешки от нашето поколение. Женен съм от преди 25 години и имам прекрасно семейство, възпитано в патриархален дух и ценности. Вярно е, че аз определям правилата у дома, но и нося цялата отговорност за всичко. Имам две пълнолетни вече дъщери, които знаят как да се държат в обществото и никога няма да предизвикат мъже, които да се отнасят зле с тях. Феминизмът днес е най-лошото нещо, сътворено от архитектите на Новия Световен Ред! Производни на феминизма са всички останали извратении, легализирани от либералната политика, провеждана и налагана по целия свят. Жените като пол са повече потърпевши от мъжете, само че не им достига умствен капацитет на повечето, за да го разберат. 166 съвсем небрежно казва нещо, което е от голямо значение!

" От жените се очаква освен управители, да са и съпруги (партньорки) и добри майки, а и добри дъщери, снахи и пр., което прави труден този баланс"

Ето това е точно казано, с феминистки подход! И, защо трябва да се очаква от жените да са управителки, политички, полицайки, пожарникарки, строителни работнички и прочее, след като мъжете вършат по-добре от тях работата в тези професии, и има безработни мъже които могат да работят вместо жените? Напротив! От жените винаги се е очаквало да бъдат добри съпруги, да раждат, отглеждат и възпитават децата на мъжете си, и да ги правят щастливи! Много деца-весела къща! Жената е щастлива, когато успее да направи мъжа си щастлив, тогава цари хармония, а децата са продължението на живота. Няма как жената да бъде добра съпруга, раждаща и отглеждаща деца, и едновремено с това да гради кариера. Две дини под една мишница се изпускат! Преди неолибералната политика на света, никой не очакваше от жените да се нагърбват с непосилна за тях работа, която мъжете винаги са вършили много по-добре от тях. Днес обаче светът бил модерен и половете били без значение. Нямало мъж или жена, вече има джендър! Младежо 160! Трудно ще ти е да се адаптираш към наложеното ни статукво, но ще се справиш, след като мислиш по този начин, който е правилният според мен. Това, че си образован и обезпечен те прави независим от диктата на социума, и сигурен съм, че ще намериш решение на проблемите, които са преодолими. Всяко живо същество има вроден инстинкт за репродукция и самосъхранение. Хората не правят изключение. Семейството е факторът за репродукция, а природата е отредила технологично това да се върши от двата физиологични пола.... мъжки и женски! Няма нужда да се повтарям на кой пол, каква функция му е отредила природата. Идеята на световните господари е да се ликвидира семейството, за това сътвориха феминизма като идеология, разрушаваща семейството и намаляваща човешкия фактор. Феминистки и педераси се стремят към властта, за това над 200-женозащитни НПО-та у нас овластяват с парите на данъкоплатците (нашите пари) и на Сорос, жени и хомосексуалисти. Промиват мозъчетата на децата още в детските градини с джендър обучение и безполово отношение към биологичните полове. Ти си интелигентно момче, и лесно ще схванеш за какво иде реч! Като казваш - "цял живот не ми е вървяло с жените", го тълкувам по начин, че не си открил подходящата за теб. Не се притеснявай, все още имаш много време за да я откриеш, и не бързай! Ще изгрее слънце и в твоята градина, а времената се менят много бързо, и трудно може някой да предположи какво ще стане в близкото бъдеще! Господарите на света рано или късно се сменят, а с тях и налаганата политика над обществата! Феминизмът се оказа безуспешен експеримент, и скоро ще му четем некролога, както и на либерализма!
Поздрави!
storm bringer!

169.   Такааа .... цитат:

На кратко за мен: Жена на 30г, миньонче, руса, винаги усмихната. Оглавявам отдел в голяма компания и имам над 30 подчинени. Чета книги, забавна съм, общителна, умна..
Поддържана съм. Обличам се стилно, нокти, коса, мигли.. всичко ми е на 6!

.....

Авторке,
Изредила си неща от които биха се впечатлили други жени. Един мъж никога не гледа нокти, мигли , кариера и другото, което си изредила.

Мъжете виждаме отвъд всичко това. Макар, че някои тук смятат, че сме елементарни и се интересуваме само от секс виждаме и усещаме неща, които не може да се опишат с думи. Иначе казано спри да се самовеличаеш и слез на земята. Земните жени са по-предпочитани. ;)

Успех !

Междувпрочем пише се "накратко", а не "на кратко" та за четенето нещо не ми се връзва но ... ти си знаеш.

170.   168 - мога да се съглася с много от нещата, които си написал, само не разбирам откъде идва тази ти омраза към жените? Ако ще принизяваш всички хора до животни, които само искат да се размножават и оцеляват тогава погледни в животинския свят как стоят нещата - мъжките ухажват женската, за да им позволи тя да я доближат. Не съм виждала или чувала за изнасилвани или поведение на доминиращ пол.

Поучи се от природата. Само, защото жените имат различна роля не ги прави по-нисши. Моят баща винаги ме е подкрепял и за него съм най-умната, най-хубавата, най-способната. Жалко за дъщерите ти, че явно ги смяташ за по-глупави от комшията, който е мъж, и че не служат за нищо друго, освен инкубатор.

Наистина жалко и за десетките изписаните постове и неодобрението, което събра тук. Като по-възрастен можеше да конструираш текстовете си по съвсем различен начин, да убедиш аудиторията, че си прав, и дори да играеш роля на обединител и пазител на истинските ценности в тези странни времена. Вместо това, с патоса си срещу жените, настрои срещу себе си 95 % от читателите. Каква загуба на време и потенциал.

171.   170, 168 съм. Щом си съгласна с многото неща, които съм написал, значи че изводите ми са правилни, а ненавистта на 95-те % от читателките тук е доказателство за истината относно женския пол! Останалите 5% от читателите-потребители на сайта явно са мъже, които отлично разбират за какво става въпрос. 170, не можеш да разбереш иронията ми за жените, които си я заслужават заради напъните да се сравняват с мъжете, без да имат мъжки качества. Аз не мразя жените, мразя феминизма като идеология, която е вредна и за двата пола, но повече за женския. Обичам трите си жени у дома, и още две на село, като се грижа според възможностите си нищо да не им липсва. Никого не принизявам до животни, само твърдя, че хората са животински вид, изкачил се на върха на хранителната пирамида, а върховенството в природната йерархия е поверено на мъжкия пол от вида хомосапиенс! Дали мъжкият винаги ухажва женската в животинския свят е доста относително и е различно при различните видове, а дали пък тя ще му разреши или няма да му разреши да я доближи е още по-относително. Едва ли петелът в кокошарника чака разрешение от кокошките да ги доближи и да ги сети, и защо си избира определени кокошки, а хубави наперени ярки, изобщо не ги гони? При хората също има ухажване и забележи! През патриархално време романтиката е била на висота, като мъжете са уважавали и оценявали жените, заради женските им качества и детеродните им способности. Днес, както си забелязала, мъжете бият, изнасилват и убиват жените, заради феминистичните крясъци, предизвикани от утопична идеология, сееща омраза между половете. Ти се поучи от природата. Мъжкото в нея е винаги по-силно и по-красиво, а женското винаги е на по-ниско ниво. Виж лъвовете, фазаните, пауните, или каквито видове си избереш. Изключения правят някои инсекти (паяци, богомолки и др. ), където мъжкият остава без сили, след като оплоди женската, а тя го изяжда за да оживее, докато се излюпят малките. При хората, жените винаги са стояли по-долу от мъжете. Преди имаше определения за висш и нисш пол, и е ясно, за кого се отнасят. Днес статуквото в Хр. свят е наложено от световното правителство, което изравни със закони половете и от това пострадаха всички. Ако висш и нисш пол звучи грозно, то тогава би могло термините да се заменят с по-можещ и по-не-можещ пол. Иначе защо ще има определения за слаб и силен пол? Твоят баща те е подкрепял и за него ти си била най-умната, най-хубавата, най-способната, защото сигурно е нямал син или още една дъщеря. Ако бяхте две сестри, тогава дали ти щеше да си най-умната, най-красивата и най-способната? Иронията ти е двузначна. Аз не казвам, че моите дъщери ще служат само за инкубатори, а че освен майки, ще са и добри съпруги на мъжете си, като родят, отгледат и възпитат децата им, които пък ще са и мои внуци! Не се притеснявай за моето "загубено" време и енергия тук. Щом съм предизвикал нечие внимание, дори и с неодобрение тук, значи че има полза от всичко това! А, когато имам работа с нета служебно или за удоволствие, отделям време за писане и тук. Ако анализираш казаното от мен и го сравниш с обективната реалност, ще видиш че говоря в полза на женския пол, макар че, много малък процент от жените могат да го разберат!

172.   Няма феминизъм, просто има жени и жени. Аз лично не живея, за да ощастливявам мъжа до себе си - не че не ми е приятно, но не ми е целта в живота. И, както обичам да се шегувам, бих избрала истински мъж, който ми даде не пари, не жилище, не деца, не златна клетка (в която стоят много отговорности и задължения и той просто иска да се освободи от тях), а ми даде управленска длъжност или ми позволи да я имам :))) Тогава ще знам, че е победил комплексите си и е поискал и аз да съм щастлива с онова, за което съм родена :) И той ще знае, че въпреки известната независимост и новите възможности, не бих го сменила с друг мъж.

За съжаление, това е само шега, зашото подобни смели, лишени от комплекси и изпълнени със съдържание мъже са малко, да не кажа единици, и аз не мисля, че подобна перспектива е възможна. Но не пречи един човек да си мечтае :)

И не е въпрос на феминизъм, а на трезва оценка - хората сме различно умни, талантливи, способни, амбициозни и пр. Аз лично, като високо функциониращ човек, не деля хората на мъже и жени, а мога да видя потенциала и способностите у всеки. За съжаление, това, което виждам масово, е, че мъжете като цяло нямат тази способност и изглеждат силно уплашени, без да има реално от какво. Жените, особено в българското общество, все още съвсем съзнателно се държат далеч от високите позиции, които наистина е жалко, защото някои от тях имат впечатляващи потенциал и способности. Но както и да е - аз съм убедена, че всеки рано или късно постига онова, за което е създаден.

173.   172, по този начин твоите гени няма да намерят продължение и да останат в генофонда на човечеството. Дано това да те убеди, че не си права (макар че не вярвам).
Феминизмът и еманципацията - ето това е болестта, това е отровата, която ще унищожи т. нар. "западна цивилизация". Щом можеш ти да поставиш щенията на егото си пред интересите на биологичния си вид, пред семейството - отговорът на природата е само един, и е безапелационен - смърт и забвение.
И недей да си мислиш, че ако се осемениш от банка, то ще продължиш рода си - детето ти ще е още по-неадекватно от тебе...

174.   Номер 172р ти буквално циментира това, което казва номер 171:
Искаш някой да ти даде управленска длъжност, масово жените рили държани далеч от управленски длъжности - типичното феминистко мислене. Никой в този свят не е длъжен да ти дава каквото и да било. Управленската позиция се завоюва, човек сам се доказва че е добър лидер.
Щяла да бъде щастлива с онова за което е родена!? !? ! Ако беше родена да си шефка, щеше да си шефка, но разбира се злите български мъже те потискат, нали така.
И отново стигаме до вълшебната думичка "комплексар"- това е в твоите очи е човек който не ти е дал "това за което си родена". Ако обаче той ти подари тази мечтана длъжност, значи е "смел, лишен от комплекси".
Всеки знае, че комплексари са точно тези, които издигат метресите си до ръководни позиции без те да са го заслужили.

175.   172 - безсмислено е да спориш. Сега чичака преди теб ще изпише поредния си ферман как жените нямат право на избор и трябва да си седят в кухнята и да му правят салата. Няма си работа човека и такива теми му дават поле на изява, което явно му липсва при директна комуникация.

Може да се спори само с интелигентни хора, които споделят гледни точки, без да обиждат останалите.

176.   "И, както обичам да се шегувам, бих избрала истински мъж, който ми даде не пари, не жилище, не деца, не златна клетка (в която стоят много отговорности и задължения и той просто иска да се освободи от тях), а ми даде управленска длъжност или ми позволи да я имам :))) " - А да ти е хрумвало случайно, да работиш за да получиш мечтаната управленска длъжност? Или ти не си създадена за това?
"Но както и да е - аз съм убедена, че всеки рано или късно постига онова, за което е създаден. " - Човек постига това, за което е работил. Никой не се е родил за да бъде шеф.

177.   Защо нападате така дамата? Аз съм мъж на 40, но с същия проблем и постигнал сам всичко в живота като собствен дом, образование и ръководна длъжност. Всичко което описа дамата е абсолютно точно с качествата, които и аз притежавам плюс това, че пера, чистя и готвя. Нито пия, нито пуша и съм емоционално отворен за всичко, но вечер се прибирам сам при кучето и котето. Г-це просто не сме срещнали нашите хора. С уважение

178.   Вижте сега целия проблем идва от ненаситното желание за още и лакомията присъща на жените като цяло, това е дефект в характера им. Ако има нещо, тя няма да е доволна и ще иска още повече. Тя винаги ще гледа другите и ще иска все повече и повече. Например в едно недоразвито общество тя ще иска мъжа който има течаща вода и канализация, защото това ще е върха за нея и получи ли го ще е на върха на щастието, поне за известно време. Колкото повече има, толкова повече ще иска. Сега в западния свят хората имат много, но жените стават все по-недоволни и все по-изискващи и все по-нещастни от това, че виждат най-различни неща, но не могат да ги получат наготово. Тяхната вродена алчност да получават все повече и все по-добро ги води до все по-голяма неудовлетвореност. Тяхното съзнание по-детински иска всичко което види и им хареса и сега виждат най-различни неща които им харесват а пък не могат да имат и се фрустрират все повече и това ги кара да ви винят мъжете, че не им ги дават наготово. Алчността няма насищане, колкото повече наливаш в бездънната и паст толкова по-широко се разтваря тя. Това е целия проблем. От тук пък тръгва и самотата им и липсата на добри взаимоотношения с мъжете, защото те не могат да са благодарни и признателни на един мъж ако не получават от него всичко каквото им скимне, защото алчността ги е заслепила. Най-лошото при жените е това, че гледат другите и се сравняват с тях и това автоматично води до недоволство и неудовлетвореност, защото винаги ще има някой по-добър и с нещо повече.

179.   177 - Ти сам си си отговорил на въпроса, защо я нападаме. Ти си постигнал това, което имаш благодарение на себе си, собствения си труд и качества. Поне по твои думи. "Дамата" от своя страна мечтае да получи всичко това даром от някой МЪЖ! Що не се намерите двамата и ти да и ГО дадеш!

180.   Здравей госпожице 172! Може да твърдиш, че не е феминистично, но пък е твърде егоистично желанието ти-фантазия, мъж да те направи властна, защото иначе ще е комплексар и с предразсъдъци, ориенталски мачо, дето не уважава жените! :))) Много правилно отбелязваш желанието си за високата длъжност.... мъжът "да ти позволи да я имаш! Това е доказателство за това, кой е по-по-най между двата пола! Така си е, от мъжете зависят днешните женски права и равенството за което вечно пищят феминистките. Изглежда, че определението ти за мъжете ще е вярно, защото според теб почти всички мъже са комплексари, понеже тези, които могат да овластят жените не искат и много рядко го правят, а тези които не могат да овластяват жени пък са комплексари-неудачници. Дето се вика, една нищо и никаква жена не могат да овластят! :))) Трезвата ти оценка-преценка относно отделните индивиди също е правилна, защото хората са различни, и с различни способности, но когато обобщим конкретно способностите на двата пола, то тогава женският едва ли може да се каже, че е конкурентен на мъжкият. И, от там следва въпросът щом над 90% от мъжете могат изцяло да вършат женска работа, а едва 10-15 % от жените могат да заместят мъжете и то не във всички дейности от които (пожарникари, миньори, войници на бойното поле, полицаи на терен, строители и др. ) защо тогава половете да са с равни права, след като не са с равни способности? Детеродните качества на половете няма да коментирам, защото и там жените пак зависят от мъжко благоволение. Госпожице172, добре си разбрала, че жените при нас съзнателно се държат далеч от властта и добре че е така, но извратенията на Брюксел е безгранична. В правителството ни процентът е почти изравнен и резултатът е на лице. На първо място жените решиха да се сдобият с цялата юридическа власт и да поставят на колене мъжете! Справка: - истанбулската конвенция!!! Само дето им е бедна фантазията, колко много дори и невинни жени щяха пострадат след това. Педерастията е друга женска заслуга, а джендър-обучението отдавна е намерило хлебна среда и при нас. Промиват мозъците на децата още в детските градини и в училищата, за сметка на данъкоплатците. Я да направим сравнение с развитието на други бивши страни от източния блок! Орбан изхвърли жените от унгарското правителство, озъби се на Меркел и не допусна жена да му нарежда, какво да прави с страната си, въпреки заплахите за санкции! На либерализма му се клатят краката и скоро ЕС сам ще подпише смъртната си присъда. Тогава властните жени в Европа ще останат без власт и цивилизованият свят ще тръгне отново по пътя на прогреса, като преди еманципацията, защото инстинктите за самосъхранение на обществото ще сработят, и ще започне отново репродукция с положителен прираст. Патриархалният начин на живот е доказал превъзходството си пред всички експерименти и извратении на феминизма. Днес липсва ценностна система и нормата е превърната в патология, но всичко един ден свършва. Природата се саморегулира и не търпи безумията на извратеняците, решили да са над-нея, променяйки природните закони с феминистични, с цел управление на целия свят!

101-150 от 247