Влюбих се в безчувствен мъж !
Здравейте искам да ви споделя една кратка история или по точно съвет, как да избегна това...
Започнах да излизам с колега от работа от начало просто беше флирт, заигравка, някакви игрички и т. н., но уви всичко това за мен се превърна в любов и се пристрастих към него не знам какво да правя, а още в началото той ме предупреди да не очаквам нищо. че той винаги имитира чувства, че просто гледа да му е хубаво и т. н. А аз съм адски влюбена искам да е до мен през цялото време, но знаейки че той не изпитва нищо някак си е кофти. Не се оправдавам с това, но просто го срещнах в един много труден период от живота си, когато нямах никому и може би това е причината не знам... но не искам да страдам или да му дам всичко от себе си а той просто един ден да си тръгне, но ми е толкова хубаво с него, че не ми се иска толкова рано да си тръгна

П. С. Нa 20 съм

Коментари

1.   " но не искам да страдам или да му дам всичко от себе си а той просто един ден да си тръгне, но ми е толкова хубаво с него, че не ми се иска толкова рано да си тръгна"!? Авторке, ти заради него ли стоиш до него, или заради своето щастие? Хем ти е хубаво с него, хем те е страх да не се минеш, че щял да те използва. Чувствата на количества ли ги мериш, кой колко дава и взема? Човек е с някого, за да раздава чувства и обич, а ако се чувстваш използвана, просто се отдръпни от този човек. Чувствам проява на сметкатджийство, на егоизъм ми лъха!

2.   Решението е просто. Кажи му че го обичаш, излей си чувствата и виж какво ще се случи. Ако те отхвърли забрави го, не е лесно но ще се справиш. Живота е пред теб

3.   Ако почнеш да му се жалваш и гушкаш ще започнеш да му досаждаш, ако искаш да го спечелиш (преди 2 години бях във същото положение както теб но с момиче със което съм все още) направи точно обратното на логиката така аз направих излез с някой приятел качи си снимка със него и се дръж все едно нищо не е станало. Само гледай как ще започне да любопитсва и ревнува. Успех :)

4.   Ти си поредната жена жертва на предрасъдаци. Явно пича е свикнал, че жените сте масово такива и за това вече предупреждава предварително, за да няма после ама ти ми се кълнеше в обич, вярност, любов пък ме излъга накрая. Казал ти го е директно, не търси любов а забавление, ти си преценяваш ако искаш. Очевидно ти си се съгласила с него и си приела, че всичко ще е за кефа. Сега изведнъж, оня стана лошия, безчувствения, имитирал чувста, как щял да си тръгне, как си щяла да страдаш и т. н.. Еми нормално, предварително си го знаела, защо трябва да опошлиш всичко, да се изкараш едва ли не прецакана. Все едно си била използвана, все едно като сте се гушкали е било кеф само за него. Секса с него е все едно супер голяма жертва от твоя страна, за да му е хубаво на него. Напротив, забавлявали сте се, било ви е приятно, по добре от тия спомени, отколкото никакви. Приеми нещата. Вкарала си чувста, но не си успяла да събудиш такива у него. Кофти ама момчето не е виновно.

5.   Този човек честно те е предупредил, че не е за сериозна връзка. Както и да го увърташ, нищо няма да промени нещата. Такива предупреждения отправят към тази с която спят неангажиращо, или обвързани мъже, или незаинтересовани. Тоя твой колега не знам от кои е, но в двата случая ти си потърпевша. Изборът е твой.

6.   Само защото е красив нали.

8.   Винаги става така жените се влюбваме в безчувствени а добрите мъже не им обръщаме достатъчно внимание. Но от една страна това е добре, че ти е казал да не очакваш нищо казвал ти е, че имитира чувства! Защо ти е такъв играч в живота? Просто има хора които нямат сърце а камък. Просто се опитай да го замениш с друг няма незаменими хора всеки човек може да е заменен! Правила ли си секс с него? Ако НЕ СИ, недей щото така повече ще се влюбиш..

Ангел на светлината

9.   Човекът те е предупредил. Бил е максимално честен с теб. Рядко, много рядко се среща това при мъжете, оцени го. Илюзиите са загубена кауза.

10.   Какво значи безчувствен мъж? Или си има друга, или няма чувства към теб. Ти не се увличай толкова, а включи разумът си, за да не останеш с разбиото сърце и използвана.

11.   Евала на мъжа, че е бил честен. Съвет от патила жена: прекрати тази връзка. Той няма да се влюби, нито да те заобича. не е въпрос на време! Само ти ще страдаш. Да не кажеш после, че не сме те предупредили. Абе не знаеш ли поговорката: по-добре сама, отколкото зле придружена! Да не е единствения мъж на планетата, хайде де!

12.   Здравей! Наистина си попаднала в доста сложна ситуация и ето го и моят съвет. Всички сме хора и не можем да бъдем безчувствени колкото и да ни се иска както твърди този господин. На твое място щях да говоря с него и ако тогава твърди същото бих го пробвала дали говори истината като го накарам да ревнува. Един лек флирт с твой приятел би свършил работа разбира се когато въпросният господин е наблизо. Ако и тогава не покаже някакви чувства по-скоро бих спряла да излизам с него и бих се постарала да не се засичаме толкова често, за да мога по-лесно да ''отвикна'' от него. Успех!

13.   човекът не е безчувствен, просто няма чувства към теб. бил е достатъчно честен да те предупреди, така че няма от какво да се оплакваш. най-вероятно говори егото ти

14.   Няма безчувствени хора. Те някога са били от огън и чувства. Но стават такива поради една причина и това е болезнена и ранима любов. Тоест някога са били влюбени истински но нещата не са се получили, наранили са ги, разбили са им сърцето и т. н.
Да не се лъжем човек се влюбва истински веднъж в живота. След това няма смисъл да се живее в лъжа и да създаваш връзки с хора които не обичаш истински. Поне аз така разсъждавам. Любовта е от господ.
За него аз закъснях и вече не бързам за никого.