Влюбих се в семеен мъж
Здравейте! Имам нужда от съвет и се обръщам към вас.
Омъжена съм с едно дете. Със съпруга ми сме от 10 год. заедно. Мнозина ще ме упрекнат затова, което се случи, но ако тези неща се контролираха, животът щеше да е много по-лесен.
Преди няколко години харесах един доктор на работа. Не се познавахме, просто имах работа при шефа му и се засякохме. Усетих още тогава една химия, трудно може да се сбърка... Той е много известен доктор, много зает, семеен, по-голям от мен доста. Това няма значение. Закъсах със здравето и по стечение на обстоятелствата моят шеф ни запозна. И така започнах да ходя по прегледи при него. Имах доста проблеми и често се налагаше. Той ми отделяше от времето си, съобразяваше се винаги с мен, разпитваше ме кога ще се връщам на работа, за работата ми, за мъжа ми, правеше ми комплименти постоянно колко съм красива, привлекателна, каква страхотна фигура имам, колко съм интелигентна, постоянно ми говореше защо съм толкова притеснителна(понеже не отвръщах никога и т. н., че не искал да се притеснявам от него.. )Аз не исках да приема, че ме харесва, а и че почвам и аз да го харесвам. Бягах от себе си. Смея да кажа, че той ме опозна и хлътваше ден след ден, пренебрегваше пациенти заради мен, рискуваше си името в болницата, правил е глупости рисковани, но никога не предприе първата крачка към мен. Винаги ми е бил на разположение, когато и да му звънна. Провокирал ме е, зяпал ме е с онзи поглед леко глуповат, разтапял се е, оглеждал ми е скришом цялото тяло почти всеки път, говорил е, че иска да се връщам на работа да се виждаме по-често, че съм му оправяла деня като съм ходела при него, разпитвал е за колегите ми ( бях в екип с 18 мъже доктори), усещах лека ревност поради този факт, докосвал ме е уж неволно. Това продължава няколко години - леки флиртове, закачки, фини интелигентни намеци. Напоследък и аз почнах да отвръщам на флиртовете му, защото привличането стана нетърпимо, трудно го гледам докато говорим, както и той мен, личи си, че искаме да се награбим и всеки се спира, адска тръпка има между нас, той се притеснява всеки път от мен ужасно много, аз даже по-малко. Пречките са ужасно много. Освен семействата ни, разликата в годините ни, той е човек с име, градил авторитет години, почнал от нулата, улегнал мъж, много амбициозен, всичко постигнал със страшно много труд и усилия. Но за тези неща никой не е застрахован( завоалирано ми е казвал, че супер рядко му се случва), последният път като ходих при него ме пита кога ще се връщам на работа и аз му отговорих съвсем импулсивно, че съм решила да не се връщам в тази болница. Попита ме защо и замълчах, после му казах, че няма да се чувствам добре да работим на едно място и усетих как изплюх камъчето. Последва мълчание, след което ме пита кога да ми звъннел. Оставих го той да реши. Не се обади. Исках някаква яснота да си дам, защото не съм преставала да мисля за него, на всичкото отгоре живеем на 5 мин. пеша един от друг, постоянно се засичаме дали пеша, дали с колите в града. Абе нелепо е всичко, той през цялото време си мислеше, че мен ме спира семейството ми. И то е така. А аз през цялото време си мислех, че чака на мен, понеже преди е изневерявал на жена си.. ( бракът му е фиктивен това го знае целия град, заради децата и от удобство, като повечето 25 годишни бракове ). Сега накрая аз осъзнах, че искам да я изживея тази тръпка. И не си обясних защо влага толкова време, търпение, внимание, емоции по мен, винаги е бил сериозен, можела съм да разчитам на него за много неща, помагал ми е, вършел ми е услуги, дори непоискани. От страх ли? От какво? Само секс ли е искал, защо толкова време ще пилее по мен? Има много лесни жени, и колежки... и пациентки... Той е много привлекателен мъж, дори за годините си. Той има огромен избор. Нека мъжете споделят как е възможно да са привлечени ужасно много от някоя и да не правят нищо. Сам ми е казвал, че не съм като другите, че съм ужасно красива, но не е само това, че много е видял в мен, ужасно се уважаваме, имаме си доверие.. Мн. пъти ми е казвал ти си млада, животът е пред теб.. Годините ли, това, че няма как да се крием ли. Дори не знам как се случват тези неща. Ще се радвам да чуя мнения.

Коментари

1.   Кьсай с любовника

2.   Разбира се, че те е искал за секс. Разбира се, че те харесва. А ти няма нужда да сменяш местоработата си заради него. Той явно си кръшка.

3.   Авторката съм. То е ясно, че е искал секс, но защо след толкова гонене накрая не се обади да излезем, че да го получи. През цялото време го държах в неведение. Той до последно не разбра, че и аз искам нещо от него. Имам чувството, че просто се уплаши и избяга, защото той рискува много повече. А за кръшкането било е преди години, жена му го е разбрала. От тогава слухове няма.

5.   Има и такива мъже, които си променят мнението. Възможно е да си била интересна, докато си била недостъпна. След като вече не си недостъпна, изведнъж е осъзнал какви ще са последиците от консумацията на привличането ви (не го наричам любов, защото е трудно да се определи като такава).

Добро решение си взела да не се връщаш на работа там, дори да се срещаш с него нататък, нека не става достояние на колегите ви. Клюката много бързо ще се разнесе, а няма нужда.

Според мен трябва да внимаваш много, ти имаш повече за губене. Той вече се е наживял, има големи деца, постигнал е много и е име в областта си, а и освен това е мъж - обществото ще му прости лесно за забежката. Ти си жена, освен това си майка, имаш малко дете... на такива като теб изневярата не се прощава. Не забравяй, че живеем в патриархално общество. Ако ще правиш нещо с него, бъди дискретна.

7.   Номер 5, може и да съм му станала безинтересна, след като си разкрих картите. Но не мислех, че мъжете могат да откажат, тоест да помислят с разума си. Той е дискретен, аз също. Намерих си друга работа, не мога да си позволя да работим в една сграда, макар и на различни етажи. Там и без това имах много нощни дежурства. Трябва да го приема явно.

8.   Ако искаш отношенията ви да си останат добри-както до сега, по добре не прави последната крачка, защото накрая може много да съжаляваш!

10.   Авторката до номер 8: В какъв смисъл да не правя последната крачка? За мен той направи своя избор, решил е, че дори не иска да пробваме. Аз от тук нататък никога нищо не бих му казала или показала, когато се видим. Както и той не би се осмелил да повдигне темата. Всичко приключи, без да е започвало. Който го е страх от мечки, не ходи в гората, нали. Аз много мислих и прецених, че ще съжалявам, ако оставя нещата така. Казах, пробвах. Сега не съжалявам. Човек много повече съжалява за пропуснатите възможности.

11.   Браво на теб, не си се оставила да те оплете! Че тези запазени мъже на средна възраст, са супер опастни! Вижда, че годините си минават, осъзнава, че не му остава много, но ето иска да не се унижи и да направи първата крачка! А тези глупости, че жена му не го разбира, че е с нея заради децата, че не прави секс с жена си, но пак е с нея, най- големият номер, който за жалост все още минава! Криза на средната възраст- мъжът си казва- Я да видя дали още ме харесват? А междувременно жената се влюбва и гледай какво става!? На добър час девойко и със супер застаряващи мъже не се хващай!

12.   Номер 11, казваш ми "браво", че не съм се оплела, благодаря, за което. Но истината е, че аз исках да се оплета. Не знаех каква цена ще платя. А иначе той не искаше да се унижи, явно като мъж струва толкова. Защото каза, че ще звънне да се видим, а не го направи. Един мъж струва толкова, колкото струва думата. А колкото до тези небивалици, че не спели с жените си, не знам коя жена вярва. Никога не се е споменавала жена му, нито децата му. И той знае, че няма смисъл да се говори за тях. И не е мн застаряващ, не че има значение-42г. Проблемът е, че не ми минава желанието към него, а мина много време от обещанието му за среща.

13.   Просто за-ре-жи тези истории. Винаги ще има по-чаровни и привлекателни мъже от половинките, винаги! И ако една жена не си сложи спирачки в ума много преди да се случи някаква случка, ама много преди това, повярвай ми неимоверно усложнява не само своя живот, а и живота на няколко други човека около себе си. Изпитано, проверено и отхвърлено ЗАВИНАГИ, но уви, късно!

14.   А бе вие медицинските сестри защо все на доктори налитате! То затова здравеопазването ни е на това дереже, защото докторите вместо да мислят за болките на пациентите, се свалят, докосват, оглеждат и гледат да чукнат нещо чуждо! Искала да се случи-ами мъжа до теб, детето ти, семейството ти! Както каза номер 13 по-хубави винаги ще има и по-престижни от мъжете ви, но с тях ви свързват любов, взаимно уважение, деца! А какво ще стане, като ви хванат? А вие съвест имате ли? Щом имаш 10год съвместен семеен живот със мъжа си, значи не си тинейджърка и това изказване, че искаш да се случат някои неща, на мен ми приличат на абсолютна женска незрялост!!! А даваш ли си сметка колко хора ще бъдат наранени? Нещата се чупят лесно, но винаги си личи, като ги залепим!

15.   Номер 14, как реши, че съм медицинска сестра не знам. Доктор съм, но това в случая няма значение. Не казвам, че това, което съм искала да се случи, е правилно и естествено, че не се чувствам фобре, естествено, пе имам съвест. Но не съди предварително, защото не знаеш какво е моето семейство и каква е причината да допусна да ми се случи това. Защото отстрани е много лесно, но отстрсни. В действителност всеки си знае за себе си. И не мисля, че съм постъпила незряло, ако трябваше да постъпя незряло, щях да съм се поддала на първуя месец. А лекарите и те са хора, на всеки може да му се случи да хареса някой, различен от неговия партньор и обикновено той не е по-красив и по-привлекателен от законния, както е и при мен. Просто се случва. И дано не ви се случва, защото не е никак приятно.

16.   Извинявам се, че така си помислих, имах предвид друго ликвидирай старата си връзка и не се навирай в семейство, защото ще има много наранени! Говоря от позицията на човек на, който се е случило! Оплаква се тя всеки път колко е зле, колко е нещастна, колко е лош мъжът и а десетина години минаха! Мъжът й почина и още една година хленчене, колко го е обичала, колко страда, че го няма!!! Така, човекът без съвест прехвърли вината на другия, който също почина! А тя е добре и имаше друг, на който да хленчи и дано и него не го довърши! Това е! Колкото до изказванията ми за докторите стоя зад тях, тъй като имам двама доктори в семейството си и виждам какво става! Приоритет е пациента! Не е моя работа, но прекъсни тази връзка! 10 години са много време, но готова ли си да изкараш още 10, 20 и пр! Бъди умна и ще намериш каквото търсиш! На добър час!

17.   Искам да поясня нещо. Не съм била раздвоена, не съм мислила как да постъпя в създалата се ситуация. Исках мнение по-скоро каква е причината този мъж да се отдръпне и да размисли, защото желание не му липсваше, най-вероятно и сега. От другата страна аз решението съм си взела. Никога за тези години контакти с колегата доктор не ми е идвало на акъла да оставя мъжа си или пък да му изневеря. Сега също не съм била поставена пред дилема. Съоругът ми е страхотен, мил, работлив, амбициозен, никога за тези 10 години съвместен живот не ме е обидил нито с дума, нито с действие, с детето се държи страхотно. Ще кажете какво тогава искаш и търсиш. Ще ви кажа. Исках някой, който да ме накара да се почувдтвам желана и харесвана. Но не за да ми повдигне самочувствието, аз никога не съм страдала от липса на мъжко внимание, сега също не страдам. Просто вкъщи всичко е навик, което е и нормално, работа, грижите покрай детето, работа и това е. И е нормално. Отношенията се променят. Просто мъжът ми е много неемоционален, много нечувствителен, хладен, винаги е бил такъв. Ще кажете ми ти си го избрала. Да. Така е. Аз си го избрах и 10 години не съжалявам, ако върна времето, пак него ще избера. Заставам зад избора си. Защото има безброй други качества, които накланят везната. Това е, аз съм се примирила с тези черти и съм ги приела. Момента с дългите ми болнични ми създадоха тази ситуация и възможност да опозная другия мъж и да го харесам. Просто не ми се беше случвало за 10год. Да залитна и ми се искаше да изживея нещи мимолетно с този колега. И нещо друго да кажа. По мои впечатления не медиц. сестри се свалят на докторите, а докторите им шарят очичките и те сами си търсят и се пробват тук таме, където знаят, че може би ще им вържат.

18.   Здравей. Прочетох историята ти. Има няколко варианта. Единия е да не е разбрал, че ти искаш да ти звънне. Да е решил, че интересът е само от негова страна и да е решил да не те притеснява. Казала си му, че той е причината да смениш работата. Може да го е приел като "пречат ми забежките ти, бягам от теб", възможно е да си го объркала. Втория е да бъркаш като цяло. Всички сме хора. Когато се влюбим анализираме отсрещната страна, всички думи и действия, но обикновено им придаваме прекалено голяма важност. Не изключвай варианта да си се заблудила. Той може да е от този тип мъже "джентълмени". Рядко се срещат, но ги има. Те винаги правят комплименти на жената и никога не казват нищо лошо. Такова им е възпитанието. Има и друг вариант, в който докторът си е галил самочувствието. Млада си, красива си, решил е да види дали ще устоиш на ласките му. Видял е, че е събудил в теб интерес и е спрял до там. Не е искал да продължава, защото никога не е имал сериозни намерения. Не е искал да разваля семейства. За няколко години свалки е имал време да обмисли евентуалните последствия от една забежка.

Разбирам те. Свикнала си с неговото внимание към теб и сега има някаква празнота, която те измъчва. За съжаление най-разумния вариант е да оставиш нещата така. Не сте свободни хора и имате ангажименти. Трудно е... Измъчват те въпроси без отговор. Сигурно се мотаеш из квартала с цел да го срещнеш. Права си, че никой не е застрахован.

Искаш отговори, но само той може да ти ги даде. Единия вариант е ти да го потърсиш и без срам да свалиш картите на масата и да си зададеш въпросите. Ако имаш смелост само от това би ти олекнало. Както виждаш понякога неизказаните неща мъчат с години. Може това да е решението да скочиш смело напред. Иначе мисля, че е ясно какво е най-правилно. Да си гледаш семейството и да не се занимаваш с такива неща. Щом вече месец стоиш във форума за мен означава, че наистина е важно за теб.

Дръж ни в течение и успех

От авторката на "Това абсурдно обсебване не минава".

19.   От авторката до 18. Благодаря, че си намерила време да прочетеш историята ми. Сега отново ще те замисля.
Варианта да не ме е разбрал отпада, защото постъпих съвсем ясно и недвусмислено. Даже може би това го уплаши и затова направи крачка назад. Когато му казах, че имам друго предложение за работа, той ме изслуша и ми каза, че ако съм се откажела от сегашната си работа нямало да се виждаме. И така ме предизвика и му казах, че не съм предполагала, че някога мога да го кажа на някой мъж, но че искам да се видим в друга обстановка, намекнах му, че не ми е комфортно, че го казвам аз, а не той-мъжът. Също така му казах, че не смятам да ходя при него повече. Меко казано се шокира. Не знаеше как да реагира. Каза ми, че го притесних. Аз сама видях. И друг път съм си доказвала, че му въздействам, но такава неадекватност не очаквах. Това е най-показателното за мен, че наистина има нещо. Самата ни професия налага да бъдем хладнокръвни и да умеем да запазим самоообладание в критични ситуации. И той умее, но в работата си, с мен е друго. След като се "освести", каза, че иска да се видим, пита кога къде искам аз, не конкретизирахме нищо, не исках да се налагам, оставих той да реши.
Вариант да съм се заблудила няма, защото негови колеги много долно и злобно го коментират зад гърба му, дори типично с лекарски хумор му се подиграват какъв бил след срещи с мен.. Не искам да изпадам в подробности, защото са жалки в очите ми, понеже същите те си развалиха семействата и може да са дядовци на новите си деца.
Варианта да си гали егото също не е възможен, защото много години не съм поддавала, само последните 3-4 срещи взех да се издавам и то много тънко, много детински. Аз страшно много умея да се владея, не давам показност на чувства и емоции. Всичко изживявам много, но вътре в себе си. Даже това, което ти беше написала, че твоя човек едва ли подозира в каква част от живота ти се е превърнал в пълни сили важи и за мен. Просто нищо не показвах. Така че, той не си е галил егото с мен, а и не е такъв комплексар, че да се задоволи само с това.
Да е джентълмен към всички-не е. Предвид как се оплакват и колеги, и пациенти какъв бил дръпнат, типичият работохолик, не обяснява, не говори, ако го питаш нещо, винаги ще отговори, но като цяло много обран откъм емоции, а за пациентките и колежките-не ги поглежда. Все едно са безполови, просто не ги поглежда. Явно малко хора го грабват и за тях се раздава, явно е човек на крайностите.
Празнината ми идва не от това, че не получавам вниманието му, а от това, че не си изясних ситуацията. Мога да намеря смелост да си задам въпросите, не ме е срам да призная пред него нещо, което всъщност той е разбрал, но ми е под достойнството да го потърся.
Напоследък взех да съжалявам, че постъпих толкова импулсивно. В онзи момент въобще не мислех как ще реагира той, исках само да ми олекне, защото много ме тормозеше всичко и това, че не мога да кажа на никого. Започнах да търся грешката в себе си. Мисля само каква съм аз в неговите очи, дали го разочаровах, дали ме смята за лекомислена ( макар, че и аз не знаех дали щях да стигна докрая ), дали вече ме е прежалил, дали се сеща за мен, дали се чувства гузен за това, че не удържа на думата си, дали осъзнава колко ме е наранил и дали мисли какъв е той в моите очи. На теб твоя човек, ти е отказал и за мен това е по-мъжка постъпка, повече смелост се изисква.
Може би стигам до заключението, че наистина е искал нещо, но не е знаел, че е двустранно до последно, идвало си му е отвътре да се държи така към мен, и по-скоро той показваше с действия, по-малко с думи, в един момент аз го казвам направо, той се стряска, съгласява се, защото иска, но после премисля и осъзнава колко е безсмислено и рисковано.
Съжалявам и че не мога да го потърся като лекар, защото вече е глупаво и е унижение за мен.
Не обикалям квартала с цел да го срещна, дори от това ме е страх, защото минаха месеци, но ми е прясно и не знам как да реагирам като го видя. Но и това ще стане, живеем в квартал, в който се влиза само от една улица и се излиза само от друга. Все някога ще се засечем.
Дано да се изсянят все пак нещата, независимо кога.

20.   Според мен, причината да не се осъществи срещата е в думите ти, че няма да се върнеш на работа заради него. Приел го е, че е пречка за теб и работата ти и е решил наистина да не ти пречи и като отхвърляне. Ако е искал да пробва дали ще му вържеш, повярвай ми, не би си губил времето да си играе с теб толкова дълго. Отдавна да е загубил интерес да е ловец. За семейството и детето съм съгласна с другите, че са на първо място, но това и ти го знаеш.

21.   Следя и тази тема и тази за абсурдното обсебване... и изведнъж се сетих да ви попитам.. тези мъже какви зодии са? Да не би да са скорпиони?

22.   От авторката на "Това абсурдно обсебване не минава"
Близнаци е, не е скорпион.

23.   И на мен ми стана любопитно за зодиите? Защото срещам за втори път един и същи тип мъже на вид, характер и професия, с една и съща зодия-странно, но факт. Номер 20 съм. :)

25.   Е, близнаците скачат от цвят на цвят. Най-големите женкари. Днес си на пиедестал, утре - смяна на персонажа, с другото студено лице - все едно нищо не е имало. Таралеж в гащите си си сложила с тоя.

27.   Авторката съм. Зодия телец. Не е скорпион. Аз въобще не вярвам в зодии и подобни неща.... Всеки човек си е различен.

28.   Уф като моята история същата и аз оплетох така конците. Имам голяма компания и съм много влиятелна и той е влиятелен, но когато започна да ме лекува не знаеше за това. И така почнаха се прегледите и... личните разговори и се улавям, че мисля само за него и го желая, но осъзнавам какви може да са последиците и за двама ни така, че никога няма да му призная, прекалено съм горделива и ще изчакам той да направи първата крачка. Каква специалност е господина?

29.   Не мога да повярвам...и при мен става въпрос за телци, и двамата са медици с различни спецялности, от единя край на България до другия са като разстояние, но изглеждат безумно еднакви, като характер, маниер и поведение. Случайност ли е?!?
Номер 23 съм

30.   Номер 28, ами спри се навреме, защото ще съжаляваш. Хора, които са градили години, не рискуват, повечето поне. Пренебрегват чувства, мисли, бягат надалеч. Аз не се спрях навреме, а трябваше. Аз не съм влиятелна, нито пък той. Той е известен в професията си, а аз тепърва ще се боря за име и ще ми е много трудно да се докажа, защото хората ще гледат на мен с предубеждения, понеже баща ми допреди 5-6години беше шеф на клиниката, където работи въпросния господин, и негов шеф...

31.   Номер 28, тая пуста гордост, много животи е провалила. Досега си мислих, че е присъща само за мъжете, явно съм се лъгал.

32.   На всеки се е случвало да хареса семеен мъж.Но никога няма да консумирам едно привличане с такъв мъж.Семеен мъж може само да си те кефи,нищо повече.Аз никога не бих правила сссс с женен мъж.Имам принципи.ОСобено ако има деца,абсурд.

33.   Е кво искаш да те нае.. е!! Каде си тръгнала незнам. Заради ейтакива шавави се развалят много семейства. Заради ейтакива жени неначесани. В мъжете мразя женственоста. А в жените достъпноста. Такива жени, които се занимават тръгват да се занимават с женени мъже семейтва собствени никога да нямат. Нищо лично

34.   Номер 28 съм. Благодаря Ви за съвета. Не му признах, отидох на преглед и се държах с него, като с мой служител. Накрая му дадох парите благодарих му за всичко и си тръгнах, беше ясно, че няма как да се получи.

35.   От авторката до 32: И аз казвах, че никога няма да харесам друг мъж, освен моя, че няма да уча Медицина, за да угодя на нашите, че няма да се омъжа за по-малък мъж от мен, че няма да родя никога секцио и т. н. Но всичко от изброенето ми се случи. В по-различен ред. Често животът нарочно ни поставя в такива ситуации, за да ни докаже, че можем да ги преодолеем, или пък, за да ни провокира и да им се поддадем. И аз също имам принципи, които смятам, че отстоявам. Много по-лесно е да се отдадеш изкушението, тколкото да му устоиш. За второто се изисква сила. Така че те съветвам никога да не се заричаш. Не знаеш животът какво ти е подготвил. Утре ти може да си на моето място, или още по-лошо-половинката ти. Пожелавам ти никога да не ти се случва да се раздираш между разум и чувства.

36.   От авторката до 33: Още докато пишех историята си, бях наясно, че ще следват критики и не се учудвам. Учудва ме неграмотността ти излобата, която строи от коментара ти. Би било добре да се научиш на елементарен правопис. Най-вероятно си озлобена от това, че твоят мъж ти е изневерил с някоя по-красива и млада от теб, или си мъж, на когото жената е изневерила. Не питам и не ме интересува. Ако е така-задлужил/а ди си. Нищо лично. Бъди здрав/а и щастлив/а. От коментара ти си личи, че имаш липси, които със злоба и завист се опитваш да компенсираш. Нищо лично..

37.   Авторке, мисля, че е приел лично напускането на работата ти. Сякаш си ударила егото му, може би тези разговори и срещи в работата ви са подклаждали интереса му към теб, като игра един вид. Не искаш да работиш там - не искаш да го виждаш, това е неговата логика. Един вид се е обидил от думите ти. Да, казала си му, че искаш да го видиш в друга среда, но че напускаш заради него не е могъл да преглътне. Възможно е да е искал само адреналин и пеперуди в стомаха докато е на работа. С това, че напускаш си го притеснила, защото означава, че си го приела (твърде) сериозно, а той е имал други намерения/очаквания. Ето защо не ти се обажда според мен.
Изчакай да мине малко време, може би му е нужно да помисли. Все някога ще се засечете в квартала ви
Напълно подкрепям коментара на авторката за заричането - никога не казвай никога, не знае човек какво ще му дойде до главата

38.   33-Не е злоба. Може би малко по-рязко ми е било изказването. Нямам семейство. Но съм човек който държи на хората и на семейството. И не одобрявам това, трети човек да се намества. Нищо лично към теб. Изказването ми не е лично към теб. Но не съдя хората и не им слагам етикети. А това за правописа.. това е сайт. Между другото имах много добри резултати в училище. Тук в нета се пише бързо и не гледам точките и запетаи те.
Усмихни се.. Жива и здрава.