Изневерих му, но все още искам да съм с него
Такам, просто и ясно изневерих на приятеля си. Не знам какво да правя, но знам, че искам да съм с него. Трябваше да си избера и разбира се избрах приятеля си. Не знам отново, защо го направих.. той ми е дал всичко. Преди постъпи зле с мен и може би.. бях прекалено наранена. Постоянно ме разпитва къде съм, с кой съм, защо, по каква причина. Тези неща сякаш ме задушиха.. допълнително и историята от миналото

Коментари

1.   Питал те е постоянно къде си и с кой си? Явно е имало защо.

3.   Поредното подобие на връзка, без да ми се обиждаш. Той се държи кофти, ти му изневеряваш... Защо се мъчите бе, хора? Като не ви се получава - край. Със сигурност някъде там има момче, на което и през ум не би ти минало да му измениш, а пък за него може би има момиче, с което не би се държал така зле, както с теб. Помисли - заслужава ли си да хвърляш усилия и да инвестираш във "връзка" като вашата.

4.   Да беше се сетила преди да го направиш, остави момчето на мира...

5.   Просто му кажи! Ако те обича истински ще остане с теб!

10.   Здрасти,

Страхувам се, че не е трябвало и не можеш да избираш вече. Изборът от твоя страна е направен, когато си изневерила. Вече е в ръцете на приятеля ти.

11.   Седнете и поговорете, дори и да не му казваш какво си направила. Ако той продължи с това поведение цял живот то твоят гивот ще стане ад. Имате 3 фундаментални проблема между вас, поговорете поне за тези двата - как те е наранил и ревността му. И ти си прецени дали искаш да си с него. Но ако е така ревнив не му казвай защото това ще е краят. Успех.

24.   Такам.... по-същия начин, както и ти, така и аз изневерих на приятеля ми с негов приятел от неговия клас... доста дълго време се късаех и постепенно разбрах, че обичам и двамата., но съм само с единия, защото от всичко най-мразя лицемерието и знаех, че за миг бях такава.... Дано намериш правилния за теб :)

25.   Връзката ви е започнала да се руши. Още когато той те е наранил, после ти си му кръшнала... Или седнете и се изяснете. Но не му казвай какво си направила. Или се разделяйте, ако не можете да преодолеете проблемите си. Така да си отмъщавате, защото единият е наранил другия ще доведе до скъсване. А освен това ще загубите и двамата време и нерви.

26.   До № 3 - От къде знаеш, какво е направил той и как се е държал с нея?
Връзка е имало, но във времето, когато е изневерила, тя вече се е прекъснала.
До № 5 - Това ли е истинската обич, да ти изневеряват, да ти потъпкват любвта, уважението и всеотдаеността, каквато и да е тя?

Това което коментира № 5 е клише, "ако те обича, ще ти прости и ще продължите".
Любовта, не се измерва, като прощаваш измяна!
Ако обичаш истински, ще си тръгнеш, защото любовта ти е потъпкана, може да страдаш цял живот, може да не искаш връзки повече, но няма да стоиш и да си мазохист.
Предават ли те веднъж, ще се повтори рано или късно.

До авторката- Не си за момчето, не можеш да имаш връзка, за това е по-добре да си се е... ш с който ти падне и като се осъзнаеш, какво искаш от живота, като цяло... тогава да мислиш, за сериозни връзки.

28.   Ти си го наранила и предала безвъзвратно! Остави го на мира и си гледай живота, явно е, че нещата няма да се получат между вас! Винаги разделите в една връзка стават заради жената! И запомни всичко в този живот се връща, един ден очаквай и на теб това нещо да се върне. За какво ти беше да му изневеряваш?

30.   " Просто му кажи! Ако те обича истински ще остане с теб! " - няма по-ГОЛЯМА тъпотия от ей това твърдение.. И, без да се обиждате, ама аз лично смятам жените, който го ползват като средство за манипулация за какви ли не поводи - просто за елементарни същества!!! "Ако те обича, ... ала бала " Ти ако ме обичаш ще ми простиш ли? А, ако ти зашия два шамара пред приятелите си да се направя на голяма работа - ще ми простиш ли? А ако те обиждам на всеослушание - прощаваш ли ми? НЕ? -как тъй не, нали ме обичаш? !? Ако пък ми прощаваш, що да съм с теб, като си такава безхарактерна и наивна?? А сега - ти си на ход... ;)

31.   Авторката: Аз не мога да лъжа, постъпката ми не се оправдава с нищо. Те разбраха един за друг и ме попитаха какво искам. Следователно аз казах това, което имах и исках. Стигна се до това, защото той постоянно ми повтаряше как ще стане нещо, а аз тогава нищо не правех. Постоянните въпроси- къде си, с кой си.. в един момент просто ме задушиха. Излизам с приятелка, негови въпроси - сигурна ли си, че е само тя или че съм с нея изобщо. Всичко, което правех и казвах губеше смисъл.. той така или иначе никога не ми вярваше, дори когато му бях най-вярна. Аз съм го наранила, но кой вижда нещата, които са ме накарали да стигна до там?

32.   А защо изобщо искаш да си с него? Защо избираш 1 от двамата, можеше да избереш да не си с нито един от двамата? Питам, защото това, което ни се случва е резултат от нашите избори. Порасни!
За горните коментиращи- когато има конфликт, независимо между кого, винаги отговорността е по 50% на двете страни. Авторката се е отказала от тая задушаваща връзка в момента, в който е приела да бъде с друг мъж. Няма какво хубаво да ѝ се случи с ревнивец. И въпреки всичко тя избира пак него...някои настъпват мотиката по няколко пъти, докато се осъзнаят.
Към 26, 28- никой никога никого не предава, защото никой на никого не принадлежи! Любовта не се мери, не боли, не наранява, не отмъщава, не може да е потъпкана и т.н. Тя просто е!

34.   32, какво е общото между принадлежността, и предателството, имаш някакви холивудски представи за любовта, единственото вярно нещо което си написала, е - Любовта не се мери -, за всичко останало, всичко е фифти - фифти, мненията са равно раздерени.