Когато не я отразиш.
Здравейте, задавам си един въпрос и си мисля, че тук има достатъчно жени да ми отговорят. Вярно ли е, че жените се дразнят на мъже, които ги привличат но не предприемат действия към запознанство и като цяло инициатива? Ако един такъв мъж ви привлече, има ли шанс да направите вие първата крачка, ако виждате че той не я прави? Отблъскващо ли ви действа такова поведение? Чувал съм изказвания от сорта, че такива мъже са считани за смотани и скучни. Любопитно ми е.

Коментари

1.   Според мен мъжът трябва да направи първата крачка.И дори и да ми е симпатичен и да го харесвам много,не бих направила нищо ако не виждам ,че той проявява интерес.

3.   Повечето хора нямаме време да ги мислим толкова такива неща. Като не поемаш инициатива ти, все ще се намерят други, които ще поемат.

Жена.

4.   Категорично да!!! Плахи, свити, готованци-да дойдеш и да ги свалиш, да ги накърмиш дори... Това е анти от където и да го погледнеш.

5.   Не, не бил нaпрaвилa ни еднa крaчкa, aко той не поемa никaквa инициaтивa. Зa кaкво ми е мъж, който ще трябвa дa "влaчa" зa всичко в последствие? ! Без хaрaктер, без инициaтивa, стрaхлив може би.. , не!

6.   Ами брат, ти като не я отразиш и тя няма да те отрази, ако много те харесва може да пробва да те заговори или да те гледа по-така, или да те покани да излезете, обаче ако си си темерут никоя няма да си прави труда да те търпи такъв и няма как да има връзка!

7.   Първо ако не се познаваме с мъжа няма как да усетя сексуално привличане и нищо няма да предприема. Ако се познаваме не знам зависи от мн неща.

8.   Поне 10 момичета са ме сваляли сами и дори някой са ме преследвали по заведенията! Е, след запознанствата съм поемал инициативата само с тези момичете/жени, които са ми харесвали и съм искал да се получи нещо. С половината е бил пълен игнор, а съм можел да се възползвам поне за секс. Явно на времето съм бил красавец:)Сега съм семеен и избягвам свалки.

9.   Аз ще ти споделя моето мнение, което се припокрива с това на моите приятелки. Жените мразим и ненавиждаме страхливи мъже, които уж правят нещо, уж показват, а си стоят на една фаза-флирт. Мъжете трябва да пренебрегнат страха си от отхвърляне и да действат, а не да гледат и да чакат. Аз се възхищавам на такива, защото останаха все по-малко. Поемането на инициатива е признак, че знаеш какво искаш и си готов да направиш нещо, за да го постигнеш. Не казвам, че е лошо, когато жената покаже или предложи среща първа, но по мои впечатления, мъжете, колкото и да са хлътнали по някоя, ако тя направи крачката към тях, те се отдръпват. Това е мое мнение.

10.   На какво казваш първа крачка? Жените правим малки първи стъпчици към вас мъжете: усмихваме се, задържаме си погледа върху вас, посещаваме по-често места, където можем да ви видим. Но ако не умееш да разчиташ тези намеци и чакаш някое момиче да застане пред теб, да се представи и да те покани на среща... ще има да чакаш.

11.   Категорична съм, че са отблъскващи подобен тип мъже! Те трябва да направят първата крачка

12.   Ако не поеме мъжа инициативата го отписвам като опция.

13.   Отвращават ме коментарите, "мили" ми женички, като предпочите отракан и "смел" "мъж", трябва да приемете и това, което ще се случи, когато ви свали и на*ебе. Плах, свит - няма значение, факт е, че такива мъже обичат най-много и не изневеряват, и НАЙ-ВЕЧЕ не са мазни купонджии, които се напиват по чалготеките, а си стоят у тях с приятелките си, прегръщат се и гледат филм. Вие си ходете с отраканите "мъжкари", само не ревете като ви изневери и спре да ви обръща внимание. : ))))

14.   Мъж се определя дали е свит и темерут, когато се осъществи контакт с него, не от погледи. Възможно е да е много приятен и добър пич. Характер се определя по друг критерии, но със сигурност липсата на инициатива е знак, че има голяма вероятност да е сериозен и да не му се занимава с такива неща. По света е изключително ценно, ако един мъж е сериозен, а тук е заклеймено. Нима една комерсиална марионетка е мъж с характер? Вярно е, че жените наблягате днес на такива..

15.   По природа мъжете са 'ловци'. Те гонят и 'ловуват' жената. Жената може да им даде знак, че ги харесва като флиртува, кокетничи.. Но е неестествено тя да изпълнява мъжката роля. Тоест тя да 'ловува' мъжа.

16.   Аз не се дразня - не мисля, че е важно кой ще направи първата крачка. Важното е, че аз съм привлечена от него и искам да го опозная. Да чакам да дойде наготово ми се струва доста двулично.

17.   Ако не предприеме стъпка, най-вероятно мъжът не се интересува. Не е някаква ракетна наука.

18.   ""мъж", трябва да приемете и това, което ще се случи, когато ви свали и на*ебе. " - Казваш го, все едно е най-лошото нещо, което може да се случи на една жена...
Поне не си като 15 - "ловджията", който е на две водки от изнасилване.

На всички ви казвам - отпуснете се малко. Животът е прекалено кратък, та да го обмисляте толкова дълго. Срещай те се с хората, давайте им шанс и да не ви пука. Само си носете предпазните средства и без размисли върху темата, чия била отговорността, да носи кондомите.

19.   Женките дето все чакат другия да направи първата крачка, като я направи се свиват от страх, започват да мънкат да се преструват и още повече усложняват нещата. Трябва да се бориш за своето, иначе ще редиш оправдания и ще очерняш другите, че били колебливи....

20.   N8 съм:
Това се повтаряше почти на всяко второ- трето излизане на дискотека, като съм имал какви ли не случки. Дори приятелите ми завиждаха и ми казваха, че ако са на мое място ще чукат всяка която идва сама при тях:)Но аз исках да срещна момиче с което да имам сериозна връзка. И накрая то се появи, като пак то ме свали и вече дълги години сме семейни, и имаме деца. Не съм и изневерил и никога не съм имал такова желание! Във връзката не съм тих и нерешителен, както преди запознанството

21.   Е, може просто да е зает човека, затова да не прави първата крачка. Например да има жена, или любовница, или примерно и двете. Как при това положение да направи пэрвата крачка и да вмести още една в и без друго претоварения си график?

22.   Ако има привличане, първата стъпка не е от значение от кого е. После е по-интересното...

25.   Честно казано такива мъже ми убиват желанието.

Добре, може да не направи първата крачка, но ако видя, че все му е тая направо се отказвам. Доста е тъпо според мен. Да го сваляш, да му говориш, какво ли не а на него да не му пука и след време да те отблъсне. Ако е по-затворен, но си личи, че има интерес няма проблем.

27.   И какво като се усмихвате и си задържате погледите?
Нормално ли е хукна да заговарям всяка усмихнатата? Няма такова нещо за инициатива на мъжете. Всички тия запознанства по света са на спонтанен принцип. Мъжките преследват и досаждат в живтоинският свят. Мъжките доминират над други мъжки и си взимат жеснка по правило - приемаме ли го за валидно и при хората? Аз харесвам жената на съседа и мога да го набия и тя да е моя. Обаче се появяват двойните стандарти и сега някоя ще каже "Ние не сме пещерната ера и не сме животни". Тогава що сте съгласни да сте преследвани на чисто природния животински принцип. Как за едното става, а за другото не става?

29.   :-) Авторът е поставил няколко въпроса, ама вие все се въртите около единия от тях - дали ще направите първата крачка. А той първо попита, дали жените се дразнят, когато харесват един мъж, а той не прави нищо или по-точно казано, не им обръща никакво внимание. И за да бъда разбран правилно, ще ви дам пример:
Седите си вие мадамата в кафе, готина сте /имате постоянно свалячи около вас/, като в един момент влиза някакъв страхотен пич, поглежда ви ей така между другото и сяда на отсрещната маса, но с гръб към вас, въпреки да е имало столове да седне така, че да ви гледа ;-) Или после отивате да искате огънче от него, а той само за миг ви поглежда, дори без да ви се усмихне ви го подава и казва "заповядайте". И с това всичко приключва.
Дразните се не ами ще гръмнете. Защото ако малък жест от ваша страна не подейства, а мъжът си заслужава, но остава безмълвен... ето това ви побърква. Защото очаквате веднага да ви се метне-да, ама не. Пък както номер 3 казва, като не искал да поеме инициативата еди кой си друг щял да я поеме. Ами ок, мъже много... но няма да е този ;-)

30.   29, a kak да разберем дали си заслужава, след като не го познаваме ;)

Виж, обаче ще допусна, че за момичета/жени от малки населени места може и да си прав, защото там тъй като жителите са по - малко, няма кой знае какъв избор на красавци (е, и красавици).
Също може твърдението ти да е вярно и да някои хора в тинейджърса възраст.. Но от там нататък човеко.. просто няма коя/кой да ти ги умува толкова нещата. Е освен, ако не нещо зациклил..

31.   Жените преди 1985, демек около 30 са що годе нормани понеже са видели 2 и 200, останалите са пълна скръб, визия на магистралки, мозък колкото са им наляли и цел - Ай фон, мутра и някой тъпак с пари да ги издържа.
Ако подлежиш на манипулиране и си с някакви доходи и жилище, си интересен за "спонсор", затова обичат мутри и други, щото искат тъпи мъже с пари, това е мечтатата на българката.
Българките са лицемерки. Те искат само да си вдигнат смачканото самочувствие от това, че взимат по-малко пари или не могат да си позволят пластични операции за корекции. Страшни комплексарки са, както и мъжете де. Тука не ги чакай да ти обърнат внимание, а дори когато ти правят ЗНАЦИТЕ, за които говорите една от малоумните патки по-горе, те са за да си чешат.... самочувствието. Задръстени и консервативни са. БИл съм с много чужденки, а и от българките нищо няма да научиш за живота и секса, защото са егоистки. Дори да ги докараш до оргазъм, няма да получиш в замяна. Обаче ако си изпаднал чужденец, ако ще те от Тонга, веднага ще те приемат, щото майките им са ги научили, че "така ще ги издържат" и в повечето случаи остават самотни майки или разведени с чужденци, щото са много "хитри". Познавам такива навсякъде. Но това идва и от обществото ни, което е страшно малоумно и така е прецакало и 2-та пола, 60 000 раждания за 2016. От които 30-40000 турци и мангали.
Смятайте сами и се замислете като си правим гадно за игнор, докъде ще стигнем.

32.   30.... 29 съм.
Никакво умуване няма тук. Имам предвид, че хубавата жена е свикнала кажи речи почти всеки да я харесва и сваля при възможност, и когато някой готин и стойностен мъж не я отразява, ама хич-тя се дразни. Поне масата хубави жени са така.

33.   Поразително си описал поведението ми. Аз не ги гледам с надежда и не си ги слагам на сърце, много често е обратното. Има хубави жени, ама някои се изхвърлят и витаят в облаците. Предложеното рядко отговаря на претенциите им. Спортувам и се движа много, нямам плочки но съм стегнат, не съм от маркучите но съм над среден ръст, често съм обръснат, предимно здрав и твърд в ръцете, гърба и задните части. Не съм Ален Делон, но много пъти са ми казвали, че имам симпатичен вид. Случвало се е да ме обират с погледи на обществени места, както и да ме заглеждат жени със симпатия и наслада. За мен зяпането е нещо смешно, на един рожден ден дойде една и цяла вечер ме гледаше, какво трябваше да направя аз? Да отида, да почна да се правя на сваляч и да ми завърти някой от номерата тип "Харесвам те, ама не те харесвам" и да се доказвам с гонене и пози, е няма да стане. Не си шпправя усилията да свалям, защото знам те какво си мислят като ме гледат, че съм някакъв много интересен и успял типаж, понеже отвън корицата е хубава, но а зпшримерно си имам проблеми с родители, здраве, безпаричие.. И всяко едно от тия неща е причина за провал, тъй като аз много пъти съм заявявал, че една жена не изпитва сексуално привличане към един чист, спретнат, умен и як мъж, а си търси сигурност и смята, че външната обвивка ще отговори на търсените от нея неща, та ето тази е причината да не ми се занимава.

35.   Авторе, дали бих направила "първата крачка" под каквато и да е форма, зависи от много фактори.. но за да ти отговоря на въпроса, мога да кажа, че ако един човек ми е привлякъл вниманието, значи има причина за това. Не съм момиче, което ежедневно решава, че харесва всеки срещнат, така че.. щом го усетя, смятам че ще си струва да му кажа 2 думи и нищо толкова фатално няма да стане. Но друго искам да ти кажа. Ако любопиството, заради което пишеш по тази тема, е провокирано от твой личен опит, искам да те уверя, че няма нищо по-хубаво и удовлетворяващо от това, отвреме навреме да преодоляваш някакъв свой малък страх или да се пребориш с някаква ситуация, от която принципно би избягал. Така че, колкото по-малко анализираш поведение, погледи, инициативи и прочие, толкова по-добре ще се чувстваш.

36.   Разбира се, че се дразня. Ако искам един мъж, най-хубаво би било той да ме свали. Ако не... ще трябва да го направя аз.

Alpha, ж. 27

38.   Не може да е смотан или скучен мъж, който ще ме привлече, така че тази възможност отпада по презумпция.
Дразня се, естествено, ако мъж, който ме е привлякъл, не ме "отрази". Но съществува и възможност само да се прави на недостъпен, така че ако мъжът за мен наистина си струва, бих направила първата крачка. Но само една крачка, повече не. Ако не прояви интерес, поради една или друга причина.... ами така било писано, не е краят на света все пак. Като се замисля обаче, това не ми се е случвало последните няколко години.

39.   29, та не е ли факта, че някой си му е хрумнало да пусне тук такава тема, абсолютното доказателство за едно прекомерно дори умуване ;–)
Номер14, с който съм съгласна, споменава наистина сериозните мъже, които са уверени в себе си хора. А един наистина сериозен и уверен в себе си мъж просто няма да му хрумне да размишлява по тази тема, защото няма да почувства нуждата за това.. камо ли пък да я напише тук/някъде из интернет пространството.. :)

41.   Вярно е, но не за лузъри на какъвто звучиш. Жените се привличат от статус, т. е. не може просто да го играеш тежкарски, трябва наистина да покажеш че ти си върха. И ако си такъв, около теб вече ще има жени. При което естествено няма да ти пука за поредната, и точно затова на нея ще и пука, че е под нивото ти. Ето това наистина ще я привлича неустоимо. Иначе ако просто се правиш на недостъпен, ще има да чакаш, на нея не и пука за теб, а дали може да се уреди с по-добра партия...

42.   Не е нужно да го играеш тежкарски, или си тежък или не си. На инстинктивна основа това респектира и привлича нормалните жени.

44.   И жените, и мъжете тук сте пълна скука ! Не може да се забавлявате, само се зяпате и го мислите. Нищо чудно, че купоните с хора над 21-2 години в в тая страна не стават ....

46.   Когато жените те харесват и не ги отразяваш, си минал и заминал покрай лузър. Лузърите са тези, които ходят да заговарят и търсят внимание.

47.   В БГ всяка втора е с нереално самочувствие и очаква да й свалят звезди. Като им обърнеш малко повече внимание се надуват като пуяци.Като ги използват и за*бат се сърдят, ма пак си ходят по боклуците. В белия свят свалката е нещо взаимно. А мъжете когато "ловуваме" обикновено е без влагане на много чувства- еб*ш и бягаш. Лично при мене, ако едно момиче много ми харесва за момент се получава едно колебание да не прецакам нещата. Ако момичето може да си преглътне егото и да направи малка първа крачка нищо чудно на по-несигурните мъже да им се влее самочувствие, да им светне лампичката и да поемат повече инициатива. Едно "здравей" стига от нейна страна. Ако и след това момчето спи значи проблема наистина е в него.

48.   "Вярно е, но не за лузъри на какъвто звучиш. Жените се привличат от статус, т. е. не може просто да го играеш тежкарски, трябва наистина да покажеш че ти си върха." Нали лузърът е лузър, защото не събужда интерес при жените? Явно момчето е събудило такъв и така са се появили тези въпроси, написало тема за да разбере дали им прави лошо впечатление.