Имам ли правото да съм му ядосана?
Здравейте.

Имам приятел. Заедно сме почти от година.

Преди няколко дена му писах и го попитах какво прави. И той каза "опитвам се да убедя една приятелка да не извърши някаква глупост".

Не знаех каква е тази приятелка и от интерес го попитах какво е станало.

Той накратко ми разказа какъв проблем има момичето. Тя му е разказала за някакви драми как е направила първия си път с някакъв си там, зарязала го е и сега се е чувствала ужасно.

Направо ми стана лошо като разбрах, че си говорят по по-специални теми. Толкова ли близки приятели са станали?

В момента ми е адски тъпо, постоянно ме пита защо съм студена дали е направил нещо лошо без да знае.

Аз съм много ревнива, не се бъркам, но много ревнувам. Нямам му паролата и изобщо нямам си на идея какво си пишат. Уж просто е приятелка, но и ние с него бяхме просто приятели.
Тъй като живее в друг град, просто няма когато ми хрумне да го видя.

Не знам какво да правя. Когато разбере, че го ревнувам му харесва и започва да се лигавя и напук да ми говори разни неща. Веднъж имаше такъв случай и просто премахна едни момичета. Става ми тъпо, олеква ми, но нямам правото да му се бъркам чак толкова много.. помогнете ми!

Коментари

1.   Не уточни, вие реални или виртуални гаджета сте?

По принцип, не е нормално, щом е във връзка, да се занимава с каквито и да е момичета.

В една връзка, трябва да се правят компромиси!
Като те обича, да не се занимава с други момичета, освен теб.
Ревността, както е без причина, така може и да стане с причина.
Проблемът, не е защото си пишат интимни неща, а че изобщо се опитва, да я "утешава".
Във форуми и групи във фейсбук се задава, само един и същи въпрос: Може ли мъж и жена да са само приятели?
Гоооолям процент от мъжете, не мислят, че може да има приятелство, без облаги (секс).
Мъжете винаги са мислят, само с долните глави, ако става дума за жена.
Да си имаш едно на ум!

3.   Според мен няма за какво да ревнуваш.. Щом е с теб значи иска да е с теб. Това е.

4.   Не, нямаш право. Всъщност, имаш толкова права върху него, колкото той ти позволи. Аз не бих позволила някой да ми прави фасони за това, че си разговарям на по-лични теми с приятелите си. Осъзнаваш ли колко абсурдно звучи!? Нали затова са приятелите. Момичето просто има нужда от съвет и подкрепа, а ти - все едно той я е отворил. Стегни се малко, защото малки хора ще ти търпят простотиите.

5.   Според мен правиш грешка кат му се сърдиш! Погледни от другата страна той ти сподели за какво си говорят ако той ти изневеряваше с нея изобщо нямаше да чуеш за това момиче! Не се дръж детински и си уважавай момчето може да е добричък.

Зина

6.   Здравей! Аз, по същия начин, както и ти, си имам гадже в друг град. По същия начин и аз мисля като теб и постоянно се питам : ''Дали ми изневерява? '', ''Обича ли ме? " и т. н. Той е 3г. по голям от мен, което ме притеснява още повече! Но за разлика от това си казвам, че щом е избрал мен.. трябва да има причина! А именно, че ме обича! Няма какво да се притесняваш! И аз си говоря за такива теми с приятелите ми, дали било момиче или момче!

7.   Не, нямаш право да си му ядосана. Ти нямаш проблем с него, имаш проблем със себе си. Ревността, даже 1%, е болестно състояние! Спасението е в твоите ръце.

8.   Ако знаеш на мен какви неща са ми споделяли... Спокойно, приятелката го е поставила във френд-зоната! Тя няма никакви намерения да има връзка с него, така че поне единият ще е против. Ако и твоят я приема като приятелка, какъв е проблема?

Безплатен съвет: животът е гаден, затова не си измисляй несъществуващи проблеми! Наличните ще са ти предостатъчно. А и не можеш да го ревнуваш от всяка жена, минаваща покрай него - ще се поболееш, но нищо повече. Или приятелят ти е много свестен (според чутото е) и няма драма, или е скапаняк със задни мисли и изборът ти е лош, защото ти си го избрала, а той е такъв, какъвто е бил и преди. Е, имаш ли си доверие, че можеш да преценяваш мъжете - да или не? Защото ако не вярваш на себе си, той ти е най-малкия проблем. :(

9.   Според мен, е много вероятно те да правят редовен секс. Струва ми се, че, докато ти си писала тази тема, те са били в леглото.

10.   Момчето е било толкова честно, а на теб ти "станало лошо". И вместо да се радваш, че той е състрадателен и грижовен, ти си ядосана, наистина ревността е зелено чудовище. Предпочиташ да те лъже, може би? ! Това и заслужаваш.

11.   Не му се бъркай, но ако не те цени, просто се разделете. Не му позволявай да те лъже и мами. Едва ли са просто приятели, щом си говорят по-интимни неща. Можеш деликатно да му намекнеш да ти обясни за какво става въпрос. Всеки трябва да уважава партньора си, но ти правиш избора. Виж как ще се развият нещата между двамата и тогава реши какво да правиш ти от своя страна.

12.   Ти нямаш ли приятели момчета? При мен ситуацията е обратна (момиче съм), но предимно имам приятели момчета.. и да старая се да давам обяснения къде отивам, какво ще правя.. но ревността в това отношение адски ме дразни.
Не те съдя, но щом като сте от различни градове е трябвало да си си преценила рисковете преди да започнете да излизате. Нормално е да има близки хора освен теб, особено когато няма как да прекарвате толкова време заедно. Прецени си от твоя страна имаш ли му доверие.
... Според мен не трябва да му правиш проблем.. защото ако е честен в отношението си може да се издразни, че не му се доверяваш. Действай само ако си сигурна, че има нещо. И дори тогава ако си го обичаш и искаш да го задържиш трябва да си внимателна.

13.   От авторката:

Да уточня защо съм чак толкова притеснена.

Когато му признах чувствата си за първи път и той каза, че е чакал този момент.

И един месец се занимавахме и по това време той ми разказа как е излязъл на среща с друга. И ми разказа какво са правили. По-късно не ми говореше, игнорираше ме, защото не се бяха получили нещата с онова момиче (не става въпрос за същото момиче).

Та така че той винаги ми е споделял.

Разбирате ли ме? Момчето, което харесвате ви казва, че се чувства по същия начин и след седмица излиза с друга.

По това време страдах както никога. После съжаляваше и се опитваше да ми се докаже, обаче вече бях наранена. Въпреки това, не можах да му откажа, защото го обичах ужасно много.

До ден днешен се опитва да ми спечели доверието напълно. Виждам го, но тези близки приятелки ги приемам като заплаха и всеки път ме боли. Миналото не ме оставя на мира. А ако се случи същото отново?

Моля не бързайте с това да ме нападате.

14.   Много е просто. Ако двамата са приятели от дълги години, нямаш повод за притеснение. Шанса да има нещо между тях е минимален. Но ако тази приятелка е някаква нова, появила се от нищото и говореща за сексуалния си живот с твоето гадже, съвсем основателно се терзаеш

15.   Е кaкво толковa? Aз също си говоря с нaй-добрия ми приятел нa тaкивa теми, споделяме си проблеми. И не, нямa никaкво сексуaлно привличaне между нaс. От 11 години сме чисто и просто приятели. Той си е имaл гaджетa и aз също. Нямaш прaво дa се сърдиш нa човекa. Aко го ревнувaш без причинa си е твой проблем. Ревносттa не е любов.