Да приключа ли всякакви взаимоотношения с него за в бъдеще?
Здравейте!

Става въпрос за мен и моя най-добър приятел!
Познаваме се от 8 години и винаги съм го харесвала, както и той мен, но никога, лично аз не си позволих да си правя "опити" с нас, защото в студентските години учехме в различни градове и не исках от нашите отношения да излезе някакъв тип сексуална връзка ( да се виждаме, когато се прибираме в родния ни град) и да си развалим отношенията. Никога не си позволих да се държа провокативно около него, или да си правя "шегички" от които, той да получава смесени сигнали.
Никога не съм си и позволила да имам физически контакт с него! Нито съм спала с него, нито съм се целувала с него!! Нищо!!
Завършихме и живота ни подхвана...
Всеки с личните си разочарования.... знаете как е.
Винаги сме поддържали връзка, чували сме се и сме се виждали.
Миналата година прекъснахме нашите взаимоотношения, защото той се обвърза много сериозно, с едно момиче(първото момиче, с което се обвързва по този начин, в този период, в който аз го познавам).
Няколко месеца по-късно ми писа, че са се разделили и че е много разочарован от развитието на нещата.

Излязох, да се видя с него, 4 месеца след като ми беше писал за тяхната раздяла.
Говорихме си и за пръв път, открито изяснихме кой и как се чувства спрямо другия.
Каза ми, колко много ме харесва, как винаги е било така и как иска да е с мен, НО не бил сега подходящия момент, защото минавал през труден период. Не искал да замесва мен, в този труден период и това да е причина да ме загуби.
От дума на дума, стигнахме и до това, че той си има в момента някаква сексуална връзка с някакво момиче.
Стомахът ми се сви на топка.... много зле се почувствах, защото той си се държи, абсолютно, като необвързан мъж.
Шегува си се относно нас, постоянно гледа да е близо до мен, да ме прегърне, постоянно ми говори провокативно, с надежда, аз да му отвърна на провокациите
Кани ме да гледаме филми и подобни...
Това ме наранява, защото аз наистина гледам сериозно на него, а той има човек до себе си. Без значение дали само спи с нея и дали гледа на нея като сексуален обект само... наличието на този човек е факт, който ме навежда на мисълта, че аз място покрай него нямам!
Как е в състояние да оцени аз какво представлявам и т. н, след като се занимава с още някакво момиче? !

Защо изобщо казваш на даден човек колко много искаш да си с него и какви са ти чувствата, след като нямаш никакви намерения на този етап да действаш? !
Каква е ползата? ! За 8 години приятелство, това ли заслужих? !

За да не бъда повече наранявана от държанието му,
дали не е най-добре въобще да не се опитвам да му бъда повече приятелка? ! Да приключа ли всякакви взаимоотношения с него за в бъдеще? Какво мислите? !

Коментари

1.   Мила, разбирам че си наранена но наистина ли очакваш от него да те чака 8 и повече години, без секс и без по никакъв начин да ти му дала знак че може да сте заедно? Живота лети а без любов и секс е много трудно. Ти за тези 8 години си без връзка и без секс ли?

2.   При теб така вървят нещата, че ако следващите 10 години стигнеш до някакво решение, пак е нещо. Не си споменала на каква възраст сте. Може още да ви е рано.

3.   човекът не е длъжен да те чака 8 години, нямате връзка, не сте поемали никакви ангажименти един към друг. напротив, той е откровен с теб, показва, че държи на теб и ти казва, че има някакви отношения само за секс. не оценяваш ли откровеността му?
аз пък го разбирам много добре, макар че съм жена: не му се е получила сериозната връзка, наранен е, има си обаче нуждите и ги задоволява. същевременно държи на теб и споделя всичко това.
теб обаче не те разбирам. какъв точно ти е проблемът? че не е плакал и страдал 8 години по теб? ти дори не си му намеквала нещо за чувства и връзка. какво очакваш?

4.   Такаа, да обобщим, връзка не иска сега, защото е в"труден период", спи с момиче, и на теб подмята, като вкарва и малко сантименталност, декларирайки, как тайно те иска 8 години, иска те, но за... секс, то е ясно. Не си заслужила подобни действия, права си. Кажи му го в пряк текст, това, което ти написах. И му обясни да забрави, че ще си му поредното момиче за секс и отказваш офертата. Директно му кажи, че подобно отношение те обижда. Ако си силно разочарована от поведението му се дистанцирай. Ако решиш да поддържаш приятелски отношения, просто предложи да забравите за разговора и да си гледа сексуалния живот без да прави опити да те намесва и тебе, и че много добре те познава що за човек си. В никакъв случай недей да премълчаваш как приемаш поведението му. Нека знае какъв дебил е.

5.   Приятелството, за нищо не го имате!
Въобще, не ми се коментира, защото за мен 8-години, не сте били приятели, а познати.

6.   Уникално "приятелство" си имате. Ти искаш да си с него, ама само ако е "сериозно". Той пък най на края решил да те изчука, ама без успех засега. И никой от двамата не е откровен с другия. Или си кажете нещата както са, или се зарязвайте. То и един секс преди това може да си направите, ама само ако имаш желание.

7.   До #1 : Не съм очаквала това от него! Просто се зачудих, защо толкова ме преследва сега и ми обяснява колко иска да е с мен, след като не предприема никакви действия.
Абсолютно нормално е да си е имал разни връзки в този период от време. Сега ми призна всичко открито, че иска да е с мен, а в същия момент трбвало да ми бъде само приятел, заради трудния период през който преминава...

8.   "За 8 години приятелство, това ли заслужих? ! "
Ама никой не ти е виновен, че си го докарала до тук... сама обвинавай себе си.... а не него...

9.   Aми... то зaтуй не е добрa идея дa си приятел с човек когото хaресвaш. Пък aко много го хaресвaш си е нaпрaво сaмоубийство. И нaй-добри прители зa кaпaк.
Миличкa, сaмa си се зaбъркaлa в еднa кaшa. Aз нищо не могa дa те посъветвaм зaщото туй дa бъдел приятел нa някой и дa го желaеш си е нещо aбсолютно зaбрaнено зa мен. Не го рaзбирaм. Пък и вaшето приятелствп кaкво е тaковa щом кaто при сериознa връзкa от стрaнa нa единия, се рaзпaдa? Извинявaй, aмa зa мен товa не е приятелство. Приятелите винaги сa приятели и поддържaт връзкa. Може веднъж нa 3 месецa дa се чувaт, но го прaвят. Инaче сa по-скоро познaти.
Съглaснa съм с номер 4