Имам двама мъже в живота си,какво да предприема?
Здравейте, момиче на 19 съм. Проблемът ми е, че имам двама мъже в живота си. С единият сме заедно от повече от година, обичаме се, но като във всяка връзка и ние имаме проблеми и нерядко се караме. Той е от друг град и досега рядко се виждахме, но от тази година ще съм студентка в този град и ще сме заедно. С другия се запознах съвсем случайно в интернет. Той живее в същия град, в който и приятеля ми. Също чиста случайност. Започнахме да си пишем все по-често и все повече си допадахме. Осъзнавах че беше грешно, но нещо в него ме привлече адски много и не можех да спра. Той също започна да изпитва нещо към мен. И така преди около месец се случи така, че ходих при приятеля ми. (Аз не оставам при него когато ходя, имам роднини там и оставам при тях). И реших да използвам възможността да се срещна и с другото момче. Разбира се не беше лесно да измисля оправдание пред приятеля ми, защото аз там не познавам никой и няма къде да ходя без него, но все пак успях да скалъпя нещо. И така, видяхме се. На живо беше също толкова невероятен. Още когато го видях вече бях сигурна че съм здраво хлътнала. И двамата бяхме с много приятни впечатления един от друг и продължихме да контактуваме. Докато един ден той не ми изтърси, че има приятелка от 3 години. Бях като втрещена, въпреки че аз бях в същото положение... каква ирония, съдбата си знае работата. Обяснява ми че нещата между тях не вървят и че е с нея само за да не я нарани. Някак си, преглътнах го. Не можех да прекратя нещата, прекалено много го харесвах. Той много се измъчва от ситуацията в която се намира, каза че е трябвало да ми каже още в началото, но съм му допаднала прекалено много и не е искал да ме загуби. Казва че иска да е с мен, сигурен е в това, и че ще бъдем заедно въпреки всичко. Но как да му вярвам като не предприема нищо. От другата страна е приятеля ми, и с него не знам какво да правя, обичам го, или поне така мисля... , но предпочитам другия... , как обаче да зарежа всичко заради обвързан мъж, който не може да ми обещае нищо. Знам че накрая аз ще страдам, убедена съм в това. С кого отношенията си да прекратя, не знам. Иска ми се да се виждам и с двамата, но знам че няма как. Въпреки това утре пак заминавам при приятеля ми, и може би пак ще се видя с другия. Какво ще измислям пак, не знам. Не мога да крия вечно, все ще ме хване. Знам че постъпвам ужасно, никога не съм си представяла че ще попадна в такава ситуация. Ужасно объркана съм. Знам само едно, че това няма да свърши добре...

Коментари

1.   Ти си много млада за генерални решения мила. Но не влизай в такива триъгълници защото всички ще страдате. Приятелят ти явно не е мъжа на живота ти, поговори с него и се разделете. Когато другия види че си свободна и то заради него, то би трябвамо и той да се освободи за теб и да сте заедно. Ако стане така - чудно, ако ли не - значи и той не е за теб. При всички положения недей се оплита в лъжи. Успех.

2.   Пробвай всички, които ти обърнат внимание. Опитът е важно нещо. Няма какво да загубиш, животът за теб едва започва...

3.   И лапета, и възрастни, не знаете какво искате.
Първо, това което въртиш в момента, ще ти се върне!
Второ, това което е казал, той за приятелката си, не е вярно.
Той е млад, няма деца, не е женен, тези думи, които са ти били казани всъщност са лъжа.
Иска да с приятелката си, но понеже му е омръзнало малко или много старото иска ново, което да го има, само за разнообразие.
Не мога да разбера, защо като се обвързани изневерявате, без капчица срам и съвест, а като сте сами си стоите сами и се оплаквате, колко самотни сте?
Да ви имам обичането, да ви имам и връзките. :х

5.   "Как може да му вярвала..."
А на теб как да ти вярва човек, след като и ти го лъжеш...той поне е имал смелостта да каже, че има приятелка, а ти зашоне му каза......това твовто какво е??? я се замисли малко....

6.   От два стола се пада на земята. Най-добре се раздели и с двамата и започни начисто.